Marca 28, 2024, 21:27:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Emulatory NES'a na inne platformy niż PC...  (Przeczytany 26209 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #40 : Września 07, 2009, 20:42:56 »

Nie wiedziałem gdzie to dać, bo napisane tak "fachowo" że ociera o kilka dziedzin naraz.



ach te kondenstory i tyrystory crazy
Zapisane

dropship
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 275


« Odpowiedz #41 : Września 11, 2011, 23:13:58 »

Może ktoś polecić jakieś dobre emulatory NESa/SNESa, ewentualnie innych konsol na system Android? (mam samsunga galaxy s2 jeśli to ma jakieś znaczenie)
Zapisane
Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #42 : Września 13, 2011, 11:52:03 »

Nesoid oraz Snesoid są w miarę dobre, aczkolwiek na dotykach trudno sie gra Wink
Zapisane
Monk666
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 88



« Odpowiedz #43 : Września 14, 2011, 09:22:17 »

Akurat Galaxy 2 ma na tyle precyzyjny ekran że gra się bardzo fajnie. Sam korzystam z tego programiku i sobie go chwalę. dodatkowo sciagnij sobie z marketu aplikacje do pobierania romów.
Zapisane
dropship
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 275


« Odpowiedz #44 : Września 17, 2011, 15:34:52 »

Chyba jakiś ułomny jestem, bo nie mogę znaleźć nesoida w android market? Jak go zainstalować? ROMy mam już na kompie
Zapisane
klik34
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 221


« Odpowiedz #45 : Września 17, 2011, 15:37:14 »

Z tego co wiem emulatory zostały wycofane z marketu ponieważ jakiś zapisek był czy coś ale tu masz QR Code do emu.
http://www.androlib.com/android.application.com-androidemu-neslite-jDAi.aspx
Zapisane
dropship
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 275


« Odpowiedz #46 : Września 17, 2011, 16:00:52 »

dzięki, zainstalowałem, ale niestety sterowanie jest mocno niezadowalające :/
Zapisane
czeci
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 136



« Odpowiedz #47 : Grudnia 11, 2011, 16:28:37 »

Może ktoś się orientuje czy da się NESa emulowac na 3DS przez kartę SD (czyli bez dodatkowych kart typu R4 etc.) ?
Zapisane
Piro
Stary pierdziel w młodym wieku
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 112


« Odpowiedz #48 : Stycznia 16, 2012, 01:57:15 »

Nie siedzę w tym ale wątpię żeby jakiekolwiek homebrew (czyli także emulator) działało bez przerobienia/flashcarta
Zapisane
Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #49 : Stycznia 16, 2012, 21:18:07 »

Jako tako można właściwie na 3DSa kupić starsze gry przez wbudowany w konsolkę sklep z starociami nintendo, czyli właściwie się da-kwestia tylko tego, czy chcesz płacić za gry które już na półeczce masz Tongue
Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #50 : Stycznia 16, 2012, 23:12:35 »

http://code.google.com/p/fceudroid/
Zapisane
Pikselowy_Wariat
Gość
« Odpowiedz #51 : Marca 07, 2012, 01:12:57 »

Emulatorek na GBA SP. Pocket Nes. Sama konsola niestety ma tę wadę, że lekko rozmywa obraz w większej prędkości ruchu wiadomo czym to jest spowodowane. Drugą wadą jest fakt, że rozdzielczość jest mniejsza niż na nesa. Można wycentrować obraz wg. bohatera i grać na pełnej rozdziałce, ale obraz wtedy jest wycinkiem nesowego. Druga opcja to skurczenie obrazu, by wszystko zmieścić na jednym ekranie, ale to nie sprawdza się we wszystkich grach i w wielu może razić niewyrazistość spriteów (NAPRAWDĘ często nie widać w ogóle czym gramy i z kim walczymy tak są te piksele zdegradowane po formatowaniu obrazu)

Nawet dla zdesperowanych nie jest to za dobra emulacja, bo ubywa klimatu tym grom i rozgrywka robi się niemiła z wielu powodów. Nie chodzi tu o to, że to nie prawdziwy pegazus nes, ale o fakt pewnych niedoskonałości, które wpływają na jakość rozgrywki i radość z gry. Mnie osobiście takie emulowanie na gba nużyło po paru chwilach gry bez względu na grę. W wielu grach ta ograniczona rozdzielczość była zbyt dużą przeszkodą, a rozmywający się ekran uniemożliwiał niemal normalne granie w szybkie strzelanki, bo pociski rozmywały się z planszą i nie było widać czy w ogóle coś do nas leci (niestety rozmywanie się ekranu w ruchu daje o sobie znać też w znacznie wolniejszych grach akcji...) Centrowanie zadziałało tylko w paru grach w większości, albo nie działało poprawnie i kamera suwała jak szalona nie pokazując bohatera, albo sprawiało że nie widzieliśmy dość planszy by normalnie na niej funkcjonować. Wyobraźcie sobie granie w RPG, albo przygodówkę. By czytać dialogi musicie formatować ekran na pełny rozmiar nesa i widzieć wycinek planszy, a żeby normalnie grać musicie ustawiać z powrotem sformatowaną rozdziałkę.. Podsumowując nie polecam.
Bardzo słaba emulacja i bardzo irytująca gimnastyka związana z grami. Jeśli więc ktoś poleca emulację nesa na gba sp myślę, że nie ma z nią za wiele doświadczenia. Ja osobiście odradzam całkowicie, bo nie sprawdza się jak należy. Jedyna zaleta idealna szybkość gier (60fps) i oczywiście fakt, że kilka gier działa świetnie nawet na centrowaniu ekranu wg. położenia bohatera na pełnej rozdziałce, ale z większością będą pewne problemy związane z specyfiką gba sp co sprawi, że gry będą nużące. Jak dla mnie GBA SP nie zastąpi prawdziwego nesa/pegazusa, a do większości gier nesowych się po prostu nie nadaje. Moja ocena 3/10
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2012, 01:33:22 wysłane przez Pikselowy_Wariat » Zapisane
Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #52 : Marca 07, 2012, 21:35:47 »

Fakt, że Pocket Nes to żadna rewelacja w świetle obecnego stanu emulacji, jednakże parę dobrych lat temu był super sprawą na scenie GBA Smile Nie mówiąc już o porcie tego emu na DS'a (NESDS) który ma ficzer jak dla mnie boski:
wciskamy L, i w ten sposób gra nam się "cofa" w czasie (np. zginiesz w mario, przytrzymujesz L do momentu w którym jeszcze żyłeś, i grasz dalej).
Czy ktoś właściwie zna jakikolwiek inny emulator nes'a z funkcjami ala prince of persia:sands of time? Cheesy
Zapisane
Pikselowy_Wariat
Gość
« Odpowiedz #53 : Marca 14, 2012, 13:46:53 »

IMBNES emulator do PSX. PROBLEM.

Nagrałem sobie emu i zestaw gier na cd i na konsoli jedyne co mam to rozwalone logo PlayStation bez trojwymiarowego obrazka "PS" z każdą chwilą tylko ekran zapełniają trójkąty i dziwne kreski, a emulator się nie odpala. Zrobiłem to samo nagranie innym programem i jest tak samo na konsoli (dwie płytki zmarnowane). Na emulatorze psx 1.13 odpalonym na pc te płyty działają...

Moja konsola pal 5502

Co to może być ?
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2012, 13:52:08 wysłane przez Pikselowy_Wariat » Zapisane
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #54 : Kwietnia 19, 2012, 21:57:26 »

Brak poprawnie wyświetlanego loga to brak TMD (obiekt 3D, czyli logo PSXa w licencjonowanych aplikacjach) i/lub brak tekstu licencyjnego. Mikrokontrolery z antycznymi fw nie pozwalają odczyt takich płyt.

http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PSXboot/
 crazy

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2012, 22:00:11 wysłane przez Berion » Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
siudym
Gość
« Odpowiedz #55 : Listopada 29, 2012, 10:20:28 »

Mialem okazje przetestowac przenosna konsolke/player multimedia ART TINYBOX:

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=tinybox

http://allegro.pl/listing.php/search?change_view=1&country_code=1&string=tinybox&search_type=1&shop=0&closed=1&exclude=&shippingTime=0&price_from=&price_to=&category=0&order=t&view=gtext&offer_type=0

Przetestowalem romy nes,smd i snes. Nie chce mi sie rozpisywac bo chwile gralem - emulacja na moje oko jakies 20fps (bo na malych LCD nawet 30fps zamiast 60 daje efekt plynnosci, a tu bylo nieco skokowo). Sound moze byc, ujdzie. Chyba mozna RTsave robic bo wchodzac w pauzemenu mamy jakies "zapisz stan". Skalowanie rozdzialki proste jak dupa kobry - bez jakichkolwiek filtrow. Na moje oko LCD ma 320x240~ i taki NES/snes skalowany jest brzydko. SMD kurcze nie zapamietalem, ale jak nie zapamietalem negatywnie skalowanie to pewnie bylo OK (wiadomo smd ma 320pix). Dziwi mnie jedno, ze predkosc dzialania nes/smd/sfc jest taka sama :| Kurde jakim walem? Taki snes czy smd zawsze wymagalo wiecej od emulatora/hardware, wiec czemu nes nie smiga full? Konsola ma 4GB flash w sobie, ma microsd, podpinajac pod kompa sama konsole bez karty mamy typowy dysk przenoscny 4GB i dajemy romy do kaytalogu /GAME i wsio. Testowalem na nes - SMB1, CONTRA, DonDokoDon2 (brak mappera, nie dziala), na SNES - SMW1, SMD - Alladina.

Inplus zapewne buttony - sa ok jak i sam plastik.


Zapisane
czeci
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 136



« Odpowiedz #56 : Listopada 29, 2012, 12:26:00 »

Wygląda jakby to miało trackpoint'a - podejrzanie Smile
Zapisane
yojc
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 296



« Odpowiedz #57 : Listopada 29, 2012, 20:37:25 »

Raczej płaska "gałka", coś w stylu tej z PSP.
Zapisane


siudym
Gość
« Odpowiedz #58 : Listopada 30, 2012, 18:10:38 »

Dokladnie dziala jak w PSP. Ale czy jest analogowy to nawet nie wiem (nie odpalalem dedykowanych gier).
Zapisane
Kaizuki
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 15



« Odpowiedz #59 : Sierpnia 22, 2013, 16:01:32 »

Mam pewien problem z NESoidem, gdy wrzucam emu na Xperie Tipo, następnie włączając fona, mój tel nie znajduje pliku. Czemu tak się dzieje?
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.101 sekund z 19 zapytaniami.