Marca 19, 2024, 07:15:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 ... 16 17 [18]
  Drukuj  
Autor Wątek: Ulubione Piwsko  (Przeczytany 82883 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #340 : Sierpnia 04, 2014, 23:16:29 »

Aktualnie moje ulubione Piwko to ->



~



Bojan Cheesy
Zapisane
leszek
Gość
« Odpowiedz #341 : Września 11, 2014, 14:29:50 »

http://polskieminibrowary.pl/#jp-carousel-7390
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2014, 16:12:42 wysłane przez SebaSan1981 » Zapisane
mustwearkhakies
Gość
« Odpowiedz #342 : Października 25, 2014, 21:20:50 »

Ostatnio wpadam do Bierdonki i w zasadzie niczego dla siebie nie znalazłem, oprócz tzw. "mainstreamowych" pivek, które mnie nie interesują, same niskolotowe sikacze albo całkiem padłe mocarze. Dostrzegłem tylko jeden browar okocimski, którego nie kosztowałem, mianowicie "Zagłobę". Nie mając nic do stracenia zanabyłem i wcale nie żałuję. Dupy nie urywa ale jest na prawdę dobrym pivkiem. Nie wiem czy to tylko tymczasowy strzał czy stały asortyment wspomnianej ssieci sklepów, lecz wobec tego drugiego przypadku to jedynie na "Zagłobę" będę się szarpał :



>> http://www46.zippyshare.com/v/63837698/file.html
Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #343 : Grudnia 17, 2014, 21:11:27 »

Heh, Marek, moje ostatnie "odkrycie" też jest związane z Biedronką. Byłem tam wczoraj i oczom moim ukazał się dziwny wynalazek ze zdjęcia poniżej. Sam się zdziwiłem, że go wziąłem, bo nie przepadam za takim czymś. Spodziewałem się uderzającego w kubki smakowe sztucznego smaku goździku i korzenia, ale o dziwo piwo okazało się być całkiem dobre, mimo, że robione w Sierpcu. Dużym zaskoczeniem było to, że czułem piwo, a smak korzenny był jedynie domieszką, bardzo delikatną. Czyli tak, jak powinno być. Za to wielki plus, na pewno jeszcze przy okazji skorzystam. ;)

Zapisane
Rocket
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 111



« Odpowiedz #344 : Stycznia 06, 2015, 10:41:37 »

Któregoś razu szlajając się z Vinylem po mieście, natrafiliśmy na interesujący lokal, który gdzieś już widziałem w necie szukajac info o piwach z mniejszych browarów. Pub się zwie PiwPaw Beer Heaven, wielka sala z dużym barem, za którym stoją 92 nalewaki z przeróżnymi piwami/cydrami

Szczególnie spodobało mi się jedno piwo które już raz wcześniej piłem, u Leszka w pubie, a mianowiecie American Psycho IPA.

Jest to piwo typu AIPA, mocno goryczkowe z dodatkiem ziołowej mieszanki Gurit czyli ziołowej mieszanki opartej na piołunie. Na razie nie dostania w innych miastach niż Warszawa, no chyba że drogą wysyłki w litrowej butelce PET. Cena za browar waha się w zależności od miejsca i humoru barmana tudzież barmanki Wink i oscyluje pomiędzy 8-14zł za 0.5l szklane. Polecam każdemu miłośnikowi piwa typu Indian Pale Ale. Ocena 9/10
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2015, 10:43:58 wysłane przez Rocket » Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #345 : Stycznia 06, 2015, 12:04:03 »

Uwielbiam takie lokale z możliwością degustowania różnych rzadko spotykanych jeszcze piw. U mnie też coś takiego jest w mieście. Ciekawe czy u was mają Kormorana miodowego tam.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2015, 12:06:05 wysłane przez Mati » Zapisane
Rocket
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 111



« Odpowiedz #346 : Stycznia 06, 2015, 12:25:00 »

nie ma w PiwPawie, ale za to do kupienia w Butelce w carrefourze za 5-6zł, tylko zalezy jeszcze o które ci dokładnie chodzi: o Miodne czy o Orkiszowe z miodem. Miodnego nie piłem, ale Orkiszowe z miodem zdecydowanie jest dla mnie na razie nr.1 jeżeli chodzi o piwa miodowe.
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #347 : Stycznia 06, 2015, 14:31:33 »

Nie mam pojęcia jakie to było dokładnie. U mnie poza multibrowarem to nigdzie tego piwa nie mogę znaleźć. Jak będę w Wawie następnego razu, to zrobię zakup jednego i drugiego jeśli będzie.
A do tej waszej knajpki też chętnie się wybiorę Grin.
Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #348 : Lutego 15, 2015, 16:16:45 »

Miałem już tutaj nie pisać, ale sprawa jest godna uwagi.
Kilka, bądź kilkanaście dni wstecz, przyszła do mnie paczka z Bieszczad. A w niej pokal z miejscowego browaru Ursa Maior, dwie podkładki autorstwa Ryszarda Kai (artysty polskiej sztuki plakatu), klika ulotek oraz oczywiście butelka napoju. Wybór padł na piwo o nazwie Pantokrator, czyli wszechwładcę. Jest to piwo typu belgijskie IPA, niepasteryzowane, ekstrakt 16,5. W smaku dosyć kwaśne, z lekką nutą owoców. Ogólnie całkiem fajne, miły browar z miłego i klimatycznego kraftowego browaru.

Nie będę jednak ukrywał, że zamówiłem tę paczkę dla samego piwa i szkła. Najważniejszy był dla mnie fakt, że browar posiada w nazwie oraz w logo Ursa Major, a w zasadzie to fragment konstelacji Wielkiej Niedźwiedzicy. Połączenie dla mnie aspektu dobrego piwa oraz motywu astronomii, to wystarczający argument, aby mieć takie szkło (plus dodatki) w swojej kolekcji.

Tak oto prezentował się cały zestaw:

« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2015, 18:01:34 wysłane przez daf » Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #349 : Lutego 19, 2015, 00:03:15 »

Coś wspaniałego!! Zazdraszczam i gratuluję  Roll Eyes
Zapisane

dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #350 : Lutego 19, 2015, 14:19:19 »

Ja z kolei zazdroszczę:
Marzenia czasem sie spełniają. Jednym z moich marzeń (marzeń piwnych) było napicie się Guinness'a w angielskim pubie. Dokonało się to kilka dni temu w Knaresborough - pięknym zabytkowym mieście polozonym nieopodal Yorku, znanym przede wszystkim ze średniowiecznego zamku.

Mimo, że za Guinnessem i innymi stoutami nie szaleję, to zazdroszczę klimatu chwili.
Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #351 : Lutego 20, 2015, 00:15:15 »

Jeżeli jestem przy kasie albo na tzw. obczyźnie to w zależności od sposobności:
(...)
2) Velkopopovický Kozel (Vítejte u Kozla! HAHAHAHAHAA)
Zdrowia zatem Drodzy Panowie! :cheers:

To ten sam. ;)
Zapisane
mustwearkhakies
Gość
« Odpowiedz #352 : Marca 06, 2015, 22:50:14 »

A jaak! ;-)
Swoją drogą, ciekawy patent z tym piwkiem DAF.

Mnie z kolei Ojcieć przywiózł dwa piva z Litwy, był tam z jakimś kumplem jako drugi kierowca, nazw nie podaje bo nawet nie wiem jak to przepisać, ale na fotce poniżej widać, co ciekawe, jedno, to z lewej/niebieskie, mimo iż ciemne i z bardzo gęstą pianą to jednak kompletnie bez smaku, ot taki browar i nic poza tym, natomiast ten drugi, z prawej/biały to jakby kompletne przeciwieństwo, praktycznie zero piany, wygląda jak uryna ale za to w zapachu i smaku dosłownie cudny! Byłem w szoku jak skrajnie SMACZNE jest to pivo. Momentalnie przypomniały mi się czasy gówniarza jak jeszcze Leżajsk smakował jak Leżajsk, a nie tak jak teraz. Słowem, bardzo intensywny acz nie nachalny smak chmielu, wyrazista acz nie przesadna goryczka i na koniec charakterystyczny posmak jakby orzeszków, po prostu MOC, po przełknięciu zero jakiegoś syfu, pozostałości, czy innych tego typu niesmaków, rzecz jasna to tylko moje odczucia, ale z całą odpowiedzialnością POLECAM!

« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2015, 09:50:33 wysłane przez MWK » Zapisane
OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #353 : Lipca 20, 2015, 11:19:39 »

Kilka nieco egzotycznych piwek wypitych w ostatnim czasie.




4,9% alkoholu.
Egzotyczne piwko z Wietnamu, kupione w Auchan za ponad 8zł. 355ml. W składzie ryż i sporo składników E.
Dobre piwko jako ciekawostka, smakuje nieco inaczej niż typowe piwa europejskie. Dużo gazu, który przyjemnie szczypie w język.




4,7% alkoholu. Kupione w Finlandii za około 3 euro.
Dobrze gasi pragnienie. Idealne na jamajskie upały.




Puszka 473ml. 4.5% alk.
Lekki aromat, ani chmielowy, ani słodowy. Piwo jest słodkie, z posmakiem kukurydzy. Orzeźwiająca lemoniada pita w celu orzeźwienia. Nie smakowało mi, choć byłem spragniony i zimne wypiłem bez zająknięcia.
Zapisane

Strony: 1 ... 16 17 [18]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 18 zapytaniami.