Kwietnia 19, 2024, 01:53:39 *
Witamy, Go¶ć. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podaj±c nazwę użytkownika, hasło i długo¶ć sesji
Aktualno¶ci:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor W±tek: Komiksy  (Przeczytany 5881 razy)
0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.
siudym
Go¶ć
« : Lipca 21, 2007, 02:33:44 »

Czy ktos z Was czyta lub czytal kiedys komiksy?

Ja czytalem w mlodosci, obecnie juz tego nie robie. Jednak do dzis wspominam bardzo milo kilka pozycji.

THORGAL - To juz kultowa pozycja, przeczytalem wszystkie wydania jakie wyszly i czekam na nowe, bo dwie czesci jeszcze podobno wyjsc maja... :]
Zwyczajnie thorgala mi "mało!"...



KAJKO I KOKOSZ - W sumie jak Thorgal, wspaniala seria komiksow.



GUCEK I ROCH (Janusz Christa) , czyli:
Kurs na półwysep York
Tajemniczy rejs
Dwa rewelacyjne komiksy przygodowe, najmilej wspominam Kurs na półwysep York, az lezka sie w oku kreci jak ogladam Cheesy




No i.... Komiksy Tadeusza Baranowskiego heh  heh Ten czlowiek stworzyl NIESAMOWITY, jedyny w swoim rodzaju swiat i klimat w komiksach. Kreska, dialogi, wszystko jest wyjatkowie i nie do podrobienia Smile

Orient Men - forever na zawsze
Skąd się bierze woda sodowa
Antresolka profesora Nerwosolka (!!!)
Podróż smokiem diplodokiem
Przepraszam remanent (!!)
Na co dybie w wielorybie, czubek nosa eskimosa (!!!!)
Ecie - pecie o wszechświecie, wynalazku i komecie cz.1
Ecie - pecie o wszechświecie, wynalazku i komecie cz.2
 heh





KLEKS:
    Smocze jajo
    Porwanie księżniczki
    Złoto Alaski
    W pogoni za czarnym kleksem
    Przygody Jonki, Jonka i Kleksa cz.1
    Przygody Jonki, Jonka i Kleksa cz.2
    Pióro contra flamaster
    Z kleksem na przełaj przez bajki i nutki
Wszystkich nie mialem okazji przeczytac, ale najbardziej podobal mi sie "W pogoni za czarnym kleksem"



Poza tym jeszcze Kajtek i Koko, dwie czesc YANS'a mialem (tylko) i inne, ktorych nie pamietam w tej chwili.

EDIT:... No i Szninkiel !  heh
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2007, 02:49:27 wysłane przez siudym » Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #1 : Lipca 21, 2007, 02:52:02 »

nigdy nie fasynowalem sie zadnymi konkretnymi komiksami, ale komiks jako forma wyrazu jest jednym z moich faworytow. to niesamowite ile ekspresji mozna nadac rysowanym postaciom i jak potezny klimat stworzyc uzywajac ograniczonej palety kolorow, jak duzo konkretnej tresci zawrzec w kilku ujeciach i paru slowach.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
kokodin
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 135


« Odpowiedz #2 : Lipca 21, 2007, 10:37:00 »

he kolejny temat który trafia bezpośrednio do mnie Smile

w dzieciństwie miałem wiele komiksów polskich między innymi

przygody kapitana klipera

koziołka matołka

murzynka bambo

tytus romek i atomek

wszystkie były pisane i rysowane w specyficzny sposób tekst był pod obrazkami niestety wszystkie zostały zniszczone poprzez kalkowanie postaci robienie kolorowanek itp

obecnie można powiedzieć że nadal czytam komiksy ale nie te kolorowe amerykańskie mój gust przeniósł mnie do japonji  :sly:

jeden z moich ulubionych komiksów obecnie to

gunnm lub bba (batle angel alita - tytuł angielski)

oraz "druga" część a właściwie seria
gunnm - last order

ogólnie komiksy bardzo dynamiczne które czyta się prawie jak by sie oglądało film całość obecnie liczy ok 3500 stron i śmiało można powiedzieć że czyta się to 2-3 dni :] ale seria nie jest jeszcze skończona heh obecnie tłumaczony jest 10-ty tom last order 5 rozdziałów wyjdzie lada dzień po angielsku

ostatni komiks jaki kiedyś zbierałem to asterix chuba nie trzeba szczegulnie przedstawiać
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2007, 10:42:32 wysłane przez kokodin » Zapisane
dafczynsky
Go¶ć
« Odpowiedz #3 : Lipca 21, 2007, 10:45:57 »

O, dobry temat. W sumie nie jestem wielkim fanem komiksów, ale lubię od czasu do czasu pożyczyć co¶ od kumpla (swoj± droga największy maniak jakiego znam).

Co było ostatnio? Większo¶ć wytworów Pi±tkowskiego i Adlera, czyli głównie seria '48 stron'. ¦wietnie wyszedł im komiks 'Andrzej vs Predator', polecam ; ]

Co jeszcze? Większo¶ć 'Wilq'ów'. Chory, ale dobry humor ; )

'Ciach Bajera' Termosa i Fila jest już zbyt chamska i prostacka. Kilka ich komiksów przypadło mi może do gustu. Reszta - won.

Z odkryć spodobał mi się ostatnio 'Lobo vs Hitman - that stupid bastich'. Naprawdę dzięki niemu polubiłem postać Hitmana ; ) Też polecam.

Nieco inne klimaty - zawsze uwielbiam komiksy z Kidem Paddle. ¦wietna kreska (Midam!) i rewelacyjne pomysły. Szkoda, że wyszły tylko 4 albumy...

Także Calvina i Hobbesa czytuje namiętnie.

Tyle ostatnio było...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2009, 00:08:01 wysłane przez dafczynsky » Zapisane
koNESer
Go¶ć
« Odpowiedz #4 : Lipca 21, 2007, 13:45:59 »

Komiksy!coś mi po głowie chodziło żeby założyc ten temat,ale siudym mnie wyprzedził Tongue

No więc komiksy czytało się kiedys...i czyta się do dziś,już nie pochłaniam takich ilości poza tym,nieco dojrzalsza forma ich forma mnie interesuje aczkolwiek nie pogardzę tymi stworzonymi dla nieco młodszych czytelników.
Na starcie pochwale sie tym że miałem całą serie SIN CITY i cholernie żałuje że sprzedałem....niestety kasa była na gwałt potrzebna smiley coś przepięknego-komiks tak skonstruowany że w poszczególnych tomach występują te same kadry nawiązując do wcześniejszych opowiadań.....

Żbika i Klossa też kiedyś czytałem lecz lepiej wspominam przygody  Tytusa  Romka i A'tomka,i poluje ostatnio na parę części na allegro.Zbierałem i mam do dziś zeszyty z kaczorem donaldem.Co do komiksów Marvela jakoś nie mogłem sie przekonać..jedynie Punisher mnie urzekł za młodu....ale ściągnąłem z neta skany sezonu 1-ego poczytałem i jakoś nie widze w tym komiksie wielkiego przesłania....z Marveli pozostały mi 2 odcinki specjalne "Alien vs Predator" o dziwo spoko komiks oraz "Batman i Robin" cieńki
Również przeszedłem fale i wielkie bum na Mange która gwałtownie pojawiła sie w Polsce w większości przypadków u nas spowodowane było to serią Anime POKEMON i DRAGON BALL..-akurat tą serię zbierałem do pewnego czasu równie jak Doctora Slumpa..ale mi przeszło
Bardziej mi pasuje komiks europejski konkretniej francuski niż Amerykański i Japońska manga
Świetna francuska seria komiksów i bajek "Przygody Tin-Tina"które leciały u nas bodaj na dawnym mini maxie...zbieram "powoli" Smile te komiksy po dziś dzień,gdyż jest to wg mnie genialny komiks o nastoletnim detektywie i jego perypetiach.


Część tego co pozostało mi z dzieciństwa z lewej ta mała książeczka"Niebieskie dzieci"to pierwszy polski komiks jaki przeczytałem w swoim życiu Smile

Na górze od lewej uwielbiany przeze mnie Kid Paddle wspomniany wcześniej przez Dafa oraz Clifton kolejny komiks o detektywie którego poszukuje od lat
poniżej wcześniej wspomniany przeze mnie Tin Tin i Cubitus zwany Kubusiem...świetne gagi z białym pieskiem który lubi sie lenić i jeść cukier Tongue
Przepraszam za jakość...idealny byłby skaner ale go brak.

Wszystkim tym których fascynują  komiksy polecam stacje tvp kultura  nieraz w  wieczornych porach pokazane są slajdy różnych komiksów z podłożonymi głosami...między innymi można zobaczyć historyjki  Jeża Jerzego
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2007, 13:51:58 wysłane przez koNESer » Zapisane
żuro
Go¶ć
« Odpowiedz #5 : Lipca 21, 2007, 14:10:49 »

Oooo właśnie... czytelnikiem komiksów z Kaczorem Donaldem to i ja byłem... i to namiętnym... bez kitu... gdzieś wszystko poginęło... ponad 100 zeszytów... :/ Giganty też rozeszły się w nieznanych kierunkach... najlepiej wspominam te wydania gdzie rządzili Młodzi Skauci lub Wujaszek Sknerus wymyślał dla Donalda wybitnie trudne misje... fantastyczny klimat miały te komiksy....
Zapisane
Pierun
Wspiera aktywnie
Chor±ży
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 227



WWW
« Odpowiedz #6 : Lipca 21, 2007, 14:26:30 »

Ja także zbierałem kiedyś 'Donaldy', gdzieś ok. roku '98 - '99, wcześniej zbierał brat, praktycznie do samego początku, od kiedy zaczęły się ukazywać. Kiedy cena coraz bardziej szła w górę, dałem sobie spokój ze zbieraniem, ale wiem że jeszcze dalej wychodzą kolejne numery.
Zapisane

Jeżeli kto¶ długo czeka na aktywację konta na forum, to pisać do mnie.
dafczynsky
Go¶ć
« Odpowiedz #7 : Lipca 21, 2007, 15:59:35 »

Ja Donalda kupowałem od 91 roku (tak, od 91). Wtedy nazywał się jeszcze 'Donald Duck'. Po drodze (czyli do roku 2001 bodajże) przewinęła się jeszcze nazwa 'Mickey Mouse'. 'Giganty' kupuję od początku, mam pełną kolekcję. Już nawet nie kupuję dla czytania (bywa, że nie przeczytam), ale dla samego kolekcjonowania. Na oko będzie ich około 90-100.
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #8 : PaĽdziernika 20, 2010, 22:17:11 »

A słyszał kto¶ o nowym, Polskim komiksie Konstrukt? Podaję link:

http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/konstrukt/1

Zapowiada się niezwykle. I ta kreska...
Zapisane

SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 2032



WWW
« Odpowiedz #9 : PaĽdziernika 21, 2010, 01:49:00 »

Ach komiksy... dla mnie to temat - rzeka. Uwielbiam komiksy od dziecka do tego stopnia że kilka lat temu zacz±łem tworzyć własne (Kidz Adventures zaplanowany na 120 stron z czego wykonałem dopiero 26):
taka mała próbka (jedna strona jeszcze nie pokolorowana)

Wracaj±c do tematu.. mam bzika na punkcie komiksów do dzi¶. Najbardziej cenię trzy serie:

Yans - autorstwa Duchateau/Rosiński/Kasprzak. Fantastyka w najlepszym wykonaniu i ten niesamowity klimat podróży po nieznanych planetach, mutanty, zwroty akcji, rozterki Yansa i ten przeklęty główny zły - Val Sary...


Marine - autorstwa Francois Corteggiani/Pierre Tranchand. Komiks przygodowy którego bohaterk± jest dziewczynka Marinella. Cenię go najbardziej za nietypow± kreskę, specyficzne poczucie humoru oraz fabułę, która gar¶ciami czerpie z "Wyspy Skarbów", "Piratów z Karaibów" i innych morskich opowie¶ci.

Ciekawostk± jest wydawnictwo które odpowiada za nakład Marinelli w Polsce. Firma nazywa się... Pegasus  biggrin

Valerian - autorstwa Pierre Christin/Jean-Claude Mezieres. Fantastyczne przygody agenta Valeriana i jego pięknej asystentki Laureliny. Komiks ł±czy wiele podobieństw (w obrazach i motywach) ze znanymi dziełami filmowymi np. Fifth Element czy też Star Wars.

Cyberpunkowe klimaty poł±czone z postapokaliptyczn± rzeczywisto¶ci± i chaosem robi± niezwykłę wrażenie. Kiedy¶ jako dziewiecioletni łepek (wtedy ojc kupił mi na imieniny pierwszego Valeriana) zgłębiałem jego przygody z wypiekami na twarzy.
Zapisane

Wojtas
Fan starych gier
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 234



« Odpowiedz #10 : PaĽdziernika 21, 2010, 16:44:12 »

Z komiksów czytam:
- Kaczora Donalda (wydania od 1999 do 2004 roku, niektóre pominięte)
- Giganta (wydania od 1997 do 2006 roku, wiele pominiętych)
- czasem różne mangi
Zapisane

Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #11 : Listopada 18, 2010, 19:33:36 »

No i ukazał się, pierwszy zeszyt Konstruktu. Celem było, żeby pierwsze wrażenie, jakie wywołuje komiks po wzięciu do ręki to powrót my¶lami do czasów, kiedy w Polsce w każdym kiosku można było kupić zeszytówki wydawane przez TM-Semic. Już sam projekt okładki przywodzi na my¶l tamte amerykańskie komiksy.
A co w ¶rodku? Jak na razie, fabuła się zawi±zuje. Niewiele jeszcze wiadomo, czytelnik dostaje strzępy informacji z różnych punktów widzenia. W pierwszym zeszycie poznajemy głównych bohaterów (ale zapewne nie wszystkich). Emil Aumbach jest, wła¶ciwie nie bardzo wiadomo kim, prawdopodobnie naukowcem lub jakim¶ inżynierem. Cierpi na amnezję. Poznajemy go poprzez zapisy na ta¶mach magnetofonowych, na których nagrywa notatki. Filip Stix i dziwna "mięsna kobieta" s± jeszcze bardziej tajemniczy. Ten pierwszy jest jegomo¶ciem o twarzy przypominaj±cej czaszkę a ta kobieta, ... to już trzeba zobaczyć. Kolejnym z bohaterów jest Eryk Horowitz, naukowiec, zajmuj±cy się badaniami nad nieliniowo¶ci± czasu.
Miejsce akcji to, według autora, postnuklearny ¶wiat bazuj±cy na grze Fallout. Z tym, że akcja dzieje się w Polsce, konkretnie w Lublinie Smile Ciekawie wygl±da znajome miasto z czarn±, przypominaj±c± gigantyczny monolit, budowl±.
Polecam zaznajomić się z tym komiksem. Za niecałe 8 pln warto spróbować, a nuż się spodoba.
Zapisane

SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 2032



WWW
« Odpowiedz #12 : Listopada 19, 2010, 06:32:30 »

Napisz gdzie go można kupić?? W Empiku czy w której¶ z księgarni?? Co jaki¶ czas w Lbn bywam (w końcu mam niedaleko) to przy okazji bym się zaopatrzył..
Zapisane

Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #13 : Listopada 19, 2010, 17:37:51 »

Ja kupiłem w RUCHu u siebie w Grabowcu. Z tego co wiem, można dostać w empikach, kioskach i salonikach prasowych z wyj±tkiem kolportera.

Co do tej czarnej budowli, według notatek Eryka Horowitza, można j± zaobserwować z trzech miejsc: ul. Ruska, ul. Narutowicza przy zej¶ciu z ul. Ignacego Mo¶cickiego w kierunku ul. Dolnej Panny Marii przy "Dżinsach Kawiaka" (patrz w stronę miasta) oraz park na Placu Litewskim.
Zapisane

Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 460



« Odpowiedz #14 : Lipca 24, 2011, 13:37:37 »

Parę komiksów, które warte s± gałek ocznych:
Wilq Superbohater-Superbohater z Opola z alternatywnym poczuciem humoru. Wydano na chwilę obecn± 17 zeszytów.


Likwidator-silnie polityczny, silnie proekologiczno-anarchistyczny komiks, wydano bodajże 9 odsłon.


Jeż Jerzy-jeż+deska+chlanie+warszawa. Wydano 10 zeszytów.


The Pro-parodia superbohaterów (ligi sprawiedliwych Wink ). Szkoda, że istnieje tylko jeden zeszyt. Mimo to warto go oblookać.
Zapisane
mustwearkhakies
Go¶ć
« Odpowiedz #15 : Stycznia 25, 2015, 22:02:16 »

Idę sobie ostatnio, przechodziłem obok takiej staaarej starej księgarenki, która jeszcze funkcjonuje (a to pewnie tylko za spraw± asymilacji z pewn± podkarpack± sieci±...), a do której to za kompletnego gówniarza zaci±gałem na siłę moj± Mamę aby kupowała mi kolejne tomy Dawid i Sandy oraz Smerfy. W póĽniejszym okresie czasu od przypadku nabywałem tam jakiego¶ Asteriksa. Co się okazuje. W tym samym sklepie, na tej samej wystawce dostrzegłem stare jak i nowe, godne polecenia komiksy do nabycia :-)



Po¶ród całego, obecnego "mainstreamowego" syfu (np. "Minecraft", czy widoczny na powyższym zdjęciu kawałek "Assassins Creeda") można nadal kupić Thorgala czy chociażby wspomnianego Asteriksa. S± też ¶wieże produkcje takie jak przykładowa Łauma, z któr± spotkałem się już jaki¶ czas temu, lecz nie miałem okazji przeczytać. Fajna sprawa.
Zapisane
Banan
Go¶ć
« Odpowiedz #16 : Stycznia 26, 2015, 23:24:27 »

Balsamistę polecam, solidna mongolska kolorowanka, choć mało oryginalna. jak się spodoba to polecam Tokyo Babylon - ten sam koncept na konstrukcję fabuły. w ogóle, sporo podobieństw jest między TB a balsamist±.

ja z kolei ostatnio pochwyciłem w łapki pierwszy tomik Berserka. przy chwili wolnego czasu sobie przeczytam.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 18 zapytaniami.