Marca 28, 2024, 09:53:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Megaman/Rockan - hacki  (Przeczytany 3904 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« : Sierpnia 17, 2008, 13:14:53 »

Ostatnio skompletowałem sobie chyba wszystkie hacki "Blue Bombera" i dwa wieczory upłynęły na odsiewaniu ziarna od plew. Tak, niestety, jak to zresztą zawsze bywa, 70% tych patchy to guano w najczystszej postaci.

Wszystkie, co myślę jest oczywiste, są co najmniej hardcore'owe. Nie jestem 'mientki', ale wielu z nich bez save state'ów nie dałbym rady ukończyć (grałem oczywiście na konsoli bo na PC byłoby mniej wygodnie). Szczególnie sprawa tyczy się Rockman No Constancy, który na poziomie hard jest chyba nie do przejścia dla zdrowego na umyśle człowieka. Sogetsu już napisał o nim parę słów, więc nie będę go dublować.

MM1 - Bass v1.0 / MM2 - The Adventure of Bass II v1.0
Różnice są w bohaterze, wysokości skoków, grafice kulek z bustera i w przypadku MM2 liście dialogowej, Dr.Lighta zamiast Willy'ego. Sprite'y wykonane nieźle, podobnie jak animacja. Niestety autor nie przerobił Megamana w outro (hełm i spacerująca postać).

MM1 - Protoman The Red Bomber v3.0 / MM3 - Breakman 3 / MM5 - Protoman
J.w z tym, że hacki dopracowane w każdym calu za wyjątkiem MM5. Spite nie do końca jest dobrze wykonany, a w przypadku wcześniejszej wersji (znanej jako Protoman 5) wręcz tragicznie.

MM1 - Roll i Rollchan
J.w tyle że zamiast Megamana gramy Roll. Patch jest w dwóch wersjach dla Megamana i Rockmana (czyli dla U i J).

MM5 - Elecman 5
J.w tyle, że gramy Elecmanem - niestety niebieskim. ;]

MM1/MM6 - Showdown i MM1/2 - Willy's Conquest v0.46/0.71b
Hacki na które składają się same walki (levele po 1, 2 ekrany). Willy Conquest są arcy hardcore'owe bo zmodyfikowane zostały liczby obrażeń i przestały działać zależności typu: "broń X działa na RobotMater Y".

Drobne hacki w mechanice gry, czyli hi-speed (MM1), hi-jump i najciekawszy: enemy lifebar (MM3). Pierwszy przyspiesza Megamana, drugiego też łatwo się domyśleć (wyższe skoki) - imo średnio użyteczne i trzeci najfajniejszy to obok lifebara MM jest lifebar wrogów (wszystkich na danym ekranie!).


Pozostałe hacki to całkowite konwersje gier, nie tylko w palecie kolorów i budiowie leveli, ale i czasem mody ASM czy podmiana muzyki. Tutaj nie będę się zbytnio rozwodzić tylko wymienię polecane przeze mnie tytuły:

MM1:
Neo; Zero.

MM2:
Remix II beta2; Neo; Ultra v1.0, Exile, No Constancy; Min; Revenge of The 8 Robot Masters.

MM3:
Double Team 3.


No i tyle, reszta imo to szrot. Jakby kto chciał paczkę to pisać na PM. Choć lepiej zajrzeć na RHDN i samemu popatchować. Tongue
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #1 : Sierpnia 17, 2008, 18:40:23 »

W porównaniu do innych kultowych gier na NES'a to trzeba przyznać że coś mało jest hacków mega mana.
Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #2 : Sierpnia 17, 2008, 19:28:01 »

Czy ja wiem, czy mało...? Do SMB raczej nie ma się co równać, ale nie ma ich znowu tak mało...

Z wymienionych tutaj polecam hack MM2 'NEO'. Całkowicie zmienione plansze. Dużo trudniejsze w dodatku, za trudne wręcz. Ale jak ktoś lubi... ; )
A od siebie dodam jeszcze Mega Man Wily's Conquest 2, również hack dwójki (zmienione levele, szybsze poruszanie się i parę innych nowości).
Zapisane
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #3 : Sierpnia 17, 2008, 20:26:06 »

Hmmm, ja naliczyłem 65 hacków. Nie tak znowu mało. Mimo to większość można spuścić w ubikacji.
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
Krisuroku
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 407



WWW
« Odpowiedz #4 : Maja 01, 2009, 13:08:02 »

Hm nieco pozmieniałem 1 część, niestety bez bugów się nie obyło. :/
http://wyslijto.pl/plik/5kjjessysj
http://rapidshare.com/files/227865550/Rockman_by_krisuroku.nes.html
« Ostatnia zmiana: Maja 01, 2009, 13:09:57 wysłane przez Krisuroku » Zapisane
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #5 : Maja 02, 2009, 00:42:13 »

Hard? Eee jak na razie to jeszcze nie jest hard. Hack sprawdzę za kilka dni. ;P

BTW: zapowiada się najlepszy jak dotąd hack niebieskiego bombera. Mimo, że to na razie tylko demo jest to kompletny must have dla każdego fana serii! Zmiany? Huh - i to jakie, głównie ASM mody, ale nie chcę psuć niespodzianki.
http://acmlm.no-ip.org/board/thread.php?id=4963
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
Krisuroku
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 407



WWW
« Odpowiedz #6 : Maja 02, 2009, 10:23:31 »

Wyszło nieco inaczej niż miało wyjść. Myślę, że jak zakończy się moja faza lenistwa to coś tam poprawię i wstawię jakieś utrudnienia.
Co do tego Megaman Forever to faktycznie nic tylko oczekiwać pełnej wersji Cheesy

Edit:
http://rapidshare.com/files/228400497/Rockman_h.nes.html --> trochę pozmieniałem resztę leveli.
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2009, 22:14:00 wysłane przez Krisuroku » Zapisane
Maxwell
Gość
« Odpowiedz #7 : Października 01, 2009, 21:43:53 »

Mógłby ktoś jeszcze raz uploadować wszystkie wymienione w tym wątku hacki?- bo żaden z podanych linków nie działa
Zapisane
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #8 : Października 05, 2009, 23:38:59 »

Wymienione przeze mnie są na RHDN (patche ofkoz). O wynalazki Krisuroku musisz prosić jego samego. ;]
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #9 : Października 28, 2013, 17:54:15 »

Odkurzę trupa.

http://megaman4unnamed.livejournal.com/

Cytuj
Aug. 8th, 2010

The future.

So.. to anyone reading, and whomever cares.
This started as a small experimental romhack in 2006. I continued
work on it in 2007 after various events left me with nothing better to do.
Now, after releasing the 3rd demo in 2010, im deciding to stop working on
this in the same way. You could consider this project cancelled.
The idea of working on a hack like this until completion, by myself, is insane.
I'm already "satisfied" with the amount of work i have placed into this thing.
It is a shame that it will not be complete. But admitedly, the goal i had for
this was crazy to begin with.
Also, the reception i've gotten from the 3rd demo so far, doesn't motivate
me in the least. All i hear is that it still needs work, and people seem to be generally concerned with pointing out whatever isn't good. This has been the subject of overly high expectations for a romhack done by a single individual, and now the work i did is dismissed and put down, and you just ask for more. You aren't getting any new releases. So take it for what it is, or leave it.

Wielka szkoda. Hack zapowiadał się genialnie. Ale jak to zwykle bywa z tak dużymi projektami, ostatecznie nie są kończone.

Ostatnia wersja to "Megaman Forever demo3".
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2013, 17:56:21 wysłane przez Berion » Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #10 : Stycznia 05, 2014, 16:27:20 »

Hack Mega Man III dla fanów poniaczy: link.
Zapisane

Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #11 : Stycznia 05, 2014, 21:56:28 »

Groteska. Cheesy
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
yojc
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 296



« Odpowiedz #12 : Stycznia 06, 2014, 13:05:15 »

Tła plansz i same projekty plansz są zrealizowane na całkiem niezłym poziomie. Oczywiście w większości to rip innych gier, ale widać, że się przyłożono do implementacji.
Inna sprawa to sprite... są po prostu fatalne i zdecydowanie nie przystają poziomem do reszty. Ech - nie obraziłbym się, gdyby wyszła jakaś modyfikacja tego hacka ze standardowymi sprite Tongue
Zapisane


spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #13 : Stycznia 06, 2014, 15:56:28 »

Nareszcie znalazłem zastosowanie dla różowej obudowy  naughty


> . . <
  ___
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2014, 16:59:52 wysłane przez Dred » Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.