EMU-NES #PL FORUM © 2004-2015

Jeszcze więcej NES-a... => Zlot EMU-NES => Wątek zaczęty przez: dafczynsky Stycznia 30, 2011, 14:27:16Tytuł: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: dafczynsky Stycznia 30, 2011, 14:27:16
(http://www.pictures.emunes.pl/hosting/ebola3.jpg)


Dobrze, moi Drodzy.

Wątek służy Wam po to, abyście mogli w nim umieszczać wszelkie pomysły, lub gotowe projekty wszelakiej działalności na zbliżający się FamiCON TrzeCI. Jeżeli macie jakieś wizje dotyczące logo, lub wpadliście na to, jaką koszulkę chcielibyście wdziać na zlot, czy też może wyobrażacie sobie szablon plakatu widniejący na słupach ogłoszeniowych - umieszczajcie tutaj cokolwiek.

Najbardziej aktywni oraz pomysłowi użytkownicy, na pewno dostaną stosowne wynagrodzenie oraz podziękowanie (to drugie jest zapewne najbardziej przez Was oczekiwane) na tegorocznym zlocie. Niemniej jednak owy zalążek konkursu nie posiada żadnego regulaminu (przynajmniej na razie), więc potraktujcie to bardziej jako luźnej formy zabawę.


Alzenie, możesz tu raz jeszcze umieścić wszelkie Twe pomysły dotyczące logo, koszulek, etc. Mam nadzieję, że pojawią się też jakieś komentarze oraz opinie.

Dziadu, mam nadzieję, że nie odbierzesz tego wątku jako "konkurencję" dla T-Way, który współtworzysz. ;) Ponadto doskonale pamiętam, że wciąż wiszę Wam jakiś projekt. Postaram się z tego wywiązać.


Mam nadzieję, że wątek jakoś się rozrusza i nie będzie musiał zostać usunięty przez zalegające w nim pajęczyny. Sam postaram się za jakiś czas sklecić kilka pikseli, tworzących jakieś sensowne logo. Zobaczymy jak wyjdzie.


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: Oldschoolowy dziad Stycznia 30, 2011, 18:26:20
bardzo dobry pomysł, popieram!

raczysz żartować z tą konkurencją dafie :). myślę że możemy zrobić koszulki zlotowe właśnie za pośrednictwem T-Way.


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: spazz4 Stycznia 30, 2011, 19:36:40
Bardzo zacna inicjatywa, mam nadzieje że powstanie wiele interesujących i inspirujących prac, zwłaszcza  ze na forum mamy kilku "artystów", będę śledził temat z niecierpliwością wyczekując efektów twórczości :)


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: SebaSan1981 Stycznia 31, 2011, 03:07:41
Świetny temat!!! Jako że rysować bardzo lubię, postanowiłem wrzucić na forum kilka swoich prac. Na początek ręcznie wykonana graficzka Adventure Island (pierwsza fota ukazuje jak to wyglądało na początku) i po obróbce w PsP8.

(http://i545.photobucket.com/albums/hh396/SebaSan1981/Biuro2.jpg)

(http://i545.photobucket.com/albums/hh396/SebaSan1981/AdvIslandemunes11.png)

Zmniejszyłem jej rozmiary (do 30% pierwotnej wielkości) by nie rozjeżdżała forum. Jakby co to mogę, ją poprawić lub podać linka z graficzką w pełnych rozmiarach. Mam nadzieję że te bazgroły się do czegoś przydadzą.
Nowe graficzki zapodam wkrótce.


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: Ryan Stycznia 31, 2011, 22:06:32
O... żesz... k...~! Ash Keczup na deskorolce i jakaś dzika laska z młotkiem "ujeżdżająca" pokemona~!!! Ja kce taką koszulkę T^T


jak śmiałeś pić beze mnie?Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: alzen Stycznia 31, 2011, 23:29:34
Ok to ja klasycznie, straciłem pliki źródłowe więc narysowałem jeszcze raz (ludki trochę inne):

Logo (ze znakiem wodnym "WZÓR"):
(http://img600.imageshack.us/img600/4310/famicon3ready.png)

Moja wersja spritowej wklejanki (wiem, że są popularne a ja je średnio widzę, ale moim zdaniem wyszło fajnie, tyle że oczywiście z 10x spritów byłoby w wersji finalnej):

(http://img843.imageshack.us/img843/6653/bg3big.png)

Osobiście uważam, że powinniśmy dawać linki, a nie pełne obrazki - jeśli tak ustalimy to po prostu zmienię te obrazki na miniaturki.

Czekam na opinię odnośnie loga i wklejanki, co myślicie o logu nie na łuku a normalnym i z "FamiCON 3" zamiast "Na FamiCON 3". Lepiej wyglądałoby to na kartce chyba niż wersja okrągła.


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: SebaSan1981 Lutego 02, 2011, 02:18:44
Hm.. wydaje mi się że lepiej jest umieszczać graficzki bezpośrednio jako img a nie linki. Każdy graficzki od razu widzi bez zbędnego klikania i oczekiwania czy dany obraz się wyświetli czy nie (na niektórych hostach grafiki bywa z tym problem).

Kontynuując swą ręczną robotę, prezentuję pierwszy projekt loga z Micro Machines na koszulkę. Jest to wersja z "antyestetyczną" kreską:

(http://i545.photobucket.com/albums/hh396/SebaSan1981/Micro.png)

Kolejny projekt Micro, tym razem kolorowy zapodam wkrótce.

O... żesz... k...~! Ash Keczup na deskorolce i jakaś dzika laska z młotkiem "ujeżdżająca" pokemona~!!! Ja kce taką koszulkę T^T

What?! To nie pokemony z Ashem tylko Master Higgins, Tina i jeden z dinozaurów z gry Adventure Island  :Pedit: Podoba mi się to ręcznie rysowane logo MM. ; )


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: alzen Lutego 03, 2011, 22:47:58
Ok, lekka aktualizacja wklejanki i wstępny projekt koszulki:

(http://img204.imageshack.us/img204/8408/background2b.png)(http://img710.imageshack.us/img710/553/nibykoszulka.png)

Moim zdaniem wklejanka jest ni w 5 ni w 9, no ale może komuś się spodoba (wiem, na koszulce zasłoniłem Pac Mana). Plakat natomiast widzę zupełnie bez wklejanki a z kilkoma spritami z Pac Mana ale to na inny dzień temat.


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: alzen Lutego 08, 2011, 03:17:23
No dobrze, aktualizacja; zmieniłem napis na logo - z "Na Famicon" na "Famicon". Może to "Na Famicon" to nie był taki świetny pomysł, chociaż mi się podobał.

Nowe logo (wersja ostateczna, chyba że będą poparte konkretnymi argumentami sugestie zmian):
(http://img684.imageshack.us/img684/4310/famicon3ready.png)

Projekt koszulki (zawiera zaktualizowaną i w moim odczuciu chyba ostateczną wersję wklejanki):
(http://img94.imageshack.us/img94/1008/nibyprojektkoszulki.png)

Moim zdaniem wyszło rewelacyjnie i ja osobiście jestem z efektu naprawdę zadowolony, zarówno z loga jak i wklejanki oraz połączenia jednego i drugiego na koszulce.

Jestem bardzo ciekaw co sądzicie; osobiście to nawet jeśli nie byłoby mnie na tegorocznym zlocie to jeśli finanse pozwolą na koszulkę bym się jak najbardziej pisał bo po prostu chciałbym coś takiego nosić.

O plakacie pomyślę nieco później.


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: dafczynsky Lutego 08, 2011, 10:01:39
Efekt mi się podoba i przyznam, że chciałbym mieć w swojej szafie ową koszulkę, mimo, iż cenię oraz wolę minimalizm, a Ty zająłeś praktycznie cały front odzieży całą paletą barw. ;)

Sądzę jednak, że jeżeli projekt by przeszedł, trzeba by było zmniejszyć nadruk do formatu A4, gdyż w wielkości takiej, jaką przedstawiłeś, finansowo wyszłoby na pewno wysoko...


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: Oldschoolowy dziad Lutego 08, 2011, 15:00:52
rozmiar na oko wygląda na A3, na pewno można zakroić go do A3 i nie będzie to wyglądało źle. większy problem stanowić będzie ilość kolorów, użyłeś ich z mnóstwo alzen. jeśli mielibyśmy je wyprodukować w sitodruku, musiałyby mieć maksymalnie 6 kolorów...


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: alzen Lutego 08, 2011, 16:14:11
Super, naprawdę przyjemnie usłyszeć głosy poparcia dla moich projektów na tegoroczny FamiCON.

W kwestii ilości kolorów. Wiecie, że stroniłem od wklejanki, w zeszłym roku zrobiłem projekt loga i w zasadzie na tym się skończyło. Na etapie logo można też ograniczać kolory, nastomiast przygotowując wklejankę postanowiłem zrobić po prostu coś dobrego i moim zdaniem udało się to całkiem nieźle. Postanowiłem nie ograniczać się kolorystycznie i tyle. Uważam, że wybierając jedynie sprity do iluś takich samych kolorów możliwości byłyby naprawde ograniczone.

Trzebaby zobaczyć ilu będzie chętnych, jeśli między 20-40 osób to sądzę że sprawa jest realna, ja osobiście te 30zł za koszulkę mógłbym dać ponieważ chciałbym coś takiego założyć. Oczywiście do zlotu jeszcze masa czasu i można już orientować się w kwestii cen w sklepach. Najlepiej dowiedzieć się o przykładowy koszt 20 takich koszulkek i proponować innym punktom robiącym nadruki; sam się będę orientował gdzie najtaniej i myślę że poradzimy sobie z tym wyzwaniem nie idąc jednocześnie z torbami.

Co do rozmiaru; logo oczywiście można skalować dowolnie bo to wektory; co do wklejanki to też mi ładnie się skalowała całkiem w programie Inkscape więc sądzę że da radę wszystko dopasować chociaż osobiście widziałbym rozmiar nadruku taki jak na obrazku poglądowym. Niech FamiCON będą porządnie zareklamowany i prezentuje się jako pierwszorzędna impreza miłośników 8-bitów :). Jak pisałem, trzeba się zorientować odnośnie ceny i szukać konkurencji, lokalnie, w sieci itp.; a o rezultatach na bieżąco rozmawiać :).


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: AlienX Lutego 08, 2011, 16:33:00
Wklejanka mnie się nie podoba... bardzo mnie się nie podoba... Nie wiedzieć czemu...
Logo Pjękne, aczkolwiek mam jedno ALE: Za dużo tam krągłości, za mało pikselozy :D Innym słowem "za dużo bitów" :D ale to tylko moje subiektywne zdanie... W każdym razie na koszulkę się piszę napewno, o ile nie będzie kosztowała 50zł O_o


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: Sogetsu Lutego 08, 2011, 16:48:04
Podzielam zdanie AlienXa (Alieniksa?) co do wklejanki - "I don't like it". Za dużo wszystkiego na kupie. Już ładniej wygląda kombinacja logo + pusta sceneria z Contry, choć jeśli miałbym się decydować na koszulkę to tylko z samym logo.


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: AlienX Lutego 08, 2011, 16:54:44
Podzielam zdanie AlienXa (Alieniksa?)
Jak sobie życzysz, słyszałem już alienks alieniks alineks... Może być też po prostu Alien albo Marcin - jak sobie Sogetsu życzy ;)

A tak żeby bardzo OT nie robić: samo logo OK, ewentualnie mam jeszcze zajawkę na po prostu "screena" z Contry - z rundy BASE (którejkolwiek) mogłoby to całkiem ładnie wyglądać ;)


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: alzen Lutego 08, 2011, 20:05:25
No cóż, jak pisałem; czasu do zlotu cała masa, fajnie że logo się podoba (a raczej nie podoba bo za mało pikselowe). Najwyraźniej mamy nieco inne wizje tej imprezy oraz sposobu jej prezentacji światu.

Zawsze można zaprezentować swoje projekty; powiem tylko, że t-shirt z samym logo także da się zrobić - to akurat nie problem.

Po prostu poczekamy ilu będzie chętnych i który projekt najbardziej się przyjmie, prosta sprawa.


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: AlienX Lutego 08, 2011, 21:28:19
Nie no mnie się podoba jak najbardziej. Jest bardzo ładne ale... no właśnie. Nie mam nic przeciwko żeby logo zostało jakie jest aczkolwiek myślę że można by jeszcze popracować, żeby lepiej oddać "ducha" całego przedsięwzięcia. Jednakże powtórzę się - obecne logo jest bardzo ładne, i nie mam nic przeciwko temu żeby zostalo ;)


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: Nielogiczny Lutego 08, 2011, 22:54:52
Mi się wydaje, że jeśli coś nie przeszło rok temu to i w tym roku nie przejdzie.  ::)
Trzeba wymyślić coś nowego/innego.


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: Koks Lutego 08, 2011, 22:59:52
(http://img51.imageshack.us/img51/4817/anal002.png)

Przerobiłem to do gry którą właśnie piszę. 4 kolory.


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: alzen Lutego 09, 2011, 09:41:36
@Nielogiczny, logo się różni - nie jakoś ogromnie ale jednak, jest to jednak zmienione logo i moim zdaniem dobre dlatego proponuję je ponownie. Decyzja oczywiście należy do forumowiczów (np. zrobimy ankietę i po sprawie).

Doszła też wklejanka więc również mój projekt koszulki bardzo sie wzbogacił.

@Koks, obrazek bardzo ładny, oszczędziłbym tylko napisu GAME OVER bo raczej jest średnio optymistyczny. Nie wiem też co rysunek przedstawia. Ale obrazek super tylko trzebaby też przerobić logo kolorystycznie na te same kolory; no chyba że masz własną propozycję logo (moje oczywiście można spokojnie przerobić) bo jednak screen bez logo imprezy to kiepa, a też napisanie po prostu FamiCON to też żadne logo.


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: spazz4 Lutego 09, 2011, 19:48:53
I bardzo dobrze że nie wiesz co przedstawia  :crazy:, a co do ankiety, nie widzę przeszkód, jednak na ankietę jest za wcześnie i mija się ona z celem póki nie będzie większej ilości propozycji bo co jak co logo ładne ale ma niewiele wspólnego z sceną 8-bit i tematyką retro.


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: alzen Lutego 09, 2011, 19:58:11
Nie no ok, przekonywał, że mój projekt jest porządny nie będę bo widzę coraz więcej głosów sprzeciwu i niezadowolenia.

Przyjmie się to się przyjmie, nie to nie; a to że mi się podoba to już sprawa zupełnie inna.

Zgadzam się natomiast że czasu jest cała masa i też nie myślałem o ankiecie w tym momencie; poczekamy na inne projekt i coś się pewnie wybierze.


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: Dred Lutego 09, 2011, 20:17:15
Cytuj
I bardzo dobrze że nie wiesz co przedstawia
Mleczna fontanna >]


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: Sogetsu Lutego 09, 2011, 23:38:04
Olśniło mnie:

(http://i56.tinypic.com/1dvep.png)

logo w wyższej rozdzielczości: http://i52.tinypic.com/2jcvic0.png


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: Oldschoolowy dziad Lutego 09, 2011, 23:45:46
Sogetsu, w mordę jeża, nie wyobrażam sobie aby koszulka zlotowa mogłaby być lepsza! minimalizm a jednocześnie konkret. co najwyżej jakaś wstawka z Contry/Super C, wcale niekoniecznie, ale może coś fajnego można by wkomponować.


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: SebaSan1981 Lutego 10, 2011, 11:39:03
Sogetsu - Twoje logo jest świetne!! Nieskomplikowane i czytelne. No i ten klimat Contry...
Do propozycji dodaję swoje. Skoro może być Contra to może przyda się także.. Dizzy??

(http://i545.photobucket.com/albums/hh396/SebaSan1981/Famicon11logoDizzy.png)


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: spazz4 Lutego 10, 2011, 16:43:18
Panowie chylę czoła, te dwa ostatnie projekty rewelacyjne, już mi żal że nie będzie można dwóch naraz zrobić, ale co się odwlecze.. - wykorzysta się na następnych zlotach. Oby takich projektów jak najwięcej. :cool:


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: AlienX Lutego 10, 2011, 17:34:35
RE WE LA CJA! I Contra i Dizyy ŚWIETNE!


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: MaarioS Lutego 10, 2011, 17:46:00
Podobne zdanie również chciałem tutaj powiedzieć. Jak to się mówi "piękno tkwi w prostocie", no i tutaj sytuacja jest dokładnie ta sama, jak z samym Pegasusem ;) . Żadnego bałaganu, wszystko cacy zrobione i technicznie zrobione do minimumu. Osobiście to w sumie bym bardziej wolał logo Sogetsu, ponieważ co jak co, raczej bardziej wszystkich podnieci "podrasowane" logo Contry niż Dizzyego ;)


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: AlienX Lutego 10, 2011, 19:25:51
raczej bardziej wszystkich podnieci "podrasowane" logo Contry niż Dizzyego ;)

No raczej.. Ale czy podnieci? :D ja jeszcze 8-bit-filem nie jestem :D :D :D


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: SebaSan1981 Lutego 12, 2011, 08:27:03
Nic nie stoi na przeszkodzie byś zaczął nim być  :laugh:

Z nowych "pomyślunków" - logo BattleToads'owe:

(http://i545.photobucket.com/albums/hh396/SebaSan1981/Famicon11logoToads.png)


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: AlienX Lutego 12, 2011, 12:54:38
LOL!!!! Roznosicie system!!! I co tu teraz wybrać?? :D


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: Sogetsu Lutego 12, 2011, 15:50:46
Wow, Seba, twoje logo z Battletoads wymiata!


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: alzen Lutego 12, 2011, 18:52:41
Wszystkie trzy loga są ciekawe i z pewnością też nie były łatwe do wykonania. I chociaż prezentują zupełnie inne spojrzenie na FamiCON niż moje to muszę przyznać, że swój urok mają.

Najbardziej podoba mi się wersja z Contry, później Dizzy i na końcu motyw Double Dragon & Battletoads.

Chyba motyw inspirowany Contrą ma najmniej kolorów z tych trzech tak przy okazji.


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: Nielogiczny Lutego 13, 2011, 00:21:23
jak na razie Contra rządzi
najbardziej rozpoznawalna i najbardziej charakterystyczna
brawa za pomysł i wykonanie Sogetsu  :)


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: klik34 Lutego 13, 2011, 11:59:30
Kurcze ... Czy jest możliwość otrzymania koszulki bez obecności na zlocie ? Bo nie gwarantuję a wzór contrastyle i battletoads wymiata :)


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: spazz4 Lutego 13, 2011, 15:03:11
Jeśli projekt zostanie sfinalizowany to zapewne tak (po uprzednim uzgodnieniu).


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: dr00id88 Lutego 13, 2011, 19:14:27
Kurcze ... Czy jest możliwość otrzymania koszulki bez obecności na zlocie ? Bo nie gwarantuję a wzór contrastyle i battletoads wymiata :)

+1


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: LiverpoolFan Lutego 13, 2011, 19:57:50
Nie no logo Contry zajebiste


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: koNESer Lutego 14, 2011, 01:45:21
Nie no logo Contry zajebiste

Aha


....thank's captain obvious
Ps. Sam się piszę na koszulkę z tym logo..co na to Leszek... Dziadu ;]?


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: LiverpoolFan Lutego 14, 2011, 18:52:47
Aha
....thank's captain obvious
Wyraziłem swoją opinie na temat loga,co w tym dziwnego ?


edit: zakończmy offtop, proszę.


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: Mati Lutego 14, 2011, 19:24:47
To, że pojedziemy do twojej mamy i powiemy jak się zachowujesz w internecie mając 13 lat :D.


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: SebaSan1981 Lutego 14, 2011, 19:36:14
Wyraziłem swoją opinie na temat loga,co w tym dziwnego ?

Bo Twoja opinia nie była ani konstruktywna ani przemyślana - typowy spam. Zresztą Twoje krótkie mało konkretne wypowiedzi działają na niektórych userów alergicznie więc nie dziw się takim reakcjom.

Nie wiem czy taka koncepcja logo lub wzoru na koszulkę się nada ale wrzucę:

(http://i545.photobucket.com/albums/hh396/SebaSan1981/Famicon3LogoDizzyCavern.png)


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: Sogetsu Lutego 14, 2011, 20:18:48
Dobrze, że mnie nikt nie zjechał jak napisałem, że logo Seby wymiata XD

Nie wiem czy taka koncepcja logo lub wzoru na koszulkę się nada ale wrzucę:

(http://i545.photobucket.com/albums/hh396/SebaSan1981/Famicon3LogoDizzyCavern.png)

Projekt bardzo ładny (to starcie charakterów - Dizzy vs Smoczyca), bardziej podoba mi się od tego z pergaminem ale na logo zlotu się nie nada :) (kto zgadnie dlaczego?)

Przy okazji, ciekawi mnie jak wykonałeś te literki - najpierw robiłeś bryły 3D czy wszystko ręcznie?


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: dafczynsky Lutego 14, 2011, 20:25:33
Bardzo fajne graficzki tutaj tworzycie, Panowie. Zaiste, każda mi się podoba!

Seba, ostatnia grafika jest świetna, lecz jako nadruk nie widzę projektu, który posiadałby ograniczenie figurą geometryczną (w tym przypadku np. tekstura jaskini nie ma fizycznego końca - kończy się umownie prostokątem). Wolę klasyczne, niczym nieograniczone logo. :)


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: machbed Lutego 14, 2011, 20:50:09
Seba, bardzo ładne logo, jest pewne, że włożyłeś w nie wiele pracy ale zwrócę ci uwagę, że zrobiłeś rażący błąd o którym wspomniał Sogetsu. Tam ma być napisane FamicoN, nie FamicoM.


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: SebaSan1981 Lutego 14, 2011, 20:53:47
Seba, bardzo ładne logo, jest pewne, że włożyłeś w nie wiele pracy ale zwrócę ci uwagę, że zrobiłeś rażący błąd o którym wspomniał Sogetsu. Tam ma być napisane FamicoN, nie FamicoM.

Racja, projekt pochodzi ze starszej wersji logo gdy jeszcze nie spostrzegłem błędu.  :P

Przy okazji, ciekawi mnie jak wykonałeś te literki - najpierw robiłeś bryły 3D czy wszystko ręcznie?

Literki były robione ręcznie.. w Paincie!! Niektóre elementy liter niemalże piksel po pikselu. W ten sam sposób powstaje logo do nowej strony emu-nes tyle że jest to znacznie bardziej skomplikowany projekt (szacuję że wykonanie całości zajmie mi ok 30 godzin łacznie z poprawkami a zrobiona dopiero połowa).

... lecz jako nadruk nie widzę projektu, który posiadałby ograniczenie figurą geometryczną (w tym przypadku np. tekstura jaskini nie ma fizycznego końca - kończy się umownie prostokątem). Wolę klasyczne, niczym nieograniczone logo. :)

To jest narazie tylko "ograniczony" prostokątem projekt. Z wykonaniem przejścia tonalnego w np czarne tło i z zaokrągleniem bryły nie ma żadnego problemu. Na dniach zrobię modyfikację i poprawioną graficzkę wrzucę na forum.

Najbardziej i tak podoba mi się logo Sogetsu - jest proste i zarazem genialne (moje grafy nawet się do jego loga nie umywają). Poszczególne litery wraz z wielkim C z Contry stanowią kwintesencję minimalistycznego klimatu ośmiu bitów. Tam nawet nie trzeba żadnych poprawek, wszystko się zgrało idealnie!!


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: Sogetsu Lutego 14, 2011, 20:54:41
Seba, ostatnia grafika jest świetna, lecz jako nadruk nie widzę projektu, który posiadałby ograniczenie figurą geometryczną (w tym przypadku np. tekstura jaskini nie ma fizycznego końca - kończy się umownie prostokątem). Wolę klasyczne, niczym nieograniczone logo. :)
Gdyby pousuwać kamyczki z brzegów, krawędzie byłyby nieregularne.


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: leszek Lutego 27, 2011, 23:36:41
Sogetsu- logo mistrz, tak się zastanawiam, można ny je pyknąć na plecach na przód wyszpondzić coś jeszcze...


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: meffcio Marca 24, 2011, 22:34:37
Wersja z Contrą spodobała mi się na tyle, że mam ją na tapecie, i do tego przy logowaniu do systemu muzyka z menu ;]
Battletoads też niczego sobie. Dizzy'ego średnio lubię, ale graficznie też na wysokim poziomie. To wszystko to arcydzieła, co tu dużo gadać...


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: dafczynsky Czerwca 06, 2011, 19:13:34
Słuchajcie, trzeba by było zdecydować się na ostateczne logo zlotu, pozostał już lekko ponad miesiąc (FUCK YEA.). Powoli trzeba robić plakaty (mogę się tego podjąć, mam już pomysł - pytanie tylko czy w ogóle chcemy to promować poprzez plakaty), identyfikatory też chętnie przyjęłyby na siebie logo. Na pewno znalazłyby się jeszcze inne elementy potrzebujące emblemat FamiCON#3.
Sądząc po postach i entuzjazmie w nich zawartych - najlepiej odebraliśmy (w tym i ja) logo Sogetsu. Czy robimy z tego oficjalne logo tegorocznego zlotu? Jak uważacie?


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: Oldschoolowy dziad Czerwca 07, 2011, 10:26:16
dafie, bardzo dobrze że poruszyłeś ten temat. należy pilnie zrobić logo zlotowe które będzie w użyciu na plakacie i na koszulce. odnośnie koszulki - właśnie stworzyłem ankietę na ten temat.
w tym roku także bawimy się z przyjaznym sklepem, dlatego Seba, daf i reszta grafików - do dzieła.

listą przybyłych w najbliższych dniach zajmę się ja, do stworzenia mapki zlotowej został wyznaczony Dred. kto jeszcze ma za mało na głowie?


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: MaarioS Czerwca 07, 2011, 17:02:28
Za mało na głowie czyli co masz na myśli?? Co trzeba będzie jeszcze zrobić (nie mówię, że się już na coś deklaruję ;p )??


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: Oldschoolowy dziad Czerwca 08, 2011, 00:32:09
za mało na głowie = kto chciałby wziąć część organizacji na siebie. co zrobić? wszystko, co jeszcze nie jest dograne, na przykład kwestie projektorów.

a na pewno wpisać się do Fami#3 Bambetle co powinien zrobić każdy szanujący się człowiek


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: SebaSan1981 Czerwca 09, 2011, 18:45:51
Choć na zlot nie jadę, zajmę się plakatem. Dziś po meczu z żabojadami zaczynam nad nim pracę. Efekty wkrótce na forum.


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: MaarioS Czerwca 09, 2011, 19:31:23
Choć na zlot nie jadę, zajmę się plakatem. Dziś po meczu z żabojadami zaczynam nad nim pracę. Efekty wkrótce na forum.

Hmm, to jak w końcu to będzie?? W temacie F#3 napisałeś, że jednak będziesz od początku do końca, no to.....??


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: SebaSan1981 Czerwca 09, 2011, 19:50:25
Tamte posty o przyjeździe skasowałem juz jakiś czas temu.
Dwa wesela i pogrzeb sprawiły że nie będę mógł przyjechać. Finansowo i czasowo nie dam rady. Za rok pewnie spokojnie przyjade ale teraz nie ma na to najmniejszych szans. Mimo to plakat na zlot wykonam starannie i terminowo.


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: SebaSan1981 Czerwca 17, 2011, 23:35:54
Słowo się rzekło...

(http://i545.photobucket.com/albums/hh396/SebaSan1981/Famicon3plakat.png)

i bezpośredni link:

http://i545.photobucket.com/albums/hh396/SebaSan1981/Famicon3plakat.png


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: multizgredek Czerwca 18, 2011, 00:07:54
OSOM!
Naprawdę, niesamowita robota. Składam przed Tobą pokłony.
Problem w tym, że trzeba tu upchnąć małe co nieco. Tzn chociażby logo przyjaznego sklepu... i musi ono być raczej dobrze widoczne.


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: koNESer Czerwca 18, 2011, 00:28:16
@ SebaSan1981 fajne!
Ale proponuję zamienić miejscami Billa i Donkey Kong Ebolę (scena na wzór z King Konga)
Czemu Fred i Darkwing Duck strzelają samobója ? ;)


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: Sogetsu Czerwca 18, 2011, 11:38:38
Logo sklepu można dać gdzieś pomiędzy kolażem a info o zlocie albo gdzieś koło info (trzeba by zmienić trochę uklad napisów). Tak w ogóle to great job!


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: Oldschoolowy dziad Czerwca 18, 2011, 11:51:36
Seba, wrzuć tam proszę logo Przyjaznego Sklepu i Tomel TV Games na samym dole, jako "Patronat". jedno i drugie logo trzeba ściągnąć z plakatu zeszłorocznego -> http://img714.imageshack.us/img714/5537/basern.png


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: Marek Czerwca 19, 2011, 21:42:53
Fantastyczna robota SebaSan!
Ebola FTW


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: SebaSan1981 Czerwca 19, 2011, 22:41:34
(http://i545.photobucket.com/albums/hh396/SebaSan1981/Famicon3plakatfinal-1.png)

http://i545.photobucket.com/albums/hh396/SebaSan1981/Famicon3plakatfinal-1.png

Wydanie drugie poprawione. Jeśli uważacie że jeszcze trzeba coś zmienić/przesunąć/usunąć to piszcie na PW albo w temacie :)


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: alzen Czerwca 20, 2011, 00:18:15
Wryliśta mnie w ziemię tym plakatem panowie. Brawo.


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: dafczynsky Czerwca 20, 2011, 11:40:39
Bardzo mi się podoba Twój projekt, Seba. Aż to widzę "w głowie" na słupach ogłoszeniowych i w moim pokoju. :)

Niemniej, tak jak mówiłem wcześniej, także zrobiłem i swoją wersję plakatu. Brakuje mi jedynie info o adresie strony zlotowej (bo rozumiem, że takowa jest przygotowywana) oraz o koszcie imprezy (sądzę, że musi być). No i jak widzicie, zrobiłem to w trochę inny sposób, niż to było do tej pory:

(http://img805.imageshack.us/img805/5854/f3poster.jpg)


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: koNESer Czerwca 20, 2011, 11:46:29
@daf - Super projekt! Nie mogę się napatrzeć,jest przejrzyście i z gracją.


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: dafczynsky Czerwca 28, 2011, 10:01:06
Zrobiłem mały upgrade, w postaci ceny (napisałem wymienione wcześniej 90PLN, z zaświadczeniem, że jest to kwota za pełny wymiar czasowy) oraz adresu www naszego forum...

edit:
Poster w pełnej rozdzielczości (gotowy pod druk A3) tutaj:
http://www.speedyshare.com/files/29191226/poster_f3.png

Zmieniona data oraz dodany T-Way. ;)


edit2:
Słuchajcie, mam nadzieję, że oba plakaty byłyby wykorzystane do promowania zlotu, to jest SebaSana oraz mój. Przecież Seba też się napracował tworząc owy świetny projekt i nierozsądnym działaniem byłoby go pominąć.
Piszę to dlatego, gdyż po reakcji niektórych mam wrażenie, że w miasto pójdzie tylko jeden poster. A na to bym się nie godził. Mam nadzieję, że źle to odebrałem. ;)


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: alzen Czerwca 28, 2011, 22:41:10
Ja was nie mogę Seba i Daf, oba plakaty są mega wyczesane; meritum po prostu wali po gałach.

Kapitalna sprawa. Jest szansa na oba plakaty jeśli się nie będzie na zlocie?

ps. daf, a te śmietniki i dostrzeganie wszędzie 8-bitów to ja bym widział na osobnej koszulce, np. przez T-Way, to jest kapitalny pomysł i chętnie bym z tym paradował. Bez dalszych przesłanek nawet tylko te kosze-duchy i te 8-bitów. No zajebista by była. Zastanów się.


Tytuł: Odp: Projekty graficzne #3
Wiadomość wysłana przez: Oldschoolowy dziad Czerwca 28, 2011, 23:07:40
daf, jeśli plakaty będą wisieć na mieście to tylko i wyłącznie w dwóch wersjach!


I to właśnie miło mi usłyszeć. :) Dzięki.