Marca 29, 2024, 11:00:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: O Kinematografii Słów Wiele...  (Przeczytany 11161 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
retRoben
Gość
« Odpowiedz #40 : Lipca 25, 2012, 20:15:20 »

Po kilkuminutowym seansie Pussytalk i Italian Spider-Man'a nie mam zamiaru sie wypowiadać o kinematografii,. ale Pussytalk był wg. mnie MOOOCNY! Na tyle mocny że zbudził z Kaca Dafa xD Maarios z dużym zainteresowaniem oglądał.
Zapisane
Kto
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 156



« Odpowiedz #41 : Lipca 26, 2012, 21:08:26 »

Interesuję się kinem, a jakże.

Moimi idolem jest:

Christopher Nolan. Reżyser Dark Knighta, oraz Incepcji. Oba filmy widziałem wiele razy. Obydwa są dla mnie kultowe.



Mam jeszcze kilku innych reżyserów, którzy robią na mnie wrażenie między innymi David Croeenenberg, John Carpenter (dawny)

Jeśli chodzi o aktorów:
Fizycznie podoba mi się Lizzy Caplain. (Najbardziej ze wszystkich aktorek)





W kwestiach gry aktorskiej genialny był Heath Ledger grający Jokera w Dark Knight. nIESTETY PAN już nie żyje przedawkował leki i zmarł z osłabienia. Za bardzo przykładał się do roli Jokera. Ta rola go wykończyła. 2008 rok.



Tutaj jako genialny Joker za którego dostał również pośmiertną nagrodę:




Innym aktorem, którego lubię jest Jack Nickolson zagrał w kultowym dla mnie Locie nad Kukułczym Gniazdem, Lśnieniu (też kultowym), oraz w pewniej komedii o terapii gniewu, którą też uważam za świetny film. Mam wielu innych aktorów na liście, których cenię.


Co do ciekawostek w związku z premierą nowego Dark Knight Rises doszło do tragedii w Denver. Szaleniec na wzór Jokera niejaki John Holmes wyrzucił granat gazowy, a następnie ostrzelał salę kinową i ranił około 60 ludzi około 15 zastrzelił na premierze filmu. Do tego czynu przygotowywał się wiele tygodni. Własne mieszkanie obsadził bombami. Na pytania policji odnośnie motywów odpowiedział, że jest Jokerem.

Dziwne, że w związku z dark knightami dzieją się takie rzeczy.

http://www.youtube.com/watch?v=ZRecK53f_YU





Jeśli chodzi o mój ulubiony film jest nim Blade Runner. Obejrzałem go ponad 30 razy. Film, który po prostu żyje i nie potrafi się znudzić. Muzyka Vangelis i masa innych zalet...Arcydzieło dla mnie.




Zaraz za nim (LUB OBOK) Dark Knight - najlepszy wg. mnie film akcji jaki zrobiono:






i zaczyna się długa lista około 100 filmów, ale nie chce mi się jej rozpisywać są tam między innymi cała seria obcego, predator, terminatory 1,2, blair witch project, paranormal activity, american beauty,  rodzina flodderów, Cube 1,2, Tetsuo, Ghost in The shell, Rambo pierwsza krew, Czas Próby...itd.




Komedie, które polecam najbardziej: Zavet, Flodderowie, Głupi i Głupszy, Rybka zwana wandą, a nawet uwaga (!): Lot nad kukułczym gniazdem, Mechaniczna Pomarańcza. Jak ktoś nie widział Flodderów, albo Zaveta to musi nadrobić. Kultowe są jeszcze absurdy jak Italian Spiderman.

Horrory, które najbardziej polecam:  Dead End, Blair Witch Project, In the Mouth of madness...i jakaś setka innych...



Mógłbym jeszcze wiele napisać, ale to nie miejsce na pisanie książki o filmach XD W każdym razie tak kocham kino, ale specyficzne kino.



« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2012, 21:13:14 wysłane przez Kto » Zapisane

Rządzę tym całym burdelem.
Pegasus Master, Pikselowy Wariat, Smakosz
Pikselowy Bohater, Kto, Heniek, Cock Bastard

Kto Pegasusa nie szanuje i niech się pałuje.
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #42 : Lipca 26, 2012, 21:49:47 »

Cytuj
Co do ciekawostek w związku z premierą nowego Dark Knight Rises doszło do tragedii w Denver. Szaleniec na wzór Jokera niejaki John Holmes wyrzucił granat gazowy, a następnie ostrzelał salę kinową i ranił około 60 ludzi około 15 zastrzelił na premierze filmu. Do tego czynu przygotowywał się wiele tygodni. Własne mieszkanie obsadził bombami. Na pytania policji odnośnie motywów odpowiedział, że jest Jokerem.

Thank You, Cpt. Obvious..................
Zapisane
Kto
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 156



« Odpowiedz #43 : Lipca 27, 2012, 17:42:29 »

Co za wspaniały żart. Ah. Boki zrywam.  
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2012, 18:05:40 wysłane przez Kto » Zapisane

Rządzę tym całym burdelem.
Pegasus Master, Pikselowy Wariat, Smakosz
Pikselowy Bohater, Kto, Heniek, Cock Bastard

Kto Pegasusa nie szanuje i niech się pałuje.
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #44 : Marca 23, 2014, 22:07:03 »

http://www.youtube.com/watch?v=OE6jpTaOYMU

Wszystkie 509 osób położonych trupem przez Arnolda, we wszystkich filmach z jego udziałem. Miłego seansu. ;)
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #45 : Marca 23, 2014, 22:53:31 »

Nie tylko osób, zwierzęta też policzyli. Padłem jak licznik stuknął przy scenie zagryzienia na śmierć sępa Cheesy
Zapisane

Marek
Gość
« Odpowiedz #46 : Kwietnia 14, 2014, 01:21:48 »

Postanowiłem podzielić się z Wami tym, na co dzisiaj, całkowicie przypadkowo natrafiłem, a czego też, przy tymże przypadkowym przypadku, poszukiwałem... (naturalnie mniej lub bardziej intensywnie, w zależności od chwili) chyba od początku internetu.

Konkrety. Latał mi dzisiaj caały dzień po głowie title track z pewnej starej gry do małego Atari p.t. "Ninja Commando", pomyślałem sobie, zamiast uruchamiać sprzęt, włączę sobie w tle tubkę i będę dalej pracował. Ja ci wpisuje frazę a tam jeden z pierwszych wyników to opening z owego filmu, który poszukiwałem od lat przestraszony >> http://www.youtube.com/watch?v=9sGUMgSJFX0

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=9sGUMgSJFX0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=9sGUMgSJFX0</a>

HA! KURVA MAĆ! To się dopiero nazywa skrajny zbieg okoliczności laugh
Film ten to praktycznie początki mojej - jakiejkolwiek - świadomości filmowej, końcówka lat 80-tych, Ojciec między jednym a drugim kontraktem w Libii przemycił odtwarzacz kaset wideo firmy Sanyo wraz z tuzinem najprzeróżniejszych filmów, które swoją jakością oraz "przekładem" godne były miana prawdziwych piratów, taka przykładowo "Akademia Policyjna" nie dość, że miała niemiecki (?) dubing to dodatkowo jakieś hieroglificzne hardsub-y na chamskim czarnym tle, a na końcu polskiego lektora, który brzmiał jakby czytał z papieru toaletowego po 8 winiaczach, będąc siłą przetrzymywany w pomieszczeniu metr na metr, istna masakra, ale oglądało się to wszystko z najwyższym podziwem i zdumieniem.

Tak. Ze wszystkich filmów, którymi wówczas zostaliśmy obdarowani, najbardziej spodobał mi się jeden, ten powyższy, jeżeli jednak myślicie, że tytuł był "zgodny" z oryginałem to chyba nigdy nie graliscie w gry na Pegasusa ;-) Jednakowoż podpis VHS jak i głos lektora brzmiały jasno >> "Nindża Czarny Cień" naughty

Bądź tu teraz jeden z drugim kozak i na podstawie tej informacji oraz szczątków wspomnień wytrop film w sieci. Przez lata próbowałem niejednokrotnie bawić się w jakieś wyszukiwarki, fora, zapytania, bez rezultatu. Co jakiś czas wracałem do poszukiwań lecz bez najmniejszych sukcesów. Owszem, teraz jak z czystej ciekawości przeczesałem google to znalazłem kilka śladów w związku z czym, w chwili obecnej, odnalezienie prawidziwego tytułu wydaje się co najmniej trywialne, jednak uwierzcie, jeszcze kilka lat temu takie proste i oczywiste nie było...

Okazuje się bowiem, że film w oryginalnej, krzaczastej wersji zwie się "Long zhi ren zhe" co w mniejszym lub większym stopniu oznacza "Ninja in the Dragon's Den" i zaraz za tym następuje wiązanka synonimów "Ninja Kommando", "The Legend of the Ninja", "Knight and Warrior" i pies jeden wie jak jeszcze to tałatajstwo zwykło się nazywać.

Reasumując, filmek już ścią... wypożyczyłem z wypożyczalni kaset, leży sobie i czeka, jutro... wrrróć, dzisiaj jak tylko z roboty przyjdę to od razu zasiadam do, hmm, chyba jednej z najodleglejszych nostalgicznie podróży jakich w tym momencie sobie przypominam, bo dalej wstecz było już tylko Atari, lecz z tym akurat nigdy się nie rozstałem więc nie mogę porównywać.

Przy tej okazji pragnę polecić ten filmek wszystkim zwolennikom prawdziwych, staroszkolnych beat 'em up Cool
Zapisane
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 18 zapytaniami.