Marca 29, 2024, 07:13:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Top gun 1 2  (Przeczytany 2689 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mati
Gość
« : Grudnia 27, 2008, 01:07:19 »

Chyba każdy z was miał okazję zagrać w Top guna 1, albo 2. Ja część pierwszą poznałem na emulatorze a dwójkę miałem kiedyś na konsoli. Oczywiście jak dla mnie to dwójka jest lepszą od jedynki. Grając trochę w jedynkę stwierdzam, że gra może i jest świetna, ale mnie tam nie zadowoliła. Nigdy nie umiałem wylądować na tym lotniskowcu i na dal nie umiem.
Dwójkę natomiast ukończyłem. Są do wyboru misje, albo walka ze stopniami wojskowymi i te dwie opcje ukończyłem. W misjach miałem problem z drzewami w misji 2 i z bossem również na końcu tej drugiej misji. Reszta dała radę. lądowanie jest tu prostsze i łatwiejsze. Szkoda, że tych misji jest tylko 3, ale cóż dobre i to.
Muzyka dobrze wykonana u Konami to już standard. Multiplayer walka z kumplem, zestrzeliwanie go i kolega się katapultuje a ty sobie automatycznie lądujesz na lotniskowcu i cieszysz mordkę? Niech będzie hehe.
Co wy myślicie o serii Top gun? Która wam się najbardziej podoba?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2008, 03:24:33 wysłane przez Pierun » Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #1 : Grudnia 30, 2008, 10:13:52 »

Seria TopGun na NES trudno nazwać symulatorem, prędzej zręcznościówką o ile TopGun 1 zajmie dużo czasu graczowi o tyle druga część po dojściu do wprawy jest bardzo krótka. Wady rekompensuje tryb 1-1 choć niestety nie obeszło się bez ograniczeń w sterowaniu (wolne skręty) oraz tryb 1-cpu na którym można poćwiczyć szybkość.
Zapisane

Mati
Gość
« Odpowiedz #2 : Grudnia 30, 2008, 12:19:07 »

Ja zawsze nie byłem pewien do czego służy ta trzecia opcja przy Top gunie 2 przy ustawianiu selectem. Najpierw są misje, potem walka 1 na 1 i granie na dwóch a co jest dalej? Raz udało mi się ustawić, żeby gra toczyła się bez muzyki w tle a coś jeszcze tam można ustawiać?
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #3 : Lutego 25, 2010, 18:21:02 »

A ja się zastanawiam nad ostatnim bossem Top Gun: the secon mission. Od kiedy to wahadłowce służą do przenoszenia jakiejkolwiek broni (w tym przypadku broni laserowej)?? Może zbytnio sie czepiam ale space shuttle bardziej kojarzy mi się z misjami kosmicznymi i naukowymi zarazem i w tym celu był stworzony. Japończycy widać mieli troszkę inną wizję i z promu kosmicznego zrobili finałowego bad ass'a w TG Second Mission.
Zapisane

Mati
Gość
« Odpowiedz #4 : Lutego 25, 2010, 18:44:21 »

Mowisz o ostatnim bossie w isjach? Ta rakieta taka jakby. Heh apropo ostatniego bossa w misjach, to az dziwne, ze on jest taki prosty. Kilka strzalow i juz jest zestrzelony, a wg mnie powinien byc najwytrzymalszy i najtrudniejszy heh, ale wlasnie tak nie jest. Najtrudniejszy boss jest w pierwszej misji, niedosc, ze musisz zgasic mu 4 silniki, to jeszcze pozniej troche trza w niego postrzelac, dopiero go rozwalisz. Drogi boss slaby jesli chodzi o wytrzymalosc, ale trudny. Jesli sie ustawisz odpowiednio i zaczniesz napitalac w niego, to bez problemow o rozwalisz. Swietna gra. Co do pojedynkow, to jak dla mnie sa proste. Wystarczy, ze wybierzesz odpowiedni rodzaj rakiet. Ja na wszystkich gostkow bralem Phoenix'a, a na siodmego kapitana bralem Sparowa, albo Side vindera, bo tymi Phoenixami nigdy go nieumialem zbic. Aha, czy procz tajnego cheatu na extra planes po zdobyciu ilus punktow, czy tam zycia dokladnie nie wiem co to jest bo slyszalem, ze ten kod daje extra planes, i 3 zycia ktos wie? No i czy w tg 2 mozna wybierac levele? Slyszalem, ze tak, choc osobiscie sie niespotkalem z taka opcja.
Seba widze, ze chyba ukonczyles misje co? Czy speedruna ogladales.
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #5 : Lutego 26, 2010, 15:50:09 »

Przyznam się - ogladałem spidruna Wink bo na granie w tą grę już jakoś ochoty nie miałem, a już tym bardziej w przechodzenie jej. Jest to gra bardzo zręcznościowa, arcade'owa i za grosz w niej symulacji nie ma. Mimo to bardzo zdziwił mnie ostatni boss. Chyba że był to rosyjski Buran to jeszcze zrozumiem  Tongue
Zapisane

Mati
Gość
« Odpowiedz #6 : Lutego 26, 2010, 15:56:20 »

To sprobuj zagrac w pojedynki. Dasz sobie rade, tylko jedna rzecz. W pojedynkach masz tylko 1 zycie. Jesli zestrzeli cie ktorys z naszych wrogow, albo rozwalisz sie o lotniskowca podczas nieudanego londowania giniesz, kontynuacji w ogole w tej grze nie ma. Tyle, ze w misjach masz 3 zycia a w pojedynkach totalna walka na smierc i zycie. Warto poznac ten drogi tryb. Trzeci to wiadomo walka z kolega juz, multi.
Edit.
Ci goscie przedstawieni na fotkach przed walka znimi sa chyba pochodzenia Ruskiego, bo takie' dziwne' nazwy maja. Do dzis pamietam nazwy wszystkich hehe.
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2010, 15:58:25 wysłane przez Mati » Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #7 : Lipca 30, 2014, 21:06:59 »

Odświerzam temat.
Taka ciekawostka. Ostatnio zagrałem sobie w pojedynki z kodem na nieskończoność żyć gdzie jak wiadomo mamy w tym trybie jedno życie. Jak wiadomo po zbiciu siódmego przeciwnika i po wylądowaniu na lotniskowcu przechodzimy cały tryb. Po rozbiciu się o lotniskowiec grając z jednym życiem mamy game over, natomiast z kodem na nieskończoność pojawia się dodatkowa runda. Po zestrzeleniu wroga w tej że rundzie i po wylądowaniu na lotniskowcu gra się wiesza, natomiast po rozbiciu się o niego zaczyna grać muzyczka, która brzmi podczas wybierania rakiet i zdjęcia wroga z którym przychodzi nam walczyć, dziwne Cheesy.
Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #8 : Lipca 30, 2014, 21:49:07 »

czyżby niedokończony poziom ?
Zapisane

Mati
Gość
« Odpowiedz #9 : Lipca 31, 2014, 01:38:48 »

Może nieskończoność żyć w pojedynkach odkrywa taki dodatkowy sekretny pojedynek, ale koniecznie trzeba się rozwalić o lotniskowiec w siódmej rundzie. To tak jak w Robocco wars 1 kod gamegenie ujawnia level, kórego zupełnie nie ma w grze, więc może to coś w podobie.
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #10 : Lipca 31, 2014, 12:58:47 »

Albo ingerencja kodem wywołuje glitche w grze. Spotkałem się już kiedyś z podobnym przypadkiem kiedy to koledze zechciało się przechodzić Fantastic Adventures of Dizzy (blue) z włączonym kodem na nietykalność. Cuda wianki się działy czasami. Niby był nietykalny ale za to minimalniee krótki kontakt z pająkiem lub kroplą wody z kopalni zabierał całe życie. Może u Ciebie Mati dzieją się podobne cyrki.
Zapisane

Mati
Gość
« Odpowiedz #11 : Lipca 31, 2014, 13:48:22 »

Seba, ale to nie jest tak, że to tylko u mnie coś takiego się dzieje. To nie ma znaczenia. Czy ty, czy ja wpiszemy ten kod, to sytuacja nadarzy się ponownie, bo tak jest ciągle. Mam zheatowany rom również jeśli chodzi o the second mission. Odpaliłem to na konsoli, przeszedłem pojedynki dosłownie przed momentem. Zrobiłem tak jak napisałem wyżej i cóż. Sytuacja się powtórzyła. Co do tej dodatkowej rundy nie mam pojęcia, czy jest pokazany jakiś przeciwnik, czy tylko jest napisane round 8, bo jak wiadomo przed walką w pojedynkach ukazuje się nam zdjęcie wroga oraz imię i nazwisko oraz stopień wojskowy.
W dodatkowej rundzie nie wiem, ale wiem jedno, że jakiś samolot jest do zestrzelenia.
Uwielbiam takie ciekawostki NES-Famicomowe. Ile jeszcze takich przed nami.
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2014, 13:50:11 wysłane przez Mati » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 18 zapytaniami.