Marca 28, 2024, 23:12:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 18
  Drukuj  
Autor Wątek: Ulubione Piwsko  (Przeczytany 83007 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
machbed
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 640



« Odpowiedz #140 : Sierpnia 16, 2010, 11:13:55 »

Jak dla mnie to Reds, Ciechanik Miodowy. Bardzo smaczne.
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany..
Nie odpierdzielajcie głupich akcji bo posypią się bany  chess
Zapisane
Monk666
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 88



« Odpowiedz #141 : Sierpnia 16, 2010, 11:39:11 »



A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany..


Nie pijcie piwa i słuchajcie sie mamy.

Ciechan Miodowy to legenda. ja tam nie wsytdze się i napisze ze nie raz pijałem Redsy, Gingersy czy inne Karmi a mimo to czuję że wacka i cojones mam na swoim miejscu. Dziś nabyłem w promocji 'probably best beer in the world" i smakuje mi tak samo dobrze jak Lech. Zimny lech
Zapisane
machbed
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 640



« Odpowiedz #142 : Października 11, 2010, 21:42:43 »

Marek, Nielogiczny. Wiecie gdzie w Rzeszowie można dostać Ciechana Miodowego?
Zapisane
Nielogiczny
Gość
« Odpowiedz #143 : Października 11, 2010, 22:22:16 »

Marek, Nielogiczny. Wiecie gdzie w Rzeszowie można dostać Ciechana Miodowego?

Khmm... mamy w Rzeszowie (i to przy moim osiedlu - ha pomyśleli!) sklep "Piwa Regionalne" mogę się tam wybrać i sprawdzić czy jest.  Smile
Zapisane
yojc
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 296



« Odpowiedz #144 : Października 11, 2010, 22:25:49 »

Mam podobne pytanie... korzystając z okazji że jako student codziennie bywam w W-wie, mógłbym skosztować owego Ciechana. Ktoś się orientuje gdzie go można dostać?
Na stronie Ciechana była ładna mapa ale nie działa :/
Zapisane


dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #145 : Listopada 16, 2010, 11:21:45 »

Ponieważ ostatnio dosyć rzadko piję jakieś piwa, pozwalam sobie na zakup tych dosyć droższych. Bardzo przypadł mi do gustu browar Peroni (Nastro Azzuro). Skubaniec z Italii kosztuje równo 5 PLN, ale naprawdę bardzo mi smakuje. Przypomina ciut ulubionego Okocima.

http://en.wikipedia.org/wiki/Peroni_Brewery
Zapisane
Dred
Gość
« Odpowiedz #146 : Listopada 16, 2010, 16:04:34 »

Heh, w sobotę wypiłem dwie puszeczki Tyskiego... I wrażenie mam nadal to samo, choć się zmieniło. W sumie coś ze smaku moczu toto ma w sobie, choć bliżej jemu do smaku wody mineralnej, którą za bardzo dogazowano.

I teraz pytanie do towarzyszy Wielkopolanów... W jakiej sieci sklepów można kupić Ciechana Miodowego?
Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #147 : Listopada 16, 2010, 21:20:47 »

Cytuj
W jakiej sieci sklepów można kupić Ciechana Miodowego?

Choć pochodzę z granicy Kujaw i Pomorza, powiem Ci, że w markecie As, w którym naprawdę jest duża paleta piw, Ciechana miodowego nie masz co szukać. Dziś byłem tam właśnie w tym samym celu. ;)

Nabyłem za to (m.in) ciekawe piwo z gatunku mi lubianych - Grand Imperial Porter. Jest to piwo spod stajni producenta słynnego (albo i nie) Koźlaka, za którym przepadam, czyli od Amber. I z Koźlakiem ma dużo wspólnego, m.in. goryczkowy, nieco kawowy smak. Takiż też posiada kolor - kolor kawy. Mogę z czystym sumieniem polecić każdemu, kto lubi ciemno-słodowe piwo. Dodam jednak, że wyrób ów posiada 8,0% zawartości alkoholu.

W lodówce czeka na mnie jeszcze jeden nowy "wynalazek", który opiszę jutro. ;)


edit: jutro jutro... ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2010, 17:50:16 wysłane przez dafczynsky » Zapisane
OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #148 : Listopada 17, 2010, 14:40:52 »

Grand Imperial Porter - jak dla mnie zbyt kawowy.

Ciechan Miodowe - W końcu się skusiłem na to piwko za 4 złote + butelka. Powiem szczerze, że nieco mnie zawiodło. Już chyba Miodowe z Krajana było lepsze. Piwko dość słodkie, smak miodu bardzo mocno wyczuwalny. Mało piwa w piwie. Nie powiem, że jest paskudne, ale spodziewałem się mimo wszystko czegoś lepszego, po nasłuchaniu się wielu pozytywnych opinii.

Jeśli chodzi o ciemne piwka to nowy Belfast mi całkiem posmakował. Mimo, iż z browaru Jabłonowo, który nie cieszy się wielkim uznaniem, to uważam, że Belfast im się udał.
Nowy Belfast, tzw. 'Finish Style' kosztuje tyle co poprzedni, czyli u mnie w kerfurze 2,99 i tylko wersja puszkowa. W nowej wersji poza zupełną zmianą dizajnu, becny Belfast warzony jest według pierwotnej receptury ( z 1997 roku), z lepszych surowców - wg. producenta. Jest słabsze ( 6,5%) za to pełniejsze w smaku..
Mimo iż generalnie po piwa ciemne sięgam rzadko, o tyle Belfast spowodował, że zaczął się przekonywać powoli do ciemnych i zacząłem testować powoli i ten rodzaj.
Zapisane

SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #149 : Listopada 18, 2010, 06:57:26 »

Osa - jeśli nie piłes to goraco polecam Ci Magnusa, przepyszne piwo!!
Jakiś czas temu w mojej robocie pojawił się nowy "indeks" czyli towar. Wśród nowości było piwo które mnie zaciekawiło:



Kupiłem na "spróbunek".. w smaku takie sobie, wchodzi lekko ale nie ma tego czegoś czy cechuje się choćby Warka, Ciechan lub wspominany Magnus...
Zapisane

dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #150 : Listopada 20, 2010, 14:02:39 »

Gdy ostatnio w Asie nie wiedziałem co kupić, przypomniałem sobie zachwalający post nt. Kasztelana Niepasteryzowanego autorstwa MWK. Produkt owy nabyłem i zdecydowanie nie żałowałem, dołączając doń niską ceną. Bardzo dobry produkt, zupełnie inny, niż sikowaty "zwyczajny" Kasztelan.

Odkryłem jednak coś nieco bardziej oryginalnego. Było to piwo niepasteryzowane w puszcze, o nazwie Amber Naturalny, reklamowane hasłem Poznaj prawdziwe piwo. Jak wiadomo, niepasterka w puszce to rzecz niezbyt częsta czy popularna. Sam osobiście nie przepadam za aluminium, ale jeżeli tak ma smakować każde "prawdziwe piwo", to jestem jak najbardziej na "tak". Mimo wszystko, nie wiem czy Amber Naturalny podbił me kubeczki smakowe aż w takim stylu, abym często do niego wracał. Chyba wolę poszukiwać dalej. ;)

http://www.browar-amber.pl/pl/aktualnosci/amber-naturalny-nowa-marka-browaru-amber-juz-w-sklepach
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #151 : Listopada 20, 2010, 14:21:25 »

Ze wszystkich browarków jakie ostatnie miałem okazje pić i tk dalej mój Ciechanik nadal na pierwszej pozycji ;]
Kasztelanka niepasteryzowanego też próbowałem, bardzo dobre jak większość piweczek, ale właśnie co do picia piwa z puszki nie za bardzo lubię. Wolę z buteleczki ciągnąć, nie czuć tej mieszaniny piwska z aluminium. Z buteleczki szybciej mi wchodzi Grin, ale może będę miał okazyjkę opisanego przez ciebie Dafie piweczka spróbować, to zobaczymy, choć puszeczka w ostateczności. Ciekawe jakby Ciechan smakował miodowy z puchy.
A, jeszcze tydzień temu piłem Ciechana Portera, nigdy więcej. Miałem wrażenie, że siorbię browar z Ruskim spirytusem, po kilku łyczkach już mi szumiało w głowie, już chyba wolę Wareczkę z plastiku co to ostatnio z chłopakami w Warszawie kosztowaliśmy ;]
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #152 : Listopada 20, 2010, 16:41:41 »

Mati się powoli w degustatora/smakosza zamienia  Tongue a co do Warki z tej 3-litrowej butelki pet to ostatnio taką raczył mnie mój przyszły teść. Piwo całkiem całkiem ale ten plastik zupełnie psuje picie. Co innego przelać piwo z tej nierozbijalnej/nierozlewalnej butelki do kufelka, wtedy to już kulturka.
Zapisane

OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #153 : Listopada 20, 2010, 20:12:36 »

Niecałe 2 tygodnie temu, niesamowita promocja była w eklerku!


Warka 1,5l PET za 3,19zł.

To tanio, biorąc pod uwagę, że cena sugerowana to 7,95.

Wychodzi na to, że 0,5 litra Warki mamy za 1 złotówkę i 6 groszy.


Nie mogłem takiej promocji przegapić i już z samego rana (czyli ok. 11) popędziłem do eklerka. Warki były przy napojach, jedna paleta i to już poniżej połowy rozebrana. W dodatku był jakiś zjebany przepis, że na jedną osobę maksymalnie 3 butelki. I kij, co to dla mnie. Wprawdzie trochę się nalatałem do samochodu i spowrotem, ale ogólnie zakupiłem 15 butelek. 12 dla siebie i 3 dla Ojca.

Jest też pewien haczyk, bowiem termin ważności niby do 24 listopada, ale...

Po pierwsze primo
18 litrów piwa do 24 listopada na luzie się wypije.

Po drugie primo
Nawet jeśli z niewyjaśnionych przyczyn, by się to nie udało, to ja nie wierzę w terminy ważności rzeczy, które mają długi termin i już nie raz piłem przeterminowane piwo, nawet o 5 miesięcy i smakowało tak samo. Wprawdzie raz tatra przeterminowana o 3 miechy z sieci, smakowała nieco inaczej, taka bardziej mocna się wydawała, ale generalnie przeterminowane piwa są ok.



Ale generalnie mamy 20 listopad, a mi zostały 3 butelki Sad
Zapisane

dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #154 : Listopada 21, 2010, 12:51:57 »

Cytat: OsA
W dodatku był jakiś zjebany przepis, że na jedną osobę maksymalnie 3 butelki.

Się ciesz chłopie z tego ograniczenia, jakby go nie było, o 11 godzinie nie znalazłbyś już pewnie żadnej butelki...
Zapisane
OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #155 : Listopada 21, 2010, 14:42:53 »

Hehehehe ;d Może to i racja.

Generalnie dziwna sprawa z tą warką. W jednym osiedlowym sklepie 'sieć' w stylu żabki (ciut wiekszy), ta warka kosztuje 4,99zł i to chyba nawet nie promocja, tylko normalna cena.

Właśnie od czasu kiedy mój kapitał nie jest wielki, często pijam warkę. Oczywiście w miarę możliwości ze szkła.
Zapisane

Nielogiczny
Gość
« Odpowiedz #156 : Listopada 28, 2010, 22:33:10 »

Panie i panowie, niech się każdy dowie!



Pedritos

Piwo z posmakiem tequilli. Mówiąc krótko - trochę inny desperados, dobry!
Alternatywa, którą w m.in. w Auchanie można kupić za 2,69zł co jest bardzo korzystną ceną w porównaniu do prawie czterozłotowego Desperadosa.
Możnaby porównywać, aaale co tam - każdy niech porówna sobie sam. Osobiście bardzo mi to piwo spasowało, co jakiś czas lubię wypić takie właśnie piwo tequillowe (albo jeszcze lepiej tequillę heh) i polecam Pedritosa - bardzo dobre piwo niniejszego gatunku.
Oczywiście to tylko dla miłośników takiego smaku - jak ktoś tequillę omija to niech się nie kusi.  Tongue
Zapisane
machbed
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 640



« Odpowiedz #157 : Listopada 28, 2010, 22:57:25 »

A jak tam Grzegorzu? Zerkałeś na dostępność Ciechana Miodowego w Rzeszowie?
Zapisane
Nielogiczny
Gość
« Odpowiedz #158 : Listopada 30, 2010, 00:03:56 »

A jak tam Grzegorzu? Zerkałeś na dostępność Ciechana Miodowego w Rzeszowie?

o tym już dzisiaj rozmawialiśmy  Smile
w tym tygodniu zdam Ci szczegółowy raport o rzeszowskich "Piwach Regionalnych"  biggrin
Zapisane
Dred
Gość
« Odpowiedz #159 : Listopada 30, 2010, 19:07:33 »

Właśnie przed chwileczką wychłeptałem butelkę cytrusowego Reddsa (pomarańczowego? z opisu po angielsku wynika, że ma być o posmaku cytrusowym...), no i...

Na pewno dużo lepszy od tego malinowego szajstwa, które bardziej w smaku przypominało mydło. Anyway, żółty Reddsik niestety nie przebił tego zielonego (jabłkowego). Można chwycić, jeżeli nie będzie tego najfajniejszego. Tongue

Panowie Wielkopolanie, znalazłem miejscówę w Poznaniu, gdzie można zakupić Ceichanika:
Cytuj
Na głogowskiej napewno, kolo skrzyżowania z hetmańską, tam jest sklep z piwami świata.
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 18
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.121 sekund z 19 zapytaniami.