Marca 29, 2024, 11:47:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Wai Wai World 2 - Sos! Paseri Jou.  (Przeczytany 3730 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MWK
Gość
« : Grudnia 01, 2007, 18:25:47 »

Wai Wai World 2 - SOS!! Paseri Jou (albo "") aka Wai Wai World 2: SOS!! Parsley Castle
[1991 - Konami]



Cudowna wręcz gra, na którą udało mi sie trafić zupełnie przypadkowo podczas rozkminiania tematu "konami-owskiego pingwinka" występującego tudzież pojawiajšcego sie w wielu ich grach na przestrzeni lat.

Jest to druga część seryjki "Wai Wai World" przy czym część pierwsze wogóle mi sie nie spodobała (może to tylko moje odczucie) i porównując z sequelem to zauważamy diametralną wręcz różnice.

Nie znam dokładnie fabuły (krzaczki) ale naszym zadaniem jest podróż przez "różne  światy" i ocalenie albo też przytransportowanie Zameczku wraz z kawałkiem gruntu mu przyległego do Matki Ziemi ;-)

Sterujemy mechopodobnym robotem albo też jakąś postacią ukrywającą sie i walczącą we wspomnianym mechopodobnym nazwijmy to ubranku, które nie tylko chroni i wspomaga w ataku ale także umożliwia wykonywanie tzw. double-jump'ów.

W naszej misji nie jesteśmy sami ponieważ z pomocą spieszą nam różni "przyjaciele" - i tutaj zaczyna sie naprawde prawdziwie prawdziwa frajda w całej tej grze, gdyż mamy do wyboru 4 różne teamy składające sie z różnej kombinacji pomagających nam postaci, które gdzieś tam kiedyś pojawiały sie jako bohaterowie innych produkcji Konami, dla przykładu: komandos z Contry, Simon z Castlevani albo ten mały niemowlak z przesympatycznej gry opisywanej na łamach tego forum. Jakby tego było mało każda plansza to też przypomnienie tudzież sparodiowanie jakiejś gry ze stajni Konami, mamy tutaj przykładowo, plansze z castlevani, Dżungli z Contry, Twin Bee a nawet z Gradiusa ;-)

Jednym słowem Masakra, beczka śmiechu i wyśmienita zabawa od poczštku do samego końca gry - jak ktoś jeszcze nie widział to MUSI do zobaczyć i zagrać - Polecam i Pozdrawiam, dziekując wszystkim za poświęcenie mi kilku chwil na przeczytanie tego tematu!
« Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2012, 16:04:43 wysłane przez SebaSan1981 » Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #1 : Grudnia 01, 2007, 21:07:27 »

Gra wyœmienita, pozostaje mi jedynie zgodzić się z autorem recenzji, mam karta z grš i jestem z niej bardzo zadowolony, przyjemna i miła gra, zawiera masę elementów pochodzšcych z innych gier, podsumowujšc koncentrat gier lepszy niż Pudliszki Wink
Zapisane

Mati
Gość
« Odpowiedz #2 : Grudnia 01, 2007, 22:10:24 »

Ukończyłem tš grę jakiœ rok temu. Było tródno, ale udało się. Można to nazwać połończeniem najlepszych gier od Konami wg mnie. Bardziej podoba mi się rzecz jasna druga częœć. Jest o wiele ciekawsza i o wieeele bardziej rozbudowana zaco wielkie brawa. Zresztš Konami już pokazało na co ich stać. W jedynce natomiast nie wiem oco chodzi, ale nie jest też zła. Jedynie można polecić temu, kto w niš jeszcze nie rżnšł.
Zapisane
siudym
Gość
« Odpowiedz #3 : Lutego 18, 2008, 13:09:38 »

Ja wole bardziej jedynke, chociaz jest mala wada - postac jest zle zrobiona, taka jakas dziwna i niepasujaca do otoczenia. Cala reszta swietna.
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2008, 14:46:44 wysłane przez siudym » Zapisane
MWK
Gość
« Odpowiedz #4 : Maja 27, 2009, 19:40:20 »

Sogetsu, na pomoc, wiem, że Ty jesteś najlepszy w te klocki, co tu pisze (próbowałem na własną rękę z tymi daszkami walczyć ale złamałem sobie głowę już przy pierwszej linijce) :  heh

edit:: vulomedia sczezła...


edit:: No chyba, że znajdzie się wśród Naszej Forumowskiej Braci jeszcze jeden tak biegły i niezrównany lingwista ;-)
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2010, 03:37:22 wysłane przez MWK » Zapisane
Senshu
Wspiera aktywnie
Major
*
Offline Offline

Wiadomości: 648


« Odpowiedz #5 : Maja 28, 2009, 00:23:59 »

....od tego czasu waru-mon przemyslal swoje zbrodnie (występki ?) i stal sie bardzo przydatny w domu doktora cynamona
Zapisane
MWK
Gość
« Odpowiedz #6 : Maja 28, 2009, 07:43:55 »

Przepraszam Senshu, że Cię niedoceniłem - dzięki za transkodowanie.


edit:: W takim razie pozdro również dla kolegi :-)
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2009, 07:03:05 wysłane przez MWK » Zapisane
Senshu
Wspiera aktywnie
Major
*
Offline Offline

Wiadomości: 648


« Odpowiedz #7 : Maja 28, 2009, 15:42:08 »

Ugh, chcialbym tak znac Japonski Wink kumpel to przetlumaczyl Tongue
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #8 : Sierpnia 06, 2011, 22:38:10 »

Wczoraj wspólnie z siostrzeńcem postanowiliśmy giereczkę ponownie rozpracować. Z każdym zagraniem w ten tytuł gra coraz bardziej mi się podoba. Ta muzyka, to rozbudowanie, wiele przygód. Cholernie jaram się tym tytułem. Jedyne co mnie w niej wkurza to te takie zagadki z literami czy jakoś tak. Gdy zagrałem sobie wczoraj w ten tytuł od razu odezwała się we mnie chęć posiadania tego tytułu na pegasusa Smile.
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #9 : Sierpnia 03, 2013, 21:04:13 »

Pozwolę sobie odświerzyć temat.
Mam pytanie co do gry Wai wai world 2, bo nie bardzo ogarniam o co chodzi w pewnych momentach w tej grze. Otóż przeglądam sobie gameplay famicom i tak. W niektórych partach jest gameplay a6 i b6. Od czego zależy by grać w to a, albo b? Nie wiem czy jasno to wytłumaczyłem, ale może jak pokażę przykładowe filmiki o co mi chodzi, to może ktoś będzie potrafił to wyjaśnić. Jest więcej tych przykładów, ale ja wybrałem te 2, linki poniżej.
http://www.youtube.com/watch?v=Abtj83GbAZY
http://www.youtube.com/watch?v=3fYxi3O3aqo
P.s. Opcja w drugim filmiku mi się bardziej podoba. To są chyba jakieś zagadki.
Wydaje mi się, że to zależy od wyboru tych drużyn na początku czyż nie tak? No i udało mi się zdobyć giereczkę na kartridżu z czego jestem bardzo zadowoloy Smile.
Zapisane
yojc
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 296



« Odpowiedz #10 : Sierpnia 03, 2013, 21:24:22 »

Po prostu jest menu do wyboru jednej z dwóch dróg (menu takie jak na początku filmików).
Zapisane


Mati
Gość
« Odpowiedz #11 : Lipca 19, 2014, 02:26:30 »

Rosjanie chyba uwielbiają Www2.
http://www.youtube.com/watch?v=Gw3UaFGHaPI
Dziś sobie pograłem na konsoli. Wraca się do dobrych tytułów, oj wraca Smile.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.236 sekund z 18 zapytaniami.