Kwietnia 24, 2024, 21:11:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2 3 ... 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Fantastic Adventures of Dizzy - dwie wersje.  (Przeczytany 17714 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
siudym
Gość
« : Września 13, 2005, 10:42:02 »

Zawsze sie zastanawiałem dlaczego Fantastic Adventures of Dizzy wersja na NES i wersja ze Złotej Pištki sš inne??,...
Nie sš to jakies drobne roznice, ale dosyc spore.
Pozamieniane niektore przedmioty, zagadki i pułapki, itd.
Bardzo ciekawe.

Ktos ma coœ do dodania? ;]
Zapisane
Pierun
Wspiera aktywnie
Chorąży
*
Offline Offline

Wiadomości: 227



WWW
« Odpowiedz #1 : Września 14, 2005, 15:59:39 »

Chodzi o dwie wersje -  red[/span] i [span style=\'color:blue\']blue. Różniš się one szczegółami- sš pozmieniane położenia niektórych przedmiotów, więcej gwiadek, i dizzy chodzi szybciej. A wersja red chyba wyszło tylko w Anglii - w Polsce była tylko blue. Dlaczego wersja nazywa się red:



Jak widać, logo jest czerwone.

Tymczasem,  w znanej nam wersji - jest niebieskie, i stšd blue:



Więcej o tym tutaj --> http://www.dizzy.pl/gry/dizzy3/wersje3.shtml
Zapisane

Jeżeli ktoś długo czeka na aktywację konta na forum, to pisać do mnie.
siudym
Gość
« Odpowiedz #2 : Września 15, 2005, 09:43:06 »

O to mi chodziło ;]  mam obydwie i dziwna sprawa (tzn. w sumie dobra, bo mozna dwa razy przechodzic i bedzie nieco inaczej:) heh)
Zapisane
barman
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 67



WWW
« Odpowiedz #3 : Października 06, 2005, 23:11:21 »

Gra kapitalna! tylko gdzie sa savy???
Gra jest za długa żeby jš na konsoli przejœć:(
Zapisane

Pierun
Wspiera aktywnie
Chorąży
*
Offline Offline

Wiadomości: 227



WWW
« Odpowiedz #4 : Października 06, 2005, 23:21:23 »

Na konsoli da sie, da się...mi się udalo(prawie) - jednak trochę zabrakło do konca, chyba najdalej udalo mi się dojsc do ostatniego zamku - a pózniej cart się zepsul i następny raz zagralem dopiero 3 lata poŸniej cheesy Wiem ze cart byl pożyczony - ale oddalem i nikt sie nie czepiał, ze gra się zacina... Dziwne Cheesy
Zapisane

Jeżeli ktoś długo czeka na aktywację konta na forum, to pisać do mnie.
setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 315



WWW
« Odpowiedz #5 : Października 08, 2005, 14:20:21 »

Nienawidziłem motywów platformowych w tej gierce, kto to wymyœlił? Jaaaa, jak jest gra na myœlenie typowo to po co jakieœ zręcznoœciowe akcenty? Hm
Zapisane

siudym
Gość
« Odpowiedz #6 : Października 19, 2005, 17:35:45 »

Cytuj
Gra kapitalna! tylko gdzie sa savy???
Gra jest za długa żeby jš na konsoli przejœć:(
[snapback]1011[/snapback]


hhahha, widzisz kiedys przechodziło sie wieksze trudniejsze gry od dizzy na konsoli bez save;)

wcale taka dluga nie jest (chyba ze sie gra pierwszy raz)
Zapisane
Benji
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 62


« Odpowiedz #7 : Marca 06, 2006, 10:27:38 »

Smile looknijecie na nowy temat 'dizzy adventure(s)' ...

 :sly: a tak BTW - gdzie mogę znaleŸć (czy sš wogóle) polskie tłumaczenia gier z Dizzy. posiadam tylko jeden polski rom, 'Dizzy Adventures' (taki na latajšcym dywanie i lampie na poczštku) ?!
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2006, 10:50:05 wysłane przez Benji » Zapisane
Pierun
Wspiera aktywnie
Chorąży
*
Offline Offline

Wiadomości: 227



WWW
« Odpowiedz #8 : Marca 06, 2006, 15:54:59 »

Benji - http://www.dizzy.pl/
I nie tylko NES - ale też Amiga, Atari ST, ZX Spectrum, Commodere, and others
Zapisane

Jeżeli ktoś długo czeka na aktywację konta na forum, to pisać do mnie.
setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 315



WWW
« Odpowiedz #9 : Marca 06, 2006, 16:44:38 »

Nie byłem wczeœniej pewny (gdy pisalem poprzedni post w tym temacie), ale przeszedlem tę gierkę na pegasie. Tak samo było z Super C, wydawalo mi się ze daleko nie zaszedłem, a sie okazalo ze swoich czasow mialem tytul obcykany - kiedys to byly jazdy, chyba nie bylo gry ktora nalezala do mnie, a jej nie ukonczylem (Tiny Toons pożyczalem chyba, ale nie pamietam). Pom pom, jak tak dalej pójdzie to się okaże, że Dragon's Lair kiedyœ ukończyłem, hehehe. TFAOD super gra.
Zapisane

siudym
Gość
« Odpowiedz #10 : Marca 07, 2006, 00:35:27 »

swietna wersja jest na sege megardive, super jest tez amigowa wersja, ale najlepsza jest wersja na amige cd32 (posiada muzyke jako œciezki AUDIO na CD:]
Zapisane
setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 315



WWW
« Odpowiedz #11 : Marca 07, 2006, 09:08:50 »

Zassałem sobie składankę Quattro z Dizzym Treasure. Grafika wyraŸnie gorsza, ale gra bardzo fajna. Właœnie dałem grubemu kolesiowi winko, a on dał mi łódeczke - teraz jak jš odpalić? Musze wrócić na drugš wysepkę i poszperać, z dynamitem pewnie w kopalni zgarnę jakiœ item (jakiœ worek chyba tam jest).

Tak wogóle to Dizzy to cholernie trudna gra, ze dwa razy już się zacišłem niemalże na amen - jednak mam łeb na karku i jakoœ sobie poradziłem:).
Zapisane

Pierun
Wspiera aktywnie
Chorąży
*
Offline Offline

Wiadomości: 227



WWW
« Odpowiedz #12 : Maja 24, 2006, 22:41:25 »

Qurek - parosol po prostu chroni przed kroplami w kopalni, w tunelach i na statku. Dopóki tego nie wiedziałem, to też kombionowałem. :wink2:
Zapisane

Jeżeli ktoś długo czeka na aktywację konta na forum, to pisać do mnie.
venom
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 239



WWW
« Odpowiedz #13 : Czerwca 16, 2006, 00:05:11 »

Ja także kiedyœ zastanawiałem się nad przeznaczeniem parasolki Cheesy Załapałem o co chodzi chyba dopiero po roku grania Cheesy
Zapisane

reset
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 149


a_e


« Odpowiedz #14 : Lipca 08, 2006, 21:55:01 »

heh a teraz moze pare bugów
gdy cos cie gryzie(mrowka,, pajak) nacisnij select, nastepne zetkniecia nic nam niezrobia
pewno kazdy wie gdzie jest statek no to teraz cos z nim zwiazane
dotknij motylka ktory sprawi ze bedziemy chodzic do tylu, teraz idz i wejdz na pirata a on cie wpusci na statek, jesli jednak skoczysz na niego to zapadniesz sie pod ziemie wi wyladujesz w innej cesci miasta
Zapisane

Nie kładŸź trampków na parapecie bo Ci rower z piwnicy ukradną
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #15 : Grudnia 26, 2006, 11:26:17 »

FAoD - rewelacyjna gra, na pewno w czołówce gier na NES! Niezbyt trawię przygodówki (zwłaszcza te na PC Wink ), ale ta gra to zupełnie inna bajka. Wspaniałe zagadki i niesamowity œwiat Dizzy'ego! Mało mi zabrakło do przejœcia tej gry na konsoli, dziœ nadrobiłem braki na emulatorze. I satysfakcja była ogromna Wink. Do cudnej i bajkowej grafiki dołšczona jest œwietna muzyka i rzadko spotykana w tym stopniu grywalnoœć. Pozycja obowišzkowa dla każdego NESowicza. Niedługo mam zamiar zabrać się za Dizzy'ego jeszcze raz - tym razem za wersję czerwonš (sowieckš? Wink ).
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #16 : Grudnia 26, 2006, 11:56:54 »

osobiscie uwazam ze fantastic adventures to zdecydowanie najslabsza czesc z serii. musze przyznac ze nesowe wersje dizziego nigdy mi nie podchodzily, IMHO te gry rozmijaja sie nieco z tym czym jest Dizzy w swej esencji i przez to caly urok pryska. dodam jeszcze ze nie cierpie nesowych produkcji codemasters (poza robin hoodem), moze poprostu dlatego ze te gry nigdy nie byly tym czym sie wydawaly. mierna grywalnosc i wabienie gracza na amigowy klimat.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
jaruczek
Gość
« Odpowiedz #17 : Lutego 16, 2007, 16:34:24 »

Grałem w tę grę swego czasu na emu i na pegazusie (juz niestety tej konsolki nie mam) i musze stweirdzic ze bardziej rozbudowanej gry na NESa nie spotkalem Cheesy œwiat OGROMNY, mnóstwo zagadek, kapitalna muzyka i grafika cieszšca oczy.Niestety nie udało mi się jej ukończyć.

A z szukajki to nie można było skorzystać? Pamiętaj o tym na przyszłoœć Wink
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2007, 17:19:55 wysłane przez Pierun » Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #18 : Stycznia 16, 2011, 02:26:07 »

Dizzy.. FaoD.. pierwsza gra która zauroczyła mnie do tego stopnia że zaczęła mi się śnić. Uwielbiałem i nadal uwielbiam wszystko co się wiąże z tą grą. Pamiętam to odkrywanie co do czego służy, dziesiątki przedreptanych kilometrów, tysiące zjedzonych owoców i setki straconych żyć.. od momentu zapoznania się z tą grą do jej pełnego ukończenia minęły cztery miesiące. W FaoD grałem nonstop gdy tylko mogłem.

Później na moim starym IBM'ie miałem także tą samą grę z Dizzym ale wersję red czyli tą z 255 gwiazdkami, poprzestawianymi przedmiotami i maszynerią w kopalni zamiast szkatuł. Gra z odświeżonym wyglądem prezentowała się fantastycznie. Okazała się jednak o wiele trudniejsza niż wersja blue z Nesa/Pegasusa/Famicoma.

Po kilku tygodniach mozolnej wędrówki i zbierania gwiazdek w końcu dotarłem do zamku Zaksa. Najtrudniejsza była chyba wspinaczka po jego wieży. Okazało się że w wersji Pc spadające kule nie zrzucały Dizzy'ego o poziom niżej ale zabierały sporo energii. Z pięciu żyć jakie miałem na początku wspinaczki pozostało mi tylko jedno z połową energii. Grę przeszedłem ale ledwo co... miłe wspomnienia za to mam do dziś.
Tak czy inaczej moim niespełnionym marzeniem jest wersja FaoD na snesa.  Wink
Zapisane

Nielogiczny
Gość
« Odpowiedz #19 : Stycznia 16, 2011, 03:03:05 »

zawsze intrygowała mnie ta kwestia... dlaczego bohaterem gry jest jajko?! przecież można wymyślić przeróżne postacie, ale... jajko?! no bez jaj
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 19 zapytaniami.