Kwietnia 20, 2024, 09:32:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Kunio Kun Ice Hockey  (Przeczytany 2344 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
adamminator
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 93


« : Września 21, 2008, 10:11:49 »

Ice! Ice! Hockey Challenge to gra na konsolę NES, która zupełnie zmieniła moje podejście do hokeju. Do czasu zagrania w nią nie lubiłem tej dyscypliny sportowej - szybko jednak to się zmieniło. Niewątpliwie zasługą tego jest ogromna grywalność produkcji, ale o tym za chwilę.
 
W grze naprzeciw sobie stają różne drużyny, odróżniające się od siebie strojami oraz naturalnie umiejętnościami. Dokładnie więc wybieramy swój zespół, by nie mieć problemów z pokonaniem tych lepszych. W miarę zagłębiania się w grę i pokonywania kolejnych zespołów odblokowujemy nowe stroje, dzięki której nasz gracz zyskuje na sile i obronie. Są to dwa główne parametry, od których zależy całe spotkanie. Obrona pozwala na przyjmowanie większej ilości ciosów od przeciwnika i stracie mniejszej ilości życia. Siła natomiast sprawia, iż nasze strzały są silniejsze, łatwiej powalamy na ziemię naszych wrogów i wykonujemy specjalne strzały.



Skoro już wspomniałem o specjalnych strzałach - warto przedłużyć nieco ten temat - jest to bowiem jeden z największych atutów gry. Wykonywanie specialów jest, z pozoru proste. Wymaga jedynie nieco wolnej przestrzeni i czasu. Wiąże się ono z wielkimi emocjami, ponieważ przeciwnik w każdej chwili może uniemożliwić nam oddanie strzału (i po prostu nas uderzyć). Dlaczego warto wykonywać specjale posunięcia? Po pierwsze, powalają one wszystkich stojących na drodze graczy przeciwnika. Po drugie są doskonałą i pewną metodą na zdobycie gola. I wreszcie po trzecie - fajnie popatrzeć sobie, jak jeden cios zmiata wszystkich z lodu Smile.

Na ogromną grywalność i frajdę płynącą z gry składają się także długość gry. Jedno spotkanie składa się z trzech pełnych emocji meczów, które zapewnią nam niesamowicie dużą dawkę adrenaliny. To powala z nóg!



Sytuacje jeszcze bardziej polepsza oprawa. Zapiera ona, podobnie jak wszystkie inne elementy tytułu, dech w piersiach. Grafika jest ładna, kolorowa. Animacje postaci wyglądają całkiem w porządku, a wygląd oddawanych specjalnych ciosów zachwyca. Wszystko wspaniałe. Podobnie jest i z dźwiękiem. Podczas gry towarzyszy nam wesoła, zachęcająca do walki, muzyczka, której aż chce się słuchać. Nie wiedziałem, że NES aż tyle potrafi!

Na NES-a powstało już wiele gier i mimo, iż okres jego świetności przeminął, wciąż ma wielu swoich zwolenników. Każdy koneser ma swoją listę "TOP", do której zaliczają się różne, najlepsze jego zdaniem, tytuły. Moim zdaniem Ice! Ice! Hockey Challenge zalicza się do takowych, a nawet powiem więcej - jest najlepszy z najlepszych. Pozycja obowiązkowa dla posiadaczy Pegasusa.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2012, 01:39:22 wysłane przez SebaSan1981 » Zapisane
mog123
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 221


WWW
« Odpowiedz #1 : Września 22, 2008, 21:22:06 »

Cale spotkanie nie sklada sie z trzech meczy, ale mecz sklada sie z 3 tercji :p tak pozatym to nawet spoko, ale jakies screeny by sie przydaly, troche o przejmowaniu ciuchow swoich przeciwnikow itp Wink
Zapisane

http://mog123x.blogspot.com/
Moje pięć groszy.
8bitrage
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 301



« Odpowiedz #2 : Września 22, 2008, 22:02:08 »

gra sie fajnie dopuki nie znajdzie sie metody na oszuaknie AI i po 5 sekundach dochodzi kolejny punkt Tongue
Zapisane
adamminator
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 93


« Odpowiedz #3 : Września 27, 2008, 13:20:31 »

ja niestety znalazlem tą metode Tongue i mam wynik 108 do 0 Cheesy
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #4 : Listopada 04, 2008, 00:58:07 »

Ja nie znalazłem żadnego sposobu i końcowe mecze, zwłaszcza finały, sprawiły mi nie lada trudność. Pamiętam, że grę przeszedłem pewnego poranka, przed wyjściem do szkoły (mama wychodziła do pracy na 6 a ja wtedy wstawałem i gierzyłem sobie Cheesy ). Niesamowitą satysfakcję miałem z przejścia tej gry.

Nie chciało mi się też nabijać wyników 100+ do 0 i po kilkunastu zdobytych punktach jeździłem sobie wokół boiska. Szkoda, że w tym akurat elemencie gra jest niedopracowana bo mecze przez to dłużą się strasznie.
Zapisane

Pablo1989
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 93


« Odpowiedz #5 : Listopada 06, 2008, 09:12:53 »

Jako wielki fan Kunio-Gierek Cheesy powiem całkiem fajna odmiana po Blades of steel Cheesy, przywalanie z kija Tongue lub w jaja krążkiem Cheesy, trochę śmiesznie wygląda drużyna w stroju drużyny she devils academy Cheesy.
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #6 : Listopada 06, 2008, 09:46:14 »

Wg mnie najslabsza z tej calej sportowej serii (ktora bardzo lubie). Totalnie noskillowy gameplay i bardzo niewielka roznorodnosc zachowan zawodnikow w porownaniu do to takiego "no nekketsu soccer", szczerze to nie ma czego porownywac, odnioslem wrazenie ze ta gra jest zrobiona na sile. Moze dlatego ze tak naprawde z innymi grami z serii ma niewiele wspolnego - bardzo odstaje na ich tle. Nie uswiadczymy tutaj efektu "wyciskania pada" tak jak ma to miejsce w innych grach z Kuniem gdzie czesto sam gracz musi wlozyc niemaly wysilek fizyczny by pokonac oponenta (vide opcja sprint w cross-country). Tutaj tego nie ma, w hokeja gra sie bardzo leniwie, nie ma szans zeby nas palce rozbolaly. Wspomniany "struggle effect" ktory jest wizytowka sportowej serii nekketsu tutaj zwyczajnie nie wystepuje.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
adamminator
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 93


« Odpowiedz #7 : Listopada 06, 2008, 20:41:47 »

jest tam pare niedopracowan jak w kazdej grze np gdy masz ponad 100 to ci sie jakies dziwne cyfro literki pokazuja ale tak po za tym.oczywiscie jesli ktos woli pilke nozna to wiadomo ze hockej jest dla niego slabszy.no fakt ze w pilce noznej trzeba sie troche bardziej nameczyc zeby zrobic super sztrzal chociaz w hokeju tez jest to dosc trudne bo zanim zrobisz super to cie sfaulują .fakt ze nie ma co porownywac z inymi kunio kunami no fakt ze palce nas nie rozbolą ale moga sie odciski zrobic xD
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #8 : Listopada 07, 2008, 13:42:37 »

Jak dla mnie ta gra jest bardzo skillowa, mowa oczywiście o późniejszych meczach, ale o tym już pisałem. Co do sprintu, jest skill, struggle i co tam jeszcze, ale bardzo łatwo oszukać konsolę. Można to zrobić na dwa sposoby. Najłatwiej poczekać aż przeciwnicy zaczną wchodzić na drabinę, wtedy stajemy przy niej i nawalamy czym się da. AI jest tak głupie, że ludki od razu wracają do drabiny po ocknięciu się i w ten sposób można łatwo znokautować wszystkich i samemu dokończyć bieg. Innym sposobem jest podnoszenie i wyrzucanie przedmiotów. Za każde podniesienie dostaje się ileś punktów. W ten sposób łatwo nabić sobie wysokie wyniki. A w połączeniu z pierwszym sposobem nasza drużyna dostaje kosmiczne ilości punktów, podczas gdy pozostałe są na minusie. O wiele bardziej zbalansowana jest druga część tych "zawodów".

BTW, fajnie by było zobaczyć remake tych biegów przełajowych na konsoli obecnej generacji - wyobraźcie sobie jak taki parkour mógłby wyglądać.
Zapisane

Piro
Stary pierdziel w młodym wieku
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 112


« Odpowiedz #9 : Listopada 11, 2008, 00:04:10 »

 adamminator skąd masz to spolszczenie  Cool
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #10 : Marca 06, 2009, 00:21:51 »

W Kunio Kuna Hockey Ice grałem bardzo dużo. Owszem pierwsze mecze to buła z masłem..potem dla niektórych graczy moga zacząć się schody. Jednak trening czyni mistrza i po jakimś czasie udało mi się przejść tę grę.. ostatnio odpaliłem na pegasusie kodzik 6562 na ostatnie mecze i ostatnich przeciwników ograłem ....51-1.



Ta gra nie ma przede mną żadnych tajemnic... no jest jedną z moich ulubionych Smile
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2012, 01:45:09 wysłane przez SebaSan1981 » Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 18 zapytaniami.