Marca 28, 2024, 22:02:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2 3 ... 19
  Drukuj  
Autor Wątek: Anime / Manga  (Przeczytany 69275 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
żuro
Gość
« : Maja 31, 2009, 00:27:18 »

Nie znalazłem na naszym forum ściśle związanego z tym tematu. Podzielcie się swoimi faworytami w tym temacie. Przy okazji mam pytanie: czy opłaca się pociągnąć Fullmetal Alchemist? Widziałem jakieś urywki pierwszych odcinków na Hyperze swego czasu i nawet mnie zainteresowała ta historia trochę.
Zapisane
OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #1 : Maja 31, 2009, 00:43:20 »

Moje ulubione:

1. Major
2. Great Teacher Onizuka
3. Ichigo 100%

reszta - kolejność przypadkowa

Hajime No Ippo
Bleach
Dragon ball
Naruto
Shin Chan
One Outs
Touch!
Elfen Lied
Cross Game
One piece
Higurashi no Naku Koro ni
Golden Boy

Co do FMA to... mnie nie przypadło do gustu. Dobrnąłem do połowy serii czyli 26 odcinka.

Jeśli chodzi o mangę to zaznaczę, że nie czytam mang na kompie, bo to zabija cały klimat, tak więc jestem skazany na polskie wydania, bo z angielskim krucho ;]

Ulubione:
01. Great Teacher Onizuka
02. Video Girl Ai
03. Dragon Ball
04. Nie, dziękuję!



Dodam jeszcze ulubione anime sentymentalnie, które na zawsze pozostaną tymi najpiękniejszymi:
Baseballista
Generał Daimos
Tsubasa
Tajemnicze złote miasta
Gigi La Trotolla
Księga Dżungli
Sally Czrodziejka
Tygrysia maska
Kaiketsu Zorro
Yattaman
W królestwie kalendarza
Czarodziejka z księżyca
Czarodziejske zwierciadełko
Bia - Czarodziejskie Wyzwanie
Zapisane

aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #2 : Maja 31, 2009, 02:53:12 »

1. InuYasha

Z serią zapoznałem się względnie bardzo niedawno i od razu zaklasyfikowałem ją jako all time favourite. Jeżeli ktoś nie zna to powinien się wstydzić (ja się wstydzę że nie znałem wcześniej). Kreska bardzo przypadła mi do gustu, potwory, demony i inne brzydactwa w InuYashy to po prostu dzieło sztuki, poważnie są niesamowite, nigdy czegoś takiego nie widziałem wcześniej. Postacie są świetnie wykreowane, mają bardzo dobre dialogi, scenariusz zawiera mnóstwo genialnych nawiązań do wszelakiej klasyki. Cała otoczka przedstawia się bardzo klasycznie, a jednocześnie niesamowicie świeżo dla kogoś kto oglądał głównie telewizyjne produkcje z lat 2006-2008. Serial jest bardzo przystępny dla odbiorców którzy nie mieli zbyt wiele styczności z Japonią, w związku z czym można go polecić właściwie każdemu, a nawet włączyć w towarzystwie ziomków nie narażając się na durne komentarze ze strony tychże (nie jest to może akurat jakimś szczególnym plusem dla mnie).

Najlepsze jest jednak to że wraz z obejrzeniem dwóch pierwszych odcinków uświadomiłem sobie jak bardzo błędne wyobrażenie miałem o tej serii. Zawsze ją omijałem oceniając jako "pewnie nic interesującego", a obecnie nie potrafię wymienić produkcji która podobałaby mi się bardziej.
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2009, 03:10:24 wysłane przez aboabo » Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
MWK
Gość
« Odpowiedz #3 : Maja 31, 2009, 04:24:26 »

Shoukoujo Sara ztj Sara Mała Księżniczka
Zapisane
żuro
Gość
« Odpowiedz #4 : Maja 31, 2009, 12:14:16 »

Nie, no całkiem, całkiem to Fullmetal Alchemist, obejrzałem parę odcinków i bardzo podoba mi się ten alternatywny świat a'la początek XXw. Poza tym oglądam też Tsubasę, konkret - szczególnie, że gram teraz w Captain Tsubasa Vol. II - Super Striker.
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #5 : Maja 31, 2009, 12:21:21 »

ja tylko FLCL i One piece z anime, z mang zacząłem czytać Chobits (perwers włącznik!), trochę Death Note'a. same najbardziej znane toć.
Zapisane
zelas12
Fanatyk PSXa i Famicoma!
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 466


« Odpowiedz #6 : Maja 31, 2009, 12:33:39 »

Ja tylko oglądałem Ghost in the Shell całą serie Dragon Ball,Czarodziejkę z Księżyca no i Tsubase.
Zapisane
nightking
Gość
« Odpowiedz #7 : Maja 31, 2009, 12:59:49 »

Devil May Cry, czasem coś na Hyperze, raczej okazyjnie.
Zapisane
8bitrage
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 301



« Odpowiedz #8 : Maja 31, 2009, 16:21:08 »

nie lubie, a w swoich kolekcjach mam tylko Love Hina i Dragon Ball bo ogladalem je w podstawowce
Zapisane
Ludek
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 57



WWW
« Odpowiedz #9 : Maja 31, 2009, 18:54:42 »

Lubię acz nie oglądam za dużo.... trzy ulubione tytuły: Tengen Toppa Gurren Lagann, Detroit Metal City i Hellsing.
Zapisane

X-Tech
Gość
« Odpowiedz #10 : Maja 31, 2009, 19:56:59 »

Nienawidzę raczej tej "pseudo-sztuki" Za czasów podstawówki uwielbiałem Dragon Ball. Jeszcze wariacje miałem chwilowe po teledysku Vandamue Project - King of my Castle na temat Ghost in the shell w sumie do dziś uważam to za dobre filmidło, ale i tak film Blade Runner kładzie to na łopatki i depcze na miazgę. W związku zainteresowaniem tematem kina kopanego obejrzałem Hokuto no Ken w sumie niezłe. Jeszcze Akirę obejrzałem, oraz Metropolis oba mi się podobały. Za to nie znoszę taśmowców, komercyjnych taśmowców, które stanowią 80% wszystkiego co oni w tej Japonii wydają za całe negatywy jakie są w ogóle z nimi związane. Jeśli miał bym komuś coś radzić odnośnie tematu anime - to unikać tego jak ognia.
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #11 : Maja 31, 2009, 21:39:04 »

pseudo-sztuki? jeśli mówisz o mainstreamowym anime i mandze to chyba nie ma co mówić o jakimkolwiek wymiarze sztuki. w uproszczeniu, to tak jakby wydawany u nas Kaczor Donald miał coś sobą więcej reprezentować, być 'sztuką'
Zapisane
X-Tech
Gość
« Odpowiedz #12 : Maja 31, 2009, 22:14:35 »

Np: obejrzałem Detroit Metal City i nie żałuję, ale to całe szambo jest za duże by szukać takich rarytasów i się katować po kolei tandetą, aż trafi się coś dobrego. Z anime jest tak - przeczytasz reckę i tak nic praktycznie nie wiesz o produkcji, którą będziesz oglądał - niespodzianki inne niż kreskówki w formie bardziej złożonej od konstrukcji cepa są zbyt sporadyczne, a to właśnie przez formę dla półinteligentów anime mnie irytuje. Dialogi - straszne. Słownictwo - w anime jest na poziomie szkoły podstawowej i forma - łopata + idiotyzmy w postaci wynaturzonych w zachowaniu postaci (mnóstwo jest artykułów o tym jakie zmiany na psychice szczególnie wśród młodszych wywołują anime) Ech szkoda gadać...Polećcie coś...
Zapisane
OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #13 : Maja 31, 2009, 22:26:41 »

Ja uważam, ze z anime jest tak jak z serialami czy filmami. Nie można powiedzieć, że się nie lubi całego gatunku, bo dla każdego coś dobrego się znajdzie.

Cytat: PegazusMaster
Polećcie coś...

Jaka tematyka Cie interesuje?
Zapisane

X-Tech
Gość
« Odpowiedz #14 : Czerwca 01, 2009, 00:36:39 »

Na Detroit Metal City wpadłem przypadkiem, a metal mnie raczej nie interesuje. Tu poszło o formę i gagi/pomysły i dlatego na to się pokusiłem. Nie tyle interesuje mnie o czym, ale w jaki sposób pokazuje temat. Interesuje mnie coś nastawione na masę mocnych gagów tekstów w każdej chwili jednocześnie bez zamulania typowego dla większości anime wydawanych taśmowo czyli nie temat. Można zrobić dobre anime z gówna, ale właśnie o to chodzi, że ja takich prawie nie znajduje, a niezależnie od tematu 3/4 to żałosne twory dla półinteligentów.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2009, 11:42:57 wysłane przez PegazusMaster » Zapisane
Stilo123
Prawie jak Admin
Zbanowany
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 94


TS Wisła-Śląsk Wrocław-BKS Lechia Gdańsk


« Odpowiedz #15 : Czerwca 21, 2009, 10:43:18 »

Baseballista
Generał Daimos
Tsubasa
Tajemnicze złote miasta
Gigi La Trotolla
Księga Dżungli
Sally Czrodziejka
Tygrysia maska
Kaiketsu Zorro
Yattaman
W królestwie kalendarza
Czarodziejka z księżyca
Czarodziejske zwierciadełko
Bia - Czarodziejskie Wyzwanie
Chobits
DRAGON BALL!!!!
uff... długa lista
Zapisane

WISŁA KRAKÓW BYŁA JEST I BĘDZIE KRÓLEM KRAKOWA.
żuro
Gość
« Odpowiedz #16 : Czerwca 21, 2009, 21:22:11 »

dooglądałem dziś Fullmetal Alchemist i nie zawiodłem się, fabuła mnie wciągnęła, muzyka jest przekozacka i na szczęście nie wszystko kończy się dobrze. polecam.
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #17 : Czerwca 27, 2009, 09:08:02 »

Obejrzyjcie sobie GANTZ z 2004 - na pełnej kurwie produkcja.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #18 : Czerwca 27, 2009, 12:04:20 »

M&A interesuję się od dawna; należę do tzw pokolenia moonies, czyli fanów, którzy swoją przygodę z tematem zaczynali od fascynacji Czarodziejką z księżyca. Gusta zmieniały mi się z biegiem czasu. Dziś preferuję klasyczne produkcje z dowolnych gatunków a z nowszych raczej seineny (po polsku to się chyba nazywa "okruchy życia"). Zresztą, zapraszam tutaj: http://myanimelist.net/profile/Sogetsu
Zapisane

Vash
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 106



WWW
« Odpowiedz #19 : Lipca 18, 2009, 00:50:09 »

Anime się trochę obejrzało:p Polecam szczególnie: Triguna, Berserka, Golden Boya, GTO, Samurai Champloo, Becka, One Piece. Ostatnio wychodzą odcinki DB Kai, czyli DBZ z powycinanymi fragmentami, które spowalniały akcję. Teraz liczba odcinków zdecydowanie się zmniejszyła, bo nie za zapychaczy i fajnie się to ogląda. Polecam.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 19
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 19 zapytaniami.