Kwietnia 19, 2024, 15:51:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Parametry Zasilaczy Do Różnych Konsol  (Przeczytany 24878 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
AdamStar
Fan Code Masters
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 65


小天才


« Odpowiedz #20 : Marca 18, 2010, 08:34:57 »

Tak wygląda zasilacz konsoli typu batman, po około dwóch godzinach gry.
Nie jest jeszcze tak źle  biggrin
W zasilaczu od DARYARa trafo przetopiło mi się przez obudowę  przestraszony
Zapisane


AST serwis laptopów
04-228 Warszawa, Tytoniowa 20
Serdecznie Zapraszam.
Nielogiczny
Gość
« Odpowiedz #21 : Kwietnia 20, 2010, 20:30:46 »

A czy ktoś wie jakiego zasilacza użyć aby podłączyć oryginalnego japońskiego Famicoma ?
W Japonii napięcie sieciowe wynosi 100V, w internecie nie znalazłem informacji jakie parametry powinien posiadać zasilacz aby pracować w polskich warunkach... więc jeśli ktoś dysponuje taką wiedzą to niech będzie uprzejmy się nią podzielić.
Zapisane
AdamStar
Fan Code Masters
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 65


小天才


« Odpowiedz #22 : Kwietnia 20, 2010, 21:30:30 »

Nie ma znaczenia napięcie zasilania sieci. Musisz użyć takiego zasilacza który spełni wymagania konsoli, a nie sieci zasilającej.
Czyli musi oferować 9V i 850mA na wyjściu, a na wejściu oczywiście takie napięcie jakie masz w swojej instalacji.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2010, 21:32:15 wysłane przez adamstar1 » Zapisane


AST serwis laptopów
04-228 Warszawa, Tytoniowa 20
Serdecznie Zapraszam.
meffcio
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 157


WWW
« Odpowiedz #23 : Maja 30, 2010, 16:16:09 »

NES PAL i NTSC - 9V, 1.3A, polaryzacja obojętna;
SNES PAL - 9V, 1.3A, polaryzacja obojętna;
Co do tej obojętności, to nie całkiem tak. Po prostu do NESa i SNESa 'wchodzi' prąd zmienny (tak jak w gniazdku), czyli niespolaryzowany. Polaryzacją zajmuje się zasilacz w środku konsoli, a w pudełeczku zasilaczowym jest sam transformator.
Zapisane
dic-sc7
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 345


« Odpowiedz #24 : Maja 30, 2010, 16:43:06 »

Co do tej obojętności, to nie całkiem tak. Po prostu do NESa i SNESa 'wchodzi' prąd zmienny (tak jak w gniazdku), czyli niespolaryzowany. Polaryzacją zajmuje się zasilacz w środku konsoli, a w pudełeczku zasilaczowym jest sam transformator.

Nie lubię tego robić, ale trzeba eliminować takie farmazony.

Po pierwsze w gniazdku mamy prąd przemienny, a nie zmienny.
Po drugie tzw. „obojętność” odnosi się do polaryzacji zasilacza. Ponieważ konsola NES została wyposażona w mostek Gretza oraz zespół filtrów itd., to możemy podłączyć zasilacz o dowolnej biegunowości.

Jedyna prawdziwa informacja, to stwierdzenie, że w obudowie zasilacza NES znajduje się sam transformator. 
Zapisane
meffcio
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 157


WWW
« Odpowiedz #25 : Maja 31, 2010, 10:12:04 »

Po drugie tzw. „obojętność” odnosi się do polaryzacji zasilacza. Ponieważ konsola NES została wyposażona w mostek Gretza oraz zespół filtrów itd., to możemy podłączyć zasilacz o dowolnej biegunowości.
A czy powiedziałem, że nie możemy podłączyć zasilacza o dowolnej biegunowości? Możemy, ale pierwotnym zastosowaniem mostka Graetza jest dwupołówkowe prostowanie napięcia przemiennego (ukłon w Twoją stronę, chociaż prąd przemienny jest prądem zmiennym, ale racja - zmienny to stwierdzenie zbyt ogólnikowe). Właśnie dlatego oryginalnie do NESa i SNESa dodawany był zasilacz taki jak powiedziałem - z samym transformatorem. A na co komu podłączać jeden prostownik do drugiego? - o to właśnie mi chodziło.
I to nie są 'farmazony', tylko nie każdy jest w stanie zrozumieć takie 'fachowe' pojęcia itp., więc napisałem tak, żeby było w miarę zrozumiale dla wszystkich.
Zapisane
Dred
Gość
« Odpowiedz #26 : Września 25, 2010, 16:35:42 »

Krótka piłka: nie spalę mojego eMTeka, jeżeli użyję zasilacz od Segi Master System / Mega Drive'a pierwszego?
Zapisane
dic-sc7
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 345


« Odpowiedz #27 : Września 26, 2010, 09:21:16 »

Zasilacz Segi można wykorzystać.
Pamiętam jeszcze opis na tabliczce znamionowej:
9V lub 10V DC 1,2A, minus w środku
230V lub 240V AC   
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #28 : Lutego 21, 2011, 11:53:27 »

Jakiś czas temu kupiłem Pegasusa IQ502 od Martina. Dołączony był do niego niesprawny zasilacz. Użyłem więc swojego Tatara, który miałem w drugim IQ-502. Tatar 9V, 300mA, z minusem w środku. Po podłączeniu konsoli okazało się że w każdej grze (w jednej mniej a w innych bardziej) obraz na ekranie leciutko podskakuje w górę i w dół. Kolory też są jakieś takie mniej nasycone.
Intuicja mi podpowiada że to wina zasilacza a dokładnie zbyt mała ilość mA (standardowo powinno być 500mA a nie 300mA). Co o tym sądzicie??
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2011, 11:55:26 wysłane przez SebaSan1981 » Zapisane

Vash
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 106



WWW
« Odpowiedz #29 : Lutego 21, 2011, 12:34:18 »

Raczej by się przydał zasilacz o lepszych parametrach. http://www.tatarek.com.pl/index.php?produkt=T307XX&kat=&podkat= Taki zasilacz jest idealny pod pegasusa IQ-502 i MT (9 V  1 A).
Zapisane
8bitrage
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 301



« Odpowiedz #30 : Maja 12, 2011, 23:08:23 »

podłaczylem dla testu MT pod zasilacz od NESa i zero reakcji
ten z nesa ma 9v 12A ale jak wiadomo amperow nie moze byc tylko za mało
mozliwe zeby MT był padniety?
Zapisane
dic-sc7
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 345


« Odpowiedz #31 : Maja 13, 2011, 20:53:25 »

podłaczylem dla testu MT pod zasilacz od NESa i zero reakcji
ten z nesa ma 9v 12A ale jak wiadomo amperow nie moze byc tylko za mało
mozliwe zeby MT był padniety?

Twój Pegasus-MT został zniszczony.
Dane które odczytałeś na tabliczce znamionowej;
 9Vx12A=108W
Takie parametry od biedy naładują nawet akumulator samochodowy.
Tyle razy wałkowaliśmy temat zasilacza, że mam już dość, naprawdę.
Powtarzam raz jeszcze, zasilacz NES nie nadaję się dla Pegasusa oraz Famicoma.
Zapisane
Mk2
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 39


Mk2 GT 1.8-jedyne serce przez które nie cierpisz


« Odpowiedz #32 : Maja 13, 2011, 21:20:27 »

podłaczylem dla testu MT pod zasilacz od NESa i zero reakcji
ten z nesa ma 9v 12A ale jak wiadomo amperow nie moze byc tylko za mało
mozliwe zeby MT był padniety?
Jeżeli dobrze zrozumiałem to podłączyłeś zasilacz od Nesa, on ma 1.2A a nie 12A.
Ja podłączyłem kiedyś z ciekawości zasilacz od nesa do klona pegasusa, klon posiadał stabilizator 7805. Płytka z stabilizatorem była naprawdę bardzo dobrze wykonana- była chyba nawet identyczna jak ta w pegasusie sp-60. Wracając do zachowania konsoli- po prostu nie zadziała.

 Nie jestem super fachowcem ale sądzę że Mt kolegi jest sprawny, o ile 7805 nie padł wcześniej bo od podłączenia zasilacza od Nesa to raczej nie padnie. Stabilizator zareagował tak jak powinien, czyli odciął napięcie do konsoli. A dlaczego? Bo zdaje mi się zasilacz od nesa daje prąd zmienny, do stabilizatorka ma dochodzić prąd stały w przeciwnym razie nie zadziała, w nesie jest on "prostowany" a w pegasusie nie. Mogę się mylić, jak tak to proszę o sprostowanie.  Niezdecydowany
Zapisane



Ładna... ta Sega Genesis Smile
"Facet, który chce za dużo ryzykuje utratę absolutnie wszystkiego. Oczywiście, facet, który chce zbyt mało od życia może nie dostać nic." - Thomas Angelo
machbed
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 640



« Odpowiedz #33 : Maja 13, 2011, 21:51:25 »

Padnie, ja parę lat temu zrobiłem taki błąd. Najpierw konsola nie reagowała, po chwili stabilizator napięcia i kondensator filtrujący wybuchły. Poza tym po co co go podpinać skoro nawet wtyk nie pasuje? Wtyczka ma za dużą średnicę i nie obejmuje dobrze tego bolca przy wejściu.
Zapisane
BOJAN
Gość
« Odpowiedz #34 : Maja 13, 2011, 22:07:06 »

Padnie, potwierdzam. Za małolata popełniłem ten błąd i zabiłem zacnego famiklona  chess
Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #35 : Maja 13, 2011, 22:16:10 »

Jest 22:16 i jeszcze nie padl.

(offtop,musialem)
Zapisane
8bitrage
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 301



« Odpowiedz #36 : Czerwca 22, 2011, 01:44:24 »

to co w koncu z moim mt? jesli zdechł to co jest od wymiany mozna by go jakos awaryjnie odpalic z bateri 9v bo nie mam zasilacza
Zapisane
machbed
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 640



« Odpowiedz #37 : Czerwca 22, 2011, 07:44:33 »

Przecież ci napisaliśmy co mogło się stać. A co mu jest to skąd mamy wiedzieć? Z kuli nie umiemy wróżyć. Zapodaj jakieś fotki wnętrza to ktoś ci coś na pewno podpowie.
Zapisane
8bitrage
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 301



« Odpowiedz #38 : Czerwca 23, 2011, 15:45:52 »

Przecież ci napisaliśmy co mogło się stać. A co mu jest to skąd mamy wiedzieć? Z kuli nie umiemy wróżyć. Zapodaj jakieś fotki wnętrza to ktoś ci coś na pewno podpowie.
jakbym mial cos spalone to bym sobie to wymienil chodzi mi bardziej o sprawdzenie czy stabilizator zabezpieczył scalaki
Zapisane
machbed
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 640



« Odpowiedz #39 : Czerwca 23, 2011, 17:50:58 »

Jeżeli stabilizator jest sprawny to scalakom nic nie będzie. Ale jeżeli blok zasilania ci poszedł z dymem a ty nadal męczyłeś konsolę zasilaczami to zapomnij o niej.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 18 zapytaniami.