Marca 29, 2024, 00:50:34 *
Witamy, Go¶ć. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podaj±c nazwę użytkownika, hasło i długo¶ć sesji
Aktualno¶ci:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor W±tek: Adventure Island  (Przeczytany 12173 razy)
0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.
Qurek
Go¶ć
« : Stycznia 10, 2007, 23:00:15 »

Peace & Love
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2015, 21:45:16 wysłane przez Qurek » Zapisane
Mejs
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 196



« Odpowiedz #1 : Stycznia 10, 2007, 23:05:22 »

No ja też jedynie w część pierwszą miałem przyjemność grać. Na plus można zaliczyć nie banalny poziom trudności i świetną grywalność.

Co do grafiki to przedmioty i przeciwnicy są ładnie zrobieni ale poziomy świecą pustkami a przedmioty doczytywują się kiedy jesteśmy bardzo blisko przez co łatwo możemy dostać szoku. w mojej wersji na Pegaza. Jazda na desce była przyjemniejsza niż w całym tytule Midway o wdzięcznej trzycyfrowej nazwie  cheesy
Zapisane
pawgal
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 189


NESomaniac


« Odpowiedz #2 : Stycznia 10, 2007, 23:05:50 »

och uwielbia te gierki!! najbardziej uwielbiałem grać w część I i IV. Te mi się wydawały najtrudniejsze.
Zapisane

この番組は、ご覧のスポンサーの提供でお送りします。
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #3 : Stycznia 10, 2007, 23:13:25 »

sie ma, sie gra ;]

prawie jak sonic. z ta roznica ze nie zwijamy sie w kulke.. rozgrywce towarzyszy wesoly podklad muzyczny a'la tercet egotyczny
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2007, 23:19:06 wysłane przez v jupiter » Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
Mejs
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 196



« Odpowiedz #4 : Stycznia 10, 2007, 23:46:10 »

Może to być ukłon w stronę pierwotnych autorów gry od hackerów.

Ten bzęczek to logo Hudson (firma która stworzyła Adventure Island)
Zapisane
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #5 : Stycznia 11, 2007, 07:10:36 »

Ja ukonczylem druga i trzecia czesc na konsoli - do dzis myla mi sie i uwazam je za ta sama gre, ale podzielona na dwie czesci Smile Adventure Island 4 NIESTETY poznalem dopiero na emu :sly: Szkoda. Pierwsza czesc to prawdziwy klasyk, masowo wciskany na wszelkie karty z ilesIN1 Smile Jedynka jest cholernie trudna, o ile 2 i 3 mozna ukonczyc bez zajakniecia, to juz AI1 to prawdziwy hardcore Smile
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2007, 07:11:28 wysłane przez siudym » Zapisane
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #6 : Lutego 02, 2007, 12:33:36 »

toć to szok! Teraz to już inna śpiewka, trzeba będzie zacząć grać   Smile
Zapisane
Mejs
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 196



« Odpowiedz #7 : Lutego 03, 2007, 02:46:57 »

O kurde prawie dostałem zawału, gry na NES wciąż posiadają nieodkryte tajemnice vide. SMB - świat minusowy , Zelda 2 i Red Ring.... Piękne  Cheesy
Zapisane
koNESer
Go¶ć
« Odpowiedz #8 : Lutego 04, 2007, 14:41:10 »

Heh w grze RAD RACER też jest ukryta kontynuacja żeby to uczynić należy na ekranie  z mapa trasy wcisnąć i przytrzymać chwile START+A.........też sie dowiedziałem dopiero o tym jak grę już przeszedłem
Zapisane
K@millo_DODGER
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 68



WWW
« Odpowiedz #9 : Lutego 06, 2007, 17:19:50 »

Gra daje rade, śmiem twierdzić, iż może walczyć (ale nie wygrać:P ) z Mariem Smile O ile pamiętam, był tam dosyć wysoki poziom trudności ;]
Zapisane
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #10 : Lutego 14, 2007, 03:14:14 »

Cytuj
Podejrzewam, że fakt kontynuowania był zmyślnie uknutym spiskiem przeciwko piratom. Myślę, że w oryginalnej instrukcji na 95% było wspomniane co nieco o możliwości kontynuacji. A, że znaczna część naszego państwa bazowała (jakby nie patrzec) na podróbkach NES'a, stąd nasza niewiedza. Bo gdyby trzeba było nacisnąć tylko start, każdy by w końcu wpadł na to, że można kontynuować, ale że right+start. Tego już raczej ciężko się domyśleć.
[snapback]10930[/snapback]

Nie na 95% a na 100%....  Cheesy
Pice z oryginalnej intrukcji AI:



Zapisane
Pierun
Wspiera aktywnie
Chor±ży
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 227



WWW
« Odpowiedz #11 : Lutego 14, 2007, 13:22:19 »

Noooo, w drugiej części też spotkamy tego bąka/pszczołę/trzmiela czy cokolwiek to jest. Pamiętam, jak grając na konsoli zoastanawiliśmy się, co to właściwie daje - i wychodziło że niby nic. A jednak - znaczenie tego jest podobne, jak w cz. pierwszej - mozliwość kontynuacji - tyle że z uzbieranymi wcześniej smokami - bo continue jest i bez 'pszczoły' - ale gdy skończą nam się życia, zaczynaliśmy jakby od zera, tracąc to co było wcześniej uzbierane.



Natomiast w cz. 3-ciej wspomnianej 'pszczółki' już nie spotkamy - ale gdy korzystamy z continue, zachowujemy wszystkie uzbierane wczesnej przedmioty i smoki. Widać, że z każdą kolejną częścią jest coraz łatwiej.
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2007, 13:25:54 wysłane przez Pierun » Zapisane

Jeżeli kto¶ długo czeka na aktywację konta na forum, to pisać do mnie.
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #12 : Kwietnia 15, 2007, 20:53:02 »

Gram sobie w IV na konsoli i niestety jest cos strasznie kiepawego... Tylko jedno zycie? Gra sie przez dlugi czas, strata zycia i koniec... Wie ktos moze jak dzialaja kody w tej grze? (gdzie podawane sa)
Zapisane
Pierun
Wspiera aktywnie
Chor±ży
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 227



WWW
« Odpowiedz #13 : Kwietnia 15, 2007, 21:34:52 »

No to jest duża wada gry ale jest system pass'wordów - trzeba wejść do tego domku na początku gry i ... przespać się heh
Najlepiej to robić po pokonaniu bossa i uwolnieniu smoka - bo tam nas cofa ;}

Zapisane

Jeżeli kto¶ długo czeka na aktywację konta na forum, to pisać do mnie.
lemonek1
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 289



WWW
« Odpowiedz #14 : Czerwca 21, 2007, 23:43:11 »

Za młodu miałem carty z pierwsza, druga i trzecią częścią, z czego 2 albo 3 była zhack'owana na Mario - nie pamiętam już. Co mogę o nich powiedzieć:
Jedynka nigdy mnie nie podniecała, odrzucała mnie od niej jej lekko crap'owaty charakter. Co innego mogę powiedzieć o 2 i 3 dwie wspaniałe kozy (od "kozackie" :P). Dinozaury, wspaniała muzyka i kolorowe plansze przykuwające do ekranu, a o wysokim poziomie grywalności już nie wspomnę  
Zapisane



siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #15 : Czerwca 22, 2007, 00:51:25 »

W jedyneczke gralem jeszcze w czasach, kiedy to byla ona jakims nawet rarytasem. Pierwszy raz mialem z nia stycznosc na karcie 190in1 Arbian Nights - byl to kart kolegi majacy klona w stylu famicom z logiem... NINTENDO (ale klon). On mial 190in1 - rarytas, a my 168in1. Obydwa zestawy bardzo rozne, wiec czesto sie wymienialismy - glownie wlasnie dla Adventure Island oraz Excite Bike, rarytaski bo tego nigdzie nie bylo, nawet na innych skladankach!. Byl to rok gdzies ok. 1993, wiec dzialay inne reguly niz dzisiaj, gdzie 99% kartow na rynku to ciagle to samo... Trudnosc AI wtedy nie byla taka straszna, bo skladanka miala mozliwosc wybrania gier i ustawiania sobie ilosci zyc oraz leveli...
Zapisane
andrzejlisek
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 313


« Odpowiedz #16 : Czerwca 22, 2007, 01:09:07 »

A co do Island IV, to przez krótki czas miałem carta z wersją japońską (wszędzie tylko japońskie znaczki).

Dopiero na emu ujrzałem wersję angielską.
Zapisane
Gokufan
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 59


« Odpowiedz #17 : Czerwca 30, 2007, 17:30:43 »

Ja cały czas posiadam karta z "trójką". Grałem w czwórke na emu, ale uważam ją za nie wypał, według mnie straciła to, co było piękne w trójce...
Zapisane
OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 323



« Odpowiedz #18 : Sierpnia 12, 2007, 19:50:18 »

Wszystkie częsci adventure island są naprawdę dobre. No, może poza czwórką. Niezgodzę się z poziomem trudnośći. Jak dla mnie wszystkie są jednakowo trudne. W jedynce na konsoli doszedłem do 6-1, czy 7-1 już niepamiętam. Obecnie posiadam jedynkę i trójkę, ale wciąż poluję na 3 część, aby mieć całą trylogię. Czwarta część moim zdaniem to poprostu niewypał.
Zapisane

Krisuroku
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 407



WWW
« Odpowiedz #19 : Lutego 02, 2008, 14:21:14 »

We wszystkie 4 grałem, niestety ukończyłem jedynie część 2 oraz 3.
Uważam, iż gra zalicza się do VIPÓW z nesa Cheesy, na szczególne uznanie zasługuje
trójeczka za całokształt Cheesy (i te ufoki na końcu ahhh ;d)
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 18 zapytaniami.