Marca 29, 2024, 05:38:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Famicom Disk System - Kto Gra / Kto Ma?  (Przeczytany 4617 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Morden
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 52



WWW
« : Maja 26, 2008, 22:29:28 »

Widze ze jedyne posty w dziale FDS to odcinkowe felietony dotyczace tego sprzetu oraz komentarze do tych wlasnie tekstow. Czas to zmienic. Kto ma i kto gra? Ciekawi mnie w jaki sposob polscy gracze zapoznali sie z tym sprzetem i kiedy. To w sumie dosc stary wynalazek.

Do stworzenia osobnego tematu sklonila mnie dzisiejsza dostawa nowych tytulow na FDS, o ile gry z konca lat '80tych mozna nazwac nowymi. Szczegolnie zadowolony jestem z バイオミラクルぼくってウパ [Bio Miracle Bokutte Upa]. Smieszny platformer, ktory garsciami czerpie z flagowego Super Mario. Nie ma to jak raczkowac bobasem bijac prosiaki grzechotka.



P.S. - Jesli kogos interesuje プロレス [Puroresu] moge wymienic. Pudelko lekko walniete. Jak by co, walic na PM.

Edit: Ups! Wyglada na to ze oferta wymiany nie bedzie aktualna. Poprzedni wlasciciel postanowil nagrac nowe gry na dysk z Puroresu.



Wrestling skreslony a na jego miejscu アイスホッケー [Ice Hockey]. Na strone B nagrano バレーボール [Volleyball]. Zauwazylem ze kilka dyskow ma dograne tytuly na strone B. Milo. Zawsze wiecej gier.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2008, 08:20:02 wysłane przez Morden » Zapisane

NintendoPassion
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 45



WWW
« Odpowiedz #1 : Lutego 25, 2009, 13:09:42 »

Witaj,

Owszem, owszem. Mam. Zakupiłem wieki temu na eBay. Mam również kilka gier. Obecnie już nie gram, a konsolę traktuję czysto jako eksponat w mojej kolekcji gier i konsol.

Nintendo Famicom Disk System. Używany. Stan idealny i w pełnym komplecie.



A tutaj dołączam również Famicom Computer Network System. Nowy.



Wszystko pochowane. Jak znajdę fotki gier na HDD to podrzucę później.

Zapisane

Mati
Gość
« Odpowiedz #2 : Września 23, 2009, 13:04:18 »

Niechcialem zakladac nowego tematu, wiec napisze tutaj, skoro tu mozna rozmawiac ogolnie na temat tego sprzetu.
Otoz, zainteresowal mnie on a konsoli nie mam, wiec mysle, ze moge liczyc na wasza pomoc.
Tak wiec kilka pytan w tej sprawie.
Czy Nestopia 140 dobrze odpala gry z Fds'a?
Zaaplikowalem ten plik disksys.rom
http://www.speedyshare.com/752248390.html

Odpalilem na Nestopii140 rom Meikyuu jiin dababa, ale cos jest nie tak, poniewaz gra sie zaczyna i jest ok, jest pokazowka ok, ale juz potem level sie nieodpala, jakby gra stawala w miejscu.
Czy kazda gra ma swoj disksys.rom? watpie w to, czy moze Nestopia ledwo obsluguje te gry, czy moze jednak nie bardzo?
Mozecie pomoc? Z gory thx.
Edit.
Odpalilem Gyrussa a w nim pojawil sie tylko ten specyficzny dzwiek przy odpalaniu gier z Fds, takie tididi i tyle.
Co to moze byc? Czyzby moje przypuszczenia byly sluszne, ze Nestopia nieradzi sobie z grami, albo czesciowo? ehh.
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2009, 15:32:42 wysłane przez Mati » Zapisane
gigi
Gość
« Odpowiedz #3 : Września 23, 2009, 21:00:51 »

Nestopia odpala pliki z rozszerzeniem fds.

Gyruss nie działa, bo trzeba odwrócić dyskietkę w wirtualnym napędzie.
Niektóre gry zajmują więcej miejsca i nie mieszczą się na stronie(strona ma 64kb).
W nestopii można odwrócić, chyba tabulatorem.

PS Muzyka z pierwszego levelu „Sky-Toccata” coś pięknego Smile
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2009, 21:55:38 wysłane przez dic-sc7 » Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #4 : Września 23, 2009, 21:52:03 »

Gyruss juz dziala, inne interesujace gry tez, poza Meikyuu. Odwracalem dyskietke, odpala sie tylko intro gry, nie wiem co jest.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 19 zapytaniami.