Marca 29, 2024, 00:37:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 ... 14 15 [16]
  Drukuj  
Autor Wątek: Coś O Was  (Przeczytany 79351 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #300 : Listopada 03, 2014, 18:07:58 »

Propo Persony, kiedyś trafiłem na 8bitowe motywy z P4. Są genialne - jak ktoś ma namiar na całą paczkę z nimi, to nie pogardzę.

https://www.youtube.com/watch?v=ep_rtQIj0nE <-- przykładowy kawałek.

Nie bijta za offtop Panowie!
Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
Mkali Vector
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #301 : Listopada 07, 2014, 03:02:35 »

Oczywiście , że znałem intro, tylko byłem wolniejszy o pase setnych sekundy w ospowiedzi Sad A Burn My Dred napisałem specjalnie bo lepiej brzmi przy forumowym Dredzie xD
Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #302 : Marca 03, 2015, 19:58:09 »

Bardzo fajny achievement, gratulacje. ;)
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #303 : Marca 04, 2015, 02:19:38 »

setki razy widziałem jego zdjęcia, a dopiero teraz wiem, jakiego mają autora - dzięki MWK, a przy tym, gratulacje! Smile
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #304 : Maja 21, 2015, 01:25:35 »

up!

przeczytałem dzisiaj na portalu z ef w nazwie post serdecznego kolegi z czasów licealnych - odzywa się rzadko, ale dzisiaj powiedział coś, co mi chodzi po głowie od dawna, ale nie umiałem nigdy na to znaleźć słów tak dobrze jak on to zrobił.

zastanawiałem się nad tematem "coś o nas", ale pomyślałem, że już wkleję tutaj, szczególnie, że przeczytałem tam o sobie. może trochę popłynąłem wyobraźnią, ale jeśli dacie temu tekstowi te siedem minut skupienia - i Wy tam się zobaczycie siebie. dobrze przypomina o co w tym wszystkim na tym forum chodzi, a szczególnie dobrze, że zdarzyło się mu to napisać podczas tej groteski (jak kto woli - paranoi) na naszym forum właśnie.

Cytuj
Nie negując skali tragedii jaka się wydarzyła, chcę zwrócić uwagę na poziom absurdu w tym artykule.
Jak przeczytacie ten "artykuł" to rzucą się wam w oczy takie zdania.
"w szkole był "popychadłem", rówieśnicy wyśmiewali go i dokuczali mu"
"Matka Maksymiliana wyjechała do innego miasta".
"- Był inny niż wszyscy. Miał swój świat, ciągle komputery. Na dworze to go nigdy nie było widać - mówi Angela w rozmowie z reporterem "Uwagi!". Dodaje, że w szkole był "popychadłem", rówieśnicy wyśmiewali go i dokuczali mu."
"dyrekcja szkoły poprosiła o pomoc psychologów i terapeutów zajmujących się wpływem gier komputerowych na młodzież"
Przestałem liczyć ile razy słyszałem od moich wykładowców (specjalistów wspomnianych powyżej) "Media uwielbiają zwalać winę na to co najłatwiej nagłośnić. "Zabił babcię pod wpływem gier komputerowych" czy "Gnębiony w szkole nastolatek zamordował własną babcię" Co ładniej brzmi?
Cóż mamy napisane jak byk "Odludek, inny niż wszyscy"
No dobra, czemu inny niż wszyscy? Zastosujmy znaną nam sztuczkę dziennikarską! Wytnijmy coś z czyjejś wypowiedzi:
"w szkole był "popychadłem", rówieśnicy wyśmiewali go i dokuczali mu"
Okej, czyli był odludkiem bo reszta jego "kolegów" nim pogardzała. Tak aby podkreślić jego odludkowość:
"- Był inny niż wszyscy. Miał swój świat, ciągle komputery. Na dworze to go nigdy nie było widać"
Aha, logiczne. Po całym dniu w szkole, spędzonym w wyśmienitym towarzystwie o niczym innym nie marząc na pewno wyjdę na dwór aby spotkać ponownie moich rówieśników.
Hej, dziwna sprawa, nie wyszedł na dwór, ciekawe czemu? Cóż, odludek, zwyrodnialec, nerd, no-life.
Swoją drogą, wolę być "inny niż wszyscy" niż chodzić z bandą idiotów która spędza większość czasu obrabiając innym plecy Emotikon smile
Ale wracając do tematu, część która przynajmniej we mnie wywołuje solidne zdziwienie:
"dyrekcja szkoły poprosiła o pomoc psychologów i terapeutów zajmujących się wpływem gier komputerowych na młodzież"
Naprawdę?
90% szanujących się psychologów których było miło mi poznać powie; "No dobra, gry komputerowe. Ale od czego to się wszystko zaczęło?" Może powinniśmy zwrócić uwagę na sytuację w podstawówkach/gimnazjach/liceach/technikach zamiast drapać szczyt góry lodowej.
Może zobrazuję to inaczej. Stwórzmy sobie bohatera naszej wyimaginowanej opowieści, chłopak/dziewczyna (tu umieść imię) zaczął naukę w pierwszej klasie gimnazjum. Nie wie jak zagadać do niektórych osób, trochę się wstydzi, w końcu znajduje sobie parę znajomych z którymi utrzymuje kontakty. W trakcie nauki zdarza mu się jakaś wpadka, a to przykładowo koledzy z klasy wytną mu jakiś numer przykładowo na WF-ie. Postawi się im. I już ma połowę klasy przeciwko sobie.
Drodzy naiwni którzy mówią "daj mu w ryj, postaw się mu" w większości przypadków nie ma w takiej sytuacji filmowego zakończenia kiedy 10 chłopa nagle zacznie się bać klasowego nowego samca alpha. Nie, w większości sytuacji jest dokładnie na odwrót.
Zaczyna się piekło na ziemi.
Nasz bohater/bohaterka chodzi do szkoły bez większej motywacji wiedząc że będzie musiał spędzić po 6 godzin w toksycznym dla niego środowisku. Nie zależy mu na nauce bo po co. Nie zgłasza się do odpowiedzi bo nie chce zwracać na siebie uwagi reszty klasy, ba, wyobraźmy sobie to uczucie kiedy idziesz do tablicy i masz na plecach bagatela 20-30 par oczu na plecach. I to nie takich co myślą jak rozwiążesz to zadanie czy co odpowiesz, tylko takich co czekają na twój błąd żeby ci go potem wytknąć.
Głowna postać naszej historii zdecydowała się więc na ucieczkę w jedyny "realny" świat który mu pozostaje, czyli ten nierealny. Gry komputerowe, fora tematyczne, znajomi przez internet. Tam nikt nie zna jego szkolnej reputacji i tu może poczuć się dobrze, ma swoje wzloty i upadki ale zawsze jest ta możliwość zmiany nazwy konta, nazwy w grze czy pójścia na inny blog/forum. Wyobraźmy to sobie jako gwałtowną szybką ale efektywną przeprowadzkę z miasta do miasta wraz z zmianą nazwiska. Fajna możliwość nie? Zostawiasz wszystkie swoje błędy w "innym" mieście.
Jak myślicie? W sytuacji naszego bohatera którą opcję wybierzecie?
Zanim ktoś mi napisze poniżej że może zmienić szkołę. Błagam. Ten człowiek ma dosyć relacji z rówieśnikami. O ile nie przełamie się sam w sobie to od razu pojawi się w nowym środowisku w roli ofiary, a wtedy wszystko zacznie się od nowa.
To teraz dla kontrastu, druga strona tej samej sytuacji co na górze.
Jakiś chłopak/dziewczyna nie potrafiła zrozumieć głupiego wygłupu, e tam zrobienie mu "kebaba" z plecaka czy jak, przecież to śmieszna sprawa nie? Postawił się, zwyzywał a może się nawet pobił z jednym z innych kolegów. Nienormalny jakiś czy co? Niech ma jakieś poczucie humoru! Jeśli jest taki chojrak to niech się znowu postawi. Zobaczymy co powie na następną zaczepkę. Nie pojawił się na klasowym wyjściu na ognisko? Nie no jakiś dewiant! Tylko siedzi i siedzi w tym internecie i grach, mówię wam dziwak jakiś.
Ehh dobra rozgadałem się.
Ponownie wracając do tematu Emotikon smile
Gdyby nie było gier komputerowych to zrzucilibyśmy winę na co? Literaturę, książki, nie no na muzykę, na pewno słuchał jakiejś rockowej kapeli. Albo nie, czytał o drugiej wojnie światowej na pewno miało to wpływ na jego psychikę.
Obalmy jeden mit, WSZYSTKO MA WPŁYW NA WASZĄ PSYCHIKĘ, czy czytasz książkę, czy słuchasz plotek, oglądasz wiadomości, słuchasz radia, grasz w gry komputerowe, czy jesz ostre potrawy. Wszystko po kolei i każde z osobna. Jak siedzę więcej w grach to większy wpływ mają na mnie gry, jak czytam książki to książki itp itd.
Zamiast zrzucać winę na to co najłatwiej zobaczyć pomyślmy najpierw co kogoś wpycha w dany temat i go w nim zamyka. Gdyby miał możliwości spędzania czasu z znajomymi, granie w gry komputerowe czy ćwiczenie jakiegoś sportu, może ale to może jego psychika nie byłaby kształtowana jednotorowo.
Wniosek? Wniosek.
Nie oceniajmy tragedii po tym co widać na pierwszy rzut oka, tylko dowiedzmy się co do owej tragedii doprowadziło.

chodzi oczywiście o ten artykuł: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/zabojstwo-w-zychlinie-dlaczego-maksymilian-zabil-babcie,543868.html#.VVxFk3fIqXk.facebook
Zapisane
Banan
Gość
« Odpowiedz #305 : Maja 21, 2015, 17:48:27 »

paaaanie, a czegoś Pan się spodziewał? mainstreamowe media są skierowane do mas, a najlepiej jest sobie tworzyć stałe i wierne konsumenckie grono poprzez uczenie go schematycznego myślenia, opierającego się na stereotypach.

robimy dokument o jakimś egzotycznym kraju? chuj tam z próbą wyjaśnienia wzorów kulturowych widzowi, lepiej jeszcze bardziej zorientalizować daną nację!

jakiś odludek coś odjebał? temu winne na pewno są gry komputerowe.

jakieś nowe ciekawe zjawisko popkulturowe? zróbmy z ich przedstawicieli debili.


tak było, jest i będzie. moje oglądanie telewizji ogranicza się do zobaczenia, czy nie ma czegoś ciekawego na Planete, Ale kino i TVP Kultura, bo tak na prawdę reszta to kał.
Cytuj
90% szanujących się psychologów których było miło mi poznać powie; "No dobra, gry komputerowe. Ale od czego to się wszystko zaczęło?"
śmiem w to wątpić. xD nerdowanie przed ekranem to zawsze efekt końcowy, jednak wbrew pozorom większość psychologów to tępi idioci i nawet takiej oczywistej rzeczy często nie potrafią zauważyć.

also, powoływanie się na "Salę samobójców"... bardziej pretensjonalnego gówna w życiu nie widziałem. xD to coś nawet przebija ten słynny Zmierzch. ten film gówno pokazuje tak na prawdę i w efekcie jest grafomańskim bełkotem.

jakkolwiek w większości przypadków chińskie bajki głównie opowiadają o słodkich nieletnich dziewczynkach robiących słodkie rzeczy ew. o panach o kobiecych rysach twarzy i kobiecej osobowości, tak bardzo chciałbym, aby kuźwa większość naszych kochanych psychologów/psychiatrów/pedagogów zapoznała się z Welcome to NHK. inteligentniej pokazanego problemu alienacji jednostki  w społeczeństwie chyba długo nie zobaczę. (co prawda jest tam parę sztampowych bullshitów, ale trzon jest genialnie zaprezentowany)
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2015, 17:50:59 wysłane przez Dred » Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #306 : Maja 21, 2015, 18:55:56 »

Się przejmujecie propagandą naprawdę. Akurat przeczytałem cały artykuł i nie dowiedziałem się niczego nowego, mogę jedynie potwierdzić samą treść ale naprawdę, próba "walczenia" we wszystkich TVNach i mass mediach i przekonywania ludzi co jest rzeczywiście prawdą jest czystym masochizmem. Przecież w tych wszystkich gazetach i telepudłach nikogo nie obchodzi co jest prawdziwe, zweryfikowane, co powinno się robić a co nie, jako artykuł to ma być cokolwiek co podnieci ludzi, żeby była czytalność/oglądalność i żeby z tego była tylko kasa i nic więcej. Aż się dziwię że po raz 1000x trzeba tłumaczyć takie oczywiste rzeczy
Zapisane
Banan
Gość
« Odpowiedz #307 : Maja 21, 2015, 20:42:49 »

Cytuj
Się przejmujecie propagandą naprawdę. Akurat przeczytałem cały artykuł i nie dowiedziałem się niczego nowego, mogę jedynie potwierdzić samą treść ale naprawdę, próba "walczenia" we wszystkich TVNach i mass mediach i przekonywania ludzi co jest rzeczywiście prawdą jest czystym masochizmem. Przecież w tych wszystkich gazetach i telepudłach nikogo nie obchodzi co jest prawdziwe, zweryfikowane, co powinno się robić a co nie, jako artykuł to ma być cokolwiek co podnieci ludzi, żeby była czytalność/oglądalność i żeby z tego była tylko kasa i nic więcej. Aż się dziwię że po raz 1000x trzeba tłumaczyć takie oczywiste rzeczy
^to. w sumie to samo powiedziałem wyżej, ale ubrałem to w inne słowa.

aczkolwiek nie posunąłbym się aż tak daleko, by użyć słowa "propaganda".

i nie, ja na przykład nie mam zamiaru z niczym walczyć, ja mam po prostu wyjebane. pozyskuję wiedzę z innych źródeł i tyle.
Zapisane
setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 315



WWW
« Odpowiedz #308 : Czerwca 16, 2017, 18:06:01 »

Witam ponownie.

Pamiętam czasy pradawne tego forum. Moja poważna aktywność wygasła jakieś 10lat temu. Pamiętam jak z Oldskulowym Dziadem na allegro biliśmy się pięściami (online) gdy na Master System był 3xA Ghouls n Ghosts czy Faxanadu na NES-a. Teraz widzę niestety, że forum podupadło, mała aktywność użytkowników, wielu nowych, których nie kojarzę, a starzy wyjadacze gdzieś się pokitrali. Piszę z zapytaniem ogólnym: czy ktoś ze starej gwardii jeszcze tu wpada? Bojan, Pierun, Siudym, Dziat, Qrek i wielu innych. Dajcie znać, proszę o kontakt - setezer@gmail.com, chcę odnowić stare znajomości.

Zapytanie numer dwa: kto teraz jest władca tego forum? Jest stronka emunes i tam też jest zupełnie nowe forum, a na tym zaś odnośnik do tamtej strony. Nie mogę się z tym połapać.

Zapytanie numer trzy - czy recenzje i materiały tekstowe ze starej stronki gdzieś przepadły? Pamiętam, że tego staffu było sporo, sam nawet się udzielałem, zanim otwierać zacząłem swoje serwisy, które pozdychały wiele lat temu.

Jak ktoś lubi stare gry pooglądać to codziennie sobie strimuję głównie nesowe, ale nie chcę tutaj reklamy chamskiej robić, więc jak ktoś zainteresowany to niech da cynk na maila albo szuka tu i tam, to mnie odnajdzie. Pozdrawiam koledzy i na pewno częściej będę tutaj zaglądał, chyba że to wszystko już zamarło na amen?
Zapisane

SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #309 : Czerwca 19, 2017, 14:59:04 »

Witaj!!

Większość tubylców po awanturze ze spazzem i droidem postanowiła zabrać dupę w troki i zrobili sobie własne forum o nazwie Contrabanda i tam sobie siedzą razem we własnym hermetycznym gronie. Emu Nes zaś jest prawie pusty, od czasu do czasu udziela się tutaj kilku chłopaków ale już nie tak mocno jak w czasach największej świetności forum. Jeśli szukasz Dzata, Dafa, MWK i innych to znajdziesz ich na Contrabandzie. Siudym od czasu do czasu pisuje posty na innych forach retro, również tu, zatem żyje i chyba ma się dobrze Smile

Co do Emu Nesa to forum działa, spazz coś tam dłubie, gdybyśmy się zebrali bardziej to moglibyśmy ożywić stronke i forum, choć to wydaje mi się  - wymagało by wprowadzenia nowej formuły, tak jak na przykład zrobili to ludkowie z forum Psx Extreme, gdzie forum przeżywa drugą młodość.
Zapisane

setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 315



WWW
« Odpowiedz #310 : Czerwca 20, 2017, 16:16:33 »

Dziękuję za objaśnienie, szkoda, że jakiś kwas podzielił społeczność. Powoli sobie pośledzę różne wątki i spróbuję co nieco popisać.
Zapisane

Strony: 1 ... 14 15 [16]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 18 zapytaniami.