Kwietnia 20, 2024, 17:59:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Guardic Gaiden/Guardian Legend  (Przeczytany 3167 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
BH ouji
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 245


Fan Toshiyuki'ego Takahashiego


« : Stycznia 27, 2006, 23:49:40 »

W tej grze wcielamy sie w taka androidke (lub zenskiego cyborga?) trasformera (wyjasnienie pozniej) mogacego sie zamieniac w samolot (?) , gra jest jakby polaczenie shootega i RPG , na poczatku wydaje sie to shooter , ale potem to jest RPG , chodzimy wtedy dziewczyna o imieniu Miria (a nie Alyssa jak pisze na wielu stronach) ktora ma za zadanie zniszczyc planete Naju , bo ma obce i grozne stworzenia zagrazajace Ziemii. Gra jest fajna choc czasami mnie denerwuja ci "zboczency" i straszne potwory (np. Grim Grin lub Optomon z ktorym przegrywalem gdy mialem te gre na pegazusa) , podoba mi sie tez gra japonska gdyz : 1.Jest oryginalem 2.na koncu txtu (przy otwarciu gry) pisze "najsilniejsze kobiece wojowniczki" zamiast tego @#$% z wersji USA.

EDIT:
Poza tymi informacjami , i tymi ze sa klucze do otwierania przejsc (sa laska , ksiezyc , krzyz , trojkat , kwadrat itp.) aby pokonac stwory (wsrod nich wielki Krab) to nie moge wymyslec dac czegos innego o niej , no poza tym ze temat chodzenia po "lesie" jest fajny Smile

A jeszcze cos , mozna zbierac bronie zeby sie zmocnic , a takie bronie przydaja sie do walk z bossami (np. z Optomonem)
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2006, 13:03:00 wysłane przez BH ouji » Zapisane

I'm back Bitches, tęskniliście (sp?)?
Senshu
Wspiera aktywnie
Major
*
Offline Offline

Wiadomości: 648


« Odpowiedz #1 : Stycznia 28, 2006, 21:57:23 »

Guardian legend jest naprawde niezły, ale z na shooterków NESa, najlepszy dla mnie i tak zostanie Gradius II oraz Recca: Summer Carnival 92 (polecam sprawdzić ! bossowie œwietni).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2006, 21:57:42 wysłane przez Senshu » Zapisane
arazaziel
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #2 : Maja 10, 2006, 21:31:11 »

a wiec:

rozgrywka toczy sie na 2 poziomach

1) (od ktorego zaczynamy) shooter -  lecimi caly czas w Up ekranu, kasuja przy okazi przeciwnikow. podczas lotu wyskakuja owerupy i hp potki (serduszka). podczas pauzy gry mamy dostep do wyboru alternawtywnej zdobytej wczesnij broni, poziom doswiadczenia, i mapke ( tu sie nam nie przyda poniewaz wskazuje na obecna nisze w ktorej sie znajdujemy). na koncu kazde go lvl znajduje sie szefu, poczatkowo latwi i przyjemni w expieniu :) z poziomem rozgrywki coraz bardziej wymagajacy i bez odpowidniego equipa i taktyki raczej nasze sznse na przezycie sa naprawde marne...

po wyczyszczeniu smiecia ;) wskakujemy spowrotem na asteroid i zaczynamy piesza wedrowke. na kazdym z odzielnych sektorow znajdujemy po kilka wyjsc do trybu shootera, ktore wyraziscie sa umieszczone na mapie w menu. tu tak samoo, wybieramy bron poocnicza jaka chcemy sie poslugiwac w trybie 'chodzonym' co jakis czas na specyficznej lokacji spotykamy sub-bossa (towazyszy temu specyficzny alarm, poczekaj az przejscie sie zabuduje i wymiec smiecia :) )z jego ubicie dostajemy cenny exp oraz bron/hp restore/albo rozszezenie aktualnego hp. jak i w trybie 'smiganym' znajdujemu powerupy leczace i podnoszace swoiste 'mp' ktore wydajemy na uzycie broni rozszezonej. podruzujac i expiac w koncu docuieramy ido kolejnej niszy i tu mamy problem :) trzeba znalezc sposob na jej otwarcie :) czasem jest z tym problem jesli nie odwiedzimy wszystkich miejsc, i nie doexpimy odp-owiednio (lub jak mamy jap wersje :)))) ).

w sumie w japoncu jest klepszy klimat, a ukonczenie gierki naprawde nie jest az tak trudne naweyt bez znajomosci jezyka. natomiast co jest wazne to dex w paluchach i pomysl na bossa ;)

po ukonczeniu gry dostaniemy prezent w postaci kodu ktory mozemy wykozystac i otzrymac naprawde hardkorowa jazde :)

polecam wszystkim milosnikom rpg/shooterow oraz posiadaczy zzwinnych lapek :)

ocena: 4+/5 :)

pozdrawiam :)

btw. :) editto :D
jesli podoba ci sie muza

restartnij nesa/emu, nacisnij i przytrzymaj start+select+a+b co da nam dostep do sound testu, gdzi emozemy odsluchac wszystkie muzyczki oraz dzwieki :)
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2006, 21:34:13 wysłane przez arazaziel » Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #3 : Czerwca 04, 2006, 03:27:03 »

TGL to moja ulubiona gra na NESa, numer 1! to co mnie tak urzekło to jak zwykle muzyka + możliwoœć przeżycia wielkiej przygody - to była pierwsza długa gra na NESa, w jakš grałem. mam dwa carty z grš jeden do Pegeza i jeden oryginalny do NESa (PAL) (ten dtugi kupiłem na Allegro jakiœ rok temu). oba majš œwietne arty na naklejkach. ten do Pegaza chyba z wersji japońskiej - główna bohaterka w towarzystwie okablowania Smile, natomiast wersja NESowa ma ładny rysunek naszej dziewoji w chromowanym stroju bojowym.

grę przeszedłem parę razy, nawet sobie mapkę planety zrobiłem. opcję TGL też ukończyłem.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2006, 03:28:19 wysłane przez Sogetsu » Zapisane

SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #4 : Sierpnia 08, 2010, 17:28:25 »

Nie miałem do czynienia wcześniej z tą grą i postanowiłem się z nią troszkę zapoznać..

O ile sama strzelanka przypomina tą z Gradiusa to chodzenie jest podobne do tgo w grze Alien Syndrome lub Blaster Master (np. w etapach gdzie walczymy z bossami). Podoba mi się w niej to że jest spora ilość przedmiotów do zdobycia i użycia. Przeciwnicy potrafią zaskoczyć swoimi atakami, każdy z nich porusza się na swój określony sposób i ma odmienne zachowanie.

Oto covery o których kilka lat temu wspominał Sogetsu:

   
Japan Cover         European Cover
Zapisane

Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #5 : Maja 11, 2011, 15:41:18 »

Fami / pirat / PAL / NTSC

Zapisane

Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #6 : Czerwca 28, 2011, 21:49:11 »

Właśnie odkryłem ciekawą rzecz. Oto dźwięk, jaki słyszymy po zebraniu power-upa w The Guardian Legend:

http://www.przeklej.pl/plik/masatomo-miyamoto-takeshi-santo-sound-49-mp3-002b511tp03p

A to odgłos po zebraniu power-upa w grze Tyrian 2000:

http://www.przeklej.pl/plik/alexander-brandon-power-up-mp3-002b512et5a5

Zbieg okoliczności czy może inspiracja?
Zapisane

Pikselowy_Bohater
Gość
« Odpowiedz #7 : Czerwca 30, 2011, 19:53:21 »

Polecam stronę Guardian Legend Shrine.
Jest tu wszystko. Opisy/screeny z poziomów/bossów/broni. Jest trochę fan stuffu.
Bardzo KLIMATYCZNA strona wykonana w stylu graficznym gry. Polecam.


http://shmups.com/guardianlegend/main.htm



Zapisane
BH ouji
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 245


Fan Toshiyuki'ego Takahashiego


« Odpowiedz #8 : Lipca 01, 2011, 14:44:44 »

Polecam stronę Guardian Legend Shrine.
Jest tu wszystko. Opisy/screeny z poziomów/bossów/broni. Jest trochę fan stuffu.
Bardzo KLIMATYCZNA strona wykonana w stylu graficznym gry. Polecam.


http://shmups.com/guardianlegend/main.htm

Dzięki za przywrócenie wspomnień stary, od dawna nie byłem na tej stronie
Zapisane

I'm back Bitches, tęskniliście (sp?)?
Pikselowy_Bohater
Gość
« Odpowiedz #9 : Lipca 01, 2011, 19:57:34 »

Miło mi.

Jeśli chodzi o klimat TGL zostało mi polecić grę FROZEN WORLD, która jest rpgiem używającym wielu utworów z gry i utworów z wielu innych shmupów. Jeśli ktoś lubi niestandardowe rpgi może mu pasować (gra nie jest jednak zręcznościówką i shmupem !) Dla mnie klimat TGL dzięki muzyce w FW zachowany. W FW również znajdujemy się w nieznanym miejscu działającym na własnych tajemniczych zasadach i również zostaje nam to miejsce przeszukać. Gra na kilka godzin. Przeszedłem ją za jednym razem. Nie spotkało mnie w grach tak mocne i oryginalne doświadczenie jak w FROZEN WORLDZIE. Może ktoś poczuje klimat TGLa w FW tak jak ja.

http://rpgmaker.net/games/88/?post=281896#post281896
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2011, 20:01:42 wysłane przez Pikselowy_Bohater » Zapisane
Buu
Fan klapków firmy Kubota
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 82



« Odpowiedz #10 : Lipca 02, 2011, 16:14:08 »

Wspaniała gra i jedna z moich ulubionych na ośmiobitowe konsole. Bardzo lubię główną bohaterkę a zwłaszcza jej przemianę w statek kosmiczny. Guardian Legend ostatnio pojawił się nawet na allegro i to bardzo przystępnej cenie. Jeśli ktoś lubi ten tytuł, niech nie zwleka z zakupem!!
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 18 zapytaniami.