Marca 28, 2024, 15:22:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6
  Drukuj  
Autor Wątek: Komisy, Lombardy Itp.  (Przeczytany 26120 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kondzio251
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 11


« Odpowiedz #80 : Sierpnia 15, 2010, 21:22:46 »

Ponawiam moją prośbę: Czy w Krakowie są jeszcze miejsca ze starymi konsolami i grami?

Żeby nie było offtopu:

Mieszkam obok Krzeszowic k/Krakowa. Co poniedziałek odbywa się tam jarmark. Ostatnio widziałem chyba jedno stanowisko z pegasusem. W sprzedaży dwa modele a'la BS-500AS. Wcześniej było jeszcze na drugim stoisko z podobnymi grami. Co do gier to takie składanki z lipnym plastikiem, oraz gry z wymiany.
Zapisane
Monk666
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 88



« Odpowiedz #81 : Sierpnia 16, 2010, 09:05:42 »

Z jarmarków w LDz to jeszcze na giełdzie coś można kupić było, swego czasu na bałuckim rynku. W kaliszu niestety nie pamiętam ulicy jest jarmark i tam stał ziomek co miał całkiem sporo gierek, podobnie na jarmarku pod Turkiem co niedziela stoja rumuny z grami.
Zapisane
Marek
Gość
« Odpowiedz #82 : Grudnia 04, 2011, 20:30:13 »

Odwiedziłem ostatnio zapomniane już targowisko w Rzeszowie.
Widok, który tam zastałem bardzo mnie zasmucił...



Miejsce, które kiedyś tętniło życiem (jak wolumen), pełne ludzi, sprzedawców, towarów, staroszkolnych pegasusów oraz pirackich gier, teraz straszy totalną pustką i ciszą a pozostałości po szyldach, wyblakłe plakaty reklamowe czy niezdarnie poupychane rupiecie wewnątrz pomieszczeń groteskowo zapatrzone w sklepowe szyby lub nielicznych przechodniów, którzy jakimś cudem tu zawędrowali, składają ostatnie świadectwo tego co się tu niegdyś działo, cierpliwie i w spokoju czekając aż w końcu ktoś, coś dokona ich życia... cholera zupełnie jak "Call of Pripyat".

Zapisane
Skorpion
Gość
« Odpowiedz #83 : Grudnia 06, 2011, 21:34:56 »

Ja natomiast, jako iż studiuję obecnie w Gliwicach, w dość długim okienku postanowiłem rzucić okiem na targ przy ul. Zwycięstwa. Nie zawiodłem się, chociaż zbytnio się też nie zachwyciłem: na jednym ze stoisk z różnościami dostrzegłem pudło z konsolą obecnej produkcji typu „Polystation”, natomiast na drugim było nieco ciekawiej. W kartonowym pudełku leżało kilka kartridży o różnych kształtach i barwach obudowy, z tworzywa jakości nie tak bardzo złej (oraz jeden z plastyku tak tragicznie chińskiego, że zasługiwałby na wysokie miejsce w wątku „Najbadziewniejszy Kartridż Na Pegasusa”). Z etykiet wynika, że większość z nich (jeżeli nie wszystkie, nie pamiętam dokładnie) to składanki, które początkującym graczom przyniosłyby zapewne wiele radości, natomiast osobom, posiadającym chociażby niewielką kolekcję do niczego by się nie przydały. Na tym nie kończy się jednak opowieść o tym stoisku. W pobliżu, nieco wyżej niż sięgam, była półka, a na niej konsole. Owszem, znów „Polystation”, ale również klawiatury, które jako użytkownik takiego sprzętu mogę polecić każdemu*, w dodatku dosyć bogato wyposażone. Brakowało mi modelu z myszką, z targu wróciłem już w taki wyposażony. Przeczesywałem to miejsce jeszcze kilka razy, ale puki co nic nowego.

* - Szczególnie ludziom, których na oryginalnego Pegasusa lub porównywalny sprzęt, a tym bardziej Famicoma czy NES nie stać. Jeżeli stać, to jednak skłaniałbym się ku konsolom przed chwilą wymienionym. A najlepiej mieć i to, i to. Przyjaciel raz pożyczył mi kartridż, którego nie chciał uruchomić ani Micro Computer, ani pierwsza odmiana IQ-502, zaś GLK-2012 dokonała tego za pierwszym razem.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2011, 21:36:34 wysłane przez Skorpion » Zapisane
Buu
Fan klapków firmy Kubota
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 82



« Odpowiedz #84 : Grudnia 08, 2011, 20:10:02 »

Wybierałem się ostatnio do Ustrzyk Dolnych sprawdzić czy tam u pewnego sklepikarza nie ma nowych catridży i konsol. Okazało się że facet pozbył się całego gradobicia czyli Funstacjon i PolyStacjon jakie do niedawna sprzedawał. Gdy zapytałem czemu już nie ma konsol i gier, powiedział że nie ma na nie zbytu i nie opłaca się tego sprowadzać. Tak oto padło kolejne miejsce gdzie kiedyś można było się zaopatrzyć w retro gierki.
Zapisane
joval
<facepalm>
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 45



« Odpowiedz #85 : Października 23, 2012, 18:38:33 »

Odświeżę.

Zna ktoś jakieś miejsce w Krk gdzie można dostać cokolwiek? Są jeszcze w ogóle takie miejsca?
Zapisane
Banan
Gość
« Odpowiedz #86 : Października 23, 2012, 20:02:33 »

Na jakiejś giełdzie w KRK można było kupić GaCki. Tylko chyba raczej o takie miejscówy byś się musiał spytać na RetroAge.
Zapisane
czeci
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 136



« Odpowiedz #87 : Października 24, 2012, 09:06:38 »

Miejscowość: Czacz (Wielkopolska)

Wygląda ciekawie Smile

http://antyki-starocie.blogspot.fi/2011/01/czacz-byem-widziaem-nic-nie-kupiem.html
Zapisane
Nielogiczny
Gość
« Odpowiedz #88 : Października 28, 2012, 09:54:39 »

Pytanie/Ciekawostka. Będąc miesiąc temu w Krakowie mój wzrok przykuła ściana budynku obok którego przejeżdżałem tramwajem. Konkretnie był to szyld z porozrzucanymi napisami Gry - Konsole - PlayStation - Sega - Pegasus - Nintendo itp. Jeśli dobrze kojarzę była to ulica Szwedzka a tramwaj linii 12. Ktoś miejscowy mógłby sprawdzić poszlakę?  Wink
Zapisane
joval
<facepalm>
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 45



« Odpowiedz #89 : Października 28, 2012, 21:58:00 »

W Krakowie nie ma takiego tramwaju jak 12.

Może pobaw się Google Mapsem? Chodzi mi o to największe przybliżenie (widok jakbyś stał na ulicy)
Zapisane
Martin
Can You sell Your collection to Media Markt?
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 312


Oldschool come back!


WWW
« Odpowiedz #90 : Października 28, 2012, 23:20:20 »

Porzuć wszelkie nadzieje związane z tym miejscem, niestety - nie ma tam ani ćwiartki katridża... Do dziś mam przed oczami znanego tu niektórym z Fami#2 Precla, który towarzyszył mi i Kubie w wizycie w tej miejscowości, gdy podszedł do jednego sprzedawcy do szopy, który akurat coś spawał i przed ryjem wymachiwał mu 168in1 wziętą na wzór. Mina gościa była bezcenna...
Zapisane

Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
zelas12
Fanatyk PSXa i Famicoma!
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 466


« Odpowiedz #91 : Października 29, 2012, 16:06:02 »

Hmm wydaje mi się że coraz mniej takich miejsc:(
Byłem na dniach w Poznaniu i odwiedziłem tzw. gimele,wynik? Wyszedłem ze sklepu z podkówką na twarzy Smile
Zapisane
Nielogiczny
Gość
« Odpowiedz #92 : Października 30, 2012, 07:43:58 »

W Krakowie nie ma takiego tramwaju jak 12.

Może pobaw się Google Mapsem? Chodzi mi o to największe przybliżenie (widok jakbyś stał na ulicy)

Tak jak pisałem "jeśli dobrze kojarzę", ale w porządku - sprawdziłem na stronie mpk.krakow i na pewno przejeżdżałem tamtędy również autobusem i na pewno linią 194 (potwierdza to rozpiska przystanków - mija Szwedzką). Co do Google Maps to co mi to da? Przecież w ten sposób nie wejdę do sklepu, a po dachach i tak sklepu nie poznam.  dry
Zapisane
joval
<facepalm>
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 45



« Odpowiedz #93 : Października 30, 2012, 14:46:09 »

Może pobaw się Google Mapsem? Chodzi mi o to największe przybliżenie (widok jakbyś stał na ulicy)

Przecież w ten sposób nie wejdę do sklepu, a po dachach i tak sklepu nie poznam.  dry

Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #94 : Marca 24, 2013, 23:38:39 »

Kilka dni temu przechadzając się po Wakefield, natrafiłem na ciekawą wystawę sklepową. Wystawiono na niej sporo ciekawego oldschool'owego sprzetu:





...a przechadzając się po lokalnych wioskach można się natknąć na takie widoki:



Angole spoza miasta rzadko kiedy dbają o porządek na chodnikach i w pobliżu nich. Sterty papierków, psich kup i innych odpadków to widok normalny, pod tym względem większy porządek jest już w Polsce. Takie telewizory jak ten w rowie, są wystawiane w komisach za żenująco śmieszne ceny - ok 4-5 funtów, zaś duże japońskie markowe "pudła" z dużą przekątną obrazu można kupić za 20-40 funtów.
Zapisane

SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #95 : Kwietnia 06, 2013, 22:48:35 »

Kolejna wyprawa po angielskich włościach przyniosła kolejne odkrycia. Wybierając się pieszo do położonych odpowiednio o 15 i 18 kilometrów miast niespecjalnie spodziewałem się natrafić na tak fantastyczne sklepy ze starymi grami. Ale od poczatku.. pierwszym miastem jakie odwiedziłem niejako "po drodze" był Pontefract - niewielka mieścina licząca ok 30 tys mieszkańców. Ilość komisów i sklepów otaczających przytulny niewielki ryneczek bardzo mnie zaskoczyła, bo takiej ilości sklepów z używanymi rzeczami nie widziałem nawet w bardzo dużym Leeds. Moją szczególną uwagę zwrócił jeden sklep:



W ofercie było bardzo dużo gier na tzw.current geny co nie jest niczym niezwykłym nawet w PL. Za to niespodzianką okazała się ilość oldschoolowych konsol i gier. Oto kilka fotek:

















Powaliła mnie ilość gier na Snesa, wiele fajnych tytułów, których próżno szukać na allegro min. Secret of Mana, Prehistorik Man lub ChronoTrigger. Na Nes'a gier było sporo mniej ale znalazłem takie "smakołyki" jak obie części Duck Tales, Super Mario Bros 3 lub Maniac Mansion Smile
Kolejnym po Pontefract miastem jakie odwiedziłem był Castleford. Piękne miasto z wspaniałą zabudową i wieloma licznymi sklepami. Jeden z nich to chyba najlepszy sklep ze starymi grami w jakim byłem do tej pory w UK (w Polsce trudno by szukać sklepu z taką ilością tytułów 8 i 16 bitowych):



Prym wiodły tutaj gry z Nesa i Segi, snesowych tytułów było nieco mniej. Zafascynowany ilością wszystkiego zupełnie zapomniałem opstrykać zawartość sklepu, zatem wspomnę tylko że znalazłem takie skarby jak np. Dream Master, obie cześci Battletoadsi Flintstones Rescue Dino and Hoppy. Nie miałem wiele kasy przy sobie i kupiłem tylko Dream Mastera, Rayman Gold (pc) i Worms World Party (pc) za grosze:



Postanowiłem jednak że innych gier nie odpuszczę i przy najbliższej okazji kupię obie cześci kaczek, ropuch i smb3. No i porobię zdjęcia sklepu w Castleford. Co do konsol, to wybór jest całkiem spory, widziałem zafoliowane Snesy po 80-120 funtów z dołączoną grą. Kompletne Atari2600 i Segi są sporo tańsze, zaś konsola NES w UK nie jest niestety tania, egzemplarze które widziałem wahały się w cenach od 30-70 funtów...
Zapisane

Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #96 : Kwietnia 17, 2013, 14:23:03 »

@Seba, zupełnie inna kultura grania, widać to na Twoich zdjęciach. u nas jako taka kultura grania w oryginały zaczęła się... chyba gdzieś od przemijającej generacji, gdzie granie w oryginały stało się musem, inaczej można mieć bana na grę przez internet.
swoją drogą, ceny to mają zupełnie na innym poziomie niż u nas - w Polsce, do której konsole 8 i 16 bit miały dystrybucję w jakiś znikomych ilościach Wink
Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #97 : Kwietnia 19, 2013, 01:01:51 »

Piekny reportaz. Moglbys tworzyc dluzsze relacje, nawet przechadzajac sie po angielskich miastach i opowiadac o wszystkim: od architektury po carty Smile
Zapisane
zelas12
Fanatyk PSXa i Famicoma!
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 466


« Odpowiedz #98 : Kwietnia 28, 2013, 09:24:33 »

Kurcze coś fajnego Smile
Spotkać taki sklep w moim mieście ba w PL to coś co chyba każdy z nas chciałby przeżyć Smile
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #99 : Sierpnia 03, 2013, 23:41:53 »

  Heloł egien. Ponownie ten sam post bo chciałem wyedytować poprzedni ale źle "zakliknąłem" i się usunęło.
Zgodnie z obietnicą - zdjęcia całego sklepu Electrictown w Castleford, którego nie zdążyłem opstrykać wcześniej. Jako że znam już pracującego tam Bena, zgodził sie on na wykonanie fotek sklepu. Poza tym okazało się że facet to chodząca encyklopedia gier retro (zupełnie jak nasz rodzimy Siudym) i świetnie się z nim rozmawia o retrogamingu, World of Warcraft, japońskich sklepach w Akihabara i ogólnie tematyce okołokonsolowej.

Zapraszam do obejrzenia fotek:

































Zapisane

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 19 zapytaniami.