Marca 28, 2024, 11:23:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jaki to model Pegasusa?  (Przeczytany 2319 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jajcarz
Gość
« : Października 01, 2008, 15:56:35 »

Czy ktoś mógłby pomóc mi w ustaleniu nazwy niezwykłego modelu Pegasusa jakiego miałem?
Niestety sam sprzęt zdechł parę ładnych lat temu i już od dawna wyrzucony... Sam zresztą sądziłem zawsze że był to zwykły pegaz jakiego każdy posiadał, dopiero niedawno, dzięki wymianie postów z nową_erą na www.dizzy.pl odkryłem, że był to jakiś unikat.
Niestety nie posiadam żadnych zdjęć z tych czasów (tzn. zdjęcia jakieś posiadam, ale nie pegasusa Cheesy), więc musicie polegać na mojej pamięci i zdolności do opisywania.
Pozwolę sobie przekopiować dane z tamtego forum:

Wiadomo, że:
  • Wyglądał bardzo podobnie jak ten MT 888 DX (taki szarawy i przyciski reset i power tak wyglądały):
http://homepages.paradise.net.nz/busticket/large%20jpgs/pegaus%20&%20game.jpg
  • Pady miał podłączone na stałe.
  • Na obudowie pisało na 100% Pegasus i coś jeszcze, może family game czy coś (na pewno nie pegazus)
  • Zamiast dwóch dodatkowych przycisków pady miały takie guziki, których położenie można było zmieniać (od 1 do 3) w zależności od gry - dawało to, że np. bohater wyżej lub niżej skakał itp.
Udało mi się mniej więcej narysować w którym miejscu były przełączniki (rysowane na szybko i Picasso to nie jest Tongue):



Miały nieco podobne zastosowanie jak funkcja turbo - te przyciski były użyteczne nie we wszystkich grach. Teraz nowe klony mają przeważnie przyciski A B C i X Y Z, w tamtym pegasusie w zależności od ustawienia pozycji właśnie dawały takie efekty jak w nowych klonach C i Z.

Ktoś coś wie?
Zapisane
joval
<facepalm>
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 45



« Odpowiedz #1 : Października 01, 2008, 20:25:32 »

Nie jest to po prostu Famicom?
Zapisane
Jajcarz
Gość
« Odpowiedz #2 : Października 01, 2008, 21:42:49 »

Tja jasne Wink.
Miał napis ''PEGASUS'', czytał karty pegasusowe, na pewno Famicom Tongue.
Gdybym posiadał Famicoma kiedykolwiek, prawdopodobnie Wink bym o tym wiedział.
Widziałem jak wyglądają pady na Famicoma, żaden nie na tych bolców.
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #3 : Października 01, 2008, 21:47:00 »

Nie dojdziesz jezeli nikt z uzytkownikow forum nigdy wczesniej takiego na oczy nie widzial, a wbrew pozorom jest to calkiem prawdopodobne. Podobnych modeli znacznie rozniacych sie od siebie bebechami bylo dosc sporo, charakterystycznym motywem jest tutaj napis Pegasus, jednak to jeszcze wiosny nie czyni. Byc moze pamietasz gdzie i kiedy zostal zakupiony?  Za moich czasow (lata 93-95) np w sklepach byly jedynie mt-777dx i nie pamietam zeby gdziekolwiek mozna bylo dostac inny model (nie liczac tandety z bazaru przypominajacej np konsole segi).
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2008, 21:48:42 wysłane przez aboabo » Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
Jajcarz
Gość
« Odpowiedz #4 : Października 02, 2008, 17:21:25 »

Cytuj
nikt z uzytkownikow forum nigdy wczesniej takiego na oczy nie widzial, a wbrew pozorom jest to calkiem prawdopodobne.
Owszem, ale jeśli tu nikt nie będzie wiedział, to już chyba nigdzie Wink.
Cytuj
Byc moze pamietasz gdzie i kiedy zostal zakupiony?
Na pewno wczesne lata 90. bo stał w domu odkąd pamiętam.

EDIT:
Chyba udało mi się znaleźć coś prawie identycznego z moim pegazem, przynajmniej jeśli chodzi o przyciski:
http://ultimateconsoledatabase.com/famiclones/family_game.htm
Choć przysiągłbym, że mój miał napis Pegasus. Może to były jakieś pierwsze partie zanim na rynek weszły najbardziej popularne typy Pegasusów. Więc sprawa jest w 90% wyjaśniona.
Zapisane
joval
<facepalm>
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 45



« Odpowiedz #5 : Października 07, 2008, 21:24:35 »

Z tym napisem to róznie bywa.

Ja z sąsiadem mieliśmy obydwaj MT-777DX z tego samego okresu i ja mam na zaślepce napis 'Pegasus', a on 'Nintendo' (choć to ta sama konsola). Dodatkowo, jego 'szarak' jest nieco ciemniejszy od mojego.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 18 zapytaniami.