Marca 29, 2024, 02:52:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Seria Fallout  (Przeczytany 9481 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Khaine
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 71



WWW
« : Września 08, 2007, 21:39:00 »

Jako, że nie widziałem takiego tematu na forum to postanowilem, że ja go założe. A więc o czym to ja.. aha o Falloucie. Kto go nie zna. Mimo tego, że seria jest dosyć stara do dzis gra w niego sporo fanów. Nic dziwnego. Œwietna fabula, rewelacyjny klimat, grywalnoœć i nieliniowoœć skazały serię na sukces. Jeœli o mnie chodzi to uważam, że sa to najlepsze RPG, jakie powstały. Wielu się ze mnš nie zgodzi, bo niektórzy wolš klimat fantasy(ja go nie znosze), ale na pewno i oni powinni się skusić. A o czym wogóle sš Fallouty?

Fallout(1997)- akcja została osadzona w œwiecie zniszczonym przez wojne atomowš. Niemal cała cywilizacja wyginęła, albo też została przemieniona na skutek promieniowania w ghule. Jednak wielu przeżyło. Zaszyci w tzw. kryptach nie doœwiadczyli promieniowania. Mieli zapewnione jedzenie i picie. Nie byłoby potrzeby wychodzić, ale jak to w życiu bywa coœ musiało się skomplikować. Hydroprocesor został uszkodzony, a my mamy 150 dni na znalezienie nowego, bo inaczej mieszkańcy krypty 13 wymrš z pragnienia. Zapewniam, że szukania w/w urzšdzenia to nie wszystko. Nawet po jego znalezieniu akcja będzie toczyć się dalej, bo pojawi się  nowy problem. Ale to wiedzš chyba wszyscy. Masa umiejętnoœci, miejsc do zwiedzenia i przedmiotów do zdobycia uprzyjemniš wam rozgrywkę. O œwietnej grafice zapomnijcie. No ale ta gra ma 10 lat, czego się spodziewać. Jednak nie efekty wizualne sš najważniejsze. Polecam.

Fallout 2(1998) - fabuła równie dobra jak w prequelu. Jesteœmy potomkiem głównego bohatera częœci pierwszej. Mieszkamy w założonej przez niego wiosce, która niestety wymiera. A do jej ocalenia potrzebny jest GECK(generator ekosystemu cudownej krainy), którego zdobyć musimy właœnie my. Zanim jednak przystšpimy do tej misji musimy przejœć przez œwištynie prób. Po znalezieniu GECKa sprawy się komplikujš. Nie zdradze wszystkiego, w to trzeba zagrać(chyba każdy grał). Otrzymaliœmy produkt taki sam jak jedynka, tyle że w kilku aspektach nieco podrasowany. M. in. możemy zdecydować jaki pancerz majš mieć nasi NPC, jakš broń. Postaci, które mogš się do nas przyłšczyć też jest więcej, grywalnoœć też nie uległa zmianie. Naprawdę gra godna uwagi.

Fallout Tactics: Brotherhood of Steel(2001) - fallout w zupełnie innym wydaniu. Nie jest to RPG a strategia, czy gra taktyczna z jego elementami. Poprawiono efekty audiowizualne. Tutaj wcielamy się w członka w/w Bractwa Stali. Nie będe się na temat fabuły rozwodził, bo mimo że jest ciekawa, to wg mnie nie dorównuje już swoim poprzedniczkom. Jednš z zalet jest wprowadzenie do gry trybu Multi. Polecam. Jeœli zaliczasz się do fanów poprzednich częœci to jest to pozycja obowišzkowa.

Co sšdzicie o Falloucie. Czy lubicie go tak samo jak ja? Zapraszam do dyskusji. Jak dla mnie to jedne z najlepszych gier na PC. Czy jeszcze w niego gracie? Dodatkowo fanom polecam stronke www.fallout3.net na pewno wam sie spodoba.
« Ostatnia zmiana: Września 08, 2007, 21:42:50 wysłane przez Khaine » Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #1 : Września 08, 2007, 23:00:42 »

tak, z***y. druga czesc skonczylem ze 20-30 razy, jedna z moich ulubionych gier wogole. 'dwojka' znacznie bardziej rozbudowana pod wzgledem zawilosci dialogowo przygodowych.

pierwszej klasy komputerowy rpg stworzony przez ludzi obdarzonych nietuzinkowym poczuciem humoru i wyobraznia. ambientowo industrialny soundtrack buduje potężny klimat. grafika? bezbłędna. c do reszty to absolutbnie nie ma o czym mowic, trzeba zagrac.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
Khaine
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 71



WWW
« Odpowiedz #2 : Września 22, 2007, 22:09:41 »

Ostatnio ponownie zaczšłem grać w pierwszš częœć i zastanawia mnie jedna rzecz. Kiedy w Junktown(Złomowo) na ringu Saul walczy, to jego przeciwikiem nie jest inny bokser, a jakaœ bestia np. Kretoszczur. Wydaje mi się, że to jakiœ bug, bo pamiętam, że kiedyœ pojedynkował się z człowiekiem. Więc jest to błšd czy nie? Może wy wiecie?
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #3 : Czerwca 08, 2009, 21:06:01 »

Widzę że dawno odwiedzany temat... ale warto o grze a właściwie serii coś napisać.
Fallout 1 mimo że nowatorski i bardzo klimatyczny, był w wielu miejscach niedopracowany. Chociaż bohater miał sporo umiejętności do wyuczenia, to nie było ich gdzie wykorzystać. Największą wadę jaką zauważyłem w "jedynce" było to że dało się podpakowac postac jedynie do 28 levelu doświadczenia. Fakt, wystarczało to na przejście Mastera mutantów i Katedry bez większych problemów ale zaangażowany gracz na pewno liczył na więcej. Do dziś pamiętam pobyt w więzieniu i ten klimat zagrożenia gdy w trakcie rozmowy nieodpowiednia wymiana zdań ze strażnikiem mogła się skończyć wyrokiem śmierci (makabryczna animacja zawiniętego ludka wrzucanego do kadzi)...

Fallout 2 to dla mnie najlepsza gra z serii. Ten sam co w "jedynce" klimat, genialna muzyka, ogromny świat do zwiedzenia i rozwój postaci to było to co uwielbiam w tej grze do dziś. Co mi sie jeszcze podoba?? Turowy system walki który nie poganiał gracza z decyzjami.

Fallout 2 w polskiej lokalizacji językowej

Można było sobie spokojnie pójść kanapkę zrobić lub herbatę w czasie bitwy i nic się nie działo. Totalny luz i walka bez wiekszych stresów. No i pakowanie postaci, oczekiwanie kiedy już bedzie ten następny level by dodać punkty do umiejętności i wybrać nowego perka...
Także różnorodność sposobów przechodzenia byla atutem tej gry. Sam kończyłem ją ok 20 razy a ostatnio udało mi się to bez używania jakiejkolwiek broni. Sama walka unarmed+wszystkie bonusy do niej, agility i punkty ruchu na maxa oraz umiejętnosci lockpick i speech i można było świat podbijać crazy

Fallout Tactics. Grałem w niego niedługo i srednio mi się podobał. Podział gry na misje wogóle mi do gustu nie przypadł. Ciekawie za to wyglądały lokacje, nowe zbroje i bronie. Poza tym nic specjalnego.

Fallout 3 to bardzo ciekawa gra. Rozbawił mnie poczatek gdy postac rodzila się w schronie i potem raczkowała jako niemowlę...nosz kurde, pomysł był kapitalny. Gra całkiem nieźle dopieszczona graficznie (pierwsze wyjście ze schronu robi wrażenie)ale jest dość krótka. Trzyma poziom ale nie daje juz takich emocji jak pierwsze dwie części...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2009, 21:11:44 wysłane przez SebaSan1981 » Zapisane

dropship
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 275


« Odpowiedz #4 : Czerwca 10, 2009, 08:13:07 »

Spedzilem wiele godzin nad Falloutem 2; z tego co pamietam to poznalem ta gre dosc pozno; bo chyba dopiero z CD jakiegos czasopisma (CD action 50?); w część drugą grałem najpierw.. dopiero potem poznałem "jedynkę"

Gra jest świetna bo oferuje przekonywujący świat, spędziłem wiele godzin sprawdzając wszystkie zakamarki. Genialne były też te wszystkie nawiązania do komiksów, filmów itd. (choćby Cassidy, "named after a comic book character")

Ostatnio myślałem nawet żeby sobie znów pograć, ale nie chce mi się ponownie przechodzić świątyni, poza tym w założeniu powinienem sprawdzić fallouta 3, ale widziałem jak grał w niego znajomy i jakoś mnie ta gra odepchnęła.

Co do Fallout Tactics - bardzo się na tej grze zawiodłem; przeszedłem ją, ale więcej grałem w Fallouta 1, który był dołączony do pudełka. W tej grze w ogóle nie było klimatu (bardzo denerwowały mnie polskie tłumaczenia i głosy, które w ogóle nie pasowały do klimatu), a jedyną taktyką było "wstać i podbiec do wrogów; po czym puścić serię z karabinu". No ok, resztę misji można było pokonać poprzez czołganie się.. Pamiętam że na 2 czy 3 CD był jakiś błąd i potrzebny był patch - a wtedy nie miałem internetu, co mnie bardzo zraziło do tej gry (to był jeszcze okres kiedy gry były dokładnie testowane i patche nie były tak potrzebne).
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #5 : Czerwca 13, 2009, 14:23:13 »

W dwójce najbardziej lubiłem skille science i repair, bardzo ciekawie się grało taką postacią. Praktycznie każda konfiguracja umiejętności/statów odblokowywała bardzo ciekawe opcje dialogowe i wątki epizodyczne. To chyba największy plus tej gry poza rzecz jasna genialnym scenariuszem i dialogami, które zasługują na wyróżnienie. W zależności od statystyk postaci i czynów jakich zdążyła w czasie gry dokonać, prawie każdy npc miał coś innego/ciekawego do powiedzenia. Sprawiało to wrażenie niesamowitej złożoności wykreowanego świata, F2 potrafił zaskoczyć czymś nowym osobnika który przeszedł gre już kilkanaście razy. Pod tym względem nie dorównał falloutowi nawet drugi Baldur's gate, choć może dlatego że była to gra odrobinę inna w założeniach.

Gdy już skończyłem dwójkę z dziesięć razy przestałem w ogóle zawracać sobie głowę questami początkowymi i od razu po przejściu temple trial uderzałem z buta do New Reno postacią na 4tym levelu :] Najlepsza hardkor zabawa dla falloutowych wyjadaczy.



Soundtrack z Fallouta uznaję do dziś za jeden z najlepszych ambientowych albumów jakie słyszałem. Jeśli ktoś podziela mój entuzjazm w tej kwestii proponuję zapoznać się z longplayem autorstwa Steve'a Roacha i Vidny Obmany - Spirit Dome. Klimaty bardzo zbliżone, choć nieco bardziej transparentne. Statystyki last.fm podają że w ciągu niespełna 3 lat przesłuchałem ten album ponad 1300 razy. To ponad 2 razy więcej odsłuchań niż jakikolwiek inny utwór znajdujący się na mojej top liście.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2009, 14:25:15 wysłane przez aboabo » Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #6 : Czerwca 19, 2009, 18:54:03 »

Mi też bardzo podoba się muzyka z obu cześci Fallouta. Zawsze podkręcalem ją głośniej w ustawieniach gry i lubie jej słuchać także jako mp3. Ma po prostu niesamowity klimat i działa pobudzająco na wyobraźnię. Niewiele jest gatunków muzyki mających tą cechę. Idealna do posłuchania przed snem i dla relaksu...Dla zainteresowanych podaję linki:

Soundtrack do Fallouta:
http://hotfile.com/dl/2684424/e035b31/Fallout.zip.html

Soundtrack do Fallouta2:
http://hotfile.com/dl/2684613/57f4d37/Fallout_2.zip.html
Zapisane

Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #7 : Czerwca 22, 2009, 10:21:48 »

Ja nawet ostatnio kupiłem Fallout Sagę. Genialne gry. Czekam na F3-GoTY/Vegas. To już co prawda nie to samo, ale cóż... innych nie będzie.

Grał ktoś z Restoriation Patchem? (F2 ofkoz)
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
Radson
Gość
« Odpowiedz #8 : Lipca 25, 2009, 21:56:12 »

Restoration patch?? a co to takiego?? mógłbyś napisać więcej bo ja żadnych edytorów i łatek nie używałem. Jeśli chodzi o muzykę z fallouta2 to bardzo podobała mi się ta w lokacji ze stacją paliw przed bazą w Navarro. Bardzo klimatyczna i wzmagała poczucie zagrożenia.
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #9 : Lutego 20, 2010, 22:50:05 »

Ktoregoś dnia uparłem się i postanowiłem "podpakować" postać do granic możliwości czyli do 99-go levelu. Sporo czasu to zajęło ale udało się. Teraz praktycznie nie da się przegrać, jeden cios ( Skill Unarmed) zadaje ok. 60-70 hp obrażeń. Postać unika ok. 70% zadawanych ciosów lub wogóle nie otrzymuje obrażeń (poza najlepszą bronią laserową, plazmą i ogniem).



Podpakowane perki do punktów ruchu, walki oraz Lockpick i Speech. Do przejścia pozostała mi tylko Enklawa, co raczej trudne nie będzie.
Zapisane

Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #10 : Lutego 21, 2010, 09:53:33 »

@SebaSan1981
Nie wiem czy wiesz, ale jest caps na 38 leveli  heh

@Radson
Restoration Project to projekt łaty, która dodaje nieskończone lokacje przez developera, nieskończone questy itd. + nieoficjalny patch 1.5. RP jest nawet dla polskiej wersji językowej i oczywiście te aspekty gry są dokończone przez fanów - polecam każdemu kto gra w F2, nawet tym którzy jeszcze wcale nie grali w F2.

Sorry, że nie odpowiedziałem Ci wcześniej, ale przeglądam forum za pomocą opcji "pokaż wiadomości od ostatniej wizyty", a ta nie zawsze pokazuje wszystkie.
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #11 : Lutego 21, 2010, 11:46:02 »

@SebaSan1981
Nie wiem czy wiesz, ale jest caps na 38 leveli  heh

W Fallout1 był ogranicznik do 28 leveli o czym wiedział chyba każdy. W dwójce (w której postać podpakowywałem) nic takiego nie zauważyłem i jeśli ktoś uważa że to nie możliwe podpakować postać do takiego poziomu, to mogę nagrać filmik z gry albo podesłać swojego save.
Zapisane

Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #12 : Lutego 25, 2010, 19:45:29 »

No dobra, pomyliło mi się. Zwracam honor. Smile
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #13 : Stycznia 08, 2012, 16:08:48 »

Podbijam temacik. Ciekawy filmik znalazłem na YT. Jedną z broni w świecie F2 jest Nes Zapper!!

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=FWAqDwTxIMM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=FWAqDwTxIMM</a>

http://www.youtube.com/watch?v=FWAqDwTxIMM&feature=related
Zapisane

Piro
Stary pierdziel w młodym wieku
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 112


« Odpowiedz #14 : Stycznia 16, 2012, 02:21:58 »

Fallout, gra którą skończyłem bóg-jeden-raczy-wiedzieć-ile razy. Grałem w nią już w wieku lat 6 i gram do dziś, Fallout 3 mnie zawiódł, ale New Vegas jest już fajny.
Owocem fascynacji było nawet rękodzieło, czyli coś na podobę pip-boya, i jest to nawet na Trzynastym Schronie! (najpopularnieszy serwis polski o fallach) http://fallout3.net/obrazki/rozrywka/zielenina_elektron_1313.jpg http://fallout3.net/obrazki/rozrywka/zielenina_pipboy_3000.jpg
Co do soundtracka to jest link do zremasterowanego całkowicie legalnego i darmowego soundtracka z Falla 1 i 2 http://www.joystiq.com/game/fallout/download/mark-morgan-vault-archives-fallout-and-fallout-2-remastered-soundtrack/
Zapisane
alzen
Gość
« Odpowiedz #15 : Stycznia 16, 2012, 22:25:06 »

No ja coś tego pobrać nie mogę.
Zapisane
Piro
Stary pierdziel w młodym wieku
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 112


« Odpowiedz #16 : Stycznia 17, 2012, 19:25:02 »

Mea culpa, podałem link z którego trochę czasu temu ściągałem nie sprawdzając go.
Teraz można go ściągnąć z http://www.archive.org/details/AURAL01
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #17 : Maja 04, 2012, 18:12:17 »

A teraz coś co znalazłem na forum Fallout BrotherHood of Beer (tego starego, jeszcze przed zmianą serwera). Był tam koleś, prawdziwy fanatyk Fallouta. Zrobił coś, co mnie osobiście wystrzeliło może nie aż w kosmos ale napewno na orbitę dookoła komina pobliskiej cementowni Wink
Oto "rękodzieło" tego jegomościa:











Oba modele, Chrysalis Higwaymana i robota koleś zrobił od podstaw SAM!!!
Zapisane

Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #18 : Maja 04, 2012, 18:22:17 »

Ten drugi to Tachikoma z Ghost in the Shell: SAC. Oba wyglądają świetnie.
Zapisane

Gloryfikator
gloryfikuje
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 175



« Odpowiedz #19 : Grudnia 12, 2013, 20:51:10 »

Przez najbliższe 42 godziny na GOG można się zaopatrzyć w Fallouta 1, 2 i Tactics za darmo!
http://www.gog.com/promo/fallout_series_giveaway_winter_promo_2013
Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.097 sekund z 18 zapytaniami.