Marca 29, 2024, 16:50:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze powiązania z pegasusem- historia  (Przeczytany 2012 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Maxwell
Gość
« : Maja 23, 2009, 21:11:14 »

Postanowiłem założyć topik, w którym każdy będzie mógł opowiedzieć, jak poznał pegasusa i jak przebiegała jego „znajomość” z pegasusem.

A więc pierwszy raz z pegasusem się spotkałem chyba w maju 1994- chodziliśmy często do jednego mojego taty kolegi i tam właśnie mieli pegasusa i ja wtedy też się trochę w to wciągłem; wtedy zagrałem sobie trochę w „Galaxin”- to była pierwsza gra na NES’a, jaką poznałem. Potem w czerwcu 1994 kupiliśmy komsolkę PEGASUS i do tego był jeszcze kartridż „168 in 1 Contra Function”. No i poznawałem po kolei wszystkie gry z tej składanki; pamiętam, że wówczas najlepiej przypadły mi do gustu „Super Mario Bros” i „Contra”, ale grałem też w kilka innych gier z tej składanki. Później pożyczałem też kartridże od kumpli, a także chodziłem do pobliskiej wypożyczalni kartridży. Pamiętam, że wśród kartridży pożyczanych od kumpli najbardziej przypadł mi do gustu „1000 in 1” (którego nie mogę teraz nigdzie znaleźć w wersji emulacyjnej) i tam też sporo nowych gierek poznałem (tam były między innymi „Megaman 1”, „Challenger”, „Zipy Race”, „Devil World”, „Circus Charlie”, i wiele, wiele innych). Z tej składanki najbardziej przypadł mi do gustu „Megaman 1” (wtedy znałem go tylko pod nazwą „Rockman”) i to właśnie w tę grę najbardziej lubiłem grać. Pierwszy raz przeszedłem Megamana całego chyba w kwietniu albo w maju 1995, ale to w wersji, gdzie nie traciło się energii. Nieco później przeszedłem również całą oryginalną wersję tej gry. Natomiast „Super Mario Bros” i „Contrę” pierwszy raz całe przeszedłem we wakacje letnie 1994 (SMB wpierw skrótami, a później normalnie). Jak przeszedłem „Megamana 1” całego, wówczas stał się on moją ulubioną grą na NES’a. Natomiast poprzez wypożyczanie kartridży z wypożyczalni poznałem takie gry jak „Soccer”, Kung-Fu”, „Mach Rider”, Ninja Gaiden 2”, „Jewelry”, „Blades of Steal”, „Batman 1”, „Batman 2”, „Flintstones 2”, „Teenage Mutant Ninja Turtles 1”, „Adventure Island 1”, „Adventures of Dino Riki”, i wiele, wiele innych. Natomiast jak byłem w połowie szóstej klasy podstawówki (czyli styczeń 1997), to wówczas tata nie zgodził się na moje dłuższe korzystanie z konsoli no i sprzedaliśmy ją. Natomiast we wakacje 1997 znowu miałem styczność z pegasusem- przez jakieś 3 tygodnie codziennie do mnie przychodzili kumple z konsolą pegasus. Gry, w jakie wówczas najczęściej graliśmy, to „Track Field”, „Mortal Kombat” (nie lubię tego), „Prince of Persia” i „Little Nemo”. Pamiętam, że wtedy w „Little Nemo” doszliśmy tylko do drugiego etapu, a w „Prince of Persia”- do czwartego. Raz w trakcie takiego przychodzenia to kumple też przynieśli takie kartridże jak „Big Nose 2”, Double Dragon 2” i „Chip & Dale 2” („Chip & Dale 1” wtedy już znałem). I pamiętam też, że wtedy w „Chip & Dale 2” doszedłem do ostaniej bitwy (ale jej nie przeszedłem), natomiast w „Double Dragon 2” doszliśmy do tej jaskini. Kolejną styczność z pegasusem to miałem dopiero we wakacje letnie 2001- wtedy pożyczałem od jednego kumpla konsolę PEGASUS, ale na nieco inne kartridże (ten kumpel to właściwie mieszka w Niemczech, ale ma też dom blisko mojego, gdzie czasami przyjeżdża). Przy takiej właśnie okazji poznałem „Super Mario Bros 3”- pamiętam, że też nieźle się przy tej grze namęczyłem. No i tak właśnie sobie od czasu do czasu tę konsolkę pożyczałem (zwykle pożyczałem ją na weekend kiedy ten kumpel był w Polsce). No i w marcu 2003 siostra kupiła mi konsolkę PEGASUS (taką za 50 zł), która miała też kilka gier w sobie wgranych (tam były „Super Mario Bros”, „Duck Hunt”, „Road Fighter”, „Circus Charlie” i „Milk & Nuts”). Pamiętam, że zasilacz, jaki był dołączony do tej konsolki, był dość nietypowy i nie pasował do standardowych gniazdek i musiałem do konsoli używać innego zasilacza (na szczęście miałem taki jeden w zapasie). Potem dostałem też kilka kartridży („Shatterhand”, „Mickey Mouse”, „Capitan Planet”, „Hero coś tam” i „Batman 1”- tę ostatnią to na moje życzenie). Dwie z tych gier („Capitan Planet” i „Hero…”) nie odpowiadały mi i wymieniłem we wspomnianej wcześniej wypożyczalni (wówczas gościu z tej wypożyczalni już nie wypożyczał kartridży; co najwyżej sprzedawał lub wymieniał) na „Prince of Persia” i „Contra 2”. Kupiłem wtedy też sobie osobno kartridż „Ninja Gaiden 2”. A co do „Prince of Persia”, to postanowiłem tę grę dobrze rozgryźć no i 17 kwietnia (pamiętam, że to był wtedy Wielki Czwartek) przeszedłem tę grę pierwszy raz do końca i od tego momentu „Prince of Persia” jest moją ulubioną grą na NES’a (do tej pory moją ulubioną był „Megaman 1”). No i we wakacje letnie 2003 (czyli te po maturze) często sobie pogrywałem na konsolce, codziennie każdą grę, którą miałem, musiałem przejść. Aż w sierpniu 2003 spalił mi się kartridż „Prince of Persia”; pamiętam, że to było wtedy kilka dni przed wyjazdem na wakacje. Więc po przyjeździe z wakacji zacząłem szukać po straganach innego kartridża z tą grą i te poszukiwania nie odniosły skutku. Stwierdziłem wtedy, że może lepiej, jeśli na komputer sobie tę grę znajdę. No i ściągnąłem wtedy sobie „Prince of Persia” na PC. Chociaż konsola też zaczęła zawodzić, bo wtedy często wysiadała mi w nieoczekiwanym momencie. Wtedy zacząłem też myśleć, żeby inne gry, które mam na tę konsolę, przenieść też sobie na kompa. No i w październiku 2003 trafiłem na pierwszą stronkę internetową o NES’ie- była to stronka http://pegasus.prv.pl/ Jak ściągłem sobie z tej stronki wszystkie gry, jakie mogłem (oczywiście łącznie z emulatorem), to wówczas natychmiast roztrzaskałem konsolę. Potem trafiłem też na dwie zagraniczne stronki o NES’ie (które obecnie już nie istnieją)- pamiętam, że stamtąd ściągałem „Batman 2- Return of the Joker”, „Shatterhand”, „Mickey Mouse” i „Prince of Persia”. Kolejną stronką o pegasusie na jaką trafiłem, była polska stronka (też obecnie już nieistniejąca), pamiętam, że miała ona w nazwie „piwko”- nie pamiętam, czy coś z niej ściągałem. Kolejną stronką o pegasusie, na jaką trafiłem, była chyba stronka Pola- pamiętam, że wtedy robił ankietę na najlepszą grę i najlepszy emulator na NES’a; pamiętam też, jak codziennie oddawałem głos na „Rockmana” („Prince of Persia” nie było na liście do głosowania) i na „Nester”. Potem chyba trafiłem na stronkę emu-russia i dość sporo gier stamtąd ściągnąłem. Dalszych stronek o pegasusie, na które trafiałem, to już nie zapamiętywałem po kolei.

A tu podaję jeszcze historię mojej kolekcji Romów na NES’a (czyli łącznie z datą dodania do kolekcji):
- 29.10.2003- „Batman 1”, Chip & Dale 1”, „Contra 1”, „Contra 2”, “Super Mario Bros 1”, “Ninja Gaiden 2”, “Megaman 1”, “Super Mario Bros 3”
- 30.10.2003- “Ninja Gaiden 1”
- 25.11.2003- “Shatterhand”, “Batman 2- Return of The Joker”
- 19.12.2003- “Prince of Persia”, “Mickey Mouse”
- 22.03.2004- “Megaman 2”, “Megaman 3”
- 1.05.2004- “Megaman 5”, “Megaman 6”
- 30.06.2004- “Chip & Dale 2”
- 31.01.2005- “Ninja Gaiden 3”, “Heavy Barrel”, “Contra Force”, “Felix Cat”
- 19.06.2005- “Adventures of Dino Riki”
- 17.08.2005- “Kabuki Quantum Fighter”
- 9.09.2005- “Megaman 4”
- 27.10.2005- “Super Contra 7”
- 15.11.2005- “Super Mario Bros- Lost Levels”
- 9.03.2006- “Darkwing Duck”
- 4.07.2006- “Adventure Island 2”
- 14.05.2007- “Little Nemo- the Dream Master”
- 12.04.2008- “Flash & Batman”, “Bugs Bunny Birthday Blowout”
- 17.08.2008- “Shadow of the Ninja”, “Challenger”
- 14.09.2008- “Super Contra 1993 hack”
- 14.12.2008- “Bird of Fire”
- 5.04.2009- "Wai Wai World 1", Wai Wai World 2"
- 5.05.2009- "Bio Miracle Bokutte Upa"
- 23.05.2009- "Flintstones 1", Flintstones 2"
Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #1 : Maja 23, 2009, 22:14:27 »

Widze, prawdziwa kronike prowadzisz:P to "piwko" tez mi cos nie cos swita, ale nie moge sobie dokladnie przypomniec. Polu i jego mypegasus ewoluowal od dluzszego czasu, ale jakos do jego serwisu nie palalem miloscia. W zasadzie zaczelo sie od nes.e9 i tutejszego forum. Mialo i ma ono jedna rzecz, ktorej nigdzie  (moze prawie nigdzie:P) nie znajdziesz na podobnych boardach - sprzet, romhacking, carthacking(?). Pozniej jeszcze dopadlem stronke cah4e3, ktora odwiedzam regularnie (btw. nowe dumpy). Pod tym wzgledem cah4e3 odwala kawal dobrej roboty.
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #2 : Maja 25, 2009, 21:08:18 »

A oto moja historia z konsolą pegasus w tle...
   Moje przygody z konsolami wogóle zaczęły się w 4tej klasie podstawówki. Kupiłem sobie wtedy na bazarze konsolę bedącą klonem atari2600. Było to czarne pudło z czterema wajchami na górze. Konsola ta miała zapisane ponad 100gier które przeskakiwały jedna po drugiej. Pamiętam jak mi się dżojstik połamał to wziałem od ojca z warsztatu tłok silnikowy z Zaporożca i wkręciłem go w obudowę.  Działał bez zarzutu. Carty do atari były wtedy poza zasięgiem 10latka i jej czas dość szybko przeminął (mimo że zagrywałem się z River Rapid i kilka innych gierek). Później przyszedł czas na Commodore 64. W sumie nie była to konsola ale komputer podłączany do telewizora ale zawsze..... grałem najczęściej w gry kowbojskie i sportowe oraz strzelanki (do dziś pamiętam Neg Con, The Tube lub Fernandeza).
Po zabawie z C64 kupiłem wreszcie swojego pierwszego pegasusa (na tym samym bazarze co wcześniej atari2600)-chodziłem wtedy do 6tej klasy podstawówki. Niestety pierwszy pegasus był jakiś "nie teges" bo nie odpalał mi carta 168in1 a jedynie jakieś słabe carty z Mario, czołgami itp gierkami.

Częsciej więc grywałem na pegasusach u kolegów gdzie odkrywałem niesamowicie wyglądające wtedy gry Battletoads i Golden Five.. później chwilowo zapomniałem o pegasusie bo w ręce wpadł mi pecet. Był to 386DX z 8mb ramu i dyskiem twardym 40mb. Ach to były czasy (akurat zaczynałem wtedy ogólniak-rok1996) gdy gralem w takie hity jak Mortal Kombat, Prince of Persia, Lotus III, Wolfenstein 3D oraz w olimpiady letnią i zimową. Zwłaszcza Olimpiady utkwiły mi w pamięci bo grałem w nie najczęściej ze swoją ówczesną dziewczyną (świetna była w rzucie oszczepem i ujeżdżaniu...konia )
   Później niemal w tym samym czasie "dorobilem się" lepszego PC (Athlon K6-2 300Mhz), Playstation i naszego kochanego Pegasusa. I tak oto gralem na przemian na wszystkich tych trzech platformach. Aż do klasy maturalnej kiedy to naszła mnie mania "sprzętów grających" czyli wzmacniaczy, decków, korektorów i kolumn głośnikowych o jak największej mocy  Po maturze miałem już nieco więcej luzu i mogłem znów od czasu do czasu odpalić którąś z konsol. Wtedy też udało mi się kupić Snesa z fantastycznymi grami. Pegasusa i SNESA ceniłem właśnie najbardziej ponieważ miały najciekawsze gry. W Dizzy'ego gralem całymi tygodniami dopóki nie ukonczyłem tej gry. Później pewien osiedlowy chuligan (jeszcze zanim poszedł do zakładu poprawczego) zalatwił mi kilka cartów z Kunio Kunem  gry które jeszcze bardziej podniosły wartość "pegaza" w moich oczach... Dziś mam niewiele czasu na granie ale w wolnych chwilach zdarza mi się odpalić jakąś starszą grę na konsoli. Najczęściej wybieram jakąś pozycję ze SNESA (np Chrono Triggera lub ISS De Luxe) lub z Pegasusa (Turtles T.Fighters lub gry z Kuniem)...

  Mam sentyment do starych konsol i do niektórych gier które najbardziej utkwiły mi w pamięci. Może dla niektórych jest to śmieszne że taki stary pryk jak ja nadal interesuje się grami ale gry już od dzieciństwa są częścią mnie i tego nikt i nic nie zmieni. Jestem milośnikiem starych konsol i starych gier abandonware na pc.. myślę że każdy ma jakieś swoje zainteresowania i swoje "fazy" i ze lepsze jest wracanie do wspomnień z dzieciństwa niż stanie pod budką z piwem i narzekanie jak to w tym kraju "wszystko jest do d**y". Do d**y owszem są- drogi ale resztę da się jakoś przeżyć..
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2009, 05:39:34 wysłane przez SebaSan1981 » Zapisane

MWK
Gość
« Odpowiedz #3 : Maja 25, 2009, 21:15:53 »

Panowie to się naprawde ciężko czyta :-) Fajne i ciekawe historie ale róbcie na przyszłość spacje, odstępny tudzież akapity. Dzięki i Pozdro!
Zapisane
Radson
Gość
« Odpowiedz #4 : Lipca 26, 2009, 16:37:57 »

Jeśli chodzi o moją historię z pegazem to nie jest ona za specjalna. Po prostu odkupiłem od kolegi konsolę z grami gdy sobie kupił Playstation. Mnie wtedy na psxa nie było stać a że nie miałem w co grać to zadowoliłem się konsolą na carty, Dziś już konsoli nie mam i pozostało granie na emu.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.114 sekund z 18 zapytaniami.