Kwietnia 24, 2024, 18:41:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Trolls In Crazyland / Doki Doki Yuuenchi  (Przeczytany 7231 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
siudym
Gość
« : Stycznia 06, 2006, 12:46:05 »

Pamiętacie grę "DISNEYLAND",  która była często na bazarach??
Oryginalnie nazywa się Doki! Doki! Yuuenchi i zawsze byłem pewnien, że nie została nigdy wydana poza japoniš. Jednak okazało się, że jednak opuœciła granice japonii pod innš nazwš, czyli: Trolls in Crazy Land.

Chyba wszyscy wiemy o jaka gre chodzi.... (hmmm, czy ktoœ nie grał na pegasie??? smiley )

Trolls In Crazyland



Doki doki Yuuenchi / "Disneyland" :

« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2007, 20:47:25 wysłane przez siudym » Zapisane
Gogetto
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 49


WWW
« Odpowiedz #1 : Stycznia 06, 2006, 17:27:18 »

Szczeże to nieznam tej gry, ale jak mnie chyba  pamięć nie zawodzi to jakieœ 3-4 lata temu była straszna moda na breloczki z tymi trolami.
Zapisane

BH ouji
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 245


Fan Toshiyuki'ego Takahashiego


« Odpowiedz #2 : Stycznia 07, 2006, 20:47:44 »

OMG To najbardziej smieszna edycja gry japonskiej o chlopcu w czpace ktory ratuje dziewczyne , zamieniajac chlopca w trolla OMG ale ci amerykanie chca nas rozsmieszyc Cheesy cheesy

A co do gry , to moja kuzynka miala te gre (wersja japonska) ale daleko nie doszlem bo dolny obraz byl zamazany (zapewne to wina podroby konsoli Sad)
Zapisane

I'm back Bitches, tęskniliście (sp?)?
sabasios
Gość
« Odpowiedz #3 : Stycznia 11, 2006, 17:43:44 »

fajne:P

Grałem ale w japońskš wersję, w tytule bylo cos Doki! Doki! Ye.....
(.....= coœ tam Tongue)
Zapisane
siudym
Gość
« Odpowiedz #4 : Kwietnia 15, 2006, 15:15:14 »

kody do leveli:
QPGL Level 10
MZS Level 11
BLNK Level 2
MMC! Level 3
PHXY Level 4
GTRS Level 5
BCHK Level 6
HSVX Level 7
VZLJ Level 8
FMWS Level 9
Zapisane
venom
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 239



WWW
« Odpowiedz #5 : Czerwca 16, 2006, 00:37:23 »

Ja wole japońskš wersje tej gry, czyli "Doko Doki....", ten Trol w wersji europejskiej nie pasuje strasznie do gry Sad Wole tego japońskiego "piłkarza" Cheesy, wyglšda strasznie dziecinnie i paskudnie jednoczeœnie, zupełnie jak jakiœ teletubiœ Cheesy
Zapisane

lemonek1
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 289



WWW
« Odpowiedz #6 : Sierpnia 01, 2006, 20:49:08 »

Miałem carta z japońskš wersjš gry ( a kto nie miał ? Tongue ) która jest moim zdaniem o wiele lepsza od wersji ze znaczkiem (E) - zresztš podobnie twierdzi lwia częœć tego forum. A sama gra bardzo fajna, grywalnoœć stoi na wysokim poziomie a i grafika nie razi. Dla mnie bardzo miłym rozwišzaniem jest opcja passworld'ów - dzięki temu można grac na raty Smile
Zapisane



MWK
Gość
« Odpowiedz #7 : Listopada 06, 2007, 19:59:54 »

tak ale do pewnego etapu... póŸniej już sa tylko same pytajniki i pozostaje przed nami kilka plansz, które musimy ukończyć od przysłowiowej ręki. SUPER GRA MOIM ZDANIEM! Jak ktoœ ma subwoofer albo jakies kolumienki dobre to polecam podłšczyć i podbić ten bas i perkusje - normalnie odpad! No a czy komuœ udało sie pokonać ostatniego bossa? Wiecie co jest póŸniej ? hehe

edit: BA! no i sami bossowie przecież miażdżš swoimi rozmiarami :-)
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2007, 20:07:37 wysłane przez MWK » Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #8 : Grudnia 01, 2007, 22:35:36 »

Ukończyłem ten wspaniały Japoński tytuł. Najgorsze bonusy, to z tymi rybami i z wózkami. No, ale najgorszy jest ostatni level z wozem w kosmosie. Potem jest boss i wyglšda potem to tak, że jakby gra się kończy. Jest przerwa i nagle wyskakuje ostatni boss. Gdybym nie poczekał do końca muzyczki, to pewnie myœlałbym, że koniec gry a tu. Moja reakcja kurr...co? No i w ten sposób gra rozwalona.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2008, 14:35:19 wysłane przez Qurek » Zapisane
siudym
Gość
« Odpowiedz #9 : Grudnia 16, 2007, 10:56:47 »

Dzisiaj sobie pogralem nieco w Trolls in... - niestety grac sie nie da, nie jestem w stanie strawic tego ochydnego dziwadla/trolla... heh Jedyna poprawna wersja, to wersja japonska.
Zapisane
JJK
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 59



WWW
« Odpowiedz #10 : Grudnia 16, 2007, 16:48:36 »

Też się zgodzę że z tymi trollami to porażka, zachodni wydawca sknocił œwietny tytuł. Dla ciekawostki - ASC Games wydali w USA takie tytuły jak Sanitarium, One i Grand Theft Auto.

BTW. Co ciekawe muzyka w DDY jest bardzo podobna pod względem stylu do m.in œcieżki z Kick Master i Banana Prince. Stworzył je bowiem ten sam kompozytor - Nobuyki Shioda. O dziwo w przeciwieństwie do sporej liczby mniej znanych, "starych" kompozytorów z NES/Famicom, Nobuyuki daje znać że żyje, a nawet więcej, ma własnš stronę internetowš - www.saltomatic.net
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2007, 16:52:37 wysłane przez JJK » Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #11 : Grudnia 21, 2007, 12:32:02 »

Dlatego trzeba ukończyć oryginalnš wersję, bo to co podrobione raczej nie zachwyca he. Mam pytanie. Czy w wersji z trolem tylko główny bohater jest zmieniony, czy przeciwnicy też.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2008, 14:36:13 wysłane przez Qurek » Zapisane
Major
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 107



« Odpowiedz #12 : Grudnia 27, 2007, 17:08:51 »

Przypuszczam że tylko bohater, no może jeszcze ukochana jego.

Nie wiem czy ja byłem taki dobry na nesa, czy miałem farta, ale jak mam w 7 planszy 2 skok, to nie mogę za Chiny o przeskoczyć. Choćbym skoczył z najdalszego punktu wybicia, to i tak tracę żytko. Czy na emulatorze jest realne to przejsć? Jeœli tak, to w jaki sposób?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2007, 17:25:27 wysłane przez zylog » Zapisane

MWK
Gość
« Odpowiedz #13 : Stycznia 27, 2008, 01:30:55 »

trzeba sie rozpędzić :-)
Zapisane
Major
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 107



« Odpowiedz #14 : Stycznia 27, 2008, 08:41:03 »

Cytuj
trzeba sie rozpędzić :-)
[snapback]17315[/snapback]
O żesz Tongue  już tak dawno grałem, że zapomniałem, że isntieje w tej grze coœ takiego Tongue  wielkie dzięki za odœwieżenie mi pamięci Cheesy
Zapisane

FatMat
Gość
« Odpowiedz #15 : Listopada 08, 2008, 08:40:43 »

Koledzy a moglibyście powiedzieć którym przyciskiem należy się rozpędzać?? Gram w grę na emulatorze i za cholerę nie mogę się rozpędzić;/
Zapisane
OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #16 : Czerwca 03, 2009, 17:49:17 »

Skoro jednym przyciskiem się skacze, to chyba wiadomo, że drugi służy do rozpędzania. A konkretnie ten którym nawalasz w przeciwników.

Co do same gry to dla mnie zawsze będzie to stary dobry 'disneyland', nie żadne tam trolls czy doki doki.

Nigdy nie udało mi się jej ukończyć, ale wkrótce mam nadzieję, że to się zmieni.
Ogólnie gierka dobra, ale do ideału jej sporo brakuje.
Zapisane

MWK
Gość
« Odpowiedz #17 : Czerwca 04, 2009, 02:48:39 »

Tajniak, tylko jak już ukończysz grę to nie wyłączaj jej zbyt szybko ;-)
Zapisane
Pikselowy_Wariat
Gość
« Odpowiedz #18 : Stycznia 31, 2012, 15:56:50 »

Super gra. Muzyka i klimat zabijają. Odczuwa się to szczególnie na jeździe wózkiem kiedy w tle leci szalona zabawna muzyka z nutą nostalgii, a tempo jazdy jest zabójcze i najmniejszy błąd może kosztować życie, natomiast zdolności w poruszaniu się po trasie premiowane. Sam w ogóle zamysł. Chłopak rusza przez świat będący szalonym psychodelicznym parkiem rozrywki, w którym wszystko ożyło i stało się realne i niebezpieczne. Dziewczyna zostaje porwana przez zło z podświata z parku rozrywki, a on rusza niczym rycerz by ją uratować w nieznany świat, który jest mixem realnego z fikcyjnym. Wszystko sie zlało. Sama postać przypomina mi megamana podobnie jak rozgrywka i momentami bliżej temu do serii megaman x na snesa niż tytułowemu megamanowi bez x. Muzyka powala jest tak diabelnie bajeczna jak i sama pomysłowość etapów, że gra wbija się do mózgu na zawsze. Cmentarny etap, etap w kosmosie na wózkach czy zaskakujące walki z bossami i muzyka na nich te rzeczy najbardziej mi się wbiły w głowę. Cała bajeczność gry w znaczeniu mroku i psychodeliczności czyni tę grę wyjątkową. Można snuć wiele przypuszczeń na temat tych wydarzeń np: na podstawie 1 bossa. Czy to wpływ indiańskich obrzędów zmienił wspomniane miasteczko w realne centrum horroru ? Może to ingerencja innych sił. Cudo.

 Niestety gra ma pewną wadę. Początkowo jest zbyt łatwa i lajtowa dopiero dalejetapy zaczynają jeździć po zakamarkach umysłu i przypominać klimatem coś psychodelicznego z pogranicza horroru, a to całe trolls in crazy land totalna porażka.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2012, 16:01:02 wysłane przez Pikselowy_Wariat » Zapisane
rascal
私はラスカルです。
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 230



WWW
« Odpowiedz #19 : Listopada 26, 2014, 08:11:27 »

Dzisiaj sobie pogralem nieco w Trolls in... - niestety grac sie nie da, nie jestem w stanie strawic tego ochydnego dziwadla/trolla... heh Jedyna poprawna wersja, to wersja japonska.
Zdecydowanie!

Przyznam szczerze, że miałem problem ze znalezieniem tego tematu (szukałem na szybko patrząc na pierwsze 2 słowa oczekując doki doki, dopiero jak wklepałem do szukajki to znalazło Cheesy). W życiu bym nie pomyślał, że hamerykanie tak "przetłumaczą" ten tytuł. Oryginał jest świetny. Przeszedłem kiedyś tę grę, ale tylko ostatniego bossa. Z tym po napisach końcowych sobie nie dałem rady. Trzeba sobie to odświeżyć. Na szczęście mam tę grę w wersji oryginalnej (chyba hamerykańskich i tak nie było pirackich :F)

Oprawa dźwiękowa jest świetna tak nawiasem mówiąc, genialne niskie dźwięki.
Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 20 zapytaniami.