Kwietnia 19, 2024, 01:45:58 *
Witamy, Go¶ć. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podaj±c nazwę użytkownika, hasło i długo¶ć sesji
Aktualno¶ci:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor W±tek: Naklejki/labele Na Kartridżach - Odklejanie...  (Przeczytany 8900 razy)
0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.
siudym
Go¶ć
« : Kwietnia 05, 2007, 23:53:37 »

Sprawa delikatna. Mam karta co ma naklejke w super stanie, niestety sam jest pekniety dosyc mocno. Czy znacie jakis magiczny sposob na odklejenie naklejki?
Chcialbym przeniesc naklejke na innego karta w dobrym stanie. :/
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2008, 10:21:37 wysłane przez siudym » Zapisane
BOJAN
Go¶ć
« Odpowiedz #1 : Kwietnia 06, 2007, 13:49:22 »

suszarką do włosów sprobuj podgrzac (ale tak konkretnie), powinno zejsc (chociaz "czy zejdzie łatwo" w duzym stopniu zalezy od kleju jaki był użyty w nalepce)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2007, 13:50:35 wysłane przez BOJAN » Zapisane
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #2 : Kwietnia 06, 2007, 14:57:50 »

No wlasnie ten klej bywa potwornie upierliwy... ale idea z suszarka - trza sprawdzic Smile
Zapisane
dafczynsky
Go¶ć
« Odpowiedz #3 : Kwietnia 06, 2007, 15:25:08 »

Albo trzymać jakiś czas nad wrzątkiem, dużo doświadczeń można wynieść z wieku dziecięcego... Wink
Zapisane
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #4 : Lipca 13, 2007, 12:07:17 »

Mam swietny sposob na odklejanie naklejek. Dziala tylko z labelami foliowanymi, na zwykle matowe raczej ten sposob nie zadziala.

Kartridz trzeba wsadzic w ciepla wode na jakis czas, potem naklejka slicznie zejdzie z karta. Trzeba jeszcze pod woda nieco ja wyczyscic, aby nie zostaly kawalki papierowych glutow. Smile Potem najlepiej wsadzic ja wyczyszczona od spodu w jakas stara ksiazke. Powtorne naklejenie oczywiscie wymaga cienkiej tasmy dwustronnej (lub klej).

Przydatne, gdy mamy jakis calkowicie zdewastowany kart (polamany itp), a naklejka jest w super stanie.


« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2007, 12:09:55 wysłane przez siudym » Zapisane
May
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 30



« Odpowiedz #5 : Lipca 13, 2007, 18:32:16 »

Ja się bawiłem kiedyś z odklejaniem nad wrzątkiem ale zamokła naklejka a i tak nie odeszła. Zastanawiam się nad wycięciem nożykiem całego "okienka" na którym jest naklejka i nalepienia go an nowego carta. Ale muszę wyczaić jekiś mądrzejszy sposób. Te naklejki strasznie łatwo zniszczyć Sad
Zapisane

andrzejlisek
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 313


« Odpowiedz #6 : Lipca 13, 2007, 20:56:22 »

Ja bym proponował tak:

Skanujemy naklejkę w pełnej gamie kolorów w jak najwyższej rozdzielczości. Jeżeli skaner jest w technologii CIS, to dobrze jest za pomocą piłki do metalu wyciąć naklejkę, bo naklejka jest w niewielkim wgłębieniu. Ja osobiście nie korzystałem ze skanera CIS, ale z tego, co się orientuję, na takim skanerze nie da się zeskanować czegoś, co odstaje od szyby nawet niewielką odległość. W skanerach CCD ten problem nie występuje.

Jak ktoś nie posiada skanera i nie chce go kupować może zlecić skanowanie w zakładzie kserograficznym lub fotograficznym.

Wyjmujemy elektronikę carta, pudełko (uszkodzone) chowamy głęboko do szafy.

W programie graficznym (myślę, że w programie GIMP da się to zrobić, ale na pewno da się w Photoshopie) wymazujemy obszary poza naklejką (będą w kolorze obudowy carta), obrazek skadrować tak, żeby zawierał tylko obraz naklejki. Jest okazja, żeby poprawić obraz jak ma np. pokancerowane narożniki, zabrudzenia, itp.

Na koniec nagrywamy obrazek na płytkę lub na pendrive, zanosimy do zakładu kserograficznego, zakład powinien dysponować drukarką termosublimacyjną lub przynajmniej laserową kolorową, w ostateczności może być wysokiej jakości drukarka atramentowa.

Myślę o zakładzie ksero dlatego, że drukarkę termosublimacyjną lub laserową kolorową mało kto posiada, a kupno tego sprzętu po to, żeby wydrukować kilka etykiet nie jest opłacalne.

Na koniec nożyczkami wycinamy etykietę z wydruku i przyklejamy do nowej obudowy za pomocą taśmy dwustronnej.

Takie postępowanie ma kilka zalet:
- oryginalna etykieta nie jest naruszona, wiec jak coś nie wyjdzie (czego nie życzę), można wszystko powtórzyć
- jak oryginalna etykieta jest uszkodzona (otarcia, pokancerowane narożniki itp) to w programie graficznym można poprawić.
- mając na myśli wydruk etykiety (obojętnie czy na własnym sprzęcie czy w zakładzie) mozna utworzyć własną etykietę (jakaś gra samodzielnie napisana, hack, czy gra z muzyką MP3, o czym już była mowa)
Jednak ma jedną wadę:
- otrzymana kopia to jednak nie to samo, co oryginalna naklejka, jednak wykonana na sprzęcie wysokiej jakości będzie trudna do odróżnienia od oryginału


Albo też można tylko zeskanować, a etykietę przenieść sposobami opisanymi przez przedmówców. Oczywiście etykietę zdejmujemy wtedy i tylko wtedy, gdy mamy pewność, że jest dobrze zeskanowana. W razie zniszczenia oryginalnej etykiety można wydrukować jej "kopię zapasową".
« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2007, 21:10:11 wysłane przez andrzejlisek » Zapisane
May
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 30



« Odpowiedz #7 : Lipca 13, 2007, 22:12:41 »

Mistrzowski pomysł z tym skanowaniem. Muszę zobaczyć jak to wyjdzie bo nie wiem czy skaner dobrze złapie taką połówkę carta (bo lepiej chyba go otworzyć i połówkę kserować).
Zabawa w Photoshopie to bajka i faktycznie można efekty genialne dołożyć.
Jak ktoś sprawdzi szybciej niech wrzuci scan który zrobi.
Zapisane

siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #8 : Lipca 14, 2007, 12:05:25 »

Cos takiego juz od dawna robilem Wink Mozna nawet kupic najlepszy papier foto i samemu wydrukowac (efekt niesamowity). Nawet majac papier matowy foto, mozna potem kupic szeroka tasme przylepna przezroczysta i nakleic ja na wudrukowany label - mamy wtedy slicznie zafoliowaane (ciezko odroznic od oryginalnej). Istnieje takze inna mozliwosc, mozna isc z dyskietka do zwyklego fotografa, on takze moze przeskalowac plik tak, aby mial okresliony wymiar na fotce. Wink

Mi chodzilo tylko o usuniecie oryginalnej naklejki, nie drukowaniu nowej. No ale takie info takze moze byc przydatne dla kogos Smile
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2007, 12:06:43 wysłane przez siudym » Zapisane
Senshu
Wspiera aktywnie
Major
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 648


« Odpowiedz #9 : Lipca 14, 2007, 18:38:38 »

Miałem napisac dokładnie to co Siudym...

Drukujemy naklejke na papierze kredowym samoprzylepnym, w jak najlepszej rozdzielczosci. Drukarka do zdjęć świetnie się tu spisze.
Po wydrukowaniu naklejamy na naklejke plasterek pasmy przezroczystej, szerokiej, dodam tylko, że to nie jest zwyczajna taśma. Znacie tasmy do pakowanie paczek, takie szro-brązowe, szerokie, bardzo cieniutkie i mocne  ? własnie taka tasme dobrze jest użyć, z tym ze przezroczystą.

Efekt jest niesamowity:

słaba jakosc zdejcia troche - NAKLEJKI

Zapisane
andrzejlisek
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 313


« Odpowiedz #10 : Lipca 15, 2007, 21:54:40 »

Cytuj
Miałem napisac dokładnie to co Siudym...

Drukujemy naklejke na papierze kredowym samoprzylepnym, w jak najlepszej rozdzielczosci. Drukarka do zdjęć świetnie się tu spisze.
Po wydrukowaniu naklejamy na naklejke plasterek pasmy przezroczystej, szerokiej, dodam tylko, że to nie jest zwyczajna taśma. Znacie tasmy do pakowanie paczek, takie szro-brązowe, szerokie, bardzo cieniutkie i mocne  ? własnie taka tasme dobrze jest użyć, z tym ze przezroczystą.

Efekt jest niesamowity:

słaba jakosc zdejcia troche - NAKLEJKI
[snapback]14037[/snapback]

Moim zdaniem na tym zdjęciu nie widać, czy to wydruk z drukarni czy domowej roboty.
Czy pod pojęciem "drukarka do zdjęć" rozumiesz atramentówkę bardzo wysokiej jakości, czy drukarkę termosublimacyjną?
Zapisane
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #11 : Lipca 15, 2007, 21:57:52 »

Cytuj
Czy pod pojęciem "drukarka do zdjęć" rozumiesz atramentówkę bardzo wysokiej jakości, czy drukarkę termosublimacyjną?
[snapback]14066[/snapback]


Drukarka nawet za 99zł, tylko jakosc papieru jest najwazniejsza.. Cheesy

Wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy nawet, jakie cuda mozna stworzyc zwykla atramentowa drukarka... Wink

EDIT: Nie wiem czy wiecie, ale juz fabrycznie wiele gier ma naklejki robione prymitywnymi sposobami (nawet gorsza jakosc niz sam zrobisz w domu:D)

Przykladowo:
Mafat Conspiracy Golgo 13. Naklejka zrobiona na papierze fotograficznym, ale nie tym do drukarek, ale takim z zakladu fotograficznego. Cheesy Na spodzie sa napisy "FUJI FILM" Cheesy Mam tez inna gre z taka naklejka, ale juz "KODAKA" Smile
(Naklejka od razu odpadla jak tylko nieco ja ruszylem... Klej chyba do papieru uzyty...)


Journey to Sillius:
Tutaj jakis dziwny papier, do tego matowy. Raczej zwykla drukarka robione. Juz widzialem wiele gier tego typu.


Widzialem juz nawet gry, ktore fabrucznie mialy naklejki koszmarnej jakosci, prawie, ze czarno-biale... (np. MAD MAX'a takiego mialem)
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2007, 12:30:38 wysłane przez siudym » Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #12 : Lipca 20, 2007, 16:08:47 »

siudym: sprawdzilem twoj sposob. plastik wraz z naklejka moczyl sie kilka dni. w miedzyczasie woda wystygla kilka razy. na trzeci dzien label byl juz caly zamokniety i slicznie odszedl . wprawdzie spodnia warstwa papieru zostala przyklejona do carta, ale obrazek na naklejce nie ucierpial przez to ani troche.

generalnie nadaje sie to do ponownego wykorzystania. na obrazku bylo sporo jasnych kolorow wiec zeby zachowac kolory w 100% wypadaloby przykleic od spodu warstwe bialego papieru. tak czy inaczej duzej roznicy nie ma i gdybym nakleil ja bezposrednio na plastik trzeba by sie bylo dobrze przypatrzec by ja zauwazyc.

testowana przeze mnie naklejka to castlevania III (boku dracula)

btw. nie czyscilem naklejki z papierowych glutow (bo i zadnych glutow nie bylo, zostakla rownomierna warstwa papieru) nie jestem pewien czy w miejscu bialego nie zrobiloby sie przezroczysto.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #13 : Lipca 20, 2007, 19:33:07 »

Bo moczyles kika dni, dlatego glutow nie bylo i papier rowno zostal na naklejce. Jak moczylem moze z 2-3h i musialem pod woda czyscic nieco z kawalkow papieru.
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2007, 19:33:45 wysłane przez siudym » Zapisane
MWK
Go¶ć
« Odpowiedz #14 : Sierpnia 28, 2007, 20:22:04 »

ach skoro juz tak rozmawiacie to podziele sie swoją "metodą" :

1) skan oryginału (tutaj najwiekszy problem bo nie zawsze takowy jest tudzież daje sie znaleźć w sieci), 300-400dpi CMYK, formatka zachowana na okienko.
2) zerwanie starej w trybie brut-force.
3) zeskrobanie resztek papierku i kleju, które zawsze zostają, metoda dowolna.
4) wydruk w dowolnym punkcie posiadającym kolorowy laser na grubym papierze samoprzylepnym (naklejce).
5) zalaminowanie wierzchniej warstwy laminatem na zimno - trwałość oraz polysk jeszcze lepsze niz w oryginale.
6) równe przyciecie z wykorzystaniem met/alu linijki oraz skalpelka.
7) powtórne naklejenie.

efekt ? brend nju madre puta lickle (thx Siudym za materiał) :

Zapisane
MWK
Go¶ć
« Odpowiedz #15 : Wrze¶nia 01, 2007, 11:46:57 »

Cytuj
Przecież wystarczy skombinować laminat samoprzylepny i zalaminować nadruki z wierchu będzie błyszczeć, pozostanie tylko to wyciąć i przykleić na karta. Problem tkwi w tym żeby znaleźć kogoś kto ma laminarkę.

No a o czym ja pisałem... pod pojęciem "laminowanie na zimno" w woli wyjaśnienia miałem na myśli naklejenie takiej warstwy, jak Ty to nazwałeś "laminatu samoprzylepnego" na arkuszu wydrukowanej okładki bardzo starannie, cm po cm, tak naciskając aby żaden bombelek powietrza sie sie ostał ;-) Tak sie to zawsze robiło... przynajmniej za moich czasów kiedy pracowałem w studiu reklamy, wydruki wielkoformatowe, plotery drukujące i tnące, naklejki, banery, szyldy, kasetony i wiele wiel... a, nie bede sie reklamował.
Zapisane
Piro
Stary pierdziel w młodym wieku
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 112


« Odpowiedz #16 : Lutego 10, 2008, 00:40:41 »

Ja dorabiałem sobie do Nintendo World Cup bo kardridż do pegaza ,a labele od NES`a.

 
Zapisane
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #17 : Lutego 10, 2008, 18:25:55 »

Potrzebuje dobrej jakosc SKANA labela z ICE CLIMBER. Koniecznie z wersji, ktora posiada rysunek taki jak ten:

A jeszcze lepiej, jak bedzie to wersja USA, na ktorej zamiast PINGWINA, jest FOKA. Skan tylko tego obrazka, nie calego karta/boxu.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2008, 18:26:52 wysłane przez siudym » Zapisane
dafczynsky
Go¶ć
« Odpowiedz #18 : Lutego 10, 2008, 18:32:31 »

jakiego pingwina?
Zapisane
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #19 : Lutego 10, 2008, 18:39:55 »

To futrzaste w wersji PAL to wlasnie PINGWIN.. Wink
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 18 zapytaniami.