Marca 28, 2024, 15:36:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z nagrywaniem filmików nsv  (Przeczytany 3297 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mati
Gość
« : Stycznia 01, 2009, 23:42:03 »

Używam Nestopii 1.40 i chciałem nagrać pewien filmik, ale coś jest nie tak, bo gdy nagram dany moment, czy nawet speedrun co kolwiek, to potem gdy odpalę go jak należy, to pokazuje co innego. Np w Tmnt 4 wybrałem Ralpha a na filmiku wybrał się Leo a podczas walki pauzowała się gra. Wie ktoś czy to błąd emulatora, bo na starszych wersjach działa to idealnie, więc można jakoś pomóc?
Zapisane
Yamato
D33rhuntr
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 35


Mistrz Klawiatury xD


« Odpowiedz #1 : Stycznia 01, 2009, 23:50:24 »

Probowalem to samo w tej wersji uzywajac ROMu z Contra, i efekt byl ten sam co u Matiego. I to samo dzieje sie w przypadku innych ROMow. I zawsze w ten sam sposob. Tak jakby w emulatorze bylo zapisane jakies macro.
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #2 : Stycznia 02, 2009, 09:50:02 »

Bo tak juz jest to skonstruowane. NSV to nie jest format wideo, tylko plik skryptowy w ktorym rejestrowane sa ruchy kontrolera. Jak chcesz nagrac filmik to musisz zarejestrowac obraz, cudow nie ma.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
Klaudek
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 248


CyDraxx Master


« Odpowiedz #3 : Stycznia 02, 2009, 12:32:06 »

Ja polecam pobawić się w nagrywanie filmików w emu FCEU (najpierw format .fcm[to jest również skrypt który rejestruje ruchy kontrolera]), można tam nagrywać speedruny,nawet z użyciem save/load state (potem gdy oglądamy stworzoną w taki sposób powtórkę nic nie widać "że skusiliśmy") Cheesy Ładujemy roma gry do emu potem wybieramy opcje "file" a następnie "record movie" (tam wpisujemy swoje info i wybieramy z listy start)następnie klikamy OK. Nasz film nagrywa się Smile (możemy "bezpiecznie" używać save/load)  Później gdy już nagramy nasz filmik wybieramy opcje "stop movie"...
Teraz musimy przekonwertować plik .fcm na .avi w tym celu musimy odtworzyć w tym celu nagraną w emulatorze powtórkę (ten sam rom z ktorego graliśmy musi być załadowany do emu). Wybieramy w oknie emulatora "file" a następnie "replay movie" potem ok... Teraz wchodzimy w "file" i "record AVI" wybieramy sobie nazwe z jaką ma być zapisany nasz filmik... Potem klikamy na ZAPISZ i teraz wybieramy kompresor (polecam XviD MPEG-4 Codec) klikamy ok i patrzymy sobie na naszą powtórkę... Gdy zakończy się nasz film klikamy w emu "file" i "stop AVI". Nagrany w ten sposób film znajduje się w folderze EMULATORA "movie" Wink enjoy Cheesy

P.S. W niedalekiej przyszłości zamierzam napisać tutotrial ze screenami Smile
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #4 : Stycznia 02, 2009, 12:54:49 »

Temat był długo wałkowany przy okazji niedoszlej NCL i olimpiady crapow. Tylko bezposrednia rejestracja obrazu daje pewnosc ze podczas powtorki zostanie odtworzony faktyczny przebieg rozgrywki. Z .fcm na fce ultra jest dokladnie taki sam problem jak z .nsv (bo to nie problem tylko taka natura tego rozwiazania).
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
Mati
Gość
« Odpowiedz #5 : Stycznia 02, 2009, 13:05:40 »

No ok, ale na starszej wersji Nestopii działa to idealnie wręcz. Zastanawiam się, czemu tutaj już jest to zrypane. Dobra sprawa to jest.
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #6 : Stycznia 02, 2009, 13:23:26 »

Jak na starej dziala dobrze to nagrywaj na starej. Miej tylko na uwadze ze to wcale nie jest idealne rozwiazanie, sproboj nagrac speedruna w contrze i odtworz go sobie. Ludek straci zycie prawdopodobnie juz w pierwszym levelu, a jesli nawet nie to z trzecim juz sobie nie poradzi na bank.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
Mati
Gość
« Odpowiedz #7 : Stycznia 02, 2009, 14:58:07 »

Nagrałem na Nestopii 136 i działa.
Zapisane
Klaudek
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 248


CyDraxx Master


« Odpowiedz #8 : Stycznia 02, 2009, 15:07:17 »

Miej tylko na uwadze ze to wcale nie jest idealne rozwiazanie, sproboj nagrac speedruna w contrze i odtworz go sobie. Ludek straci zycie prawdopodobnie juz w pierwszym levelu, a jesli nawet nie to z trzecim juz sobie nie poradzi na bank.

Nagrałem już wiele speedrunów w taki sposób jak opisałem powyżej i nigdy nie zdażyło sie, żeby ludek stracił życie w pierwszym levelu, mało tego animacja podczas save/load nawet się nieprzycina Cheesy podobinie jak w speedrunach na YT Tongue bo napewno są nagrywane tą samą techniką której ja używam Wink . Najwiarygodniejszym speedrunem bylo by ustawienie kamery przed TV i NESem aby bylo wszystko widać...

Jeśli traci życie w pierwszym levelu to prawdopodobnie odtwarzasz powtórkę na niezgodnej wersji ROMU z tym z ktorego był nagrywany replay... Próbowałem puszczać replaye na innej wersji Romów i ludzik dochodził bez problemu do końca etapu, potem nie przechodził do następnego i trwało to w nieskończoność.... Cheesy Także jeśli chcecie nagrywać powtórki to uzywajcie tej samej wersji romu do nagrywania, jak i odtwarzania Smile

AVE Cheesy
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #9 : Stycznia 12, 2009, 00:48:31 »

Wyobraz sobie ze gra posiada pewne elementy losowe na ktore skrypt nie ma wplywu, a to co widzisz na powtorce odtwarzane jest w czasie rzeczywistym. Te losowe elementy moga wplynac na to ze ludek straci zycie. No chyba ze ta teoria jest nieprawdziwa i ta technika zapisu polega na czym innym zupelnie, jednak nie ma podstaw zeby tak myslec dopóki nie zostanie to empirycznie zbadane.

Cytuj
Jeśli traci życie w pierwszym levelu to prawdopodobnie odtwarzasz powtórkę na niezgodnej wersji ROMU z tym z ktorego był nagrywany replay... Próbowałem puszczać replaye na innej wersji Romów i ludzik dochodził bez problemu do końca etapu, potem nie przechodził do następnego i trwało to w nieskończoność.... Cheesy Także jeśli chcecie nagrywać powtórki to uzywajcie tej samej wersji romu do nagrywania, jak i odtwarzania Smile
Uzywalem tej samej wersji romu jak i nestopii (1.36), testowalismy wszystkie kombinacje i nie bylo rozwiazania, caly turniej o ktorym trabiono w gazetach Tongue byl przez to anulowany. No ale przysnilo mi sie moze.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
Krisuroku
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 407



WWW
« Odpowiedz #10 : Stycznia 12, 2009, 09:00:33 »

Z moich odczuć to wygląda w ten sposób, że wszystko jest fajnie pięknie lecz gdy w trakcie nagrywania filmiku choć na trochę się komp przytnie z jakiś tam przyczyn to cała praca na nic. Kiedyś mi się zdarzyło w Super Robin Hood że postać zamiast przeskoczyć podest to z niego zbiegła i dalej była ściana wiec iść już dalej nie mogła. To za sprawą właśnie przycinki fakt że grałem na kompie celeron 533 mhz i aktualizacja antywirusa czy też wiadomość na gg powodowała momentalny spadek fps w emu.
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #11 : Grudnia 26, 2009, 13:47:10 »

Ja wlasnie nagralem 1 filmik i problem jest rozwiazany. A odswierzam temat, bo mam pytanko.
Chcialem nagrac tylko jak przechodze 4 levele w Monster in my pocket. No dobra, gram nagrywam, ale po wylaczeniu emu po przejsciu 4 levelu filmiku nie ma. No to trzeba nagrywac przejscie calej gry w takim razie? Nagralem przejscie Tmnt tf i bylo wszystko git, a w Mimp po levelu 4 w ogole filmiku nie ma, wiec moj wniosek jest taki, ze trzeba nagrywac cale przechodzenie gier na emu czy tak?
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #12 : Grudnia 26, 2009, 14:57:11 »

Musisz zapewne najpierw wyłączyć nagrywanie filmu (stop record) a dopiero potem emulator.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
Mati
Gość
« Odpowiedz #13 : Grudnia 26, 2009, 14:59:55 »

Hmm mozliwe, bo wylaczalem emu odrazu po przejsciu 4 levelu. Sprobuje tak jak mowisz, choc po koncowym filmiku z Tmnt tf tez wylaczalem emu nie robilem stop record, czy cos i bylo git, ale mozliwe, ze przy nagrywaniu niecalego filmiku trza tak robic jak napisales. Zobaczymy.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.149 sekund z 18 zapytaniami.