Kwietnia 19, 2024, 07:45:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak podłączyć konsole PEGASUS MT-777DX  (Przeczytany 4733 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Parys
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 15



« : Marca 18, 2009, 10:54:31 »

Witam wszystkich użytkowników forum!
Jakiś czas temu udało mi się pozyskać od kolegi konsole TV Pegasusa MT-777DX. Byłem wniebowzięty. Moim początkowym zamiarem było kupno innego modelu dostępnego na allegro (BS-500AS). Oczywiście moje szczęście nie trwało zbyt długo ponieważ konsola była niekompletna. Brakowało Kabla RF, i zasilacza. Błahostka - powiecie, też tak myślałem. Następnego dnia w podskokach pobiegłem do najbliższych sklepów elektronicznych w celu zakupienia zasilacza oraz wspomnianego kabla. Z zasilaczem nie było mniejszych problemów (cechy zasilacza: AC-DC adaptor, Model: VK-1000, Input: 230V ~ 50Hz, Output: 1.5-3-4.5-6-7.5-9-12V, Current: 1000mA MAX, zasilacz ustawiam na 9V, próbowałem też na 12V.) Natomiast z okablowaniem nie było zaciekawie. Nikt nie miał tego typu kabla. Postanowiłem kupić kabel z wyjściem audio-video 21pin euro. Ale niestety nie mam zielonego pojęcia dlaczego mi to nie chce działać. Na okablowaniu nie piszę, który wtyk to audio, a który video. Próbowałem różnych kombinacji. Dodam tylko że końcówki kabli to czerwony i czarny. Może jednak problem leży w dostrajaniu TV. Szukałem kanału na którym mógłby odbierać pegasus ręcznie, automatycznie, ale nie odnajduje obrazu. Myślę nad kupnem modelu BS 500AS w celu zdobycia kabla antenowego RF, może wtedy będzie wszystko działało. Biorę pod uwagę też to, że konsola może być uszkodzona, ale większym prawdopodobieństwem jest moja mała wiedzy na temat poprawnego podłączenia sprzętu. Bardzo proszę o pomoc wszystkich, którzy mogą coś na ten temat wiedzieć. Chciałbym raz jeszcze powrócić do czasów dzieciństwa. Za małolata z podłączeniem konsoli nie było żadnych problemów, a teraz...  heh
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #1 : Marca 18, 2009, 11:20:46 »

Podlaczajac przez ten kabel z koncowka EURO musisz przestawic TV na kanal AV, jezeli nie wiesz jak to zrobic to zajrzyj do instrukcji odbiornika. Kabel musi miec wejscia audio i video, a nie wyjscia, wiec jesli faktycznie masz kabel z wyjsciami tylko, to on sie nie bedzie do tego nadawal.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
Parys
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 15



« Odpowiedz #2 : Marca 18, 2009, 11:38:35 »

Przepraszam, może źle się wyraziłem z tym kablem, jest to kabel tego rodzaju:http://www.allegro.pl/item560591874_kabel_1x_wtyk_euro_21pin_6x_wtyk_rca_chinch_1_5m.html , tylko mój ma dwie końcówki, czerwoną i czarną. Nie jest napisane audio, video oraz czy to jest "in" czy "out"  zawstydzony Zakładając, że kabel jest OK, czy jeśli przestawię na kanał AV to powinienem zobaczyć obraz, a może po przejściu na AV zacząć wyszukiwanie kanałów. Czy jest możliwość podłączenia pegasusa kablem antenowym ( nie wiem czy się dobrze wyraziłem) Naprawdę małą mam wiedzy w tym temacie.
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2009, 13:07:58 wysłane przez parysm » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.172 sekund z 18 zapytaniami.