Marca 28, 2024, 18:04:29 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Wyprawa po złote kalesony 17.04.2009  (Przeczytany 23200 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« : Kwietnia 19, 2009, 18:47:00 »

Odległość 521 km.
Środek transportu PKS.

   Witam czytelników, w tej krótkiej relacji umieszczę swój opis wyprawy do Poznania i postaram się wyjaśnić wiele wątpliwości z nią związanych oraz oczekiwań wiązanych z tym co zastane u celu podróży. Zasiądźcie więc wygodnie, otwórzcie browarka i poddajcie się lekturze.

   Przygotowania, piątek po pracy jak zwykle gnam do domu, tym razem jednak spędzam więcej czasu w sklepie spożywczym ładując do koszyka kilka puszek Nestea i Tiger (gdyby nie on padłbym w drodze) w koszyku ląduje też kilka rogali i bułek, następnie spacerek do kiosku po ulubioną Angorę jako lekturę na drogę żeby nie zanudzić się na śmierć.

   Wyjazd, 18:50, późno jak na taką długą trasę, mam nadzieje że PKS będzie w miarę znośnym środkiem transportu (ekonomicznie bił inne na głowę), niecierpliwie czekam aż ukaże się pojazd zwłaszcza że nie jest ujmowany w rozkładzie jazdy i do końca nie jest pewny. Po 20 minutach czekania jest !, ładuje sie do środka, mało ludzi, kurs długi więc myślę sobie spoko, niestety szybko się rozczarowuje, nie ma kibelka w busie, spaprane oświetlenie punktowe, duchota a na dodatek niewygodne siedzenia które nie pozwalają zmrużyć oka bo regulacja "celowo" unieruchomiona :/. Nic to chowam dumę do kieszeni i jadę, jak mówią "nie ma ryzyka nie ma zabawy".

   Jest godzina 3:50 dojechaliśmy, ale opisywać drogi nie będę była tragiczna :/ prawie zero postojów a żeby się odcedzić musiałem wykorzystać jedyną okazje gdy zmieniali sie kierowcy, myślałem ze mnie rozsadzi . Ale co tam, jestem w Poznaniu, już prawie na miejscu. Ponieważ nie dało się spać po drodze, wcinam rogaliki i popijam Tigerem a około 8 rano podwójnym ekspresem, nawet nie wiecie jaki byłem wdzięczny że kawomat był sprawny.


   Po śniadanku czas wyruszać w drogę, godzina 8:30 spacer rozpoczynam od wizyty w kiosku po mapę Poznania, okazuje się że cel wycieczki jest o "rzut beretem" bo jedynie 1400 metrów od dworca, idę więc spokojnie nie śpiesząc się zbytnio. Docieram przed 9 a że byłem umówiony na 10 czekam cierpliwie informując wcześniej sprzedawce że jakby co jestem już, ten oddzwania i mówi że dopiero wstał Cheesy. Pozostaje mi poczekać w zimnej zakurzonej i zapomnianej przez świat kamienicy w połowie już wyburzonej, na dodatek leje i niemiłosiernie zimno jest. Zastanawiam się jak to się skończy.













   Godzina 10 już dawno wybiła, człek obiecał że będzie więc cierpliwie znoszę niedostatki pogodowe, po chwili pokazuje się jakiś gostek, zaczyna kręcić się przy wejściu do sklepu, pierwsza myśl "o konkurencja" juz podwijam rękawy ,zastanawiam się jak tu się konkurenta pozbyć a przed oczami mam widok zaciekłej bójki o carty i wizje walki do ostatniej kropli krwi, aż tu nagle okazuje się że    chciał mu sprzedać stary komputer jeszcze z czasów Optimusa, po telefonie do właściciela odszedł jednak z kwitkiem Smile a więc sytuacja opanowana i koronera nie będzie trzeba wzywać.

   20 minut później do wąskiego przesmyku w kamienicy wparowuje srebrny jeep, tak to właściciel, serducho zaczyna przyspieszać, a w głowie jedna myśl "co zastane, czy nie na darmo tu jestem ?". Po krótkim przywitaniu wchodzimy schodząc po schodach do sklepu w którym klienci nie bywają chyba za często od długich lat, przede mną rozpościera sie widok jak w niebie, dosłownie, dookoła gry i akcesoria do praktycznie każdej konsoli od Fami?NES aż do Wii, również masa stuffu na handheldy z rodziny Nintendo GB, po krótkiej rozmowie zaczynamy interesy, na pierwszy rzut oka dostrzegam gablotę w rogu, micha już się cieszy ale zastanawia mnie czy to aby wszystko, przecież miało być więcej ? Po chwili właściciel sklepu rozwiał moje obawy, wnosi 4 duże pudła po brzegi wypchane cartami i jedno NOWIUŚKIMI prostokątnymi padami Dendy Jr. ktoś pisał wcześniej ze to badziewie i używki, a tu się okazuje ze one są przybrudzone i zakurzone bo lata leżakowały w pudle nie ruszane od dostawy.













   Zaczynam przebierać w pudłach i szafkach, atmosfera się zagęszcza, endorfiny zalewają mózg wielkości orzeszka, wszelkie moje oczekiwania względem zawartości zostały spełnione, a nawet przerosły domysły ! Co prawda ilość tytułów nie powala, ale jakość i gatunkowość cartów oraz wersje PCB wymiatają lepiej niż nie jedna babcia klozetowa, bo co tam jedna, cały tabun babć nie dałby rady. Ponieważ środki miałem ograniczone zabrałem mu tylko 1/3 tego co miał wybierając te gatunkowo najlepsze. Trwało to około 2 godzin, w między czasie dostrzegam na półce zapomniane przez świat Nintendo mini classic, nie mogłem się oprzeć żeby nie kupić paru Smile. Oto krótkie podsumowanie dokonanych zakupów :


Pady Dendy Jr. sztuk 10
Pistolety sztuk 3
Katalogi sztuk 5
Nintendo Mini sztuk 2
tekturowe opakowania na carty około 40
naklejki NINTENDO COMPATIBLE transparentne oraz czarne większa ilość( swego czasu był wymóg ich naklejania)







Carty 221 a w tym (w nawiasie typ mappera,prawie wszystkie posiadają mask rom więc można a nawet trzeba przerabiać Tongue ):

Pipe V x31 (vrc4 klon)
Greatest 18 Holes x30 (UN-ROM 256)
Where is Waldo x42 (mmc3+6264)
V Ball x32 (mmc3+podstawka na 6264)
Mission Imossible x15 (mmc3 wersja glut)
Kyorochan (hack Castelian) x10 (UN-ROM 128k)
Puzzslot x10 (mmc1 glut)
Yoshi x8 (mmc1 glut)
Attack of The Killer Tomatoes x8 (mmc1 glut)
Blue Marlin x4(mmc3 + podstawka 6264)
168 in 1 x3(nowsza wersja z glutem zamiast promu, nie do przeróbki lecz 100%zgodna z oryginałem)
Syper Spy Hunter x2(mmc3 glu+2 eprom27010)
Saint Seiya x2 (nie do modyfikacji)
Bad News Baseball x2 (mmc1 wersja dip)
11 in 1 Ball series 1994 x2
11 in 1 Super Ball series x 2
168 in 1 (różowy cart, typowa składanka, 17 różnych gier)
















Pojedyncze egzemplarze (nie do odsprzedaży):
Magic Darts
Mad City
Klash Ball
Yoshi Cookie (w obudowie break thru)
Heavy Shreddin
Snakes Revenge
World V Boxing

Pojedyncze do odsprzedaży:
Robocop 3
Hudson Adventure Island 2
Rocket Ranger
DJ Boy
8 Eyes


Dla NES (ma tylko 4 tytuły,piraty w dużej ilości):
Defenders of Dynatron City
Super Spy Hunter/Skate or Die, nie jestem w stanie sprawdzić teraz
Yoshi
American Gladiators


   Na temat zakupu to tyle, zapakowałem to wszystko w jamnika (musiałem sobie kolanem pomagać bo się nie mieściło), ponieważ miasto obce i nie ma co ryzykować spacerując z pieniędzmi trzeba było skoczyć do bankomatu i zrobić się lżejszym na koncie. Na do widzenia właściciel z ciekawości podniósł torbę i o mało się nie przewrócił a ja tym czasem się zebrałem, pożegnałem i wyruszyłem w drogę powrotną. Do dworca zaledwie 1400 metrów, ale tym razem nie było lekko, prosto pod górkę z torbą która ważyła niewiele mniej ode mnie, gdy dotarłem do dworca lało się ze mnie jak z gąbki, powiadam Wam po takim tachaniu nawet dworcowy żurek smakuje jak domowy specjał a podła herbata jak miód, pozostało już tylko przeczekać do 21:45 i wracać z łupem do domu i otarciami na ramionach heh. Na do widzenia Poznań okazał się wdzięcznym miastem, autokar pierwsza klasa, toaleta, DVD na którym oglądaliśmy kabarety, pełna regulacja siedzeń i mini barek, no co jak co ale należało mi się Wink ,lekko połamany i obolały po ponad 38 godzinach bezsenności padłem jak śliwka.


   Pod koniec wypada mi jeszcze tylko dodać kilka ciekawostek. Właściciel firmy jak zapewne zauważyliście na zdjęciach ma gry i akcesoria każdej maści, sklep prowadzi od 89 roku i jako pierwszy w Polsce oferował gry na Pegasus, nakręcił też własne reklamy które leciały w TVP1 dawnymi laty, na zdjęciu poniżej oryginalna kaseta z studia TVP1 którą może kiedyś uda mi się od niego wypożyczyć. Firma zmieniała nazwę parę razy ponieważ swego czasu policja zajęła mu część towaru prawdopodobnie na wniosek firmy Nintendo (jak wszyscy wiem carty do Pegasusa są pirackimi wersjami NES/Fami) ale z względu na kulejące przepisy prawa zwrócili mu. Współpracował nie tylko z odbiorcami z całego kraju ale nawet Rosji i Niemiec a katalog o którym wiemy i jego skan  na stronie www jest jego autorstwa i niestety wiem też od niego że nigdy nie powstał żaden inny. Jeżeli się uda, w niedługim czasie postaram się również ustalić kontakt do człowieka który kilkanaście lat temu produkował spolszczone carty (miał do tego mini fabrykę)! oraz jeśli uda mi się gościa przekonać dostane od niego listę kontrahentów, miejmy nadzieje że chociaż kilku pamięta tamte czasy abym mógł wyruszyć na kolejne polowania.



Tymczasem Spazz4 odmeldowuje się na zasłużony spoczynek. Gdybyście mieli pytania proszę zamieszczać pod postem, postaram się odpowiedzieć jak najszybciej.

CDN...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2009, 20:55:31 wysłane przez spazz4 » Zapisane

ThomsonQQ
PN
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 124


New Mario Bros


« Odpowiedz #1 : Kwietnia 19, 2009, 19:07:34 »

Dobre. Masz może jakieś miejsca z dobrobytem (gry i akcesoria Pegasus) zaznaczone na mapie Polski.
Ciekawe czy dużo jest takich miejsc...
Zapisane
Hamster
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 56



« Odpowiedz #2 : Kwietnia 19, 2009, 19:08:17 »

 crazy W tych kartach pływać można.
Zapisane
Krisuroku
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 407



WWW
« Odpowiedz #3 : Kwietnia 19, 2009, 19:28:28 »

Istny raj dla oczu  laugh
Zapisane
Hamster
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 56



« Odpowiedz #4 : Kwietnia 19, 2009, 20:10:14 »

Lepiej napisz co przywiozłeś z podróży i za ile Tongue??
Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #5 : Kwietnia 19, 2009, 20:21:55 »

Ludzie cierpliwości pisze właśnie ! Zadawajcie Pytania, na wszystkie postaram się odpowiedzieć o 23.
Zapisane

ThomsonQQ
PN
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 124


New Mario Bros


« Odpowiedz #6 : Kwietnia 19, 2009, 21:39:05 »

Drogie są te cuda? Dużo tego jest? Ile jest takich rajskich miejsc i gdzie? Roll Eyes
Zapisane
MWK
Gość
« Odpowiedz #7 : Kwietnia 19, 2009, 22:22:41 »

Spazz, ode mnie przede wszystkim wykraczające poza każdą istniejącą skale gratulacje za tak niewyobrażalnie znakomitą "inwestygacje" tego tematu, tacy konkretni ludzie jak Ty w dzisiejszych czasach to już prawdziwa żadkość. O to właśnie od samego początku chodziło. Odwaliłeś naprawde kawał porządnej roboty. Dzięki !

Sam artykuł, dołączone zdjęcia oraz wszelkie, związane z okolicznościami przygody opisane perypetie, przeżycia oraz odczucia niejednokrotnie zafascynowały mnie i rozbawiły. Zbudowałeś niesamowity klimat nadając całemu temu wydarzeniu odpowiedni smaczek. Fantastyczny raport no i... brak mi słów aby cuda, jakie nabyłeś chociażby starać się opisać.

Sam sklep to w moim odczuciu czy tam skojarzeniu przypomina mi jeden z tych ruskich sklepów/kiosków gdzie sprzęt oraz gry (w tym carty do pegaza) dosłownie walają się pod nogami a ta ich część wstawiona w te frontowe, reprezentatywne, szklane gablotki stanowi tylko namiastkę tego, co dzieje się dalej, delikatnie jeno łechtając subtelne podniebienia "tych" nietuzinkowych klientów.
Zapisane
8bitrage
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 301



« Odpowiedz #8 : Kwietnia 20, 2009, 01:21:39 »

jak z grami i akcesoriami na gb? powiedz cos wiecej
Zapisane
Nielogiczny
Gość
« Odpowiedz #9 : Kwietnia 20, 2009, 02:18:25 »

38 godzin bezsenności, ale za to jakie łupy. Pełen podziw z mojej strony.  Smile
Swoją drogą świetny sklep, troszkę daleko jak dla mnie, aaale kto wie może tam kiedyś zawitam hehe.
Gdy już się na dobre wyśpisz, napisz mi ile się wykosztowałeś.  Roll Eyes
Zapisane
siudym
Gość
« Odpowiedz #10 : Kwietnia 20, 2009, 10:43:10 »

Immortala juz nie mieli ani jednego? Smile hehe kiedys wszystkie wykupilem Smile Nie lada okaz, bo MMC3 DIP + okienkowy 27C020 wiec dla samych bebeszkow warto. Fajnie, ze maja jeszcze Waldo sporo (albo MIELI?, wziales wsio?)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2009, 10:46:54 wysłane przez siudym » Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #11 : Kwietnia 20, 2009, 15:44:27 »

Waldo wziąłem wszystkie jakie tylko mieli, co do kosztów to wyniosło mnie za całość około 1Kzł.
Zapisane

siudym
Gość
« Odpowiedz #12 : Kwietnia 20, 2009, 22:38:13 »

Koszty = 1000zł
Szczesliwa mordka Spazz'a = bezcenne.
Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #13 : Kwietnia 20, 2009, 22:39:24 »

Koszty = 1000zł
Szczesliwa mordka Spazz'a = bezcenne.

Sa rzeczy, ktorych kupic nie mozna. Wszystkie inne... w Poznaniu:)
Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #14 : Kwietnia 20, 2009, 23:12:23 »

Żebyście wiedzieli jak wesoła mordka Cheesy, jeśli są chętni na carty/pcb to proszę pisać na PW.
Zapisane

dr00id88
Gość
« Odpowiedz #15 : Kwietnia 26, 2009, 10:56:11 »

http://allegro.pl/item617934819_skate_or_die_2_i_yoshi_nowe.html

Widze, ze teraz bedziecie sobie profity z odsprzedazy ciagnac:/
Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #16 : Kwietnia 26, 2009, 11:33:08 »

Nie mam z nim nic wspólnego, profitów nie ciągnę.
Zapisane

dr00id88
Gość
« Odpowiedz #17 : Kwietnia 26, 2009, 16:26:08 »

Nie mam z nim nic wspólnego, profitów nie ciągnę.

Mialem na mysli m.in. Newandera.
Zapisane
Newander88
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 77


Zawsze piecz ciastka


WWW
« Odpowiedz #18 : Kwietnia 26, 2009, 22:49:35 »

Jadę jutro do poznania głownie po jakieś fajne gry na sege do kolekcji.
Chce ktoś coś ? Wink
Zapisane
Newander88
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 77


Zawsze piecz ciastka


WWW
« Odpowiedz #19 : Kwietnia 28, 2009, 00:23:15 »

Wróciłem z wyjazdu, po południu zdam relacje. Wziąłem troche gier na pegasusa bo gostek znalazł karton z grami których wcześniej nikt nie widział. Mam zdjęcia listy gier na różne platformy które ma także wstawie. Jeżeli ktoś ma gamboya zwykłego, colora, advance to tam jest raj dla niego po prostu, gierki w przedziale cenowym 10-40 zł zależy od tego jaką  grę jak ceni sprzedawca. Gostek powiedział że 8 osób już było u niego, ciekawe kto się nie przyznał:)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 19 zapytaniami.