Marca 29, 2024, 06:50:29 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: Oldschoolowe Seriale Dla Młodzieży  (Przeczytany 19826 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #40 : Października 28, 2014, 16:21:10 »

Ano faktycznie Dr. Slump! Heh zawsze mi ten profesor wchodził, że francais czołówkę w której kilka razy pojawia się słowo proffeseur. Aj tam dodałem mu tylko majestatu tytułując wyższym tytułem naukowym Cheesy

Z europejskich wersji (jak USA) wycięto również fakt, że dwie sailorki czyli Sailor Uranus (darujmy sobie żarty o odbytach Cheesy) i Sailor Neptune były lesbijkami.. i tak z pary zrobiono.. siostrzyczki.

z RTL7 pamiętam jeszcze Soul Huntera (Łowca Dusz)... a właściwie to głównie jakiegoś latającego hipopotamopodobnego (tudzież Muminka) stworka i fakt, że w którymś odcinku trafił do restauracji gdzie takowe się zjada xD

Były jeszcze Majikku Naito Reiasu- Wojewoniczki Krainy Marzeń no i Taiyo no Ko Esuteban czyli Tajemnicze Złote Miasta.

Prawdę mówiąc naszymi pierwszymi anime były te z TVP1 czyli "Pszczółka Maja" Mitsubachi Maya no Boken i Tanoshii Moomin ikka czyli "Muminki" Cheesy
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2014, 16:26:38 wysłane przez Virus » Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #41 : Października 28, 2014, 17:14:48 »

Wspomniałeś Virus Soul Huntera. Jest to jedna z moich ulubionych produkcji puszczanych na RTL7. Gorąco polecam mangę, jest tam o wiele więcej wątków, miejscami jest bardziej mrocznie, miejscami bardziej abstrakcyjnie a miejscami szekspirowsko.

Z kreskówek na Cartoon Network zaś, najbardziej lubiłem 2 Stupid Dogs. Pamiętam też, że wcześnie rano, ok godz. 6 mniej więcej w roku 97 albo 98 puszczali Spartakus and the Sun Beneath the Sea. Francuski serial animowany przygodowo - fantastyczny. Dawniej (początek lat 90?) ponoć leciał w polskiej telewizji pod tytułem Szagma i zaginione światy. Przy okazji, z 52 odcinków udało mi się na sieci znaleźć 33 z angielskim tłumaczeniem, gdyby ktoś wpadł gdzieś na ten serial to dajcie znać Smile
Zapisane

BH ouji
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 245


Fan Toshiyuki'ego Takahashiego


« Odpowiedz #42 : Października 28, 2014, 18:00:07 »


BH - oglądasz kreskówkę tylko dlatego, że ma 8bitowy motyw? Adventure Time ma lekko chiptunowe backroundy...

Oh

Co do klasyk wiele z nich widziałem na satelicie, jak np. Tom & Jerry kids, przygody syrenki, Denisa zanim trafiły do polski

Jest też taki klasyk "Mighty mouse" którego chyba nie zobaczymy w polsce niedługo, szkoda sie mówi, mogliśmy mieć DB na początku 1990 roku a tu dali to nam w 1997 (lub 1999) roku!!!

Cytuj
BH pachnie mi zwykłym trollem. Trudno mi uwierzyć w to, że ktoś potrafi w tak głupi sposób argumentować swoje zdanie, tak bo tak, nie bo nie. Czytając jego wypociny na forum po prostu czasem mi brakuje słów i staram się nie komentować tego...

Ho? Więc jestem trollem bo mam w dupie nowe kreskówki? Dziwne, to czemu piszecie na forum o pegasusie która to stara "konsola" (jakiś noob tak pisał w aukcji na allegro) he?
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2014, 10:57:18 wysłane przez BH ouji » Zapisane

I'm back Bitches, tęskniliście (sp?)?
Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #43 : Października 28, 2014, 18:58:29 »

Soul Huntera póbowałęm obejrzeć całkiem niedawno i ogląda się do teraz całkiem przyjemnie. Taki mocny średniak z nieco zagmatwaną i pokręconą fabuła. Duży plus dla "cesarzowej", bo fajna to postać.

Co do Majikku Naito Reiasu, to pisałem o tym wcześniej - to nic innego jak Magic Knight Rayearth Wink
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2014, 19:00:43 wysłane przez Kaplitov » Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
BH ouji
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 245


Fan Toshiyuki'ego Takahashiego


« Odpowiedz #44 : Października 31, 2014, 20:28:21 »

Obejrzałem dzisiaj Chipa i Dale'a po ang. w telewizji, i wow, akcent Rocky'ego aka Monty'ego, brzmi jak australijczyk, i ten jego "mate"

I nadal "dziwnie" mi jest jak słysze Dicka Dastradly'ego jako Zummi'ego
Zapisane

I'm back Bitches, tęskniliście (sp?)?
Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #45 : Listopada 01, 2014, 11:09:37 »

Wracając jeszcze do tematu "horrorów dla nieletnich" -w sumie Halloween było xD, mianowicie do Gęsiej Skórki i Czy Boisz się Ciemności? Jedno obu serialom coś trzeba przyznać, dziś w czasach rosnącej źle rozumianej poprawności politycznej i obrońców moralności, mogę się założyć, że tego typu programy spotkałyby się z oburzeniem ze strony rodziców i najprawdopodobniej szybkim skasowaniem z ramówki (skoro podobno nawet Hello Kitty krzewi okultyzm i demonizm wśród dzieci).

Jako dzieciak oglądałem oba programy i trudno by je było nazwać strasznymi (heh nie spałem jedynie po dwóch programach... jednym z nich było Archiwum X, po którym bałem się, że porwą mnie kosmici, drugim zaś paradokument Duchy z Discovery Channel... który nawiasem mówiąc do dziś emitowany jest na ID. Dziś jedno i drugie budzi uśmiech politowanie ale dla 4-5 letniego mnie był to powód do nieprzespanej nocy), ale na pewno przykuwały uwagę swoją unikalną tematyką. Czy Boisz się Ciemności przybyło do nas z Kanady (zresztą jako spora część kreskówek/programów z Nick'a) i na pewno może się pochwalić, jednym z najgorszych nieletnich aktorów. Recytowanie tekstu, walenie kwestii bez emocji w sytuacjach zagrożenia. Każdy odcinek na dobrą sprawę pod kilkoma względami był taki sam. Mamy jednego dzieciaka -zazwyczaj bohatera, oraz drugiego dzieciaka będącym typowym stereotypowym telewizyjnym "bully". Oboje najczęściej wpadają w tarapaty, bohater ratuje chamka i żyli długo i szczęśliwie. Prawdę mówiąc najbardziej klimatyczną rzeczą z całego programu było... intro.

Gęsia Skórka oparta jest na serii opowieści napisanych przez R.L Stine'a pod tym samym tytułem. Pan Stine zresztą często nazywany jest Stephenem Kingiem dla nieletnich. Jako dzieciak w podstawówce miałem do czynienia z jego książkami za sprawy biblioteki szkolnej, ot człowiek na odczepnego wziął parę książek by wychowawczyni nie czepiała się, że nie nic nie czytam (co było nie prawdą, ale w tym okresie zajadałem się literaturą fantasy a zwłaszcza serią Dragon Lance), ale byłem pozytywnie zaskoczony stosunkowo bardzo dobrym podejściem do czytelnika. Wracając jednak do serialu TV, aktorstwo również nie stało na wysokim poziomie, ale wg mnie było lepsze niż to w Are you Afraid of the Dark. Same historie również wydawały się ciekawsze i można by powiedzieć straszniejsze. W Are you Afraid of the Dark, każda historia jest tylko tym.. historią opowiedzianą przez jedno z członków Stowarzyszenia Ciemności, w Gęsiej Skórce jest zupełnie na odwrót. Owszem bywały wyjątkowo słabe odcinki, ale i takie z których po pewnym retuszu scenariusza można by było zrobić jakiś horrorek klasy B.


Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

rascal
私はラスカルです。
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 230



WWW
« Odpowiedz #46 : Listopada 01, 2014, 17:31:01 »

Tak nawiązując do tych 2 seriali :
http://splay.pl/2014/10/31/boisz-sie-ciemnosci-gesia-skorka-straszylo-dziecinstwie/
Akurat wczoraj natrafiłem ten ten wpis na spidersweb
Zapisane

BH ouji
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 245


Fan Toshiyuki'ego Takahashiego


« Odpowiedz #47 : Listopada 09, 2014, 11:05:16 »


Z europejskich wersji (jak USA) wycięto również fakt, że dwie sailorki czyli Sailor Uranus (darujmy sobie żarty o odbytach Cheesy) i Sailor Neptune były lesbijkami.. i tak z pary zrobiono.. siostrzyczki.

Sailor Uranus wygląda na chłopaka więc nic dziwnego, jakby co lubie ich temat muzyczny

Z Sailor Moon lubie: Sailor V, Sailor Iron mouse, Tą czerwonowłosą wiedzme w okularach (ciągle zapominam jej imienia) i Seiye (dziewczyne oczywiście, nie chłopaka) bo jako jedyna rozumie Bunny aka Usagi
Zapisane

I'm back Bitches, tęskniliście (sp?)?
skroll1
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« Odpowiedz #48 : Listopada 25, 2014, 09:51:42 »

z takich seriali to John Irwin Mcgiver wybaczcie za brak polskich znakow, ale pisze z zagranicy  zawstydzony
Zapisane

Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #49 : Listopada 29, 2014, 03:15:26 »

Nie wiem czy ktoś już o nich wspominał, ale osobiście za młodu bardzo lubiłem oglądać animacje na FoxKids oparte na komiksach Marvela. DC w sumie wcale nie było w tyle dając takie programy jak: Batman Animated Series, Batman Przyszłości, Liga Sprawiedliwych czy z bardziej współczesnych Teen Titans i Liga Młodych gdzie nawiasem mówiąc danie "przybocznym" więcej osobowości poza "mniejsza kopia danego bohatera" było całkiem ciekawym pomysłem.

Wracając jednak do animacji Marvela na Fox Kids. Jedną z bardziej znanych animacji był oczywiście Spiderman z 1994 roku. Interesujące jest to, że większość z wymienianych tutaj przeze mnie animacji, nie miała w sumie początku opowiadającego nam jak to się wszystko zaczęło. Więc zamiast pierwszego odcinka mówiącego nam o tym jak Peter został ugryziony przez napromieniowanego pająka a później poniekąd przez jego ignorancje został zamordowany jego wujek, serial rzuca nas od razu do walki Spidermana z Jaszczurem. Animowany Spiderman wg mnie był całkiem niezłą interpretacją komiksu (a właściwie jego późniejszych wersji) i całość oglądało się całkiem przyjemnie. Owszem bywały gorsze chwile jak cała pieruńska saga o klonach i o tym kto jest czyim klonem była zbytnio zagmatwana i nudna. Sam serial również niestety kończy się.... na absolutnie niczym i piekielnym cliff hangerem, który nigdy nie zostanie rozwiązany. Warto chyba również napomnieć, że w kreskówce pojawiało się też sporo innych postaci z uniwersum Marvela jak X-meni, Dr. Stange, Blade, Ghost Rider czy Punisher.

Kolejnym popularnym show byli również wspomniani wcześniej X-meni. Większość z Was, którzy oglądali ten serial zapewne pamięta również jego czołówkę... a właściwie muzykę. W każdym razie podobnie jak w Spidermanie o przeszłości X-menów dowiadujemy się nie przez chronologiczną progresję fabuły lecz przez liczne retrospekcje. Pierwszy odcinek ponownie rzuca nas poniekąd w sam środek akcji, gdyż już tutaj pojawiają się znane mechy... droidy?... roboty?... jak kto woli, do wyłapywania mutantów czyli Łowcy. Xmeni posiadali sporą dawkę akcji jak i wspominany przez wielu ukryty wątek o segregacji rasowej.. ba serial całkiem dobrze obrazuje nawet radykalne ugrupowania nacjonalistyczne pokazując, że często ich członkowie sami mają "nieczystą krew" w rodzinie, podobnie jak u przywódcy Friend of Humanity (serialowy odpowiednik KKK na mutantów), którego ojcem był mutant. Można się przyczepić -podobnie zresztą jak w Spidermanie, sztywnych żartów czy faktu, że X-meni czasem zachowują się jak debilne nastolatki i sagi o Feniksie, ale wciąż uważam X-Men za naprawdę przyzwoite widowisko... które w przeciwieństwie do Pająka doczekało się przynajmniej zakończenia.

Fantastyczna Czwórka. Prawdę mówiąc nigdy nie byłem fanem tej serii. Program doczekał się jedynie 3 sezonów i.. o dziwo opowiada nam historię genezy super kwartetu. Co prawda wciąż jako retrospekcje, gdyż członkowie opowiadają swoją historię w Talk Show, ale przynajmniej ludzie nie obeznani z uniwersum Marvela od razu wiedzą co i jak. Czy był to zły serial. Prawdę mówiąc nie, a na pewno był zdecydowanie lepszy niż późniejsza edycja która pojawiła się na Cartoon Network (oparta na filmie, nie na komiksie), gdzie Johnny Storm z i tak wkurzającej postaci zamieniłem się po prostu w rasowego dupka. Wracając jednak do wersji z 1994, seria miała swoje momenty a i Rzecz był kozak (jedyna nie wkurzająca postać w nowej odsłonie nawiasem mówiąc). Nie obyło się również bez cross overów w postaci Srebnego Serfera, Hulka czy krótkich ujęć ukazujących Spidermana i Xmenów. Gorzej niż w przypadku Xmenów i Spider'a, ale dało się oglądać bez zgrzytania zębami.

IronMan. Jeszcze krócej, tylko dwa sezony. Przyznaję, że pierwsze odcinki Iron'a wyglądały słabo. Animacja kulała, theme song był nijaki (organy... wut?) a i same historie były raczej nudne i nie pokazywały niczego ciekawego. Wszystko to zostało naprawione w sezonie drugim. Animacja była o niebo lepsza, płynna dzięki czemu sceny walk nie wyglądały tak sztywno, IronMan miał chyba jedne z lepszych one liner'ów (wciąż przaśne, ale lepsze niż suchary SpiderMana) zaś intro zastąpiono przyzwoitym kawałkiem "I am IronMan". Niestety po finalnej walce z Mandarynem w sezonie drugim, jak wspomniałem na wstępie, IronMan przeszedł na emeryturę... a szkoda.

Ostatnie show na FoxKids oparte na uniwersum Marvela jakie przynajmniej na obecną chwilę przychodzi mi do głowy był Srebny Serfer. Tu niestety możemy mówić o Greckiej tragedii... jeden sezon zakończony na Cliff Hangerze w którym Thanos ma zaraz rozdupczyć cały kosmos. Sezon drugi był planowany, ba do 8 odcinków powstał pełny scenariusz, problem jednak, że po pierwszym sezonie produkcję zawieszono. Dla wielu Srebny Serfer był najprawdopodobniej zbyt nudny, bo ten jest trochę innym rodzajem bohatera. Tutaj mamy do czynienia bardziej z umęczoną duszą, która chce odpokutować za grzechy które popełnił przez Galaktusa Pożeracza Światów. Warto również napomnieć, że to chyba jedyna z wymienionych animacji gdzie historia opowiadana jest w czasie rzeczywistym (a nie przez retrospekcje) od A do Z a właściwie do D bo jak wspomniałem powstało raptem 13 odcinków.
Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

rascal
私はラスカルです。
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 230



WWW
« Odpowiedz #50 : Listopada 29, 2014, 17:14:38 »

Mnie  z tych, których wymieniłeś, w zasadzie podobał się tylko Spiderman, reszta mnie jakoś totalnie nudziła. Nie znam osobiście komiksów bo nie ciągnie mnie do takich historyjek o super bohaterach, w dodatku rysowanych nie w sposób jaki mi odpowiada.
Zapisane

razdwa
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« Odpowiedz #51 : Grudnia 02, 2014, 11:30:41 »

  chess
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #52 : Grudnia 06, 2014, 04:43:21 »

No proszę.. mamy fanatyka "Mody na sukces". Ech co za serial, w którym każdy bzyka się z każdym i to nawet po kilka razy. Pewnie koleżka ma wszystkie odcinki zgrane na kasetach vhs albo wypalone na dvd  naughty
Zapisane

retRoben
Gość
« Odpowiedz #53 : Grudnia 06, 2014, 11:02:56 »

Moje ekhem... dzieciństwo, czyli '98 - '02

Każdy powinien znać "Załogę G", emitowaną w czasach PRL. Jako że w tamtych czasach nawet nie myślano o tym by taki Gruzin jak ja był na świecie powstała alternatywa... Każdy z pewością zna tytuł "Eskadra Orła", który jakąś tam popularność miał na Fox Kids.


Kolejny tytuł: "MASK", zawsze jarałem się pojazdami które zmieniały się w latające hybrydy xD


Beetleborgi czy MMPR były najczęściej oglądanymi serialami w moim żywocie.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=dJj2HKciKLs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=dJj2HKciKLs</a>

Szanujecie Samurajów z Pitca kot?
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=xyBACXYHfkk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=xyBACXYHfkk</a>
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=djXHJnO2Vqo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=djXHJnO2Vqo</a>
Zapisane
pawgal
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 189


NESomaniac


« Odpowiedz #54 : Grudnia 06, 2014, 14:20:38 »

Szanujecie Samurajów z Pitca kot?

No ba, szczególnie, że również z wielką radością grają na famicomie Wink

Zapisane

この番組は、ご覧のスポンサーの提供でお送りします。
Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #55 : Grudnia 09, 2014, 13:56:23 »

Mnie  z tych, których wymieniłeś, w zasadzie podobał się tylko Spiderman, reszta mnie jakoś totalnie nudziła. Nie znam osobiście komiksów bo nie ciągnie mnie do takich historyjek o super bohaterach, w dodatku rysowanych nie w sposób jaki mi odpowiada.

Sam posiadam jedynie książkę z przedrukami komiksów ze Spidermanem z tzw. "złotego wieku" komiksów. Sporo się zmieniło od tamtych czasów, zresztą tyle relauchów ile DC i Marvel odwaliło w swojej historii jest porażająca.

@retRoben
Eskadra Orła to pamiętam, że grupa nastolatków + dzieciak walczyli z jakimiś mocno nieporadnymi kosmitami Cheesy Co MASK to zawsze wkurzał mnie ten dzieciak, który zawsze musiał się wpierdzielić w tarapaty by potem musiał go uratować jego tatuś. W ogóle cała kreskówka swoją konstrukcją przypomina nieco G.I Joe

Pamiętam, że na Fox Kinds o godzinie 23:30 leciał Shin Chan. Hehe poniekąd genialne anime. Ale w Polsce dostępne było jedynie kilkanaście odcinków. Trzeba przyznać, że niektóre teksty były zacne.

Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

retRoben
Gość
« Odpowiedz #56 : Grudnia 09, 2014, 15:57:01 »

Pamiętam, że na Fox Kinds o godzinie 23:30 leciał Shin Chan. Hehe poniekąd genialne anime. Ale w Polsce dostępne było jedynie kilkanaście odcinków. Trzeba przyznać, że niektóre teksty były zacne.
Poznałem to Anime w 2003 roku jak ponownie podłączono mi kablówkę w bloku. Gniłem z jego Gołego boogie.
Zapomniałbym o moim ulubieńcu, swoją słodkością zdobył moją sympatię :3

Hamtaro propsy od 2003
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #57 : Grudnia 09, 2014, 19:25:28 »

Poza Mmpr moim ulubionym serialem przypomniało mi się jeszcze kiedyś emitowane na Fox kids to.
https://www.youtube.com/watch?v=PwhkKsq_0gk
W Pl to się nazywało bodajże Wirtualni jeźdźcy.
Zapisane
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #58 : Grudnia 10, 2014, 17:11:18 »

A to przypadkiem nie są Power Rangers? ;p
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
Mati
Gość
« Odpowiedz #59 : Grudnia 10, 2014, 19:08:33 »

Nie, to zupełnie co innego, lecz słuszne spostrzeżenie, bo to właściwie przebiegało na podobnej zasadzie. Walka ze złem jak tego typu seriale.
http://pl.wikipedia.org/wiki/VR-Troopers
Zapisane
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 20 zapytaniami.