Marca 19, 2024, 03:59:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 18
  Drukuj  
Autor Wątek: Ulubione Piwsko  (Przeczytany 82874 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Stilo123
Prawie jak Admin
Zbanowany
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 94


TS Wisła-Śląsk Wrocław-BKS Lechia Gdańsk


« Odpowiedz #40 : Grudnia 24, 2008, 09:24:14 »

tylko ale tylko Tyskie Lech i Żywiec
Zapisane

WISŁA KRAKÓW BYŁA JEST I BĘDZIE KRÓLEM KRAKOWA.
Klaudek
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 248


CyDraxx Master


« Odpowiedz #41 : Grudnia 24, 2008, 10:09:21 »

Dębowe mocne tylko z butelki Cheesy

A na kujawach polecam Specjal Cheesy
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #42 : Czerwca 19, 2009, 21:18:35 »

Jako że to temat o piwie,mam zaszczyt zaprezentować odcinek z serii: Niesamowite foto-opowieści SebySana pod tytułem: BYŁO SOBIE PIWO

Wydarzenia przedstawione w tym odcinku są w 100% prawdziwe.
Data- 16.06.09
Miejsce zdarzenia- mój zakład pracy: Hurtownia Eldorado/Tradis.
Godzina- 7.40 czasu wschodnioeuropejskiego.
Na rampie załadunkowej trwał (a jakże by inaczej) załadunek palet na samochody ciężarowe. Zgodnie z powszechnie panującym zwyczajem każdy kierowca sam załadowywał towar na swoją ciężarówkę.
O godzinie 7.40 kierowca o pseudonimie Wasyl próbował wjechać ponad 700-kilogramową paletą na tzw "pakę". Paleta wysokości 1.90m zawierająca 40 transporterów piwa na skutek niewłasciwego i niedostatecznego ofoliowania oraz uszkodzeniu środkowego słupka uległa gwałtownemu i niekontrolowanemu przechyleniu na stronę prawą, czego skutki widać na poniższych fotografiach.
Zdjęcia katastrofy podczas załadunku palety piwa.

foto powyżej- tyle piwa zostało ocalone (zostało nienaruszone na palecie)



transportery z piwem spadły na windę drugiej ciężarówki a także w 1,5m wysokości i 2m szerokości szczelinę pomiędzy samochodami



poczatek sprzatania całego tego sajgonu...

Ogólne straty: niemal 400 butelek piwa Tyskie i Okocim. Straty finansowe: +/- 1000pln....
Kierownik magazynu zwany Prezesem przecenił rozszczelnione piwo na 1.30pln za rozszczelnioną butelkę. Miglance ze zmiany nalewali piwo do 5-ciolitrowych baniaków po wodzie  Tongue
Osobnik z poprzedniej zmiany odpowiedzialny za foliowanie palet zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. Jak to się mówi w naszym żargonie- "będzie miał po piździe"  heh

BTW. moim ulubionym piwem jest Magnus oraz Tyskie crazy
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2009, 21:24:09 wysłane przez SebaSan1981 » Zapisane

multizgredek
Gość
« Odpowiedz #43 : Czerwca 19, 2009, 21:28:45 »

Osz cholera przestraszony gdybym był prezydentem ogłosiłbym żałobę narodową  Tongue
Zapisane
OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #44 : Czerwca 19, 2009, 23:24:37 »

No cóż.

Od połowy września 2008 roku miałem okazję próbować dokładnie 148 piw.

Moje ulubione to mimo wszystko wciąż:
Żubr
Warka Czerwona
Okocim OK Beer
Okocim Premium
Perła Mocna
Dębowe Mocne
Zapisane

Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #45 : Czerwca 28, 2009, 00:46:11 »

Wczoraj odkryłem Desperados, które to piwo od razu wskoczyło na pierwsze miejsce w moim rankingu. W smaku przypomina piwo, które można dostać w Lublinie w jednej z knajpek za Bramą Krakowską (taką z meksykańskim żarciem). W menu figuruje jako "michelada", jest to piwo z meksykańskim sokiem - polecam!

Co do Perły, najlepsza była w "Perełce", takiej knajpce przy ul. Królewskiej - mieli tam piwo prosto z browaru. Niestety, z tego co się dowiedziałem, knajpka jest zamknięta od paru miesięcy. Słyszałem jednak, że gdzieś na/koło Zemborzyckiej jest/był drugi taki lokal; czy ktoś z ludków z Lublina ma na ten temat jakieś info?
Zapisane

dqdq1
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 164


« Odpowiedz #46 : Czerwca 28, 2009, 01:02:29 »

desperados- na kaca jak zbawienie
generalnie szukam trochę inszych piw jak heineken (za to carlesberga nie lubię) żywiec, lech, złoty bażant, pilsner, peroni.
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #47 : Czerwca 28, 2009, 01:35:45 »

kto kosztował morderczego FAXE'a? oczywiście czarnego w litrowej puszce. pierwszy raz niepodołałem z piciem czegokolwiek, odrzucił mnie po osuszeniu połowy zbiornika. . .

z piwa tylko Perłę i Stronga toleruje. popularna ostatnio Łomża smakuje mi waflami ryżowymi.
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #48 : Czerwca 28, 2009, 01:50:52 »

Kiedyś piłem Faxe w jasnej puszce (nie widziałem ostatnio takich), które było bardzo dobre z sokiem wiśniowym.
Zapisane

.:Pegasus Power:.
Gość
« Odpowiedz #49 : Czerwca 28, 2009, 10:08:43 »

popularna ostatnio Łomża smakuje mi waflami ryżowymi.

a próbkowałeś z sokiem malinowym? albo z jakimś innym.
Ja tam puki co "doję" Łomże( do tego miasta mam nie daleko) ze sokiem

znajomy z sporo oddalonej miejscowości od Łomży- twierdzi że piwo Łomża jest mdłe
na to mój starszy: bo zanim do was dojadą tiry z piwem to piwo zgnije laugh laugh
Zapisane
Ignus
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 153



« Odpowiedz #50 : Czerwca 28, 2009, 12:34:54 »

kto kosztował morderczego FAXE'a? oczywiście czarnego w litrowej puszce. pierwszy raz niepodołałem z piciem czegokolwiek, odrzucił mnie po osuszeniu połowy zbiornika. . .

z piwa tylko Perłę i Stronga toleruje. popularna ostatnio Łomża smakuje mi waflami ryżowymi.

Piłem na rozpoczęcie mojej kariery studenckiej i nie tylko, po 2 takich puszkach nie wiedziałem co się dzieje... W smaku nie jest AŻ tak źle, piłem gorsze PIWA.

Dziadzie, na zlot kupię, i dam ci w prezencie! Twardy chłop przecie z Ciebie!  biggrin
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2009, 12:37:19 wysłane przez Ignus » Zapisane

OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #51 : Czerwca 28, 2009, 13:05:07 »

Desperados, reddsy to dla mnie jedna rodzina.

Faxe Stronga piłem, tylko były 2 warianty: puszka 1l czarna za 6 złotych, albo 4x0,5 butelka za 11,50. Wziąłem z kumplem na pół te 4 buteleczki. Poszło dość sprawnie, tylko potem poszły 4 dębowe i skończyło się... źle Wink

Tak czy siak nie uważam, aby było aż tak złe. Ma jak dla mnie trochę sprajtowy smak.

Warka Strong - ohyda na maksa jak dla mnie. Masakrycznie słodkie.

Najgorsze piwo jakie piłem i jedyne w mojej karierze (próbowałem ponad 150 piw), którego nie potrafiłem wypić było 'Van Horn Premium Pils'. W polo market za 1,39zł, 4%. Sam zapach przyprawiał mnie o mdłości. Po każdym łyku odchodziłem na bok, bo myślałem, że zaraz będę rzygał. Najgorsze piwo jakie w życiu dane mi było pić. Po wypiciu połowy (połowe wylałem) cały dzień mnie muliło w żołądku. Bardzo się starałem wypić całe, ale po zaciągnięciu się raz, gdy już wszystko z żołądka mi podchodziło pod gardło, dałem za wygraną. Bez pawia bym tego nie wypił. Kiedyś jeszcze zmierzę się z tym piwkiem.
Zapisane

Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #52 : Czerwca 28, 2009, 14:12:48 »

Warka Strong to moje drugie ulubione piwo:) Dobry jest też amerykański Miller. Spróbowałem też japońskich Kirin Ichiban oraz Sapporo - smakują jak... piwo.

Co do samego picia, nie rozumiem postawy typu "wypić ile się da" a potem się porzygać i kac następnego dnia. Śmieszą mnie ludzi, którzy, nie wiem, chyba próbują zaimponować takim "wyczynem". Ani to żaden powód do dumy ani też nic od tego nie urośnie. Nie mówiąc już o tym, że to strata pieniędzy i chlanie na maxa to bezczeszczenie nie tylko siebie ale także tego jakże szlachetnego trunku (o ile pije się coś dobrego).
Zapisane

Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #53 : Czerwca 28, 2009, 14:24:05 »

Dziadzie, na zlot kupię, i dam ci w prezencie! Twardy chłop przecie z Ciebie!  biggrin


o shi-!
ja tam nie uznaje piwa z sokiem, znaczy nie lubię po prostu. tak samo jak nie popijam wódki, chyba że mam gorszy dzień jakiś.
czasem lubie się urżnąć, wbrew Twoim przekonaniom Sogetsu
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #54 : Czerwca 28, 2009, 15:11:14 »

czasem lubie się urżnąć, wbrew Twoim przekonaniom Sogetsu
Rozumiem Cię, też tak kiedyś miałem ale stwierdziłem, że to bez sensu.
Zapisane

OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #55 : Czerwca 28, 2009, 15:53:44 »

Pije, bo lubie i tyle. Ja się nie wtrącam do abstynentów, a abstynenci do mnie. Wszystko dla ludzi, pókim młody trzeba korzystać.

A przecież chyba wiadomo, że piwa 9%+ raczej się nie kupuje dla smaku cheesy
Zapisane

koNESer
Gość
« Odpowiedz #56 : Czerwca 28, 2009, 16:04:23 »

9% to już nie piwo
Zapisane
dqdq1
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 164


« Odpowiedz #57 : Czerwca 30, 2009, 15:56:58 »

w vademecum tyskiego wyczytałem że najmocniejsze piwo (z procesu fermentacji) miało coś ok 18%. A jeśli chodzi o mocne browarki to ja żywca portera piję dla smaku plus obowiązkowo czipsy lays fromage lub pistacje:)
Zapisane
koNESer
Gość
« Odpowiedz #58 : Czerwca 30, 2009, 16:09:08 »

Pizdacje pod piwo są naprawdę elo.

Wczoraj z aboabo dobre piliśmy....co my piliśmy?


Btw. To skandal żeby w tak duszną pogodę w sklepie nie było lodówki z browarem....ale główka pracuje  heh
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #59 : Czerwca 30, 2009, 18:01:16 »

Do piwa bardzo dobre są też oliwki :drool:
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 18
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 18 zapytaniami.