Marca 29, 2024, 00:57:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Oldschoolowe Seriale Dla Młodzieży  (Przeczytany 19823 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
BH ouji
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 245


Fan Toshiyuki'ego Takahashiego


« Odpowiedz #20 : Października 28, 2014, 11:03:27 »

Kacze Opowieści lecą teraz na mini mini. Wprawdzie z nowym dubbingiem, ale i tak dobrze, że dzieciaki mają jakieś wartościowe kreskówki do oglądania, a nie pranie mózgu a'la cartoon network.

1.Huh? Myślałem że jaraczie sie nowymi produkcjami
2.CN był spoko (R.I.P. brachu Sad) ale "CN" to gniot, same głupie bajki dla "dzieci" puszczają

Olschoolowe hmm?

Żar tropików jest dobry, poza tym z bajek to Akademia Policyjna, dobry show
Zapisane

I'm back Bitches, tęskniliście (sp?)?
Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #21 : Października 28, 2014, 11:30:53 »

Duck Tales leci i na jednym z kanałów Disney'owskich.

Nawiasem mówiąc:
bajka -krótki utwór literacki, najczęściej wierszowany zawierający na końcu morał.
kreskówka -film rysunkowy lub animowany.

Cartoon Netwrok obecnie wcale nie jest znowu takie złe. Owszem pozbyto się niestety "action shows" ale twierdzenie, że CN puszcza sam crap to mocna przesada. Adventure Time, Regular Show, The Amazing World of Gumball czy ostatnio Steven Universe to wszystko naprawdę bardzo porządne animacje i show które potrafią bawić zarówno dzieci jak i dorosłych.

Owszem jest i parę nowych crapów jak Teen Titans Go! czy Uncle Grandpa ale jak niegdyś tak i dziś nie wszystkie pomysły CN są trafione.




Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

BH ouji
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 245


Fan Toshiyuki'ego Takahashiego


« Odpowiedz #22 : Października 28, 2014, 12:46:50 »

Cytuj
Duck Tales leci i na jednym z kanałów Disney'owskich.

Nawiasem mówiąc:
bajka -krótki utwór literacki, najczęściej wierszowany zawierający na końcu morał.
kreskówka -film rysunkowy lub animowany.

Cartoon Netwrok obecnie wcale nie jest znowu takie złe. Owszem pozbyto się niestety "action shows" ale twierdzenie, że CN puszcza sam crap to mocna przesada. Adventure Time, Regular Show, The Amazing World of Gumball czy ostatnio Steven Universe to wszystko naprawdę bardzo porządne animacje i show które potrafią bawić zarówno dzieci jak i dorosłych.

Owszem jest i parę nowych crapów jak Teen Titans Go! czy Uncle Grandpa ale jak niegdyś tak i dziś nie wszystkie pomysły CN są trafione.



Wole oglądać Teen Titans Go! i Uncle Grandpa (muzyka w intrze i końcówka brzmi tak 8 bitowo) od takich gniotów jak Suckanture time, suckal show, the sucking show of cumball i suck universe

Boomerang to dla fanów CN jedyny ratunek
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2014, 17:57:34 wysłane przez BH ouji » Zapisane

I'm back Bitches, tęskniliście (sp?)?
Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #23 : Października 28, 2014, 13:02:49 »

Zgodzę się z Virusem. CN nie jest tragiczne, bardzo lubię Gumballa czy Regular Show (AT trochę się przejadło). Nowy Looney Toons deż daje rade (fajnie wykreowali Lolę, w końcu ma jakąś osobowość). Niegdyś puszczali jeszcze wspaniałegp Flapjacka i Chowdera. Ogólnie warto zaznajomić się z programem stacji, a nie od razu generalizować że nowe CN to guwno, bo takim nie jest. Choć siła nostalgii we mnie jest silna i sam bardziej lubię stare CN, nie uważam że nowe jest gorsze i gówniane - po prostu jest inne. Inne czasy, inne wymagania, inne oczekiwania przez odbiorców = inny program.


Jeśli chodzi o CN oczywiście najlepiej wspominam Dextera, Johny Bravo, Atomówki, Samuraia Jacka. Z "nowszych" bardzo podobał mi się Harcerz Lazlo, Chojrak i Szalony Jack Pirat (to akurat z Fox Kids).
Bardzo dobrze wspominam również Batmana z 96 (?) i Batmana Przyszłości.


Jeśli chodzi o oldschoolowe (?) seriale... dobrze wspominam Żar Tropików, a poza tym oglądało się Porucznika Columbo,  i jakieś "mega seriale" na RTL7. Cóż, złota era tych seriali przypadła na czas kiedy chodziłęm do podstawówki i wolałem spędzać czas na Pegasusie (xD) albo wychodząc do znajomych na zewnątrz, kisić się w domu.

BH-ouji - oglądasz kreskówkę tylko dlatego, że ma 8bitowy motyw? Adventure Time ma lekko chiptunowe backroundy...
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2014, 13:11:05 wysłane przez Kaplitov » Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
rascal
私はラスカルです。
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 230



WWW
« Odpowiedz #24 : Października 28, 2014, 15:00:15 »

Można prosić o wyjaśnienie, dlaczego wszyscy się tak jarają tym Adventure Time? Przecież to jest prawie tak durne/debilne/bezmózgie jak polskie wymysły typu piesek leszek czy kapitan bomba.
Szkoda mi nawet minuty, żeby na to patrzeć i absolutnie nie pojmuję fenomenu tego.
Już nawet komiks studio jg będzie wydawać... zamiast starać się o jakieś ambitniejsze mangi to nie, taki szrot serwują...

Jak byłem mały,  osobiście nigdy nie byłem fanem CN, wszystko mnie tam nudziło bo było po prostu głupie. Zdecydowanie wolałem kanał Nickelodeon (tą całkiem starą wersję, gdzie leciało np Przygody Piotrków, Gęsia skórka, Hey Arnold, Prawdziwe Potwory, Pełzaki itd).

Swoją drogą, nigdzie w polskim internecie nie ma informacji,że ten kanał był dostępny przed rokiem 2008.
Jestem pewien na 100000000000% że miałem do niego dostęp jak byłem całkiem młody, zawsze oglądałem go u babci z kablówki, były to lata około 1994-1999/2000, później kanał się stracił
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2014, 15:17:23 wysłane przez rascal » Zapisane

Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #25 : Października 28, 2014, 15:02:58 »

BH to naprawdę urocze z Twojej strony, że wyśmiewasz kogoś tylko ze względu na jakiego gusta... i to do tego w kreskówkach  dry

Boomerang moim zdaniem to niestety spora dawka odgrzewanego kotleta a niestety nawet najlepszy kotlet gdy odgrzejesz go po raz kolejny zaczyna śmierdzieć. Od dawna zauważyłem, że widzowie często sami nie wiedzą czego chcą. Z jednej strony uważają, że broń Cię Panie Jezu nie można usunąć danego programu z TV a z drugiej uważają, że nie można niczego ciągnąć zbyt długo -główne zarzuty względem Spongeboba czy Simpsonowie, i tak źle i tak niedobrze. Nawet najlepszy odcinek Labolatorium Dextra może się znudzić gdy ogląda go się "enty" raz. Należy również zrozumieć twórców, że i oni mogą być po prostu zmęczeni materiałem i chcą ruszyć do czegoś nowego, opowiedzieć nową historię.

Co do Cumballa i spółki jak to "uroczo" nazwałeś  -nie wiem czy napisałeś to po prostu "łot tak na złość fanom tego szoł" czy po prostu zabrakło Ci jakichkolwiek argumentów jak usprawiedliwić swojej zdanie poza "są do dupy bo są do dupy" ale okay. Moim zdaniem każdy z tych programów próbuje czegoś nowego. Stylistyka Amazing World of Gumball jest istną orgią animacyjną łączącą w sobie dziesiątki różnych stylów oraz trzyma typowy "whacky" styl kreskówek z lat 90'tych łącząc go z często niezłym humorem słownym.

Adventure Time to już sam w sobie wielki ukłon w stronę lat 90'tych i 80'tych i po prostu jazda między tym co realna a nie niczym w Twilight Zone Cheesy

Zgadzam się również co do nowego Loony Tunes Show, że jest inaczej... owszem, ale na tyle spin off'ów tych mniej udanych (Maluchy w Pieluchach... kto w ogóle uważał to za dobry pomysł) lub bardziej udanych (Kaczor Dodgers) wypada moim zdaniem przyzwoicie. Niczym połączenie slap stick'owych kreskówkowych żartów z sitcomem. Zgadzam się również, że nowa charakterystyka Loli jest bardzo in plus, bo stała się wreszcie autentyczną postacią z Loony Tunes a nie seksualną wydmuszką, która ma podniecać jakichś furry zboczuchów Cheesy

Co do Teen Titans Go!... osobiście czuję się jakby ktoś wbijał wszystkim fanom oryginału drzazgi pod paznokcie. Relaunch nie jest czymś złym, dzięki temu dostaliśmy naprawdę dobrą, mroczną (czasem nawet bardzo!) wersje Żółwi Ninja (Jetix), ale gdy relaunch odbiega od oryginały o 180* to mamy problem. Całe show powstało w oryginalnym paśmie CN o komiksach DC, skąd narodziła się również między innymi Liga Młodych. Animacja poleciała na łeb na szyję -nie mówię, że kreskówki robione we flashu są od razu do niczego, ale tu animacja jest po prostu leniwa, żarty są.. mało śmieszne i często wymęczone (jakby to powiedział NC... Not Funny + Not Funny = It's Not f*cken funny). Jedyne co zostało to zarżnięta zremixowana piosenka Puffy Ammy Yumi i oryginalny voice acting (również w wersji oryginalnej)... Przepisem na tragedię był prosty fakt... twórcy TTG otwarcie się przyznali, że nigdy nie oglądali ani jednego odcinka starej serii ani nigdy nie czytali komiksów DC... to tak ja bym się brał za tworzenie Star Treka Tongue

Co do Uncle Grandpa.. nie jest to najgorsza rzecz jaka przydarzyła się CN, ale na pewno daleko jej do perfekcji. Twórcą jest człowiek, który ma na kącie dwie inne animacje... które nigdy nie doczekały się nawet jednego sezonu ze względu na bardzo zły odzew od widzów (już widać, że jesteśmy w dobrych rękach). Niestety mam wrażenie, że twórca chciał zrobić zbyt "szaloną" kreskówkę ładując każdy dowolny nonsense jaki tylko przyszedł mu do głowy.. o ile czasem to działa -Ren i Stimpy, tak nieudolnie zrobione bywa tylko denerwujące. Kreskówka muszę przyznać ma kilka dobrych żartów i humor który raczej należy podawać w małych dawkach... co do intro... 8bit? Raczej kompozycja na keyboardzie rodem z popu z lat 80'tych. Nic niezwykłego i nic co bym mógł stosunkowo regularnie oglądać.


Co do starszych animacji... nigdy nie byłem fanem Atomówek po prostu mnie nużyły (wiem, że jestem odosobniony w tym myśleniu) chociaż bywały dobry odcinki jak w tym w którym Mojo Jojo zostaje niańką Atomówek Cheesy Do listy klasyków mógłbym śmiało dołączyć Dom dla Zmyślonych Przyjaciół Pani Foster oraz Time Squad.

PS: Co do czemu Adventure Time działa.. cóż tu wszystko zależy od tego czy taki humor Ci pasuje czy nie. Jedni powiedzą, że Ren in Stimpy to tylko kupa krzyku i animacja rodem z obrazów surrealistycznych inni powiedzą to samo o Krowie i Kurczaku (w tym wypadku akurat się zgadzam). Są gusta i guściki więc nikogo nie będę zmuszał do oglądania czegoś co mu się nie podoba. Adeventure Time ma kolorową ładną animację, nietypowy humor i naprawdę barwne postacie. Porównywanie tego do odchodów jakim jest Piesek Leszek to trochę przesada. AT osobiście mogę określić jako legendę dla dzieci na sterydach Cheesy Nawiasem mówiąc AT czasem tyka i poważniejszych tematów co więcej potrafi zwolnić swoje tempo gdy jest to potrzebne -opowieść skąd wziął się Ice King.


@rascal
Co Nick'a ojjj tak pamiętam jak w kablówce na kilka lat wylądował Nickolodeon (potem nagle zniknął). Pete & Pete to właściwie... również random humor.. kim do 'urwy nędzy był w ogóle Archie Najsilniejszy Człowiek Świata? Czemu młody Pete ma tatuaż o imieniu Petunia? Ale w tym wypadku ten humor faktycznie działał i był to jedyny live action show, który oglądałem na Nick'u -Nawiasem mówiąc Pete & Pete pod pewnymi względami przypomina Regular Show.. zwykłe problemy, przeradzają się w wielkie przygody. Hey Arnold też nie było złe i też potrafiło opowiedzieć niezgorszą historię jak świąteczny odcinek o poszukiwaniu córki jednego ze współlokatorów (nie pamiętam imienia). Ahhh! Real Monsters też dobre show... ze sporą dozą dorosłego humoru Cheesy

Nawiasem mówiąc... czy za czasów "starego Nick'a" nie było Czy Boisz się Ciemności? zamiast Gęsiej Skórki?

Co do braku starego  Nick'a na wiki -
Bo u nas mimo zostania przy logo i nazwie Nickolodeon, teoretycznie kanał nazywał się Fantastic...

pl.wikipedia.org/wiki/Fantastic_(kana%C5%82) 
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2014, 15:51:03 wysłane przez Virus » Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

rascal
私はラスカルです。
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 230



WWW
« Odpowiedz #26 : Października 28, 2014, 15:25:07 »

Nie wiem dlaczego, ale ten świąteczny odcinek z Hey Arnold mi także najbardziej w pamięci zapadł Smile

Co do Piotrków, nie jestem w stanie odpowiedzieć na te pytania, jak byłem młody to się nad tym nie zastanawiałem, teraz to ledwo pamiętam, ale wiem, że mi się podobało.
Pamiętam odcinek z zamykaniem garażu, nie wiem o co do końca chodziło, ale wiem, że jeden z bohaterów odbił sygnał z pilota do klapy od garaży od metalowej płytki umieszczonej w głowie jego matki Cheesy

A co do gęsiej skórki... pamiętam wyraźnie to logo:

Chyba  Czy Boisz się Ciemności także leciało, ale nie jestem pewien teraz.
Jestem pewien, że były odcinki o kocie na cmentarzy (albo psie?), z samolotem i jakąś zieloną substancji o konsystencji piany, był jakiś odcinek na bagnach z potworami... i tyle na dziś pamiętam Cheesy

PS było jeszcze coś genialnego... Oggy i karaluchy (ale jeśli mam być szczery to to akurat pamiętam z TVP3, nie z tego kanału) Cheesy

PS2 : całkiem możliwe, że nazywał się fantastic, ale nie pamiętam tego, wiem, że logo było od Nick, przerywniki na reklamy także.
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2014, 15:29:04 wysłane przez rascal » Zapisane

Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #27 : Października 28, 2014, 15:28:15 »

Czy boisz się ciemności było emitowane na pewno na RTL7 zaraz po bloku anime. Pamiętam do dzisiaj, bo akuratnie zawsze oglądałem.

intro > https://www.youtube.com/watch?v=3pBBLN0w7NY

Starego Nicka nie pamiętam, mam ten program relatywnie krótko i jedyne co lubię z tego kanały to Spandżboba (!!!) i Z życia nastoletniego Robota (klimatycznie bardzo mi przypominał Atomówki czy te starsze twory z CN). Nie przepadam za Nickiem, bo większość programów to jakieś show dla nastolatków... całkowicie nie dla mnie.

BH Ouji pachnie mi zwykłym trollem. Trudno mi uwierzyć w to, że ktoś potrafi w tak głupi sposób argumentować swoje zdanie, tak bo tak, nie bo nie. Czytając jego wypociny na forum po prostu czasem mi brakuje słów i staram się nie komentować tego...
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2014, 15:31:22 wysłane przez Kaplitov » Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #28 : Października 28, 2014, 15:29:06 »

Goosebumps leciało na Fox Kids - Jetix. Na starym Nick'u na 100% leciało Czy Boisz się Ciemności... banda dzieciaków z -tak mi się wydaje, Stowarzyszenia Ciemności, opowiadało sobie straszne historie wokół ogniska



« Ostatnia zmiana: Października 28, 2014, 15:51:30 wysłane przez Virus » Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

rascal
私はラスカルです。
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 230



WWW
« Odpowiedz #29 : Października 28, 2014, 15:30:14 »

Kaplitov, No tak, ale  ja piszę, co oglądałem mając 9-10 lat Tongue a dzisiejszy Nick raczej nie ma nic wspólnego z tym co było kiedyś ...
PS było jeszcze coś genialnego... Oggy i karaluchy (ale jeśli mam być szczery to to akurat pamiętam z TVP3, nie z tego kanału) Cheesy

PS2 : całkiem możliwe, że nazywał się fantastic, ale nie pamiętam tego, wiem, że logo było od Nick, przerywniki na reklamy także.


Edit,
tak, zdecydowanie to też leciało, pamiętam te odcinki Cheesy

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=wFXzs9Cn8oY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=wFXzs9Cn8oY</a>
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ixQcjpEUD9w" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ixQcjpEUD9w</a>

PS, poziom nadal wyższy niż wszystkie polskie pseudo seriale. Jak to włączyłem, myślałem, że będę po latach zaszokowany totalnym kiczem i tandetą, jednak nie.
PS2. To były moje pierwsze creepypasty Cheesy
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2014, 15:38:17 wysłane przez rascal » Zapisane

Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #30 : Października 28, 2014, 15:34:39 »

Virus - czyli Czy boisz się ciemności leciało na RTL7 i Nicku, bo z tego co kojarze dobrze kojarzysz o tym stowarzyszeniu.

Rascal - wiem, wiem, ale chciałem się doczepić pod temat rozmowy skoro była szansa Wink
Dużo tych kreskówek z Nicka przypadkiem nie było emitowanych później na Minimaxie (?) i TVNie?

Mato Bosko! Oggy?! To leciało na Fox Kidsie kiedyś... szczerze nienawidziłem tego tworu. Do teraz jak zobaczę tego kotopodobnego stwora, czuje że treść żołądkowa chce szybko opuścić moje ciało.
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2014, 15:36:16 wysłane przez Kaplitov » Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
rascal
私はラスカルです。
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 230



WWW
« Odpowiedz #31 : Października 28, 2014, 15:36:03 »

Nie wiem, to już nie moje lata, nawet nie kojarzę tego kanału. A na TVNie sobie nie przypominam. Wiem, że Piotrki tez w TVP3 przez pewien okres leciały.
Zapisane

Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #32 : Października 28, 2014, 15:38:13 »

Rocko i jego Świat! -Rocko's Modern Life, to była zacna kreskówka! Szalona na prawo i lewo xD Sam fakt, że bohaterami był imigrant z Australii -tytułowy kangur Rocko, który za przyjaciela miał Byka, przygarniętego jako dziecko przez rodzinę wilków, zaś za sąsiadów wiecznie napaloną panią Ropuch i grymaśnego pana Ropucha Cheesy

Pamiętam jeszcze KaBlam... ale nie pamiętam o czym to było. Kojarzę, że był to jakiś zlepek różnych filmików w tym o żyjących figurkach a la G.I Joe, gdzie jedną z postaci był... "Mięcho, Super Silny i Super Nagi" ehhh lata 90'te były dziwne O_o

« Ostatnia zmiana: Października 28, 2014, 15:41:24 wysłane przez Virus » Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #33 : Października 28, 2014, 15:38:33 »

Minimax (ten program telewizyjny, po którym nastąpił ZigZap etc) był emitowany od 1999 roku Wink
Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #34 : Października 28, 2014, 15:43:19 »

Oggy to wcale nie taka nowa kreskówka. Emitowana była na... starym Nicku jakoś koło 2000 roku po godzinie 22:00 właśnie pod szyldem Fantastic (i jakaś inna kreskówka o jakimś czarodzieju co zwalczał zło xD).. potem miała kolejny debiut na szwabskim Super RTL by teraz znów wrócić do Nick'a : /

Z MiniMax niewiele pamiętam, ale były tam Nicktoon'y jak chociażby Doug (straszna kicha). Podobnie zresztą sporo nicktoonów leciało na wspomnianym Super RTL. Osobiście pamiętam MiniMax raczej z faktu, że od 20:00 zamieniał się w Hyper'a czyli kanał o grach i anime! Heh pamiętam jakim bad ass wydawał się Hellsing xD. W sumie Hyper istnieje do tej pory.

« Ostatnia zmiana: Października 28, 2014, 15:47:40 wysłane przez Virus » Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

rascal
私はラスカルです。
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 230



WWW
« Odpowiedz #35 : Października 28, 2014, 15:45:09 »

Nie miałem tego kanału nigdy :/ Mój jedyny kontakt z anime w tamtych latach był na polsacie :|
A, no i kiedyś kumpel do mnie przyniósł Evangeliona ( z ruskim dubbingiem i polskimi napisami, w jakości takiej, że ledwo co było widać cokolwiek), to oglądaliśmy całość na jeden raz.
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2014, 15:49:14 wysłane przez rascal » Zapisane

Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #36 : Października 28, 2014, 15:48:29 »

No i chyba Polonii 1 (pamięta ktoś Czarodziejkę Sully? Cheesy). Z Polsatu to wiem, że na Polsat 2 leciała Czarodziejka z księżyca Grin


Co do kwestii Fantastic - Nickolodeon. Jak wspomniałem początkowo z takich a nie innych powodów w Polsce Nick miał nazywać się Fantastic ale potem zostano przy oryginalnej nazwie, logo itp. itd. ale z takich a nie innych wzgledów (być może prawnych) kablówki nazywały program Fantastic. Potem gdy pojawiło się pasmo nocne (z całymi dwie kreskówkami w tym Oggy i Karaluchy), nazwano jest Fantastic i były wyświetlane pod logo Fantastic... mimo, że reklamy między programami wciąż nawiązywały do Nicka
Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #37 : Października 28, 2014, 15:59:43 »

Sally Czarodziejka to jedno z moich pierwszych anime, a z pewnością pierwsze mahou-shoujo jakie widziałem. Do teraz pamiętam jak z rana wędrowałem do pokoju rodziców kiedyd oni wyszli już do pracy tylko po to, żeby wgramolić im się do wyra i w spokoju obejrzeć Sally i Yattamany (były emitowane z tego co pamiętam w tym samym czasie, jeden po drugim). Jeśli o anime i mahoushoujo chodzi, to poza Sailorami pamiętam jeszcze Super Świnkę (XD!!!) emitowaną na TVNie. Niedgyś bardzo to lubiłem. Niedawno próbowałem to odświeżyć... pierwszy odcinek mnie zabił, Strasznie chaotyczna produkcja, wszystko dzieje się nieco za szybko.

Jeśli chodzi o anime na TVNie. Pamięta ktoś Mikana? :3
Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #38 : Października 28, 2014, 16:04:26 »

Z Yattaman pamiętam głównie Mizdronie (polskie tłumaczenie), która w każdym odcinku kończyła świecąc gołym tyłkiem po jakimś wybuchu... klawą jpop'ową piosenkę i Minipandę Cheesy

SuperŚwinkę pamiętam, ale nieco przez mgłę, ot, że tylko taka rzecz w ogóle była. Zdecydowanie lepiej pamiętam Profesora Slumpa (TVN7). Zacny humor od człowieka, który zresztą dał nam Dragon Balla! Niestety TVN emitował mocno cenzurowaną francuską wersję, tak więc polecam poszperać w necie za oryginałem...

..no i brak klasycznej czołówki w postaci piosenki Kao Dekai to hańba! Cheesy
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2014, 16:06:20 wysłane przez Virus » Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #39 : Października 28, 2014, 16:10:37 »

Nie Profesora Slumpa, tylko Dr. Slumpa! Tongue

DB jak i DBZ również były mocno cenzurowanymi wersjami prosto z krainy żabojadów. Podobnie jak z Saint Seiya. Kiedyś w jakimś Kawaii wyczytałem, że z całej serii SS wycięto blisko jeden cały odcinek (23 minuty materiału).
Na całe szczęście OP do DBGT był oryginalny :3

Z anime z RTL7 najcieplej wspominam Yaibę, Magic Knight Rayerth (Hikaru <3) i Slayersów. Uważam, że nawet obecnie są to mocne tytułu i akuratnie MKR`a oglądałem niedawno, podobnie jak Slayersów i oglądało się bardzo dobrze. Teraz czas na Yaibę. Pamiętam, że było to anime dość komiczne, dużo gagów i ogólnie lekkostrawny był fajny shounenik. Chyba był jeden odcinek, w którym zabili wielkiego ślimaka toną soli... Cheesy
Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 20 zapytaniami.