Kwietnia 16, 2024, 07:19:30 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 [2] 3 4 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Fantastic Adventures of Dizzy - dwie wersje.  (Przeczytany 17706 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #20 : Stycznia 16, 2011, 04:25:30 »

A może już wymyślono wszystkie i kolej padła na obsadzenie jajka jako głównego bohatera gry. Pomysł okazał się genialny bo postać Dizzy'ego jest bardzo sympatyczna i lubiana przez graczy. Jajkopodobne stwory czyli Dizzy'ego i jego przyjaciół z leśnej wioski można nawet uznać za kolejną z ras bohaterów gier. W samym Faod można wyróżnić kilka z nich: trolle, skrzaty, ludzie, smoki i wspominani już "jajkopodobni".
Zapisane

Jajcarz
Gość
« Odpowiedz #21 : Stycznia 16, 2011, 10:09:44 »

O ile dobrze pamiętam z jakiegoś artykułu na dizzy.pl, to podczas tworzenia pierwszej gry na Spectrum, Oliverowie wcale nie planowali że to będzie jajko. To miała być wielka uśmiechnięta twarz z rękami i nogami (czyli taki ''głowonóg'' w rodzaju wielu bohaterów gier). Dopiero potem zobaczyli, że to co im wyszło przypomina jajko i tak powstał pomysł na Yolkfolk itp.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2011, 13:03:17 wysłane przez Alkochochlik » Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #22 : Stycznia 16, 2011, 13:13:51 »

Jeżeli chodzi o platformy większe niż 8bit, no to jeszcze Dizzy wyszedł na SMD, który chyba zresztą jest taki sam jak stara wersja na PC:


No i co jak co.... naprawdę udana i przyjemna wersja Smile . Nie ma to jak nowiutka grafika, równie przyjemna, odnowiona muzyka i równie przyjemny gameplay. Szkoda, że przeszedłem tylko na emu, bo tej Segi nie mam.
Zapisane
Jajcarz
Gość
« Odpowiedz #23 : Stycznia 16, 2011, 16:49:29 »

Pogrzebałem i znalazłem ten artykuł:
http://www.dizzy.pl/skarbiec/publicystyka/gamemag/gamemag1.shtml
O powstawaniu postaci Dizzy'ego zaczyna się na podstronie 3.
Jako ciekawostkę dodam, że istnieje jeszcze jedna europejska ''wersja'' TFAoD - to po prostu taka sama ''red'' tyle, że z dodatkową opcją wyboru języka (oprócz angielskiego jeszcze francuski i niemiecki).

Dzięki pomocy grimma zacząłem pisać artykuł nt. TFAoD i jego hacków na Data Crystal:

http://datacrystal.romhacking.net/wiki/The_Fantastic_Adventures_of_Dizzy

PS. A za wersją na PC/Segę nie przepadam, bo tam nie ma beczek Tongue.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2011, 16:56:03 wysłane przez Alkochochlik » Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #24 : Stycznia 21, 2011, 07:30:39 »

Ten Twój artykuł Jajcarzu.. świetna robota!! Szczerze przyznam że skarbca na Dizzy site tak dokładnie nie przeglądałem. Zawsze ciekawiła mnie geneza powstania Dizzy'ego i gier z tym bohaterem, dzięki za udostępnienie linku.
Co do tej wersji TFaoD z wyborem języków... ma może ktoś rom  z tą grą??
Zapisane

Jajcarz
Gość
« Odpowiedz #25 : Stycznia 21, 2011, 10:21:04 »

Co do tej wersji TFaoD z wyborem języków... ma może ktoś rom  z tą grą??
D9 coś kiedyś o nim pisał... bo poszukiwał ROMu z dodatkowym miejscem do swojego hacku. Ale nie wiem czy znalazł - chyba przerzucił się na zwykłe TFAoD RED. Napisz do Niego, może będzie coś wiedział.  chess
Zapisane
Dizzy9
Nadworny programista.
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 351



WWW
« Odpowiedz #26 : Stycznia 22, 2011, 20:49:44 »

Cytuj
D9 coś kiedyś o nim pisał... bo poszukiwał ROMu z dodatkowym miejscem do swojego hacku.
Poszukiwałem go bo chciałem go mieć.
Znalazłem go,tyle że na liście nigdy nie zdumpowanych.
Moja ulubiona wersja FAOD to NES i Game Gear.
Zapisane

SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #27 : Stycznia 05, 2012, 08:09:08 »

Coś ostatnio ruszyło w temacie Dizzy'ego:

http://www.cdaction.pl/news-23596/dizzy-powrot-kultowego-jajka-wideo.html

Co prawda nie na ośmiobitowce ale najprawdopodobniej na Iphone:

http://www.youtube.com/watch?v=LGW53914gDk&feature=youtu.be

lub

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=LGW53914gDk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=LGW53914gDk</a>
Zapisane

MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #28 : Stycznia 07, 2012, 17:58:10 »

Kolejny ścierwowy remake starej gry robiony na siłę na Isrony i inne duperele.... mówiąc prosto i twardo, taka jest moja opinia o tym wszystkim. To już się zaczyna robić nudne...
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #29 : Stycznia 07, 2012, 20:41:17 »

Oczywiście, wszyscy powinni sobie kupić ZX Spectrum i Commodore, żeby zagrać w stare części Dizzy zamiast grać w jakieś "ścierwowe remake'i" Wink
Zapisane

MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #30 : Stycznia 07, 2012, 21:00:13 »

Ja właśnie to preferuję niż kupować jeden wielki dotykowy ekran za 1000 Wink . Ogólnie remaki są dla mnie.... kompletnie bez sensu. Sprzedawanie tej samej gry od nowa. Kod gry dokładnie ten sam tylko z "MEGA FULL 1080XD XPLOD HD TURBO grafiką" z "SUPER HD 4000GHZ dźwiękiem i muzyką" gdzie to wszystko aż.... odrzuca. Za niedługo będzie Super Mario Bros HD++ z realistyczną turbo grafiką wyświetlaną przed twarzą i z użyciem super technologii podobnej do procesora Playstation 37.
Zapisane
siudym
Gość
« Odpowiedz #31 : Stycznia 07, 2012, 21:12:12 »

Remake FAOD ok, ale Yolkfolk jest strasznie krotka :/ Bez szału, ale moze kiedys wyjdzie calkiem nowa czesc.


« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2012, 21:15:31 wysłane przez siudym » Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #32 : Stycznia 08, 2012, 05:22:00 »

  Jak już wspominałem na forum świata Dizzy.. marzy mi się gra z Dizzym, całkowicie nowa gra ale nie tyle przygodówka co w formie rpg. Dlaczego rpg?? Bo przygodówkowe gry z Dizzym są już skostniałe w swej formie, przewidywalne i nie oferują żadnych nowości i większych możliwości bohatera (poza szukaniem przedmiotów, omijaniem przeciwników i minigrami). W rpg Dizzy mógłby mieć różne umiejętności i więcej możliwości niż tylko "hops, tur tur tur i łaps" za przedmiot. Smile

Chciałbym by nowe Dizzy było rpg lub metroidvanią z zachowaną staroszkolną (choć nie koniecznie z archaiczną pikselowatą) grafiką. Widok mógłby być jak w nesowym Jurassic Park czyli 2D z kamerką lekko z góry...

Zapisane

MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #33 : Stycznia 08, 2012, 12:27:37 »

Dizzy RPG??? Matko, jak sobie wyobrażasz coś takiego?? crazy  Jak dla mnie to byłby cholernie ostry cios w kolano i maksymalny niewypał, bo nie wyobrażam sobie tego, jak miałaby taka gra przykładowo wyglądać. To nie są Pokemony, które się akurat świetnie a nawet idealnie sprawdziły jako gry RPG wbrew pozorom i lepiej by na pewno nie wyszły, ale Dizzy....?? Jeżeli chodzi o Dizzy to zawsze były to platformówki i gracze, gdyby kupili takie coś i zobaczyli, że to jest jakieś dziwaczne RPG obstawiam, że bardzo mocno by się zaskoczyli i zawiedli i powiedzieli "matko, jakie to jest g***o...".
Zapisane
Buu
Fan klapków firmy Kubota
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 82



« Odpowiedz #34 : Stycznia 22, 2012, 18:23:49 »

Kolesie z Blitz zrobili taki filmik z Dizzym w 3D:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=y9dvK0t_lys" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=y9dvK0t_lys</a>

Dlaczego nie mieliby spróbować swych sił w materii rpg? Bo chyba nie sa pewni trafności tego pomysłu. Nie wiem czy zakończyło by sie to skucesem bo nie moge sobie wyobrazić Dizza nabijającego experience poprzez zabijanie stworków lub wykonywanie prac. Graficznie w wersji rpg gra napewno by zyskala ale w grywalności nie bardzo. To juz lepiej z Dizzyego zrobić grę w stylu metroidvanii. Nosił by sobie zdobyczne zbroje, artefakty i tego typu duperszwance.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2012, 18:26:00 wysłane przez Buu » Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #35 : Października 12, 2013, 23:50:16 »

Dwie wersje jak wiadomo są już od dawna. Ostatnio jednak nasz kolega Dizzy9 znalazł na jebaju aukcję z ciekawym cartem:

http://www.ebay.pl/itm/NES-FANTASTIC-ADVENTURES-OF-DIZZY-NINTENDO-FACTORY-SEALED-COMPLETE-CIB-/111158774289

Poniżej screenshoty z aukcji gdyby link padł..









Co w niej takiego niezwykłego?? Niby z pozoru nic ale.. bystre oko kolegi Łukasza dostrzegło na trzecim zdjęciu ciekawą rzecz na screenshocie z gry. Każdy kto zna universum Dizzy'ego i obie wersje (blue i red) w mig zauważy że screen nie pochodzi z żadnej z tych wersji. Czyżby zatem pochodził z trzeciej wersji Fantastic Adventures of Dizzy, której nie zdumpowano do dnia dzisiejszego?? Może ktoś wie coś więcej w tej kwestii?? Bo szczerze mówiąc to pierwszy raz spotykamy się (ja i D9) z takim screenem w manualu do FaoD.
Zapisane

mtmt
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 88



« Odpowiedz #36 : Października 13, 2013, 01:02:52 »

Zaczynam się gubić.
Pierwsza wersja to Blue, druga wersja to Red, a ta to niby ta trzecia brzmiąca jak jakaś creepypasta z niewykorzystaną mordą Dizziego i tajemniczym screenem z powyższego trzeciego obrazka?
Nie chce mi się wierzyć, że jest trzecia.
Zapisane
yojc
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 296



« Odpowiedz #37 : Października 13, 2013, 09:16:05 »

Pewnie screen w instrukcji jest z bety, to dość częsta praktyka.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2013, 10:33:34 wysłane przez yojo2 » Zapisane


dic-sc7
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 345


« Odpowiedz #38 : Października 13, 2013, 09:17:24 »

Ten mini kardridż jest przeznaczony dla modułu Aladdin.
Gra to na 100% wersja czerwona.
Obrazek na instrukcji prawdopodobnie pochodzi z wersji prototypowej.
Codemasers często umieszczało zrzuty z gier nieukończonych, testowych itd.
Dobrym przykładem jest Metal Man, DreamWorld Poogie.

Mogli oprcować instrukcje zanim ukończyli grę.  
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2013, 09:23:05 wysłane przez dic-sc7 » Zapisane
Dizzy9
Nadworny programista.
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 351



WWW
« Odpowiedz #39 : Października 13, 2013, 17:52:45 »

Zaczynam się gubić.
Pierwsza wersja to Blue, druga wersja to Red, a ta to niby ta trzecia brzmiąca jak jakaś creepypasta z niewykorzystaną mordą Dizziego i tajemniczym screenem z powyższego trzeciego obrazka?
Nie chce mi się wierzyć, że jest trzecia.
Trzecia istnieje z pewnością. Jest na tym filmie video , na tej liście gier które nie zostały zdumpowane oraz jest wpisana na liście grupy dumpującej gry...szkoda że grupa ta widocznie upadła i zakończyła działalność.

Cytuj
Ten mini kardridż jest przeznaczony dla modułu Aladdin.
Gra to na 100% wersja czerwona.
No w sumie to słyszałem że trzecia wersja jest tylko na "dużych" cartach, więc może to tylko zwykła wersja czerwona..

Cytuj
Codemasers często umieszczało zrzuty z gier nieukończonych, testowych itd.
Dobrym przykładem jest Metal Man, DreamWorld Poogie.
Też racja..(choć podane przykłady to nie manuale, tylko screeny na boku pudełka alladina) Np. Dizzy Adventurer tak ma.

Rzecz w tym że Manual do FAOD wygląda zupełnie inaczej. Pudełko jest takie samo jak w wersji czerwonej, ale ta strona w manualu już nie. Choć to w sumie może nie zmienia sytuacji...między niebieską a czerwona są różnice, i może w czasie ich wprowadzania też takiego screena cyknęli do nowego manuala. A szkoda, juz myślałem że jest jakieś konkretne info :\
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 5
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 18 zapytaniami.