EMU-NES #PL FORUM © 2004-2015

Nes/Pegasus/Famicom => Emulatory/Emulacja => Wątek zaczęty przez: Mati Lipiec 28, 2011, 17:25:10Tytuł: Dostrojenie kanału dpcm do 50 hz w emulatorze
Wiadomość wysłana przez: Mati Lipiec 28, 2011, 17:25:10
Jestem przyzwyczajony do 50 hz i tak też sobie ustawiłem emulowanie gier w Nestopii 140 i w timingu. Za pomoc dzięki dla Koksa :).
Jest jednak pewna rzecz, która mnie interesuje, mianowicie wszystko byłoby ok, gdyby nie kanał dpcm. Oile w wydawanych dźwiękach to nie przeszkadza, tak w niektórych grach gdzie już w muzyce to drażni, bo tony są nizkie co strasznie chrzani dźwięk podczas danego utworu w grze. Mam pytanie, czy jest możliwe w ogóle dostrojenie tego kanału dpcm tak by wszystko brzmiało tak jak należy? Na pegasusie akurat z tym problemu nie ma. Czy konieczna jest do tego przeróbka emulatora? Jeśli ktoś coś na ten temat wie, to niech napisze, a jeszcze fajniej by było, gdyby ktoś umiałby coś takiego zrobić.


Tytuł: Odp: Dostrojenie kanału dpcm do 50 hz w emulatorze
Wiadomość wysłana przez: andrzejlisek Sierpień 24, 2011, 18:58:52
Sprawdzałem, i rzeczywiście DPCM po opuszczeniu timingu do 50Hz ma niższe brzmienie.

Porównaj brzmienie DPCM tej samej gry na oryginalnej konsoli i na emulatorze. Przy jakim ustawieniu emulatora brzmienie DPCM jest takie samo, jak na konsoli?

Teoretycznie możliwa jest przeróbka gier, ale nie zawsze jest ona wykonalna.

Chodzi o to, żeby w pliku NES znaleźć te dźwięki, potem każdy z nich wyciągnąć do osobnego pliku, potem przekonwertować na WAV i w programie dźwiękowym zwiększyć wysokość o pewien poziom. Obrobiony dźwięk przekonwertować na DPCM i wstawić w miejsce oryginalnego dźwieku. Tak to w skrócie wygląda.

Można spróbować, może w Twoich ulubionych grach da się to zrobić.


Tytuł: Odp: Dostrojenie kanału dpcm do 50 hz w emulatorze
Wiadomość wysłana przez: Mati Sierpień 24, 2011, 22:19:32
No widzę, że dużo z tym zachodu. Skoro musi już tak być to ok, ale dzięki za zainteresowanie.