Marca 28, 2024, 15:33:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Emulacja NES'a Na Sony PSP  (Przeczytany 28675 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Pele
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 14



« : Sierpnia 16, 2007, 13:15:18 »

    NesterJ





    Gra Battle Tank



    OPIS:
    Bardzo dobry emulator popularnego Pegazusa, nie ma sobie równego wsród licznej konkurencji. Posiada najważniejsze opcje: zmiane sterowania, screenshoty, save'y , kody , a nawet grę przez Wifi (niestety nie miałem jak przetestować). Dostęp do MENU mamy dopiero po właczeniu jakiejs gry. Aby obraz był wyswietlany na pełnym ekranie w GRAPHICS CONFIG trzeba ustawić SCREEN SIZE na GPU FULL SCREEN. Nie ma problemu z emulacja jakiejkolwiek ROMu. Nic tylko grać.

    INSTALACJA:
    Foldery NesterJ i NesterJ% kopiujemy do ms0:/PSP/GAME150/, gry/romy wrzucamy do folderu roms w NesterJ

    STRONA DOMOWA:
    po japońsku / po angielsku

    INNE EMULATORY:
    e[mulator], Nes for PSP, PSPfceUltra, InfoNES, Famicontest

    DOWNLOAD:


    (jest to fragment mojego artykułu o emu na PSP)[/list]
    « Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2010, 17:50:13 wysłane przez Pele » Zapisane

    dr00id88
    Gość
    « Odpowiedz #1 : Sierpnia 17, 2007, 17:11:51 »

    Mam nadzieję, że nie zarestrował się tylko dla reklamy:/ Poza tym to napraw screeny...
    Zapisane
    Pele
    Szeregowy
    *
    Offline Offline

    Wiadomości: 14



    « Odpowiedz #2 : Sierpnia 17, 2007, 19:52:06 »

    Cytuj
    Mam nadzieję, że nie zarestrował się tylko dla reklamy:/ Poza tym to napraw screeny...
    [snapback]14823[/snapback]

    fajnie o mnie myœlisz goœciu (nie ma tu co reklamować, przeciez żadnej strony nie podałem).
    Powiedz mi jeszcze co Ci w screenach nie pasi.
    Zapisane

    siudym
    Gość
    « Odpowiedz #3 : Grudnia 21, 2007, 03:29:45 »

    Stajac sie posiadaczem PSP Slim pierwsze co zrobilem, to wgralem najlepszy emulator NES'a obecny na tym systemie. heh NesterJ emuluje wszystko idealnie, nawet swietnie sobie radzi z mapperami posiadajacymi dodatkowe uklady dzwiekowe np. vrc6, vrc7, sunsoft 5b itd. Nagralem video/demo pokazujace wszystko w akcji. Opcje emu sa bardzo rozbudowane, mozna ustawiac filtry, wielkosc okna, szybkosc, klawisze, oraz wiele innych. Emulacja jest oczywiscie idealna, nic nie zwalnia, nie ma bledow w grafice itd. Filmik nagrany jest w 30fps, wiec nie widac tu pelnych 60fps, w ktorych oczywiscie przebiega cala emulacja (to juz standard...).

    Szkoda, ze nie mam kabla video z PSP do telewizora, ktory to jest w sprzedazy, sprawdzilbym jak wszystko wyglada na TV. (tylko PSP slim ma ta mozliwosc) Smile

    http://www.youtube.com/watch?v=EdE9OgLzBWY
    « Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2007, 03:30:46 wysłane przez siudym » Zapisane
    DarQo
    Wspiera aktywnie
    Chorąży
    *
    Offline Offline

    Wiadomości: 159


    8-bit powinno wystarczyc kazdemu


    WWW
    « Odpowiedz #4 : Grudnia 22, 2007, 22:15:10 »

    Moim zdaniem emulacja NESa na PSP wcale nie jest taka super. Pierwsze co moze przeszkadzac juz po chwili grania to smuzenie ekranu podczasu scrolllingu. Osobiscie, mi to nie przeszkadza, ale niektorzy moga nawet powiedziec ze to zabija klimat. Druga i najbardziej bolesna przeszkoda to d-pad. Co tu duzo mowic, nie da sie robic skosow, nic a nic. Granie w  shootery, platformowki itp jest po prostu nie mozliwe  lub bardzo utrudnione. Contra, TMNT4, Gun-Dec, Taito Basketball to tylko przyklady gier  praktycznie niegrywalnych.
    I co z tego ze emulacja jest wspaniala jak nie moge pograc w swoje ulubione gry. Moja ocena - dwója!
    Niestety, ale jestem bardzo rozczarowany Sad

    W ogole, Sony nie popisalo sie... gracze Tekkena rowniez narzekaja na d-pad. Co ciekawe, w japonii razem z Street Fighter Alpha 3 Max jest sprzedawana specjalna nakladka dzieki ktorej mozliwe jest w koncu robienie plynnych skosow.

    pozatym, o uszy obila mi sie plotka jakoby biale PSP mialy juz normalny krzyzak. Ale ciezko mi to potwierdzic.

    BTW, ciekawe jak jest na Nintendo DS?
    « Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2007, 22:29:27 wysłane przez DarQo » Zapisane

    p***ole metro wole retro
    Mejs
    Chorąży
    ***
    Offline Offline

    Wiadomości: 196



    « Odpowiedz #5 : Grudnia 23, 2007, 01:24:01 »

    Nie białe PSP a PSP Slim ma podobno lepszy krzyżak.
    Zapisane
    siudym
    Gość
    « Odpowiedz #6 : Grudnia 23, 2007, 10:30:39 »

    Cytuj
    Moim zdaniem emulacja NESa na PSP wcale nie jest taka super. Pierwsze co moze przeszkadzac juz po chwili grania to smuzenie ekranu podczasu scrolllingu. Osobiscie, mi to nie przeszkadza, ale niektorzy moga nawet powiedziec ze to zabija klimat. Druga i najbardziej bolesna przeszkoda to d-pad. Co tu duzo mowic, nie da sie robic skosow, nic a nic. Granie w  shootery, platformowki itp jest po prostu nie mozliwe  lub bardzo utrudnione. Contra, TMNT4, Gun-Dec, Taito Basketball to tylko przyklady gier  praktycznie niegrywalnych.
    I co z tego ze emulacja jest wspaniala jak nie moge pograc w swoje ulubione gry. Moja ocena - dwója!
    Niestety, ale jestem bardzo rozczarowany Sad

    W ogole, Sony nie popisalo sie... gracze Tekkena rowniez narzekaja na d-pad. Co ciekawe, w japonii razem z Street Fighter Alpha 3 Max jest sprzedawana specjalna nakladka dzieki ktorej mozliwe jest w koncu robienie plynnych skosow.

    pozatym, o uszy obila mi sie plotka jakoby biale PSP mialy juz normalny krzyzak. Ale ciezko mi to potwierdzic.

    BTW, ciekawe jak jest na Nintendo DS?
    [snapback]16771[/snapback]

    Oddaj PSP na gwarancje, bo u mnie skosy idealnie dzialaja... Albo zmien emulator. A smuzenie? Tak juz jest na tym LCD i nie poradzisz.

    Ja mam PSP Slim i D-PAD jest wspanialy.
    Zapisane
    Mejs
    Chorąży
    ***
    Offline Offline

    Wiadomości: 196



    « Odpowiedz #7 : Grudnia 23, 2007, 12:29:31 »

    No właœnie siudym a DarQo tak jak ja ma starš wersje w której skosy nie chodzš prawie w ogóle i granie w te wszystkei gry może być bardzo ale to bardzo problematyczne. Wiem bo próbowałem na tym krzyżaku grać w Street Fighter 3 Alpha i po prostu się nie da, trzeba analogiem...
    Zapisane
    siudym
    Gość
    « Odpowiedz #8 : Grudnia 23, 2007, 12:43:10 »

    Niestety emulatory nes'a na pierwszej edycji PSP testowalem juz z 2 lata temu i nie zrwacalem uwagi na skosy, albo nie pamietam. Obecnie mam SLIM i wszystko jest ok.
    Zapisane
    Senshu
    Wspiera aktywnie
    Major
    *
    Offline Offline

    Wiadomości: 648


    « Odpowiedz #9 : Grudnia 23, 2007, 13:40:26 »

    Skosy s tragiczne trzeba przyznac, ale nie powiedzialbym ze nie da sie grac. Mialem problem tez z sfa3, ale pocwiczylem troche i nawet trudniejsze juggle wychodza bardzo ladnie. Jest tez sposob na naprawe tego krzyzaka, kiedys mialem to uczynic ale w koncu mi sie nie chcialo...
    Zapisane
    siudym
    Gość
    « Odpowiedz #10 : Grudnia 23, 2007, 19:28:55 »

    Ty masz chyba pierwszy model PSP?
    Zapisane
    Senshu
    Wspiera aktywnie
    Major
    *
    Offline Offline

    Wiadomości: 648


    « Odpowiedz #11 : Grudnia 23, 2007, 19:47:57 »

    Niestety starego Sad musze przetestowac nowego psp, ponoc naprawione skosy, tak jak napisales.
    Zapisane
    nightking
    Gość
    « Odpowiedz #12 : Lutego 04, 2008, 13:51:07 »

    Cytuj
    sprawdzilbym jak wszystko wyglada na TV. (tylko PSP slim ma ta mozliwosc)
    To jakim cudem ja gram na PSP Classic/Fat na TV? Wink

    Wystarczy jeden progs, i kabelkiem usb już mamy to na LCD czy CRT co kto, tam ma, póŸniej TV-Out i lecimy  cool
    « Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2008, 13:52:10 wysłane przez nightking » Zapisane
    siudym
    Gość
    « Odpowiedz #13 : Lutego 04, 2008, 15:16:53 »

    Niedlugo dojdzie kabelek TV do Slim'a, kupilem kabel SCART, nie chcialem component. Zobaczymy jak bedzie wygladal emu NES'a na typowym CRT Smile
    Zapisane
    MaarioS
    Gość
    « Odpowiedz #14 : Sierpnia 04, 2008, 11:19:53 »

    Może to nie jest zbyt zgodne z tematem, ale nie chce zakładać nowego tematu, aby nie robić bałaganu. Mam MEGA problem, ponieważ kupiłem sobie nowiutkie w sklepie PSP, od razu na miejscu przerobili mi soft na 3.90 M33-2 i na miejscu kupiłem kartę pamięci SanDisc 4GB micro z adapterem na memory stick DUO , i mam problem, ponieważ ściągnąłem grę worms na PSP, wgrałem do folderu GAME i mi się nic na PSP NIE POKAZUJE!!! I połowa oprogramowania też mi nie działa!!! Akurat emulator nes'a NesterJ mi działa idealnie, ale jak chcę zagrać w DOOM'a, to pokazuje mi się początkowy biały slajd PSP, ale potem mnie wywala z błędem "game could not be started [i jakiś numerek]"!!! A przy próbie włączenia emulatora SNES'a, to po białym slajdzie "PSP" PSP mi się wyłącza!!! A i jeszcze po przekonwertowaniu filmów na komputerze na jakość PSP, to konsola widzi te filmy, ale jak chcę je odtworzyć, to też mi wyskakuje błąd "movie could not be played". CO JEST GRANE!!!???
    Zapisane
    nightking
    Gość
    « Odpowiedz #15 : Sierpnia 04, 2008, 13:28:23 »

    Po pierwsze, gry się przechowuje na dyskach UMD, a nie ściąga z internetu.
    Po drugie jak już piracisz, to to co ściągnąłeś wrzuczasz do folderu ISO.
    Po trzecie, skoro pokazuje ci game could not to oznacza, że masz złego kernela. Podczas odpalania PSP trzymasz R i w advanced zmieniasz na 1.50
    Zapisane
    Berion
    Major
    *****
    Offline Offline

    Wiadomości: 625



    WWW
    « Odpowiedz #16 : Sierpnia 04, 2008, 15:53:44 »

    Brednie, brednie, brednie...

    1.) Temat jest o emulacji NESa, a nie warezie i reszcie.
    2.) Jeśli masz Slim to aby uruchomić programy napisane pod kernel 1.50, musisz wgrać Time Machine, a i tak nie wszystkie będą działać poprawnie. Jeśli Fata to widać masz ustawiony kernel mode na 3.xx, zmień na 1.50 w recovery menu (oczywiście musisz mieć wgrany kernel addon do swojego cfw).
    3.) Te "jakieś tam numerki" informuje użytkownika o przyczynie/rodzaju problemu...

    EOT
    Zapisane

    FAQi:
    | PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
    Nielogiczny
    Gość
    « Odpowiedz #17 : Sierpnia 05, 2008, 21:34:53 »

    BTW, ciekawe jak jest na Nintendo DS?

    Zarówno w NDS jak i NDS Lite również jest standardowy D-PAD. Nie posiadam tych konsolek, ale z tego co wiem D-PAD nie stwarza problemów podczas grania - z resztą z założenia nie może bo przecież musi być idelanie przystosowany do takich gier jak New Super Mario Bros.
    Zapisane
    MaarioS
    Gość
    « Odpowiedz #18 : Sierpnia 06, 2008, 14:53:54 »

    e tam, zmienilem tego kelnera w ustawieniach i dupa za przeproszeniem Sad . zmienie sobie chyba soft . a tak pozatym, ktos moglby mi podac dokladna lokalizacje, gdzie powinien sie znajdowac ten folder iso? bo na poczatku mialem pusta karte bez niczego, wiec nie wiem Tongue
    Zapisane
    BOJAN
    Gość
    « Odpowiedz #19 : Sierpnia 06, 2008, 21:49:04 »

    skizo.org i wszystko jasne .
    Zapisane
    Strony: [1] 2
      Drukuj  
     
    Skocz do:  

    Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
    Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 18 zapytaniami.