Marca 29, 2024, 15:32:11 *
Witamy, Go¶ć. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podaj±c nazwę użytkownika, hasło i długo¶ć sesji
Aktualno¶ci:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor W±tek: Bio Miracle Bokutte Upa  (Przeczytany 2280 razy)
0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 1110


geje we wsi


« : Kwietnia 16, 2007, 18:16:02 »


niebagatelna produkcja ze stajni konami okraszona urocza oprawo zarowno dzwiekowa jak i graficzna. kierujemy poczynaniami niemowlatora ktory pompuje napotkane po drodze zwierzątka za pomocą swej magicznej grzechotki, napompowane zwierzatka moga sluzyc nam jako platformy lub tez pociski pomocne w pokonywniu innych zwierzatek. brzmi absurdalnie? nie? czyzby niektorzy z was tez tak robili jak byliscie mali? Wink

gra stoi na bardzo wysokim poziomie. poziom trudnosci jest dobrze wywazony. tj. jest latwa jesli sie do niej podejdzie w odpowiedni sposob. levele sa ciekawe i kolorowe. znajdziemy tu bardzo duzo motywow zapozyczonych z innych gier, lub jak kto woli zainspirowanych. niektore bardzo pomyslowe zreszta. w drugim levelu dla przykladu poruszamy sie wewnatrz wielkiego tortu pozerajac tym samym tort i torujac droge, w miare konsumpcji rosna nam punkty energii reprezentowane przez czerwone serduszka na dolnym pasku. wycieczka do wnetrza tortu nieodparcie skojarzyla mi sie z boulder dashem. znajdziemy tez mase rzeczy zerznietych na chama z mario i innych klasycznych produkcji.

grafika cieszy oko, choc bez wodotryskow, przyjemne pastelowe kolory. muzyka jest genialna, jak to zwykle bywa w grach konami. buduje idealny klimat, swietne melodie. pierwotnie gra ukazala sie na famicom disk system i uzywala kanalow syntezy fm.  1993 wydano reedycje cartridgeowa z muzyka przepisana calkowicie na 2a03.

na pegasusowych kartridzach dostepna byla wersja znana jako "mario baby"



w zamierzchlych czasach wielokrotnie widywalem tego carta w sklepach i na bazarach. wyglada na to ze wersja piracka zostala zrobiona z wersji FDS. http://tripoint.org/kevtris/mappers/single...ioMiracleA.html
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2007, 16:50:56 wysłane przez siudym » Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #1 : Kwietnia 17, 2007, 01:47:33 »

Gra rzeczywiscie jest swietna (mowa o wersji 256KB), kiedys w nia gralem na emu, ostatnio jakos zapomniana. Oprawa AV jak to KONAMI - super.

HAHA... Dorwalem te dwie wersje 256KB oraz 128KB (hack na pegasa) i sa dokladnie takie same Smile
Zdziwilem sie nieco, bo to w koncu 2x mniej niz normalnie, jednak okazalo sie, ze w tych 256KB wersji VRC4 jest MASA pustego miejscaSmile Wyliczajac zajete miejsce przez dane wychodzi praktycznie tyle samo, czyli jakies 130KB. Wersja na pegasusa 128KB to dokladnie to samo, tylko piraci bardzo ladnie i oszczednie ja "przekodowali" (zmieniajac mapper na #42, oryginalnie jest VRC4 czyli mapper #25) Smile
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2008, 11:52:29 wysłane przez siudym » Zapisane
Mati
Go¶ć
« Odpowiedz #2 : PaĽdziernika 31, 2007, 22:25:37 »

Nigdy się z grą nie spotkałem mając Pegasusa. Dopiero na emu ją poznałem. Jak na Konami, to nic dodać, nic ująć i gra jedna z najlepszych. Właśnie w nią gram i jestem w 4 levelu. Ciekawe, co bedzie dalej. Jeśli się nie mylę, to w grze chyba można ustawić poziom tródności, bo jak sprawdzałem kody gg, to było nieskończoność żyć na easy i na hart, czy jakoś tak, ale dokładnie nie pamiętam.
Zapisane
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #3 : Kwietnia 21, 2008, 12:04:39 »

Bardzo dlugo sie opieralem przed graniem na EMU, poniewaz bardzo chcialem koniecznie zagrac na konsoli. W koncu sie doczekalem.
Gra moze sie wydawac bardzo dziecinna, wiadomo - jakis bobas, grzechotka, zabawkowe poziomy... Ale to sie tylko tak wydaje... Wink Gra jest swietna, powiem nawet, ze genialna, jest takze dosyc trudna, nie ma mozliwosci ukoczenia jej od razu. System gry jest  przemyslany i bardzo ciekawy. Podoba mi sie zwlaszcza mozliwosc "pompownia" przeciwnikow grzechotka, ktorzy po takim zabiegu wzlatuja w powietrze i mozna nawet w tym momecie uzywac ich jako srodka transportu. To czesto nawet jest wymagane w grze, gdy nie ma mozliwosci doskoczenia gdzies wysoko/daleko. Smile Walki z bossami takze wymagaja umiejetnego "przekierowywania" napompowanych przeciwnikow na bossa - swietne. Smile
Zapisane
Mati
Go¶ć
« Odpowiedz #4 : Stycznia 22, 2012, 21:48:01 »

Hoho sporo czasu minęło gdy pisałem tutaj posta. Udało nam się ukończyć ten tytuł z siostrzeńcem w czasach kiedy pisałem tego posta. Oj chyba będę musiał sobie od¶wierzyć ponownie ten tytuł. Brak czasu narazie, ale może kiedy¶. Odkopałem temat jednak bo chodzi zupełnie o co¶ innego. Czy kto¶ z was wie, czy jest plik nsf z tej gry, ale z wersji przekonwertowanej z Fds? Wszędzie widzę tylko plik nsf z wersji na Famicom disk system, jednak w tej grze wg mnie lepiej muzyka brzmi w wersji przekonwertowanej. Je¶li kto¶ miałby znalazł itp, proszę o wrzucenie tu do tematu, z góry dziękuję Smile. A gra jest genialna Grin.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 18 zapytaniami.