Kwietnia 19, 2024, 08:04:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Hokuto No Ken  (Przeczytany 2023 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dafczynsky
Gość
« : Marca 30, 2007, 19:48:54 »



Jeszcze nie tak dawno szukałem tej pozycji na tym forum (thx JJK), a teraz jestem już gotów do krótkiego jej opisania. Naprawdę krótkiego, bo nie da się o 'Hokuto no Ken' dłużej wypowiedzieć...

Mała i bardzo prosta gra typu beat'em up. O naszym bohaterze nie wiemy praktycznie nic, więc zaczynamy grę nie wiedząc, jaki jest właściwie jej sens. Rozgrywka opiera się oczywiście na obijaniu twarzy tym-złym-stającym-na-naszej-drodze. Przejście planszy polega na odpowiedniej kolejności wyboru drzwi, do których nasz bohater wchodzi. No i oczywiście na pokonaniu bossa.

Nasz hero ma w swojej palecie ciosów uderzenie z nogi, jak i z pięści. Gdy spotkamy na planszy różowego opponenta, należy potraktować go ciosem z ręki, wtedy mamy szansę na złapanie bonusa, rozwijającego umiejętności naszego karateki. Wyższe skoki, szybszy chód, ciosy w powietrzu... To właśnie możemy zyskać dzięki różowym przyjaciołom.

Gra wygląda prymitywnie i takoż brzmi. Rozgrywka zaczyna nudzić po zaledwie kilku minutach, gdy odkryjemy, że wszystko w tej grze już widzieliśmy.

Czemu zatem tak pilnie potrzebowałem romu z tą grą? Dla sentymentu, po prostu. Grałem w nią, gdy miałem 5-6 lat. Chciałem sobie po prostu przypomnieć, czy naprawdę jest aż tak crapowata, jak mi się wtedy wydawało...  I muszę powiedzieć, że nie zawiodła mnie zbytnio - sądziłem, że jest zupełnie niegrywalna. Tymczasem level numer 1 można przejść jeszcze bez grymasu na twarzy. Później jest już tylko gorzej. Nie polecam.

Aha, jeszcze jedna sprawa/ciekawostka. Od czasu do czasu (chyba w sytuacji, gdy zdobędziemy wszystkie możliwe 'upgrade'y' bohatera) ujrzymy na niebie konstelację Wielkiego Wozu (patrz drugi screen), który możemy zabrać. I tu rodzi się pytanie dla ogranych w Hokuto - wie ktoś, do czego to służy? ; ) Bo ja nie odkryłem.
« Ostatnia zmiana: Listopada 10, 2009, 13:01:10 wysłane przez dafczynsky » Zapisane
siudym
Gość
« Odpowiedz #1 : Kwietnia 01, 2007, 00:43:26 »

Przypominam sobie, gralem w to badziewie jakis czas temu. fuj.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2007, 00:48:05 wysłane przez siudym » Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #2 : Kwietnia 01, 2007, 09:14:27 »

niesamowity klimat ma pierwszy level. bardzo postindustrialny. wrył mi sie gleboko w podswiadomosc. paskudne szare tlo i i te zniszczone bloki, wszystko takie brudne i ponure.

polecam hokuto wszelkim milosnikom noise'u, a takze urban exploringu, wlasnie ze wzgledu na ten pierwszy level ;)
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
JJK
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 59



WWW
« Odpowiedz #3 : Maja 24, 2007, 01:25:03 »

Cytuj
thx JJK
[snapback]11837[/snapback]

Naprawdę nie ma za co Smile .

Małš ciekawostkš jest to, że wersja "składankowa" (znaleŸć jš można m.in na rom'ie 400in1, który zrzucił siudym) ma zupełnie inny podkład muzyczny od oryginału (fakt że to tylko jeden track, ale zawsze :wink2: ). Sequel gry - Fist of the North Star (Hokuto no Ken 2), jest grš bardzo podobnš (można powiedzieć nawet że twórcy byli mało kreatywni). Pozostałe częœci to już zupełnie inna bajka. Seria oczywiœcie na podstawie mangi/anime.
Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #4 : Maja 24, 2007, 15:52:35 »

Tak, poza tym na 400in1 możemy grać także w wersji 'god mode', więc jeżeli ktoœ chce zobaczyć jak wyglšdajš dalsze etapy, może z tego skorzystać Smile A kawałek, o którym pisałeœ nawet wpadł mi swojego czasu w ucho... Wink
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2007, 14:55:04 wysłane przez dafczynsky » Zapisane
Senshu
Wspiera aktywnie
Major
*
Offline Offline

Wiadomości: 648


« Odpowiedz #5 : Czerwca 02, 2007, 12:28:06 »

Gra taka sobie, ale podejrzewam, ze jakbym w to gral w dziecinstwie np. po obejrzeniu anime hokuto no ken, to by mi sie spodobało Smile a teraz to juz przeżytek niestety...
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.14 sekund z 18 zapytaniami.