Kwietnia 24, 2024, 10:51:18 *
Witamy, Go¶ć. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podaj±c nazwę użytkownika, hasło i długo¶ć sesji
Aktualno¶ci:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor W±tek: Zepsuty Pegasusss  (Przeczytany 4318 razy)
0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.
Wojtus
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 14



WWW
« : Sierpnia 24, 2007, 20:33:52 »

Dzisiaj dostałem pegasusa niestety prawie od razu przestał mi chodzić. Próbowałem jego zasilacz podłączyć do atari i masz. obrazu nie ma w pegasusie smiley , pegasus nie wiem czy teraz chodzi bo nie ma lampki.

poleciały dwa ostatnie topici, bo przez burdel w nich i tak by nikt nie odpowiedział.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2007, 10:04:16 wysłane przez Oldschoolowy dziad » Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #1 : Sierpnia 24, 2007, 20:51:08 »

nie napisales zadnych konkretow. jaki pegasus, co z nim robiles dokladnie, jak go zasilasz itepe.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #2 : Sierpnia 25, 2007, 12:14:14 »

Cytuj
Dzisiaj dostałem pegasusa niestety prawie od razu przestał mi chodzić. Próbowałem jego zasilacz podłączyć do atari i masz.
a moze ten zasilacz jest za slaby poprostu i jak go podlaczyles do pegasusa czy tam atari zbyt duzy pobor pradu spowodowal ze w zasilaczu wlaczyl sie bezpiecznik. zasilacz wtedy przestanie dzialac na kilkanascie minut.

sprawdz zasilacz, polaryzacje, czy wszystko podlaczyles dobrze.

stestuj czy pegasus jest sprawny, podlacz audio do wzmaka czy tam wiezy (zwykly kabel chinch/chinch) i sprawdz czy slychac cokolwiek. zrob glosno wloz jakas gre i wlacz pegasusa, powinno byc slychac KLIK w glosnikach, jesli jest klik to dzwiek tez powinien byc, czyli pegasus jest sprawny.

jesli tylko nie ma obrazu to proponuje podlacz go wyjsciem composite (zolte gniazdko z tylu) z tv. kupujesz w sklepie elektronicznym przejsciowke taka jak do PS2 na scart, i laczysz zolte gniazdka kabelkiem chinch-chinch zwanym tez RCA-RCA.

a jesli pegasus jest faktycznie padniety to wpisz w forumowej wyszukiwarce haslo 7805.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2007, 12:25:08 wysłane przez v jupiter » Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #3 : Sierpnia 25, 2007, 13:26:21 »

po pierwsze, edytuj posty, lamiesz regulamin, zaraz ktos przyjdzie i bedzie zly. po drugie zastanow sie dobrze zanim cos napiszesz, wszystko co potrzebujesz napisalem ci w poscie powyzej.

zaden badziewny przelacznik nie jest ci potrzebny, wejscie RF sluzy do podlaczania konsoli pod antene a VIDEO pod Scarta rozumisz? masz PS2 prawda? to odlacz wtyczke SCART od jego kabla i podlacz do niej pegasusa przez VIDEO. jesli to nie dziala to patrz wczesniejszy post. bez odbioru.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
gigi
Go¶ć
« Odpowiedz #4 : Sierpnia 25, 2007, 13:32:33 »

Cytuj
Próbowałem z dźwiękiem ale nic. Nie mam pojęcia dlaczego. Zasilacz nowy kupiłem i powinien być dobry, zresztą pegasus niewiem jak mógł sie popsuć. Jeszcze wczoraj grałem w mario. potem wziąłem zasilacz, bo chciałem sprawdzić jak działa w atari. podłączyłem jakoś do urwanego kabelka atari (+ - ) nie działało. podłączyłem też do atari kabelek do anteny z pegasusa (z starą przejściówką) ale nic. Potem znowu do pegasusa podłączyłem i już nie znalazłem obrazu. Próbowałem też podłączyć nowy kabelek do anteny przez weście "video" w pegasusie oraz przez weście "rf switch". Ten przełącznik całkiem mi się popsuł (kabelek odleciał. Próbowałem go przyłączyć na różne sposoby. Za jednym razem jak nowy kabelek gdzieś przyłączyłem i przerzucałem w pegasusie z "off" na "on" obraz na ekranie śie zmieniał ale chociać wszystko przeszukałem gry nie było widać. Gry są na pewno dobre. ----------------------------------------------------------------------------------------------Aha. Dzieki.  nie wiedziałem ze trzeba edytować
[snapback]15102[/snapback]


Stosujac nowy zasilacz trzeba pamietac o kilku parametrach:
1 AC, DC- zmienny, staly
2 Polaryzacja- +, -(biegunowosc)
3 Maksymalne natezanie pradu, ile mozemy pobrac z zasilacza
4 stabilizowany- niestabilizowany

Uwaga! Dotyczy tylko konsol Pegasus 777DX, iq502:
9V-12V
srodek wtyczki minus, obudowa plus
Moc- 700mA(minimalna wartosc)
Niestabilizowany
Pegasus dziala na kanale 11(kabel antenowy)

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2007, 14:02:53 wysłane przez gigi » Zapisane
Senshu
Wspiera aktywnie
Major
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 648


« Odpowiedz #5 : Sierpnia 25, 2007, 14:28:35 »

Cytuj
9V-12V
srodek wtyczki minus, obudowa plus
Moc- 700mA(minimalna wartosc)
Niestabilizowany

[snapback]15106[/snapback]


Jakim cudem ma miec "-" w srodku a "+" na zewnatrz skoro ma byc niestabilizowany ? Niestabilizowany to zasilacz napięcia przemiennego - AC. Stabilizowany to taki ktory charakteryzuje sie bardzo duza stabilnoscia napięcia wyjsciowego, DC, czyli jak pisze na nim, ze minus jest w środku wtyczki, to tam na pewno będzie...

Nie podłączajcie NIGDY zasilaczy AC (czyli niestabilizowany) do pegazusow...pegazy maja jedynie 7805 a gorsze zbijaja napiecie tranzystorami, rezystorami itp. zaden pegazus nie ma mostka prostowniczego...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2007, 14:31:26 wysłane przez Senshu » Zapisane
gigi
Go¶ć
« Odpowiedz #6 : Sierpnia 25, 2007, 15:08:06 »

Cytuj
Jakim cudem ma miec "-" w srodku a "+" na zewnatrz skoro ma byc niestabilizowany ? Niestabilizowany to zasilacz napięcia przemiennego - AC. Stabilizowany to taki ktory charakteryzuje sie bardzo duza stabilnoscia napięcia wyjsciowego, DC, czyli jak pisze na nim, ze minus jest w środku wtyczki, to tam na pewno będzie...

Nie podłączajcie NIGDY zasilaczy AC (czyli niestabilizowany) do pegazusow...pegazy maja jedynie 7805 a gorsze zbijaja napiecie tranzystorami, rezystorami itp. zaden pegazus nie ma mostka prostowniczego...
[snapback]15107[/snapback]

Zasilacz niestabilizowany ma tylko mostek(cztery diody) i kondensatory(zalezy od budowy)
Stabilizowany jaka sama nazwa wskazuje ma dodatkowo "stabilzator napiecia"
(czasem ma funkcje automatycznego odciecia zasilania)
Napiecie stale i stabilizowane to dwie bajki smiley
Zapisane
Senshu
Wspiera aktywnie
Major
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 648


« Odpowiedz #7 : Sierpnia 25, 2007, 15:12:37 »

Nie spotkalem sie jeszcze z czyms takim, zawsze jak jest DC to jest stabilizowany, chyba ze tylko ja mam takie porzadne zasilacze...

Jeszcze raz podkresle tylko, bo zamieszanie wyszlo, na zasilaczu musi pisac "DC" jak chcece podłączyc do pegaza.
Zapisane
gigi
Go¶ć
« Odpowiedz #8 : Sierpnia 25, 2007, 15:21:24 »

Cytuj
Nie spotkalem sie jeszcze z czyms takim, zawsze jak jest DC to jest stabilizowany, chyba ze tylko ja mam takie porzadne zasilacze...

Jeszcze raz podkresle tylko, bo zamieszanie wyszlo, na zasilaczu musi pisac "DC" jak chcece podłączyc do pegaza.
[snapback]15110[/snapback]


Zrobie fotki to zobaczysz Wink
Moj opis jest bardzo precyzyjny. Jesli jest +,- to jasne ze napiecie na wyjsciu jest stale.


edit

Zasilacz niesabilizowany z lewej, stabilizowany z prawej



Tutaj mozna zobaczyc roznice w dzialaniu:
Do zasilania uzylem autotransformator laboratoryjny regulacyjny
Multimetr szary wskazuje napiecie na wejsciu(zasilanie AC)
Multimetr zolty pokazuje napiecie na wyjsciu DC


Spadek napiecia na wejsciu powoduje znaczacy spadek na wyjsciu



Tutaj zasilacz stabilizowany, spadek napiecia jest niewielki
Podczas pomiaru zasilacze byly obciazone(kondensatory nie zawyzaja napiecia) 0,3A dla pierwszego i 0,8A dla drugiego
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2007, 20:20:03 wysłane przez gigi » Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 1083



« Odpowiedz #9 : Sierpnia 25, 2007, 17:45:00 »

Zgadzam sie z gigi jako elektronik w zupełności AC- napięcie zmienne, DC-napięcie stałe (mostek prostowniczy), a stabilizacja ma za zadanie utrzymać stałe napięcie wyjściowe przy zmianach wejściowego i napis DC nie ma z tym nic wspólnego, polaryzacja wtyczki  do pegasusa z jaką sie spotkałem w wielu modelach to   + --(o-- - i nie zanotowałem odstępstw, nie polecam podłączania napięcia większego od 20 V bo kończy sie to spaleniem stabilizatora (choć teoretycznie wytrzymałby większe-LM7805) i często wysadzeniem kondensatora filtrującego , natomiast tranzystor S8050 spali się już przy niższym napięciu, z praktyki wiem że nie warto podłączać napięcia wyższego niż 16~18V.

A sam opis usterki jest dość chaotyczny i brakuje paru szczegółów.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2007, 17:47:04 wysłane przez spazz4 » Zapisane

Senshu
Wspiera aktywnie
Major
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 648


« Odpowiedz #10 : Sierpnia 25, 2007, 18:43:02 »

Przyznaje, jestem pod wrażeniem o_O
Zapisane
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #11 : Sierpnia 25, 2007, 18:59:18 »

Cytuj
Nie spotkalem sie jeszcze z czyms takim, zawsze jak jest DC to jest stabilizowany, chyba ze tylko ja mam takie porzadne zasilacze...

Jeszcze raz podkresle tylko, bo zamieszanie wyszlo, na zasilaczu musi pisac "DC" jak chcece podłączyc do pegaza.
[snapback]15110[/snapback]

Moze, ale nie musi. Pegasusy maja standardowo w zestawach zasilacze AC i zawsze takie sa najczesciej uzywane. Oczywiscie DC jest lepszy, ale nie jest konieczny.
Zapisane
Senshu
Wspiera aktywnie
Major
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 648


« Odpowiedz #12 : Sierpnia 25, 2007, 19:51:09 »

Wejscie AC ~230, wyjscie zawsze DC. Wyjscie AC maja zasilacze do europejskich NESów i SNESów.
Zapisane
gigi
Go¶ć
« Odpowiedz #13 : Sierpnia 25, 2007, 20:24:28 »

Cytuj
Wejscie AC ~230, wyjscie zawsze DC. Wyjscie AC maja zasilacze do europejskich NESów i SNESów.
[snapback]15117[/snapback]


Dokladnie tak, jeszcze dodam nes ntsc(oryginalnie 110AC 60Hz 9VAC, ale moze byc europejski 230VAC 50Hz 9VAC).
Senshu posiadasz oryginalne pcb famicom-a, czy fami ma mostek w srodku?
Jakiego zasilacza uzywasz?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2007, 20:30:59 wysłane przez gigi » Zapisane
Senshu
Wspiera aktywnie
Major
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 648


« Odpowiedz #14 : Sierpnia 25, 2007, 20:42:32 »

Nie ma mostka, tak samo jak inne konsole ntsc, w srodku siedzi jedynie 7805 i pare innych p***ol (na samym 7805 dziala fami, sprawdzalem), łap schemat:



Zasilacz mam bardzo niestandardowy, uzywam go do copiera i paru innych rzeczy, 10V, 1,5A z tego co pamietam. Jest to zasilacz z Japonii, ma japonska wtyczke, chyba przetwornica zostala tylko wymieniona, juz taki dostalem, jest idealny, na naklejce byly nawet narysowane kosole Famicom, SFC, PCE i jakies segi.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2007, 20:45:59 wysłane przez Senshu » Zapisane
Wojtus
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 14



WWW
« Odpowiedz #15 : Stycznia 21, 2008, 21:02:22 »

sorry Dziadu nie wiedziałem że łamie regulamin. Już nie mam problemu z pegazem. Obraz mi idzie, i jest bardzo ładny. Udało sie go naprawić.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 19 zapytaniami.