Kwietnia 24, 2024, 18:52:53 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2 3 ... 34
  Drukuj  
Autor Wątek: Nagrywanie ROM'u na kartridż  (Przeczytany 173335 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
vfk
Gość
« : Stycznia 18, 2006, 22:04:43 »

Witam
Bardzo fajny artykul jest tutaj na stronie jak nagrac na carta do pegasusa. Lecz jestem posiadaczem NES'a i nigdzie nie znalazlem poradnika dla zupełnego laika jak to zrobic jesli chodzi o moja konsole. Strona Siudmego jest zbyt zaawansowana jak dla mnie. Z gory dzieki i pozdrawiam
vfk
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2008, 17:46:22 wysłane przez siudym » Zapisane
Adrianq
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 52



« Odpowiedz #1 : Stycznia 18, 2006, 22:52:38 »

Naprawde ... Szefie tam wszystko jest  ja tez nie wiedziałem co sie dzieje ... (i nadal nie wiem) ale kup sobie programator i pamieci Flash badz EPROOM i popatrz na alldataschet.com (czy jakos tak)  zobacz pinouty na stronie Siudyma i porownuj serio wszystko jest..

                                                                             Pozdrawiam Adrian
Zapisane

Pozdrawiam Adrian
vfk
Gość
« Odpowiedz #2 : Stycznia 19, 2006, 12:00:12 »

coz jak juz mowilem jest zupelnym laikiem i dla mnie niektore rzeczy nie sa oczywiste. a tak btw. jak juz bede mial programator i nagrywal na eeprom'y to czy po nagraniu mozna z nich kasowac dane czy to operacja w jedna strone ?
Zapisane
Senshu
Wspiera aktywnie
Major
*
Offline Offline

Wiadomości: 648


« Odpowiedz #3 : Stycznia 19, 2006, 13:27:13 »

To zalezy, ja np nie mam pojecia jak uzyć eepromu zamiast mask roma Cheesy polecam zapoznac sie z podstawymi zagadnieniami z zakresu elektroniki, i e. cyfrowej, żebys nie wypisywał głupot.
Zapisane
siudym
Gość
« Odpowiedz #4 : Stycznia 19, 2006, 13:34:44 »

kup sobie programator, jakas pamiec FLASH 29F010 lub 28F010 i pobaw sie na poczštek z jakims kartem od pegasusa.
(w karcie wymieniasz romy na podstawki i tyle. potem nagrywasz gre na pamiec FLASH. i dziala.)

szybko zrozumiesz o co chodzi.
Zapisane
vfk
Gość
« Odpowiedz #5 : Stycznia 19, 2006, 13:38:19 »

wlasnie z poradnika nie bardzo kumam o co chodzi z tymi podstawkami  huh jak to wymienic ? bo juz rozgladalem sie za programatorem a cart do pegasusa to tez zaden problem Wink
Zapisane
siudym
Gość
« Odpowiedz #6 : Stycznia 31, 2006, 21:47:23 »

podstawek sie nie wymienia, jedynie zamieniasz pamieci rom na podstawki.
chodzi o to ze stara pamiec ROM musisz wylutowac a na jej miejsce wsadzic podstawke. potem bedzie mozna sobie wkładac/wyjmowac nagrane pamieci w podstawke. proste strasznie...

cos na podobe procesora w pc lub pamiecie - dzieki podstawce mozna je wymieniac prawda?:]
Zapisane
vfk
Gość
« Odpowiedz #7 : Lutego 01, 2006, 12:19:19 »

problem mi sie sam rozwiazal. kupile przejsciowke do NES'a na carty do pegasus'a. teraz bede sie mogl bawic :]
Zapisane
kokodin
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 135


« Odpowiedz #8 : Lutego 17, 2006, 13:54:28 »

witam mam taki cart d.j.boy ale spotyka się to częœciej jako Rollergames
jaki to ma maper i co na to wlezie (może dizzy Cheesy)
wyglšda tak ma 2 duże chipy 28 nużek (1232c 9110 i 1233c 9109)
a po œrodki czarnš kropke
Zapisane
siudym
Gość
« Odpowiedz #9 : Lutego 19, 2006, 20:56:09 »

d.j. boy to jakis hack z tego co wiem.
i chyba to jest POWER BLADE 1 lub 2.

jesli tak to na tego karta nagrasz sporo dobrych gier MMC3 (2x po 128KB czyli max gry 256KB)
Zapisane
marshall
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 21


WWW
« Odpowiedz #10 : Marca 12, 2006, 21:49:41 »

Po czym poznać, czy AKURAT TĽ grę, można nagrać na AKURAT TEN cart.. kurcze mówicie o jakiœ maperach, a ja kompletnie nie wiem o co chodzi...
Zapisane
BOJAN
Gość
« Odpowiedz #11 : Marca 12, 2006, 21:54:47 »

Cytuj
Po czym poznać, czy AKURAT TĽ grę, można nagrać na AKURAT TEN cart.. kurcze mówicie o jakiœ maperach, a ja kompletnie nie wiem o co chodzi...
[snapback]4121[/snapback]

poprzegladaj tematy na forum [Sprzęt/Hardware] i przeczyt. poradnik na stronie
Zapisane
cyco
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 10


« Odpowiedz #12 : Czerwca 17, 2006, 11:52:49 »

Siemka. Chciałem sobie kupić jakiœ programator ale nie wiem jaki wybrać. W instrukcji do nagrywania kartów jest napisane żeby kupić sobie willema na allegro ale one tam kosztujš po 200 zł  smiley  Po za tym co to jest ta podstawka? Jš się dostaje razem z programatorem czy jak ? Aha i jak możecie to dajcie stronke tego siudyma. Z góry dzięki.
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #13 : Czerwca 17, 2006, 13:28:19 »

http://www.romlab.prv.pl/
Tam powinieneœ się wszystkiego dowiedzieć.
Zapisane
cyco
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 10


« Odpowiedz #14 : Czerwca 17, 2006, 13:36:33 »

Cytuj
http://www.romlab.prv.pl/
Tam powinieneœ się wszystkiego dowiedzieć.
[snapback]6413[/snapback]
Ej no fajnie tylko ze tu jest wszytko po angielsku... Przetlumacz mi na polski... A strona siudema ?
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #15 : Czerwca 17, 2006, 13:48:02 »

To jest właœnie jego strona.
Zapisane
cyco
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 10


« Odpowiedz #16 : Czerwca 17, 2006, 20:45:33 »

Cytuj
To jest właœnie jego strona.
[snapback]6416[/snapback]

Kurcze ale ja nic z tego nie łapię. Masz może gg do Pieruna? Jakiego programatora użyć i jakich pamięci i gdzie je kupić ?
Zapisane
Pierun
Wspiera aktywnie
Chorąży
*
Offline Offline

Wiadomości: 227



WWW
« Odpowiedz #17 : Czerwca 17, 2006, 21:26:08 »

Jak będzie siudym, to pewnie ci pomoże - ja się tutaj nie zajmuję hardware, bo sie na tym nie znam - tylko on. Mozesz też napisac do niego, lub do Senshu, PM'a.
Zapisane

Jeżeli ktoś długo czeka na aktywację konta na forum, to pisać do mnie.
setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 315



WWW
« Odpowiedz #18 : Czerwca 17, 2006, 21:38:12 »

Senshu wyemigrował do Irlandii (to cham! Cheesy).

Siudym za dużo nie pomoże, powie jakieœ pierdoły i odeœle do swojej strony. Tam wszystko jest (na stronie www.nes.e9.pl też jest poradnik: http://online.freeware.info.pl ), trzeba tylko UMIEĆ dobrze CZYTAĆ i starać się to zrozumieć. Najlepszš metodš jest ta prób i błędów. Nic nie przychodzi łatwo.
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2015, 15:31:34 wysłane przez setezer » Zapisane

DarQo
Wspiera aktywnie
Chorąży
*
Offline Offline

Wiadomości: 159


8-bit powinno wystarczyc kazdemu


WWW
« Odpowiedz #19 : Czerwca 18, 2006, 12:09:29 »

eh, cały ten poradnik to tylko kilka zdań Siudyma wyciętych z całego wątku który był na starym forum. A jego strona jest spoko ale raczej dla tych co już coś umieją, np. jest fajny tekst jak zrobić przełącznik horizontal/vertical. OK, tylko nigdzie nie jest napisane po co to się robi. Czy to ma coś wspólnego z tym że gdybym chciał nagrać na carta z grą JamesBond(horizontal) inną grę np. TMNT3(vertical) to musiałbym zrobić taki przełącznik czy nie? Kolejna sprawa to dzielenie romów. Jak wiadomo różnie bywa z wielkościami PRG ROM i CHR ROM, jak w takim razie dzielić romy? Pytań mam jeszcze mnóstwo ale na wszystko przyjdzie pora Wink
Zapisane

p***ole metro wole retro
Strony: [1] 2 3 ... 34
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 18 zapytaniami.