Marca 29, 2024, 06:26:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 18
  Drukuj  
Autor Wątek: Ulubione Piwsko  (Przeczytany 83017 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #260 : Stycznia 25, 2012, 00:04:37 »

Dzisiaj dosłownie stwierdzam, że ciechan miodowy i magnus czekoladowy muszą ustąpić.

Cornelius smakuje ledwie jak piwo, jednakże to jest dla mnie in plus, w dodatku nie jest zbyt mocny, wchodzi lepiej niż masło, i w smaku posiada dobre wyważenie kwaskowatości i słodkości.
Zapisane
OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #261 : Stycznia 25, 2012, 20:40:30 »

No właśnie... Smakuje ledwie jak piwo. tfu, nawet nie.

Piwo pszeniczne o smaku grejpfruta. 13 ekstraktu i zaledwie 3% alkoholu. Generalnie wszystkie aspekty bez zarzutu... poza.... smakiem.
W smaku to czuje tylko owoc, dla mnie jest to po prostu gęsty, treściwy napój grejpfrutowy o konsystencji piwa, mocna grejpfrutowa gorycz, no nic z piwa nie czuję, jako napój dobrze wchodzi, jako piwo - no właśnie, jako piwo to tylko wygląd.


Z ostatnio testowanych/próbowanych piwek, bardzo posmakował mi Czarny Smok.
12,2 ekstraktu oraz 5,8% alkoholu. Piwo ciemne pełne. To chyba fakt, iż jasne piwka nieco mi się przepiły, bo ostatnio zdecydowanie bardziej mam ochotę na ciemne. Zwłaszcza na tak dobre ciemne, jak Czarny Smok. już sam kolor piwka jest głęboki i apetyczny.
W smaku świetny bilans słodkości i goryczki. Lekkie i głębokie w smaku. Wyraziste nuty karmelowo-kawowe. Wysycenie idealne, utrzymuje pianę i świetnie współpracuje ze smakiem.
W takiej cenie takie piwo, to naprawdę rzadkość. Na pewno jedna z najlepszych pozycji browaru, i w moim rankingu piw polskich też będzie wysoko. Pycha!
Zapisane

machbed
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 640



« Odpowiedz #262 : Stycznia 25, 2012, 21:00:09 »

Osa, a może już masz wyżarte kubeczki smakowe? Cheesy
Zapisane
Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #263 : Stycznia 25, 2012, 21:12:35 »

Z ostatnio testowanych/próbowanych piwek, bardzo posmakował mi Czarny Smok.
12,2 ekstraktu oraz 5,8% alkoholu. Piwo ciemne pełne. To chyba fakt, iż jasne piwka nieco mi się przepiły, bo ostatnio zdecydowanie bardziej mam ochotę na ciemne. Zwłaszcza na tak dobre ciemne, jak Czarny Smok. już sam kolor piwka jest głęboki i apetyczny.
W smaku świetny bilans słodkości i goryczki. Lekkie i głębokie w smaku. Wyraziste nuty karmelowo-kawowe. Wysycenie idealne, utrzymuje pianę i świetnie współpracuje ze smakiem.
W takiej cenie takie piwo, to naprawdę rzadkość. Na pewno jedna z najlepszych pozycji browaru, i w moim rankingu piw polskich też będzie wysoko. Pycha!
Piłem wszystkie smoki.... I ogółem stwierdzam, że przez WSZYSTKIE piwka browaru fortuna przebija się niewiarygodnie mocny łosoś. Piwa nawet i by były dobre, gdyby nie właśnie to odczucie, że piję napój o smaku łososiowym. Smile
Zapisane
OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #264 : Stycznia 27, 2012, 00:57:47 »

Dla mnie po prostu piwo, musi smakować jak piwo, a nie smak jakiś jabłek czy grejpfrutów Smile
Ale z racji mojej pasji testowania nowych piwek, piłem wszelakie wynalazki, jak choćby piwa bezalkohlowe, karmi, jakieś super strongi 10% czy jakieś tanie siury z marketu Smile
Zapisane

Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #265 : Stycznia 27, 2012, 16:40:00 »

Od paru miesięcy raczę się tylko piwem Żywiec Porter. Koniecznie z butelek 0.33l, gdyż wydaje mi się, że jest lepsze jakościowo od tego w większych butelkach. Nie potrafię jakoś opisu smaku piwa ubrać w ładne słówka więc pozostaje mi jedynie polecić spróbowanie:)
Zapisane

Nielogiczny
Gość
« Odpowiedz #266 : Stycznia 27, 2012, 22:26:30 »



Bernard z kniei

Bardzo ładnie opakowane, cała butelka w kolorowym papierze. Na etykietce niedźwiedź. Właśnie efekt wizualny był dla mnie impulsem by kupić niniejsze piwo. Wszystko dobrze do momentu gdy zacznie się je pić - bo jest NIEWYPIJALNE. Niesamowicie gorzkie i to nie dopiero gdy dociera posmak, lecz od razu. Tak gorzkie, że z trudem pzrebrnąłem do końca. Cena? Cztery ileś tam. Dostępność: w rzeszowskich Piwach Regionalnych. Nie polecam.
Zapisane
Divies
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 40



« Odpowiedz #267 : Stycznia 30, 2012, 01:45:17 »

najulubieńsze - Guinness,
najczęściej piję - Perła
« Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2022, 16:19:06 wysłane przez Divies » Zapisane

yojc
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 296



« Odpowiedz #268 : Stycznia 31, 2012, 18:42:03 »

Ja myślałem, że Desperados jest taki sobie... dopóki nie spróbowałem tequillowego piwa z Biedronki. Jeśli ktoś się zastanawiał nad jego kupnem - odradzam, szkoda kasy. W sumie nie ma się co nad nim rozpisywać, poza tym że ani to nie smakuje jak piwo, ani tequilla ani w ogóle nie smakuje, to nie ma za wiele do powiedzenia.
Zapisane


dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #269 : Maja 17, 2012, 23:17:11 »

Dziś dokonałem średnio udanego zakupu. Trzy piwka, każde co najwyżej średnie...

Zwierzyniec - czytałem na tym forum co najmniej kilka pozytywnych opinii o tym piwie. Szału na pewno nie robi, chociaż nie mogę powiedzieć, żeby było złe. Ot, całkiem średnie piwko.

Trybunał Miodowe - zdecydowanie najgorsze piwo miodowe, jakie piłem. Jest ono naturalnie mętne i niefiltrowane, ale minusem jest smak - pomieszanie kwaśnego z gorzkim. Nie potrafię tego wytłumaczyć, ale ta mieszanka smaków nie sprawdza się w praktyce. ;)

Raciborskie Zielone - mając w pamięci świetne Lubuskie Zielone, kupiłem i to z Raciborza. Dwa zupełnie inne światy. Raciborskie nie posiada w sobie tej charakterystycznej "zielonej", słodkiej nuty, smakuje jak normalne piwo. Nie jest złe, ale gdybym wiedział, na pewno wziąłbym dziś inny wynalazek.

Foto - https://www.dropbox.com/s/8pi9t1ficnt8tse/IMAG0442.jpg
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2012, 17:44:26 wysłane przez dafczynsky » Zapisane
OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #270 : Maja 18, 2012, 11:52:30 »

Ja ostatnio dokonałem jednego z najdroższych zakupów złocistego trunku.

Pink Killer z Belgii. 250ml za 7,99zł.
5% alkoholu. Piwo smakowe, grejpfrutowe. Skład: woda, jęczmień, pszenica, chmiel, drożdże, kolendra, sok grejpfrutowy, cukier, aromaty. Ogólnie całkiem smaczne, ale cena zaporowa jak na małe smakowe piwo.

Hitem dla mnie był 4-pak Nordgold Pilsener za 7,99zł w Netto. 5,6% alkoholu i naprawdę smaczne, lajtowe piwko do ugaszenia pragnienia. W sam raz na grilla.

Innym wynalazkiem ostatnio pitym za 1,55 z tesco to Hornburg.
Browar Sulimar z Piotrkowa Trybunalskiego aby cena była niska zmniejszył objętość puszki z typowej 500ml na nietypową 440ml. Niebieska tonacja i niemiecko-brzmiąca nazwa. Troszkę zalatuje tandetą, ale... rzuca się w oczy!
Eksperyment raczej jednorazowy. Nadaje się do wypicia w upał, przed wypłatą, w czasie koszenia trawy zamiast wody mineralnej  Wink Uczciwie muszę jednak przyznać, że spodziewałem się jakiegoś strasznego paskudztwa, tymczasem dało się to dopić do końca.

11 grudnia natomiast wypiłem swoje 500 piwo (w sensie, że każde inne) i padło na Schöfferhofer Grapefruit Hefeweizen Mix. Piwo (oranżada) fajne ale dla dziewczyn, ewentualnie można brać wymiennie zamiast Fanty, choć... fanta tańsza

Zapisane

Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #271 : Maja 18, 2012, 15:14:11 »

Pink Killer z Belgii. 250ml za 7,99zł.
5% alkoholu. Piwo smakowe, grejpfrutowe. Skład: woda, jęczmień, pszenica, chmiel, drożdże, kolendra, sok grejpfrutowy, cukier, aromaty. Ogólnie całkiem smaczne, ale cena zaporowa jak na małe smakowe piwo.
Czyż to nie jest ten boski browarek z różowym bulldogiem na etykietce? Cheesy

Z ostatnio pitych:
Hemp Valley Beer-dziwny trunek, niby zalatujący suszonymi haszczami,
niby jakoś na nie smakujący-ale to tylko wrażenie.

Zapisane
OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #272 : Maja 18, 2012, 21:32:49 »

Dokładnie tak Wink Pink Killer z różowym bulldogiem. Od razu mi się rzucił w oczy w "Paweł i Piotr" i po prostu musiałem to kupić. ale były też droższe piwka. Najdroższe chyba za 12,99 lub 13,99 i to za butelkę 330ml. Ale na takie rarytasy póki co jeszcze mnie nie stać ;_)
Zapisane

Marek
Gość
« Odpowiedz #273 : Maja 27, 2012, 22:09:19 »

Heh, ciekawe konfiguracje DAF, OsA, dzięki za podzielenie się odczuciami.

Ja ostatnio skosztowałem tego żubra "nowego"... jak mu tam było...



Muszę przyznać, że całkiem całkiem. Głęboki smak, pokaźny ekstrakt, woltarz może i wysoki lecz nie zalatuje spirytem albo "mocno tartą" ;-) Generalnie bardziej na plus mnie zaskoczył niż na minus. A Wy co sądzicie ?
Zapisane
multizgredek
Gość
« Odpowiedz #274 : Czerwca 10, 2012, 17:25:02 »

Piję właśnie ARGUSA MIODOWEGO
Cena: 2,49
Alk: 5,7%

Powiem szczerze, że mimo lekkiego wrażenia smrodu starej skarpety - jak w przypadku starej, źle przechowywanej Perły - oraz trochę małej ilości słodziku, przypadło mi do gustu.  crazy

Po przełknięciu w ogóle nie czuć tego "miodu", tylko goryczkę, ale jeżeli ktoś narzeka na zbyt słodkie piwa miodowe...może warto spróbować?
Zapisane
Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #275 : Czerwca 10, 2012, 22:51:14 »

Piję właśnie ARGUSA MIODOWEGO
Cena: 2,49
Alk: 5,7%

Powiem szczerze, że mimo lekkiego wrażenia smrodu starej skarpety - jak w przypadku starej, źle przechowywanej Perły - oraz trochę małej ilości słodziku, przypadło mi do gustu.  crazy

Po przełknięciu w ogóle nie czuć tego "miodu", tylko goryczkę, ale jeżeli ktoś narzeka na zbyt słodkie piwa miodowe...może warto spróbować?
Jeśli ktoś narzeka na zbyt słodkie miodowe, to polecam kwaśnego jak ślina xenomorfa corneliusa miodowego z piotrkowa trybunalskiego, albo walącego łososiem browarka fortuny.

Ostatnim czasem wybrałem się na poszukiwania sklepu działającego w boże ciało. Niewiedzieć czemu, zostałem wyśmiany przez współlokatorów że wychodzę na zakupy w dzień wolny od pracy... Ale jakże miłe mi było zobaczyć że najbliższy mnie sklep jest otwarty. I w dodatku z lodóweczki świecił sobie pożółkły leszek, więc zabrałem go, zostawiając za sobą całe 3 złote i 60 groszy. W drodze powrotnej myśli kołatały mi w głowie, że zapewne kupiłem coś, co będzie smakować jak płyn do naczyń w fuzji z goryczą soku żołądkowego.

I tu moje wielkie OMG WTF, bo po ujęciu tego specyfiku w gardle, stwierdzam, że jest lepszy niż zwykły lech, mało tego, ba, mniej kwaśny niż cornel grejpfrut, i tańszy! Po prostu super sprawa.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2012, 23:01:35 wysłane przez Duobix » Zapisane
Koks
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 580



« Odpowiedz #276 : Czerwca 11, 2012, 14:01:03 »

Spróbowałem dziś argusa miodowego. Nie lubię miodowych napojów, ten też mi jakoś nie podszedł, chociaż nie odbija się zielskiem jak napój winopodobny. Argus MAESTIC ma napis "lager" i smakuje podobnie do zielonego wojaka. Oba są w szklanych butelkach, co mnie zdziwiło.
Wersja malinowa ma napisane na puszce w składzie: piwo (sądząc po smaku, pewnie te czarne) i sok malinowy (może coś tam jeszcze, nie pamiętam), według mnie jest lepsza od trixa.
Zapisane

Częste mycie skraca życie.
"If you have a fast, shiny new Pentium II, you might try using 44 kHz for the ultimate in sound quality." - readme od Unreala
https://drive.google.com/folderview?id=0B2TXQD5v-ZIVfjVQdTl2TTZiWmJ2LWZJajJzS0V4cDZBay04WjVGQkdQdnBDQzRlYkdQVGc&usp=sharing
Mati
Gość
« Odpowiedz #277 : Czerwca 19, 2012, 17:57:18 »

Nie widać u mnie Ciechana miodowego, ale dziś w sklepiku odkryłem równie dobre piweczko miodowe, żeby nikt mi nie powiedział jakie to jest, to śmiało mógłbym powiedzieć, że piję ciechana miodowego. To piwko jest ciemne, z browaru Jabłonowo, piwko na miodzie gryczanym, tak się nazywa 5,25 zł.
Drugie natomiast było z Warmii, niebyło jako takiej nazwy, pisało tylko na nim wiśnia w piwie, też bardzo dobre piweczko, gorąco, upał, więc ze znajomym dokonaliśmy po 2 1 miodowe te i tą wiśnię, niestety ceny wiśni nie pamiętam, ale śmiało mogę polecić.
Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #278 : Czerwca 25, 2012, 20:03:59 »

Bardzo lubię piwa pszeniczne, dlatego byłem bardzo rad, gdy mogłem posmakować wyrób mojego ulubionego browaru Amber o nazwie Pszeniczniak. Już pierwsze wrażenia były pozytywne, powiem butelka jest przeurocza. ;) Wypukły napis Browar Amber - specjalność regionalna i ładny, "cepeliowy" nadruk miast etykiety. Na szczęście drugie wrażenie - po pierwszych łykach - również było na plus. Co prawda piwo niczym od innych pszenicznych się aż tak nie różni (może jest trochę bardziej mętne - takie, jak powinno być), ale nie traktuję tego jako wadę, bo lubię każde piwo tego gatunku. Pszeniczniak posiada za to mocniejszy, pomarańczowy kolor i gęstą, obfitą pianę.

Co do ceny - nie wypowiem się, bowiem kupiłem je w ogródku piwnym. Za 7 zł, więc nie jest źle jak na regionalne w butelce. Zawartość alkoholu to 5,2%.

Zapisane
Marek
Gość
« Odpowiedz #279 : Lipca 25, 2012, 04:15:46 »

Ach, nie ma to jak gulaszyk z ziemniaczkami przysmażonymi w talarki o 3 nad ranem, nic tak przecież nie stawia na nogi lub też odwrotnie, idealnie nie kładzie do snu z nieprzyzwoicie i niezdrowo pełnym brzuchem, a dodając do tego jeszcze pyszne piwko mamy idealny wręcz komplecik... ok z tym pysznym nie do końca mi wyszło, otóż dlaczego :



Zdecydowałem się bowiem stestować piwo "Perła Summer" z rzekomo limitowanej, letniej serii i... powiem krótko, bardzo dobrze, że limitowanej, moja recenzja będzie również bardzo krótka - owszem - smak piwa i jabłka jakiś tam od biedy jest, lecz w mojej osobistej ocenie wygląda to tak, że jeden bardzo, niemal agresywnie gryzie się z drugim i zamiast łączyć się tworząc nowy, bogatszy lub po prostu "unikatowy" smak, skutecznie zwalczają się i powstaje z tego nijaka papka, co najwyżej o smaku i zapachu starych kapci... na uwagę zasługuje jedynie ładny, złocisty kolor oraz gęsta i długo utrzymująca się piana, lecz to pewnie tylko i wyłącznie za sprawą zawartego w piwie soku. Nie polecam, eot.

Tylko z nieściemnionej sympatii do Perełki dopiłem owy trunek do końca i również z tejże sympatii nigdy więcej po ten wynalazek nie sięgnę.
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 18
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.