Marca 19, 2024, 03:42:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: FamiCONTEST 2009 - Konkurs Muzyczny EMU-NES#PL  (Przeczytany 16869 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MWK
Gość
« : Lutego 01, 2009, 04:37:25 »

Zima za oknem w rozkwicie (albo już w kwiecie), szaleje, noce długie i ponure - czas aby rozwiać ten melancholijno-wysoce-depresyjny okres i zaktywizować się nieco biorąc udział w niniejszej zabawie, którą przygotowałem specjalnie dla Was.

Panowie i P... po prostu Drodzy Forumowicze - Oddaje w Wasze ręce Pierwszy Muzyczny Konkurs EMU-NES#PL !!!

FamiCONTEST 2009

Nagrodą główną jest Oryginalna Gra na Konsole Famicom - King Kong 2: Ikari no Megaton Punch.
(myślę, że jakaś drobna nagroda pocieszenia za 2 miejsce też się znajdzie)

edit:: vulomedia sczezła...

Zasady są banalnie proste. Jak się nietrudno domyśleć chodzi tutaj o odgadywanie nazw gier po muzyczkach w nich występujących. Przed Wami bowiem 50 utworów - próbek, każda po 15 sekund. Niektóre są łatwe a inne mniej łatwe.


Polecam tą pierwszą metodę gdyż możemy odrazu obserwować, który kawałek aktualnie leci. To znacznie ułatwia sprawę niż słuchanie/liczenie ich po kolei z samej ścieżki dźwiękowej no ale jeżeli komuś ta druga opcja bardziej pasuje to proszę uprzejmie.

Polecam również aby ściągnąć sobie pliczek/pliczki na dysk i tam uruchamiać gdyż cuda się dzieją podczas "streaming'owania" ze strony (wywala, ucina itp).

EDIT :: Wrzuciłem materiał na "Tubkę", niestety ze względu na długość zmuszony byłem podzielić filmek na 2 części czyli równo po 25 kawałeczków :
Part 1 >> http://pl.youtube.com/watch?v=DhgrlrwYSIU
Part 2 >> http://pl.youtube.com/watch?v=-HHmSoso6h0

Niektóre to melodie z początku gry, przykładowo ze strony tytułowej a inne wyrwane z toku rozgrywki albo zakończenia. Całość polega na tym aby rozpoznać jak najwięcej gier, nie trzeba odgadnąć wszystkich, wiadomo, im więcej tym lepiej.

Odpowiedzi można podsyłać bezpośrednio do mnie albo listować tutaj pomagając, podpowiadając lub też przeszkadzając sobie nawzajem. Można poprawiać swoje typy. Można korzystać z wszelakich pomocy. Słowem - wszystkie chwyty dozwolone.

Wyniki każdego uczestnika będę skrupulatnie notował tak aby na końcu podać komu udało się odgadnąć najwięcej gier i wytypować zwycięzce.

No właśnie, koniec końców, myślę, jako że nowy miesiąc właśnie się rozpoczął, iż 2 tygodnie czasu wystarczą aby każdy zainteresowany mógł wziąć udział w konkursie - zatem bawimy się do godziny 23:59 dnia 14 Lutego 2009 r.

Myślę, że to wszystko. W razie gdybym coś przeoczył, czegoś niedopatrzył, jakichkolwiek pytań czy niejasności proszę śmiało pisać tutaj, postaram się szybko odpowiedzieć.

Życzę zatem przyjemnej zabawy, głośnego i owocnego słuchania oraz powodzenia!
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2010, 03:21:15 wysłane przez MWK » Zapisane
klik34
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 221


« Odpowiedz #1 : Lutego 01, 2009, 11:23:15 »

O kurcze ale pomysl Cheesy. Jestem słaby w takiego typu rzeczach ale spróbuje Grin

Prosze bardzo oto link na Google Video dla tych co maja dosyc slabe łacze by pobrac Cheesy

http://video.google.pl/videoplay?docid=5439701000304930378&hl=pl
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2009, 16:34:55 wysłane przez klik34 » Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #2 : Lutego 01, 2009, 15:04:46 »

Napisz jesli mozesz, czy gry sie powtarzaja.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
Senshu
Wspiera aktywnie
Major
*
Offline Offline

Wiadomości: 648


« Odpowiedz #3 : Lutego 01, 2009, 15:25:23 »

Genialny pomysł, i świetnie dobrane utwory, nie moge sie doczekac zeby poznac wszystkie tytuly Smile
Na chwile obecną jestem pewien tylko 7 utworów, okolo polowe kojarze, reszte slyszalem chyba po raz pierwszy  heh
Zapisane
siudym
Gość
« Odpowiedz #4 : Lutego 01, 2009, 16:47:27 »

Ja trafilem 17... Ale 5 kolejnych doslownie NA KONCU JEZYKA heh haha pukam sie w leb i nie poge przypomniec...
Aha.. ciekawe ile osob palnie jako odpowiedz "168in1" w jednej melodii crazy heh crazy heh
Zapisane
nightking
Gość
« Odpowiedz #5 : Lutego 01, 2009, 16:52:06 »

Na 50 utworów pewny jestem co do pięciu, reszty nie znam. Pr0, że tak powiem  heh
Zapisane
MWK
Gość
« Odpowiedz #6 : Lutego 01, 2009, 16:55:55 »

aboabo, żaden z tytułów się nie powtarza... to by nie miało sensu.

Siudym, ciekawe heh

klik34, 吴卡什, niczym się nie przejmujcie, liczy się każda odpowiedź oraz uczestnictwo.

Dziękuje!
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2009, 00:51:22 wysłane przez MWK » Zapisane
klik34
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 221


« Odpowiedz #7 : Lutego 01, 2009, 17:08:56 »

Ja znam tylko 3...wstyd sie przyznac Tongue jedynie 47 jest charakterystyczne Grin "Po jednej nutce" xD
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2009, 17:12:49 wysłane przez klik34 » Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #8 : Lutego 01, 2009, 18:04:44 »

10 :*
Zapisane
Nielogiczny
Gość
« Odpowiedz #9 : Lutego 05, 2009, 19:00:53 »

Heh, trudny konkurs.  Smile
Nawet nie będę się przyznawał ile utowrów rozpoznałem hehe.  zawstydzony
Ale pomysł - świetny.  Wink
Zapisane
MWK
Gość
« Odpowiedz #10 : Lutego 09, 2009, 01:26:02 »

Minął tydzień - Został tydzień :-)

Czy chcielibyście abym opublikował na samym końcu, oprócz rzecz jasna listy użytych gier, wszystkie wyniki łącznie z autorami czy tylko zwycięzce albo może samą zwycięską ilość odpowiedzi?

Pozdrawiam i Powodzenia nadal życzę!
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #11 : Lutego 09, 2009, 02:22:00 »

Wyniki z autorami razem :] Kurde nie wiem czemu przeczytalem ze wesolych swiat zyczysz i sie zaczalem zastanawiac czy to juz wielkanoc sie nie zbliza.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #12 : Lutego 11, 2009, 11:29:06 »

Pewnie, że wszystkie wyniki z autorami... ; ) Nie wstydzę się swojego... ;d
Zapisane
MWK
Gość
« Odpowiedz #13 : Lutego 12, 2009, 13:41:50 »

OK będą oficjalne wyniki :-)

Podjąłem pewną decyzję. Chciałbym wszem i wobec zakomunikować, zachęcając tym samym wszystkich pozostałych Forumowiczów jak również a może i przede wszystkim te osoby, którym wydaje się, że nie ma sensu brać udziału ponieważ są w stanie odgadnąć zaledwie kilka tytułów, do czynnego wzięcia udziału w zabawie mimo wszystko ponieważ ową wspomnianą nagrodę dodatkową/pocieszenia będę rozlosowywał (pewnie będzie lotto) właśnie wśród tych wszystkich pozostałych uczestników!

Tak więc nie traćcie wiary i ochoty - działajcie - każdy może wygrać :-)
Zapisane
MWK
Gość
« Odpowiedz #14 : Lutego 17, 2009, 00:00:01 »

Konkursik zakończony i czas ogłosić zwycięzce.

Najpierw jednak prawidłowa lista muzyczek z gier :

 01. Power Blade 2 / Captain Saver
 02. Blaster Master
 03. Super C
 04. Gegege no Kitarou 2
 05. Little NEMO
 06. Batman Returns
 07. Kiwi Kraze
 08. Adventures of Lolo 3
 09. Chip & Dale - Rescue Rangers
 10. Moon Crystal
 11. Wagyan Land 3
 12. Herakles no Eikou - Toujin Makyou Den
 13. Rockman 2 / Megaman 2
 14. Ninja Ryukenden 2 / Ninja Gaiden 2
 15. T & C Surf Desing
 16. Gremlins 2
 17. Paaman Part 2 - Himitsu Kessha Madoodan wo Taose
 18. Itadaki Street - Watashi no Oten Niyottete
 19. Choujin Sentai Jetman
 20. Downtown Special: Kunio-kun no Jidaigeki da yo Zen'in Shugo
 21. Star Soldier
 22. Akagawa Jirou no Yuurei Ressha
 23. Seirei Densetsu Lickle / Little Samson
 24. Destiny of an Emperor 2 / Tenchi o Kurau 2 - Shokatsu Koumei Den
 25. Super Mario Bros 3
 26. Banana Prince aka Bananan Ouji no Daibouken
 27. Valkyrie no Bouken - Toki no Kagi Densetsu / The Legend of Valkyrie
 28. Willow
 29. Final Fantasy 1
 30. Doki Doki Yuuenchi - Crazy Land Daisakusen / Trolls in Crazyland
 31. SD Gundam Gachapan Senshi 4
 32. Abadox - The Deadly Inner War
 33. Lone Ranger
 34. Magician
 35. The Immortal
 36. Wanpaku Kokkun no Gourmet World / Panic Restaurant
 37. Booby Kids
 38. ZEN - Intergalactic Ninja
 39. Wizards & Warriors 2 - Ironsword
 40. Silver Surfer
 41. Saint Seiya - Ougon Densetsu
 42. ALIEN 3
 43. Mother
 44. Summer Carnival '92 - Recca
 45. Guerilla War / Guevara
 46. Captain Tsubasa 2 - Super Striker
 47. Mappy
 48. Majin Eiyuuden Wataru Gaiden
 49. Mizushima Shinji no Daikoushien
 50. Hokuto no Ken 4 - Shichisei Haken Den - Hokuto Shinken no Kanata he

A więc niniejszym ogłaszam, iż z pośród zawrotnej wręcz ilości 3 rywalizujących ze sobą Forumowiczów zdecydowanym rzutem na taśmę zwyciężył Kolega aboabo, oto jego odpowiedzi :

+ 1. Captain Saver
+ 2. Blaster Master
+ 3. Super Contra
+ 4. Gegege No Kitarou 2
+ 5. Nemo
+ 6. Batman Returns
+ 10. Moon Crystal
+ 13. Rockman 2
+ 14. Ninja Gaiden 2
+ 15. T&C Surf Design
+ 16. Gremlins 2
+ 17. Paaman 2 - Down with the Secret Madou Society
+ 19. Choujin Sentai Jetman
+ 22. Akagawa Jirou No Yuurei Ressha
- 24. Tenchi O Kurau/Destiny Of An Emperor
+ 25. SMB3
+ 26. Bananan Oujin
+ 28. Willow
+ 29. Final Fantasy 1
+ 34. Magician
+ 36. Panic Restaurant
+ 37. Booby kids
+ 40. Silver sufer
+ 41. Saint Seiya Ougon Densetsu Hen
+ 43. Mother
+ 44. Summer Carnival 92' Recca
+ 45. Guerilla War
+ 46. Captain Tsubasa 2
+ 47. Mappy

28 poprawnych odpowiedzi z 29 wszystkich.

Drugie miejsce zajął Kolega dafczynski z następującymi wytypowanymi wytypami :

+ 02. Blaster Master
+ 03. SuperC
+ 05. Little Nemo: Dream Master
+ 09. Chip'n'Dale 1
+ 10. Moon Crystal
+ 13. Megaman 2
+ 19. Choujin Sentai: Jetman
+ 25. Super Mario Bros. 3
+ 36. Panic Restaurant
+ 37. Booby Kids
+ 40. Silver Surfer
+ 47. Mappy (yeah! zgadłem!)

12 poprawnych odpowiedzi.

No i na ostatnim miejscu niemniej jednak nadal w czołówce gdyż na podium usytułował Kolega Oldschoolowy dziad z najodważniejszymi strzałami, których to strzałów jak i równie wielkiej odwagi zabrakło reszcie Naszej Rzeszy :

+ 3 - Super C
- 11 - Akumajo Special Boku Dracula Kun
+ 16 - Gremlins 2
- 37 - 168 in 1
+ 47 - Mappy

3 poprawne odpowiedzi z 5 wszystkich.

Zwycięzcy jak również Szanownym Uczestnikom pragnę Bardzo Serdecznie POGRATULOWAĆ i oświadczyć, iż każdy z nich otrzymuje ode mnie nagrodę!

Wszystkim pozostałym równie wielce dziękuje za wspólną zabawę. Mam nadzieje, że Wam się podobało, że chociaż na chwilkę udało mi się oderwać Was od szarej codzienności oraz natłoku spraw zeń związanych i że przyjemnie spędziliście czas.

To wszystko ode mnie - Pozdrawiam.
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #15 : Lutego 17, 2009, 00:44:28 »

A łaa co za lamer ze mnie, jakbym uwazniej sluchal to rozpoznalbym jeszcze conajmniej 10 tytułow z tej listy. Nie sadzilem ze tak duzo z tytulow ktore wytypowalem faktycznie tam umiesciles ;] Sluchalem tych melodyjek i nie rozpoznalem masy z nich, przyznam ze niektore byly bardzo malo charakterystyczne i nie mialem pojecia jak sie zabrac do ich szukania.

Napisze jeszcze tylko ze gdy poraz pierwszy przesluchalem tego megamixa udalo mi sie rozpoznac zaledwie 3 tytuly, ale na tym zabawa sie nie konczy. Wcale nie trzeba sluchac wszystkiego jak leci, ani poswiecac kupy czasu zeby dokopac sie glebiej. Szkoda ze tak malo osob wzielo udzial, pewnie z powodu braku czasu wlasnie, czyli braku checi, bo jak sa checi to i czas sie zawsze znajdzie ;] Mi sie podobalo bardzo i dzieki za wysmienita zabawe.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #16 : Lutego 17, 2009, 11:32:50 »

Z Ciebie lamer?  heh
168! przeca to Bobby kids...


FamiContest to świetna sprawa, naprawdę nie wiem czemu więcej osób nie przyłączyło. Wyzwanie nie lada, ja przesłuchałem 2 razy i mimo że multum kojarzyłem, to tylko 5 z konkretnymi tytułami.
widzimy się na następnym FamiContest'cie, kogo nie będzie ten otrzyma chłostę.

Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #17 : Lutego 17, 2009, 19:05:56 »

a więc tak - chciałbym pogratulować aboabo za świetny wynik i wygraną. brawo, jesteś naprawdę dobry w tej tematyce. dziadowi gratuluję miejsca na podium.
ale przede wszystkim chciałbym wyróżnić MWK za poświęcony czas, którego na pewno potrzebował dużo, aby owy konkurs zorganizować. a jak już MWK coś organizuje, to zawsze wszystko dopięte jest na ostatni guzik. tym razem można powiedzieć, że oprócz wszystkich guzików zapiąłeś jeszcze zamek błyskawiczny. naprawdę, mogę szczerze powiedzieć, że robisz wspaniałe rzeczy na tym forum. FamiCONTEST to wisienka na szczycie tego całego tortu. to dla Ciebie największe gratulacje.

świetna inicjatywa, chętnie wezmę udział w kontynuacji.
Zapisane
Nielogiczny
Gość
« Odpowiedz #18 : Lutego 18, 2009, 10:29:32 »

Heh, a ja byłem pewien że konkurs trwa jeszcze tydzień i czekałem do końca z odpowiedziami... ale jak widzę tytuły to tylko kilka bym trafił hehe.
Gratuluję zwycięzcom.  Wink
No i Tobie oczywiście MWK za organizację konkursu.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 18 zapytaniami.