Marca 29, 2024, 00:51:03 *
Witamy, Go¶ć. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podaj±c nazwę użytkownika, hasło i długo¶ć sesji
Aktualno¶ci:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor W±tek: Nestopia V1.37 W Systemie Windows 98 Se  (Przeczytany 3241 razy)
0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.
andrzejlisek
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 313


« : Lipca 11, 2007, 00:41:56 »

Na komputerze stacjonarnym posiadam Windows XP Pro oraz Windows 2000 Pro.
W XP wymieniony w temacie emulator działa bez problemu.
W 2000 od początku nie działał, wystarczyło do katalogu z programem przegrać plik "d3d9.dll" z katalogu od XP i emulator ruszył.

W laptopie posiadam Windows 98 SE. Jest to dość stary laptop (procesor 400MHz), windows 2000 też działa, ale długo się uruchamia, XP nie instalowałem.

Tutaj (mówimy o Windows 98) sprawa się komplikuje:
Po próbie uruchomienia wyświetlił się komunikat, że praguje pliku "d3d9.dll". Przegrałem ten plik ze stacjonarnego komputera. Kolejna próba uruchomienia emulatora również zakończyła się niepowodzeniem (brak pliku "d3d8thk.dll"). Po uzupełnieniu brakującej biblioteki próba uruchomienia programu kończy się wyświetleniem dwóch komunikatów, jeden na drugim (wystarczy przesunąć okienko z pierwszym, żeby zobaczyć obydwa komunikaty jednocześnie).
Pierwszy posiada ionę wyglądającą jak znak drogowy "Inne niebezpieczeństwo" i treść: "Plik D3D8THK.DLL jest połączony z brakującym eksportem GDDI32.DLL:DdEntry1.", drugi posiada ikonę białego X w czerwonym kole (symbol poważnego błędu systemu), w treści jest nazwa pliku exe emulatora (nestopia.exe) z katalogiem i napis "Urządzenie podłączone do komputera nie działa". Przegrałem też bibliotekę "gdi32.dll" do katalogu z emulatorem i nic się nie zmieniło.

Czy można w jakiś sposób korzystać z Nestopii w Windows 98?
Jeżeli nie, to będę musiał pozostać przy FCEUltra i NNNester, obydwa programy działają prawidłowo.

Zapisane
koNESer
Go¶ć
« Odpowiedz #1 : Lipca 11, 2007, 00:53:21 »

Cytuj
Czy można w jakiś sposób korzystać z Nestopii w Windows 98?
[snapback]13882[/snapback]

No ba ja sam wcale nie tak dawno odpalałem nestopie z windy 98 z tego co piszes,wnioskuje ze na obu kompach masz cos spaprane z grafiką......zalecam wgrać najnowsze sterowniki i będzie najz

Aha na laptopie raczej z takim prockiem nie ma po co odpalać nestopii.....ze 3 miechy temu miałem taki sam procesor w stacjonarnynm kompie i choć to gry z NESa to mi na tym emu cieło strasznie
Zapisane
ch0m1k
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 13



« Odpowiedz #2 : Sierpnia 02, 2007, 22:05:25 »

Cytuj
...
Czy można w jakiś sposób korzystać z Nestopii w Windows 98?
Jeżeli nie, to będę musiał pozostać przy FCEUltra i NNNester, obydwa programy działają prawidłowo.
[snapback]13882[/snapback]

Odpalić można jak najbardziej musisz tylko zainstalować poprawnie DirectX 9 i sterowniki do karty graficznej. Dodatkowo użytkownicy Windowsa 98 muszą ściągnąć odpowiedni plik dll [Unicode Layer DLL (unicows.dll)] z strony Microsoftu i wrzucić go do katalogu gdzie jest Nestopia. Plik możesz ściągnąć z  stąd

PS. Swoją drogą Nestopia ma bardzo duże wymagania nic więc dziwnego jak ci gry będą cięły (zajrzyj do pliku readme)
Zapisane

Mati
Go¶ć
« Odpowiedz #3 : Sierpnia 19, 2007, 15:38:36 »

U mnie w szkole mieliśmy ten sam problem, tyle, że na Xp. Zainstalowaliśmy Diretxa i nic nie dało, tylko trzeba było zmniejszać jakieś bity na karcie z 32 na 16 i poszło. Nie wiem dokładnie co i jak, ale tak było. Potem chodziło dobrze.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 18 zapytaniami.