Marca 29, 2024, 12:36:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 18
  Drukuj  
Autor Wątek: Ulubione Piwsko  (Przeczytany 83035 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #220 : Kwietnia 21, 2011, 23:25:07 »

Post w dwóch odsłonach..

Part I

Kilka dni temu do pracy (hurtownia) przybył kolejny z cotygodniowych transportów tak zwanych Cross-Dock'ów. W Cross-Dockach jest towar który zamawiają klienci mojej hurtowni ale jakiego ona bezpośrednio "na stanie" nie posiada i dlatego musi on dojeżdżać z Lublina. Do czego zmierzam pisząc to wszystko??
Otóż ostatnio przyjechało do nas jakieś dziwne piwo: Peroni.



Jest to jakiś włoski wynalazek zapakowany w fajną tłoczona puszkę. Niestety nie miałem możliwości skosztować tego piwa bo było go tylko tyle ile zamawiał klient (1 zgrzewka = 24 sztuk). Dlatego pytam Was, bo może ktoś z Was miał okazję kupić i pić to piwo... jak ono smakuje?? Jaki ma aromat, posmak i czy wogóle nadaje się do picia??
__________________________________________________

Part II

Z dnia dzisiejszego. W jednym z transportów pierwszy raz do hurtowni przyjechały Kegi (z Żubrem albo jakimś Harnasiem). Kolega wózkowy (na zdjęciu) miał duży kłopot ze ściągnięciem ich z tira...



Nawiązując do wątku Kegów mam zapytanie, ile trzeba by było kegów by napoić wszystkich uczestników tegorocznego zlotu?? I jakie piwo byście na zlocie preferowali??
Zapisane

dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #221 : Kwietnia 21, 2011, 23:27:56 »

Jest moja opinia o Peroni (pozytywna!) w tym wątku. ; )

http://www.forum.emunes.pl/index.php?topic=1408.msg37502#msg37502
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2011, 23:29:47 wysłane przez dafczynsky » Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #222 : Kwietnia 22, 2011, 00:25:43 »

Ja na zlocie będę preferować w tym roku oczywiście Ciechanika miodowego tu nic się nie zmieniło, Łomża miodowa i chciałbym napić się Magnusika o ile będzie taka możliwość.
Zapisane
Marek
Gość
« Odpowiedz #223 : Kwietnia 22, 2011, 00:47:16 »

(...) raport o rzeszowskich "Piwach Regionalnych"  biggrin

a przechodziłem obok... więc :





Zapisane
Dred
Gość
« Odpowiedz #224 : Kwietnia 22, 2011, 11:55:58 »

Od malinowego Argusa lepiej trzymać się z daleka.

@MWK - *________* niech no taki sklepik będzie w moich okolicach. *_* Bo na razie aby się rozkoszować Ciechanikiem, muszę jechać do Poznania, a mi się po prostu nie chce! xD Ale może dzisiaj się wybiorę, w sumie nie mam nic do roboty. ;P

Cieszę się tymczasem dostępnością Perełki Pils tuż pod moim miejscem zamieszkania (2 zeta per butelka). Nektar bogów. :3
Zapisane
OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #225 : Kwietnia 24, 2011, 23:29:26 »

U mnie nastały ciężkie czasy.
Testowanie nowych gatunków piw skończyłem na 314 i na razie nie zanosi się na kolejne z powodów finansowych.

--

Bieda w kraju, a pić się chce, dlatego też ostatnio poszukuje jakiś promocji.

Na całe szczęście rozpieszcza mnie jedyny market na osiedlu - Lidl.

Po Okocimie za 1,77 (sam kupiłem ich ok. 50), niedługo w sprzedaży Carlsberg 660ml, przeceniony z 3,49 na 2,22.

Oczywiście Carlsberg to nie to co Okocim, ale mimo wszystko warto Cheesy

Cena za litr, wynosi 3,36zł.
Dla porównania litr Okocima, wychodził 3,54zł.

Tak więc od czwartku 28 kwietnia szturmuję lidla!!!
Zapisane

Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #226 : Maja 01, 2011, 13:57:14 »

w pobliskim lidli z racji na majowy gaz już brakuje Carlsbergów. Ballantines przeceniony o połowe względem sklepów nocnych - to jest moc

nie dawno piłem piwo Lwówek, kapsel z serii "piwa regionalne". polecam, świeży smak z pogranicza Kasztelana i Ciechana Wybornego. natomiast trzymać się z daleka od Kujawiaka, który z racji na swój smak zyskał nową, prawidłową nazwę - Chujawiak mianowicie.

MWK, cudowne miejsce, co prawda nie opływające mlekiem i miodem.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=mAUncr1oG7Q" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=mAUncr1oG7Q</a>
zróbmy to, już jadę na centralny z siekierą i łomem


edit: ostatnio miałem przyjemność skosztować Magnusa Czekoladowego. zupełnie nie byłem przekonany, myślę sobie śliwka. śliwka w piwie to jest to, podpijałem Spazzowi takiego Magnusa, ale czekolada? ale co mi szkodzi, spróbuję - i warto było. na szczęście czekolada nie była przesłodzona, a taka, jaka powinna być w takiej kombinacji - kakaowa i z lekką, co ważne mleczną słodyczą, jednocześnie stonowana. smak ten świetnie pasuje to ciemnego piwa. można odpocząć od hektolitrów Pereł i Kasztelanów!
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2011, 14:46:07 wysłane przez dziat » Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #227 : Maja 17, 2011, 23:17:01 »

Z piw, które ostatnio miałem okazję smakować:



Magnus czekoladowy.. produkowany w moim mieście.
Jest to Magnus w nowej wersji smakowej. Ma posmak gorzkiej czekolady, który o dziwo przestaje być odczuwalny po kilku łykach piwa. Mimo to zwykły Magnus jest lepszy.
Zapisane

Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #228 : Maja 18, 2011, 17:29:34 »

polecam Orkiszowe z miodem. wyjątkowe piwo miodowe, zupełnie nie podobne do Ciechana, który co by nie mówić, ostatnio coraz częściej zdarza mi się paskudny. piwo z rejonu Warmii i Mazur wprowadzające przyjemną nutę świeżości w skostniały temat coraz to nowszych i coraz mniej miodowych piwach miodowych. zawiera miód wielokwiatowy. cukru nie wyczułem
jedyny mankament - zapłaciłem za nie 6zł, co prawda w sklepie osiedlowym (w którym koźlak stoi po 6,80zł), ale poniżej pięciu na pewno nie do dostania
Zapisane
machbed
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 640



« Odpowiedz #229 : Maja 21, 2011, 21:10:31 »

Okocim Pszeniczne. Muszę powiedzieć, że piwo jak piwo, ani rewelacyjne ani paskudne. Jest to coś w sam raz dla lubiących lekkie nie za gorzkie piwa. Zostawiam o nim opinię neutralną. Zapach? Nie odtrąca jak to co niektórzy pisali. Smak? O dziwo nie jedzie otrębami jak to koledzy tutaj wspominali. Od biedy będzie.
Zapisane
Piro
Stary pierdziel w młodym wieku
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 112


« Odpowiedz #230 : Maja 24, 2011, 23:01:48 »

Głównie Żywiec, jak nie ma to biore Tyskie (w ostatecznej desperacji ujdzie Tatra)
Od czasu do czasu lubię popić desperadosy
Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #231 : Maja 26, 2011, 14:31:26 »

SebaSan, mój drogi wielbicielu Magnusów, piłeś waść Magnusa Wiśniowego? Ja wczoraj zakupiłem i choć niezadowolony nie byłem, to jednak wolę tradycyjnego Magnusika. Ale nutka wiśni była całkiem przyjemna i niezbyt rażąca.



Po ile u Ciebie w ogóle Magnusy stoją? Bo tutaj - w Kuj.-Pom. - każą płacić sobie nie aż tak mało, bo 2,99 za 0,33l.


Ciekawostka dla wielbiących piwa smakowe:



Jednak ciężko mi powiedzieć cokolwiek więcej o tym "plumie" - nie piłem. ;)
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #232 : Maja 26, 2011, 15:51:18 »

Chyba widziałem coś takiego, tyle że to było "apple".
Zapisane

SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #233 : Maja 26, 2011, 17:07:48 »

SebaSan, mój drogi wielbicielu Magnusów, piłeś waść Magnusa Wiśniowego?

Piłem wiśniowego i śliwkowego. Wiśniowy wcale mi nie smakował, przypominał w smaku wino "la patique". Moją opinię wkrótce potem podzieliła moja luba.
Za to Magnus śliwkowy - rewelka!! Lekki posmak suszonych śliwek, piwo po prostu rozpływa się w ustach. M. śliwkowego stawiam na równi ze zwykłym Magnusem.



Do sprawdzenia został mi jeszcze tylko Magnus żurawinowy...
Co do ceny to u mnie mogę to piwo kupić w kilku sklepach (Stokrotki, Slawexy, Alkohole Świata) i ceny wahają się od 2,40 do 2,80 pln. Buteleczki oczywiście są zwrotne. O cenie decyduje pewnie bliskość rodzimego browaru (w linii prostej mam do niego jakieś 3,5 km i któregoś pięknego dnia zrobię mu sesję zdjęciową).
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2011, 17:10:30 wysłane przez SebaSan1981 » Zapisane

OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #234 : Maja 26, 2011, 17:23:29 »

Ja takiego dobrego zdania o Magnusach nie mam.

Magnus
Dość fajny kolor, zapach, wysycenie, ale smak... jak dla mnie pozostawia wiele do życzenia. Tzn. jest dobry, bo taki miał być, tylko po prostu to nie dla mnie. Dominuje słodycz i karmel, z nutami palonej kawy. Po opróżnieniu połowy bączka już miałem dość. Było straszliwie słodkie, ale dopiłem do końca.
Cena: 2,20-2,40 zł + butelka zwrotna 0,60zł.

Magnus Wiśniowy
Zapach bardzo przyjemny, jak w niegazowanym napoju o smaku wiśniowym. W smaku bardziej przypomina sok niż piwo. Słodkie, z lekką wiśniową goryczką. Srednio nasocone. Leją w co popadnie, moja etykieta krzywo naklejona ale sama jest ok, brak mi tylko firmowego kapsla. Generalnie nieco mi też winem podjeżdżało, ale ogólnie na plus, choć drugi raz i tak nie skuszę się.
Cena: 2,40zł + 0,60 butelka zwrotna

Magnus czekoladowy
Nie sądziłem, że będę miał okazję kiedyś pić piwo czekoladowe. Zapach bardzo przyjemny, taki typowo czekoladowy, aż chce się pić. W smaku już trochę gorzej niż w zapachu, bo z Magnusa pozostały oczywiście jego główne elementy, czyli colowatość i słodycz. Czekolada na szczęście nie dodaje słodyczy. Jest gorzka, więc nadaje piwu lekkiej wytrawności. Nie nadaje się do częstego picia. Zbyt słodkie.
Cena: 2,40 + 0,60 butelka zwrotna


Reszty Magnusów do tej pory nie miałem okazji spotkać.



Ostatnio piłem też piwo Coberg Premium Beer z tesco za 1,19. Ma 'aż' 3% alkoholu. W smaku dość wodniste, ale całkiem smaczne. Nie odrzuca. Żadnych niezidentyfikowanych posmaków. Ot po prostu słabe piwko, ale za to taniutkie. Cena/jakość jak najbardziej na plus.

Maćkowe Miodowe
Aż 3,99zł za miodowe piwko, ale piwko to mi podeszło! Bardzo dobre piwko, świetnych zapach. Najbardziej przypadł mi do gustu jednak posmak Maćkowego. Można sobie wymlaskać początkowo goryczkę chmielową, a potem lekkie wtrącenia miodu.
Zapisane

machbed
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 640



« Odpowiedz #235 : Maja 28, 2011, 18:40:46 »

Perła Niepasteryzowana - muszę przyznać, że całkiem dobre piwo, ciut gorzkie, ale dobre! Nie jedzie żadnym spirolem, żadnych ciulowych posmaków. Polecam wszystkim tego browarka. Warto było te 2,70 na niego wydać.
Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #236 : Maja 30, 2011, 21:42:39 »



Mój eks-ukochany Specjal w końcu wypuścił edycję Specjal Niepasteryzowany. Nie podeszło mi. Ogólnie od dłuższego już czasu, tenże browar z Pomorza przestał mi smakować... A szkoda, bo w liceum nie miał sobie równych... ;)
Zapisane
8bitrage
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 301



« Odpowiedz #237 : Maja 30, 2011, 22:03:03 »

śląskie mocne!
nie dosc ze kosztuje 2zł to smakuje świetnie to jeszcze jest mocne :d
Zapisane
jaroz
Gość
« Odpowiedz #238 : Maja 31, 2011, 13:55:01 »

ciechan, tylko ciechan - miodowy i pszeniczny. lekko drogawe, ale za to jaka jakość i smak.nie piłem jeszcze ichniego stouta, mocnego, portera i wybornego, ale mam zamiar nadrobić.

http://www.piwa-regionow.pl/marki
Zapisane
simian raticus
Rozgrzeszam Was!
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 57


God of death and karate!


WWW
« Odpowiedz #239 : Czerwca 04, 2011, 10:19:51 »

Wojaka teraz pije!
Zapisane

Moje gg to 5473221
Wszystko mi się znudziło, a i Internet też już jest bez sensu! Gry, filmy i muzyka mnie wk00rwiają gorzej, niż imprezy alkoholowe u sąsiadów! Nauszniki zakładam i z nikim nie gadam!

http://www.youtube.com/user/judgementcrematorium/videos
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 18
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 19 zapytaniami.