Marca 28, 2024, 17:02:47 *
Witamy, Go¶ć. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podaj±c nazwę użytkownika, hasło i długo¶ć sesji
Aktualno¶ci:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor W±tek: Alien 3  (Przeczytany 5000 razy)
0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.
Di_
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 64



WWW
« : Czerwca 19, 2007, 07:17:51 »



Tytuł, który może odstraszać swoim poziomem trudności. Niestety, by przejść etapy dalsze niż drugi, trzeba uczyć się na pamięć rozmieszczenia więźniów. Więźniów... a tak, nie powiedziałem o co chodzi Smile
Biegamy po różnych lokacjach (po każdym bossie następuje zmiana otoczenia), w których musimy uratować określoną ilość więźniów i jeszcze dostać się labiryntem rur do wyjścia. Przeszkadzają nam różnego rodzaju "Obcy", ale na szczęście mamy tyle życia (przynajmniej na niższych poziomach trudności), że nie musimy się ich specjalnie obawiać - większym bowiem przeciwnikiem jest czas, którego jest bardzo mało. Sprawia on, tak jak napisałem wcześniej, że aby przejść późniejsze etapy trzeba uczyć się na pamięć gdzie są więźniowie i jak do nich dotrzeć. Ba, trzeba na pamięć znać całą mapę!

Muzyka jest bardzo mroczna i nadaje grze specyficznego klimatu, który mi strasznie się spodobał cool
Grafika to żadna rewelacja, ale na pewno trzyma poziom.

Niestety nie wiem ile jest etapów w grze, bo w czasach dzieciństwa doszedłem do 4. lokacji (zawsze po 2 poziomach jest boss, więc jeśli jego liczymy jako poziom, to byłem w dziesiątym levelu).

Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni wezmę się za ten tytuł i przejdę go, bo mam do niego duży sentyment kiss
Zapisane

siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #1 : Czerwca 19, 2007, 10:49:03 »

Wada, ktora jednoczesnie jest chyba zaleta tej pozycji.Smile Czas byl najwiekszym wrogiem, to pamietam do dzis, kiedy to przed samym koncem poziomu juz "tykalo" odliczanie 9,8,7,6,5.... KUR!... Nie zdazylem!... heh
Ale To bylo fajne, bo powodowalo, ze czlek "majsterowal" gre i wyciskalo sie z niej cos wiecej. Szkoda tez, ze jest tylko Alien 3, a nie ma np. Alien czy Aliens na NESie wczesniej. :/  Alien Syndrome nie licze, bo to gra z innej beczki calkiem...

Co do muzyki - racja. Alien 3 ma niesamowicie klimatyczna muzyke, zreszta sama gra ma genialny klimat filmu.
Zapisane
Di_
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 64



WWW
« Odpowiedz #2 : Czerwca 19, 2007, 11:23:19 »

Do którego świata doszedłeś? Z tego co pamiętam to pierwsze 2 to takie post-nuklearne klimaty więzienia/bunkrów, trzeci jest totalnie zawładnięty przez obcych (zielona maź, oblecha), ale czwarty jest już całkiem sterylny. Chyba nawet są wodospady.
Zapisane

siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #3 : Czerwca 19, 2007, 12:59:41 »

Do trzeciego, o ile dobrze pamietam. Dalej nie dalo rady... Wink
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Go¶ć
« Odpowiedz #4 : Sierpnia 09, 2007, 12:08:04 »

Odważni jesteście, toć to straszna gra jest! Napędza ten strach muzyka, grafika a i nawet scrolling. Klimat obcych jest masakryczny, czuć takie opuszczenie i ciągłą walkę jako zwierzyna łowna. A kiedyś myślałem, że właśnie Alien Syndrome jest klimatyczny... No i ten poziom trudności, wspomniane odliczanie do końca, czy to co mnie przy pierwszym spotkaniu z grą ( :blush: ) zdziwiło - kończąca się amunicja  heh.
Zapisane
dafczynsky
Go¶ć
« Odpowiedz #5 : Sierpnia 09, 2007, 12:19:33 »

Do gry nigdy się nie przekonałem, ale sądząc po Twojej wypowiedzi 'Oł Di' ( heh ), to developerom udało się przenieść miażdżący klimat filmu na ekrany telewizorów połączonych z konsolami... ; ) Gratulacje. Jakoś Alien ma szczęście, co do gier komputerowych - AvP (obie części) na PC też były przecież rewelacyjnie klimatyczne...
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #6 : Sierpnia 09, 2007, 13:05:29 »

tez sie do niego przekonac nie moge a to pewnie dlatego ze dobrze znam wersje z SMD. przy kazdej konfrontacji z alienem 3 na pegasie odnosze wrazenie ze mam do czynienia z jej ulomnym braciszkiem ktory brak srodkow wyrazu nadrabia poziomem trudnosci.

lubie gry przesadnie trudne, lecz ta pozycja nie posiada zadnego rownowaznika ktory przyciagnalby mnie do ekranu na dluzej. szkoda, klimat momentami bardzo fajny.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2007, 13:08:32 wysłane przez v jupiter » Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 323



« Odpowiedz #7 : Sierpnia 12, 2007, 19:40:05 »

Chyba najbardziej klimatyczna gierka na pegasusa. Kocham muzę z tej gierki. Niechno tylko dostanę ją w swoje ręce (już zamówiona).
Zapisane

K@millo_DODGER
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 68



WWW
« Odpowiedz #8 : Sierpnia 13, 2007, 00:38:59 »

Ale ta gra była (jest?) wyjebiaszcza ^^
Ten mroczny klimacik plus miodzik.. oh, ah!
Zapisane
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #9 : Sierpnia 13, 2007, 00:43:48 »

Wczoraj odpalilem sobie na konsoli. Za pierwszym razem zabraklo mi czasu w dosyc wczesnej "fazie" gry. Drugie podejscie juz lepiej, ale znowu w tunelu skaczyl sie czas... Trzecie podejscie ok, level zaliczony. Wiele lat nie gralem, dlatego jest jak jest. Smile Wciaga, mastering bardzo wskazany, w sumie bez niego nie da sie ukonczyc gry, trzeba robic wszystko szybko i w odpowiedniej kolejnosci. Nie ma czasu Panie na turystyke, tu trzeba przezyc... Wink
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2007, 00:45:10 wysłane przez siudym » Zapisane
OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 323



« Odpowiedz #10 : Sierpnia 21, 2007, 00:15:48 »

Również odpaliłem niedawno sobie tę gierkę i cóż mogę rzec. Łza się w oku zakręciła. Z formy także wyszłem. Doszedłem do etapu po 1 bossie.
Zapisane

Khaine
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 71



WWW
« Odpowiedz #11 : Sierpnia 21, 2007, 09:58:27 »

Pamiętam, jak w to grałem. Nie mam tego carta, a szkoda. Rzeczywiście klimat miała. Jedna z najlepszych gierek, w które grałem na moim poczciwym pegasie.
Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 1083



« Odpowiedz #12 : Sierpnia 28, 2007, 20:04:36 »

Miodna gra Smile grafika niezła, super muza (eh klimacik) ale poziom trudności za wysoki - gdyby tak trochę więcej czasu  :/ nigdy nie przeszedłem do 3 levleu  Sad , grę odkryłem dopiero w 2005 roku !
Zapisane

Hitman
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 32



WWW
« Odpowiedz #13 : Sierpnia 28, 2007, 20:21:42 »

Bardzo trudna gra. Ale ładna grafika chyba. Czy mi się zdaje?
Zapisane

OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 323



« Odpowiedz #14 : Sierpnia 28, 2007, 20:41:09 »

Zdaje ci się. Grafika jest akurat taka sobie, choć zła nie jest. To co najpiękniejsze w tej grze to muzyka i grywalność. Oczywiście najlepszy jest klimat, ale klimat tworzy muzyka w połączeniu z mroczną grafą.
Zapisane

aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #15 : Sierpnia 28, 2007, 21:56:25 »

a czemu muzyka jest taka dobra? zobaczcie kto ja skomponowal! sam Jeroen Tel, tworca  muzyki Lemmingow, Cybernoida i innych kultowych produkcji na komputery spod znaku C=
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2007, 21:58:18 wysłane przez v jupiter » Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
Major
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 107



« Odpowiedz #16 : Lutego 19, 2008, 17:37:26 »

Fajna gra, ale trudna, nawet na easy. Dopiero gdy ustawiłem na dziewięć żyć, to i tak były problemy, a to niemogłem znaleść więźnia, a to zabrakło mi czasu itd.
Zapisane

Krisuroku
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 407



WWW
« Odpowiedz #17 : Lutego 19, 2008, 19:34:47 »

Ja dopiero z jakieś 2 tygodnie temu odpalilem te gre na emu i od raz co zauważyłem to co wszyscy wypowiadający się powyżej, te mroczną muzyczke Cheesy, niestety grałem zaledwie pare minut tylko 2 levele mam na koncie hehe
Zapisane
X-Tech
Go¶ć
« Odpowiedz #18 : Lipca 23, 2008, 21:24:40 »

Gra mi się nie podoba ze względu na ograniczenia czasowe, które tu nie pasuj± i sztucznie przedłużaj± grywalno¶ć: Tracimy życia, gdyż brakuje nam czasu.
Ekran przesuwa nam się w przeciwn± stronę, gdy chodzimy przez co nie widzimy co mamy przed nosem.
Te dwie wady skutecznie zabijaj± t± grę, gdyby nie było ograniczeń czasowych było by dobrze, oraz gdyby ten ekran zawsze pokazywał po¶rodku bohatera - wtedy była by to naprawdę dobra gra. Obecnie jest to gra w ciemno, która flustruje. Nie popieram takich naiwnych produkcji mimo iż pomysł ¶wietny - muzyka, grafika i technicznie też gra dobra.
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2008, 12:30:00 wysłane przez PegazusMaster » Zapisane
gl003
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 15


« Odpowiedz #19 : Lipca 28, 2008, 09:45:42 »

Przeszłem cał±. Jak wyżej z powodu czasu, trzeba wszystko zapamiętać na pamięć.  Huh?  (więĽniów, wrogów, a także plansze) Nie taka strasznie trudna gra, ale cała trudno¶ć polega na ograniczeniu czasu. Poziomy nie s± takie trudne do przej¶cia. Bez tego ograniczenia czasowego ta gra raczej była by taka sobie.
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.214 sekund z 19 zapytaniami.