Kwietnia 25, 2024, 09:15:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 ... 32 33 [34]
  Drukuj  
Autor Wątek: Nagrywanie ROM'u na kartridż  (Przeczytany 173370 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #660 : Lipca 27, 2014, 14:09:35 »

To jest kostka Winbonda flash 256KB, jak najbardziej się nada
Zapisane
FamiGyver
Aktywny spambot
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 268


Patryk The Hedgehog 400


WWW
« Odpowiedz #661 : Lipca 27, 2014, 14:19:16 »

Dobra, to kostkę flash już SE znalazłem. I podstawkę też już mam. Jak znajdę inne kostki to sie będę pytał bo mam trochę tego czegoś. Jeszcze bym kupił kartridż od kogos do przeróbki. MaarioS odezwij się w sprawie programatora na PW.

machbed: Nie pozwalaj sobie dzieciaku z tymi przekleństwami.
spoko. z tym że ja nie mam czegoś tylko szrot komputerowy
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2014, 18:00:02 wysłane przez FamiGyver » Zapisane

ghpmrsjl
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 22


Cześć!


« Odpowiedz #662 : Października 09, 2014, 19:38:03 »

Cześć, czy ktoś nagrałby mi rom na katridża z "lód lód hokej wyzwanie"? Ile taka przyjemność by mnie kosztowała? Smile
Zapisane
Buu
Fan klapków firmy Kubota
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 82



« Odpowiedz #663 : Października 11, 2014, 13:01:26 »

Mówisz o Kunio Kun Ice Hockey Challenge? A po co ci reprodukcja? Tanio dostaniesz ten hokej na allegro i na ebay. Nie pamiętam już na jakim tam maperze siedzi ta gra ale decydowanie szybciej dostaniesz ją kupując na aukcji.
Zapisane
ghpmrsjl
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 22


Cześć!


« Odpowiedz #664 : Października 11, 2014, 16:22:56 »

przeglądałem i nigdy nie widziałem Smile przejrzę jeszcze raz, może znajdę. ale jak ktoś w miarę tanio by się podjął to bym i tak kupił Smile
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #665 : Października 11, 2014, 22:51:35 »

A no dokładnie, tak jak powyżej kolega Buu powiedział, nie ma sensu marnować carta i układy na grę tak popularną, prawdopodobnie nawet więcej zabulisz za części, robociznę i wysyłkę niż to warte albo i nawet na pewno. Jeżeli chcesz to być może u mnie jeszcze gdzieś leży jedna sztuka którą mógłbym Ci puścić
Zapisane
Janota 8
Gość
« Odpowiedz #666 : Października 11, 2014, 23:33:51 »

ghpmrsjlowi chodzi raczej panowie o spolszczoną wersję tej gry, dlatego mówi o nagraniu jej, przynajmniej tak mi się wydaje. 
Zapisane
Hilfer
Kamerdyner Pegasus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 264

Zwany również jako Pomocznik xD


« Odpowiedz #667 : Października 12, 2014, 07:56:23 »

ghpmrsjlowi chodzi raczej panowie o spolszczoną wersję tej gry, dlatego mówi o nagraniu jej, przynajmniej tak mi się wydaje. 

Robi, ale spolszczenie i tak najlepiej wgrać na oryginalnym karcie Wink , który właśnie będzie tańszy od szukania części i robienia od nowa
Zapisane

Hilfer heiße ich, möchte ich helfen dich Smile
Buu
Fan klapków firmy Kubota
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 82



« Odpowiedz #668 : Października 12, 2014, 13:24:45 »

przeglądałem i nigdy nie widziałem Smile przejrzę jeszcze raz, może znajdę. ale jak ktoś w miarę tanio by się podjął to bym i tak kupił Smile

http://www.ebay.co.uk/itm/Nintedo-Famicom-KUNIO-KUN-Nekketsu-HOCKEY-Family-Computer-Nes-/151430196034?pt=Video_Games_Games&hash=item2341f16b42

http://www.ebay.co.uk/itm/Cassette-only-Kunio-Kun-IkeIke-Nekketsu-Hockey-bu-Famicom-Tested-Wholesale-/121412630595?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c44c1b843

http://www.ebay.co.uk/itm/Famicom-NES-KUNIO-KUN-IKE-IKE-NEKKETSU-HOCKEY-Mint-Condition-Nintendo-JAPAN-fc-/310866441493?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4861157515

Coś słabo szukałeś. Masz tu przykładowe linki z aukcji z Kunio hokej a jest ich znacznie więcej. I na tym kończę by nie offtopować. Masz już wszystko podane na talerzu. Działaj.
Zapisane
siudym
Gość
« Odpowiedz #669 : Listopada 30, 2014, 15:03:48 »

Dawno nie w temacie. Pytanko - na chwile obecna jakie sa najtansze metody (na USB) do wypalania prostych flash? Moze byc max 256kbit (32KB) jakies 29F256~. Do prostych nagran NROM na cart.

A moze kazzo? Ile obecnie trzeba dac za to + jakis crt NROM flashami.
Zapisane
Skorpion
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 64


« Odpowiedz #670 : Grudnia 03, 2014, 10:52:38 »

    Niedawno nabyłem okazyjnie na allegro.pl zestaw z programatorem MiniPro TL866CS. Jest to programator z 40-stykową podstawką ZIF, podłączany poprzez port USB, dodatkowo umożliwiający sprawdzanie niektórych układów z serii 14???, 40??, 40???, 74HC??, 74HC???, 74LS?? oraz 74LS???. Według przestarzałych już danych obsługuje 13183 układów, choć niestety akurat nie podany przez Ciebie 29F256; na stronie wytwórcy jest pełna lista (dla nie najnowszej już odsłony oprogramowania). U mnie sprawdza się znakomicie, zaznaczę jednak, iż nieczęsto potrzebuję go użyć. Ważną zaletą, która ostatecznie zdecydowała o jego wyborze, poza USB, jest dostępność oprogramowania dla Linuksa (i wszystkich innych środowisk, dla których uda się ten kod skompilować).
    Co więcej, dostępna jest również droższa odmiana TL866A, w stosunku do TL866CS wyposażona w złącze ICSP i jego obsługę. Właściwie odwrotnie: „CS” stanowi zubożoną o te właściwości „A”, rzeczywista różnica polega bowiem na zaoszczędzeniu na wspomnianym gnieździe (przy pozostawieniu w obudowie i na płycie głównej miejsca na nie) oraz wgraniu innego oprogramowania do głównego mikro-kontrolera. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by posiadacz MiniPro TL866CS nabył brakujące złącze, przylutował i przymocował je, a następnie wymienił program wewnętrzny na właściwy TL866A. Doszli do tego członkowie forum „EEVblog”, a przede wszystkim niejaki radioman, co zaowocowało stworzeniem odpowiedniego narzędzia programowego oraz instrukcji postępowania. Rzecz opisano potem na wielu innych stronach i blogach, sporo szczegółów podał na przykład redaktor „Evan's Techie-Blog” - choć od czasu tamtego wpisu uaktualniono wspomniane narzędzie i parę innych kwestii mogło ulec zmianie, najświeższy wieści w tej sprawie są zawsze na wspomnianym forum. Sam nie próbowałem jeszcze robić tego ze swoim urządzeniem, gdyż nie miałem na razie potrzeby użycia gniazda ICSP, jeśli kiedyś taka najdzie, to wtedy się za to zabiorę.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2014, 10:54:27 wysłane przez Skorpion » Zapisane

siudym
Gość
« Odpowiedz #671 : Stycznia 06, 2015, 11:50:10 »

Przerabial ktos pamieci FLASH 1/2mbit majace pin #1 /RESET ? Kiedys mialem jedna taka kostke, ale nie pamietam juz jak wygladala sprawa z pin1 reset. W opisie PDF jednego modelu jest:

"The reset input pin can be used in some application. When RESET pin is at high state, the device isin normal operation mode. When RESET pin is at low state, it will halts the device and all outputs areat high impedance state. As the high state re-asserted to the RESET pin, the device will return toread or standby mode, it depends on the control signals. When the system drives the RESET pin lowfor at least a period of 500 nS, the device immediately terminates any operation in progress durationof the RESET pulse. The other function for RESET pin is temporary reset the boot block. Byapplying the 12V to RESET pin, the boot block can be reprogrammed even though the boot blocklockout function is enabled."

Obecnie mam w podstawce pin #1 - NC. I nie wiem czy mozna zostawic - czy NC tego pinu nie bedzie miec znaczenia. Wg. opisu VCC normal mode, GND stopuje prace pamieci?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2015, 11:52:14 wysłane przez siudym » Zapisane
Krzysiobal
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 140



« Odpowiedz #672 : Stycznia 06, 2015, 12:01:08 »

Nie zostawiamy wiszących wejść w układach CMOS o ile nie są wewnętrznie podciągane. Smile
Zapisane

Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #673 : Stycznia 06, 2015, 15:24:15 »

To jest ciekawe, ja bym to podłączył najpierw do 5V a jak to nie zadziała to bym zrobił zwarcie z /CE. Wg specyfikacji to brzmi jakby to był drugi pin /CE tylko.... po co?? Wink
Zapisane
Krzysiobal
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 140



« Odpowiedz #674 : Stycznia 06, 2015, 15:28:29 »

Jeśli już to pod CE a nie !CE.
Z tego samego powodu dla którego w pamięciach RAM są dwa wejścia `chip select` - o dodatniej logice CE i odwrotnej !CE
Zapisane

Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.
siudym
Gość
« Odpowiedz #675 : Stycznia 06, 2015, 19:39:09 »

Zadzialac, to zadziala z +5V ale...
Pamietam, ze kiedys podpinalem zawsze WE pod OE bo pod GND niektore flashe nie dzialaly. Pod +5V sie boje tak ciagle podlaczone miec. Ale znowu ten pin RESET takze umozliwia podlaczenie pod 12V aby zresetowac hardware lock. Wiec chyba podlaczenie na stałe +5V mu nic nie zrobi?

Grzebiac w necie:
http://blogs.yahoo.co.jp/aaoommhhtt/29903085.html

Chyba mozna zostawic +5V pod RESET.

EDIT. Zrobilem na stale RST z +5V - dziala ok, chyba bedzie ok.

EDIT2. RESET wiszacy w powietrzu takze wogole nie wadzi, wszystko chodzi.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2015, 10:05:58 wysłane przez siudym » Zapisane
Strony: 1 ... 32 33 [34]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 18 zapytaniami.