Marca 28, 2024, 15:55:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Oldschoolowe Seriale Dla Młodzieży  (Przeczytany 19822 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
lemonek1
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 289



WWW
« : Kwietnia 11, 2008, 21:29:40 »

Pamiętacie te wszystkie prl'owskie seriale dla młodzieży? Ze swojš magiczna otoczkš wieczne lato, nowiutkie błyszczšce blokowiska, "stare" kolory, ten lekko rozemglony obraz , dzieci  w spodeneczkach, dziewczynki w krótkich sukieneczkach - czysta magia.

Chodzi mi o seriale typu

- Stawiam na Tolka banana
- Podroż za jeden uœmiech


Ale i te dużo nowsze

- Sagala
- Wow


Także macie sentyment do tego typu kina ? Te seriale to nieodłšczny element mojej młodoœci założę się, że waszej również Smile
Zapisane



Mejs
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 196



« Odpowiedz #1 : Kwietnia 11, 2008, 21:36:40 »

O tak, Sagala to był klimat. Chyba nigdy nie zapomne tego intra z niszczeniem tego niebieskiego kamienia, po prostu tak mi się to wryło w pamięć.
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #2 : Kwietnia 11, 2008, 21:43:54 »

ogladalo sie kiedys, pewnie, ale czy mam do nich sentyment? raczej nie, to nie moj klimat poprostu. ja jeszcze dodam od siebie:

wakacje z duchami, pan samochodzik, niewiarygodne przygody marka piegusa

jak sobie cos jeszcze przypomne to wpisze, a tego goscia co gral glowna role w "tajemnicy sagali" mialem kiedys okazje poznac na obozie snowboardowym w czechach, juz nie pamietam czy pil wodke ale chyba nie cheesy
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #3 : Kwietnia 11, 2008, 22:54:01 »

z tych nowszych bardzo mnie kręcił Spellbinder, u nas pod tytułem Dwa Œwiaty. była to produkcja polsko-australijska. pierwsza seria była œwietna, drugiej za bardzo nie oglšdałem, tylko kilka odcinków.

a pamiętacie te seriale puszczane w na wakacjach? nie pamiętam tytułów, jeden z nich, bodajże czeski, o dwójce dzieciaków, która rozwišzywała zagadkę tajemniczego obrazu przedstawiajšcego orkiestrę, z którego zniknęły wszystkie postacie. i te dzieci coœ tam robiły i stopniowo na obrazie zaczęły się z powrotem postacie pojawiać... a może to chodziło o instrumenty muzyków z obrazu... już nie pamiętam.

innym z tych wakacyjnych seriali był chyba jakiœ niemiecki o goœciu, który był robotem i... nic poza tym nie pamiętam.

oglšdało się też oczywiœcie Kroniki Narnii i (tu już lekko zbaczajšc z tematu) Robina z Sherwood.

EDYCJA:

jak mogłem zapomnieć o serialu Siedem Życzeń!
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2008, 22:57:38 wysłane przez Sogetsu » Zapisane

gigi
Gość
« Odpowiedz #4 : Kwietnia 11, 2008, 23:09:20 »

Cytuj
innym z tych wakacyjnych seriali był chyba jakiœ niemiecki o goœciu, który był robotem i... nic poza tym nie pamiętam.


[snapback]18997[/snapback]

Prawdopodobnie Rodenwald, serial wyemitowano tylko jeden raz. Dziadek Rodenwald mial oko z tylu glowy i glowny wylacznik na karku :sly:

Oryginalny tytul:  Spuk von draußen
rok produkcji 1987

http://pl.youtube.com/watch?v=yHyeSrhHvgQ&feature=related
http://pl.youtube.com/watch?v=sotU6kgdxa8&feature=related
http://pl.youtube.com/watch?v=8eMRBnSvkQk&feature=related
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2008, 23:41:17 wysłane przez gigi » Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #5 : Kwietnia 11, 2008, 23:10:25 »

Cytuj
a pamiętacie te seriale puszczane w na wakacjach? nie pamiętam tytułów, jeden z nich, bodajże czeski, o dwójce dzieciaków, która rozwišzywała zagadkę tajemniczego obrazu przedstawiajšcego orkiestrę, z którego zniknęły wszystkie postacie. i te dzieci coœ tam robiły i stopniowo na obrazie zaczęły się z powrotem postacie pojawiać... a może to chodziło o instrumenty muzyków z obrazu... już nie pamiętam.
Arabella?

Cytuj
jak mogłem zapomnieć o serialu Siedem Życzeń!
o no, to lubilem najbardziej Cheesy

Cytuj
innym z tych wakacyjnych seriali był chyba jakiœ niemiecki o goœciu, który był robotem i... nic poza tym nie pamiętam.
pamietam! koles zjezdzal taka okratowanš winda do ciemnej piwnicy, gdzie bylo laboratorium.  tam otwieral se klapke na brzuchu i wylewal plyny ktore skonsumowal w ciagu dnia, faszerowal sie jakimis specyfikami, podlaczal kabelki itp. ta scena zrobila na mnie kolosalne wrazenie i zapisala sie w mojej podswiadomosci gleboko. dzieki za przypomnienie, to bylo naprawde niezle i powiewalo grozš
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2008, 23:21:21 wysłane przez v jupiter » Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #6 : Kwietnia 12, 2008, 02:53:38 »

Cytuj
Rodenwald
[snapback]18998[/snapback]
hmm, to chyba to.
Cytuj
Arabella?
[snapback]18999[/snapback]
niee, Arabella kręciła sobie pierœcionkiem na palcu XD a w tamtym serialu była dwójka dzieciaków. dziewczynka miała na imię Zuzka (pamiętam bo się w niej podkochiwałem XD )

i jeszcze jeden serial mi się przypomniał: "Nikogo nie ma w domu" o chłoapczku, który zostawał sam w domu i ktoœ tam (chyba córka sšsiadów) przychodził pożyczać różne rzeczy.


ah, i ta scena z robotem z wylewajšcymi się płynami - pamiętam! czy przypadkiem tej windy nie uruchamiało się jakimœ mechanizmem w zegarze z kurantem?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2008, 02:55:42 wysłane przez Sogetsu » Zapisane

gigi
Gość
« Odpowiedz #7 : Kwietnia 12, 2008, 10:58:03 »

Cytuj
niee, Arabella kręciła sobie pierœcionkiem na palcu XD a w tamtym serialu była dwójka dzieciaków. dziewczynka miała na imię Zuzka (pamiętam bo się w niej podkochiwałem XD )
[snapback]19000[/snapback]

Byl taki serial ale nie pamietam tytulu. Głowna bohaterka rzeczywiscie robila wrazenie Cheesy  

Kolejne tytuly(ostatni to rok 1990 wiec nie prl), niektore to gnioty ale ogladalo sie

Siedem stron swiata
Szalenstwo Majki Skowron
Detektywi na wakacjach  
Dziewczyna i chlopak
Rodzina Lesniewskich
Przygrywka
Lato lesnych ludzi
Banda rudego pajaka
Janka
W piata strone swiata
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2008, 11:12:48 wysłane przez gigi » Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #8 : Kwietnia 12, 2008, 22:11:41 »

z tego coœ mi przypominajš "Detektywi na wakacjach" i oczywiœcie "Janka". z PRLowskich przypomniał mi się jeszcze "Gruby".
Zapisane

SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #9 : Czerwca 22, 2009, 01:51:42 »

Z niesamowitych seriali które oglądałem w dzeciństwie pamiętam najlepiej:

Przyjaciel wesołego Diabła
Niesamowity polski serial fantasy. Pamiętam do dziś jakie przerażenie we mnie wywoływał tytułowy diabeł łażący z wielkim powyginanym widelcem i gadający: ja kudłaty durnowaty reperuję stare graty naughty


Gdy go oglądałem, przykrywałem się ze strachu kołdrą. Jak na polskie warunki i dość niski budżet, był to  swietnie zrealizowany serial..

Spuk von draussen
Kolejna genialna produkcja z roku 1987go, tym razem produkcji niemieckiej.

Jako że dic-sc7 podsyłał już linki i ogólnie pisane było o tym serialu to ja tylko dodam od siebie że zrobił on na mnie piorunujące wrażenie. Dziadek Rodenwald będacy w rzeczywistości robotem byl po prostu świetny!! I to schizowe podziemne laboratorium...serial był straszny i fascynujący zarazem. Pamiętam że z oglądanych filmów bałem się bardziej tylko przy Hellraiser (Wysłanniku Piekieł)...
Zapisane

Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #10 : Czerwca 22, 2009, 10:09:20 »

Diabeł rządził. 'Miętcy'  jesteście jak się go baliście.  heh
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
dqdq1
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 164


« Odpowiedz #11 : Czerwca 23, 2009, 13:50:25 »



oniegdyś bardzo lubiłem
Zapisane
gigi
Gość
« Odpowiedz #12 : Czerwca 23, 2009, 18:33:53 »

oniegdyś bardzo lubiłem

Wątek powoli ewoluuje.

Przypomniałem sobie o wyjątkowym serialu. Czy pamiętacie „Robina z Sherwood”?
Wiem, że to nie jest produkcja PRL itd, ale musiałem o nim przypomnieć.
Najlepsza wersja RH jaką kiedykolwiek oglądałem, myślę, że lepszej już nie zobaczę. 
Klimat, muzyka, postaci, całość robiła i robi wrażenie nawet dzisiaj.   
Nasir to mój ulubiony bohater.
http://www.youtube.com/watch?v=NYD1xy7zKR8
Zapisane
Klaudek
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 248


CyDraxx Master


« Odpowiedz #13 : Czerwca 23, 2009, 23:05:35 »

Ja mam teraz sentyment do jednego serialu jakim z pewnością był Airwolf



albo Druzyna A Wink



heh... To były seriale Wink
Zapisane
MWK
Gość
« Odpowiedz #14 : Czerwca 24, 2009, 18:30:35 »

Skoro już o takich klimatach mowa to nie mogło/nie może zabraknąć "emce mak gajwera" :

« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2010, 03:27:10 wysłane przez MWK » Zapisane
dqdq1
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 164


« Odpowiedz #15 : Sierpnia 06, 2009, 14:21:43 »

Zapisane
OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #16 : Sierpnia 18, 2009, 23:36:49 »

Kacze Opowieści lecą teraz na mini mini. Wprawdzie z nowym dubbingiem, ale i tak dobrze, że dzieciaki mają jakieś wartościowe kreskówki do oglądania, a nie pranie mózgu a'la cartoon network.
Zapisane

dqdq1
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 164


« Odpowiedz #17 : Grudnia 27, 2009, 20:01:57 »



a propos odmóżdżaczy
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #18 : Grudnia 27, 2009, 20:06:54 »



a propos odmóżdżaczy
Jak dla mnie to oldschool srednio na jeża.
Zapisane

Jajcarz
Gość
« Odpowiedz #19 : Grudnia 28, 2010, 01:34:33 »

Na Kino Polska powtarzają bardzo ciekawy serial czechosłowacki o podróżnikach w czasie ''Goście'' (nie mylić z francuskimi komediami ''Goście, goście''), gdzie ekspedycja z dalekiej przyszłości cofa się do lat 80. XX wieku. Warto obejrzeć, aby zadumać się nad postępem technologicznym ostatnich dwóch dekad.  Wink
Pamiętam, że za smarkacza największe wrażanie robiły na mnie potrawy ''Gości''. Polegało to na tym, że ich naczelny lekarz wyciskał na talerz z tubek różne pasty i pastylki, które potem połączone, bulgotały, kotłowały się, tworzyły się z nich wszelakie zupki, kawałki chleba, sera, kiełbasy, kurczaka itp. a potem wszystko ładnie zamieniało się w galaretkę o smaku pojawiających się składników. biggrin
Zapisane
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 19 zapytaniami.