Marca 28, 2024, 12:46:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 19
  Drukuj  
Autor Wątek: Anime / Manga  (Przeczytany 69261 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
retRoben
Gość
« Odpowiedz #40 : Sierpnia 06, 2012, 20:47:40 »

Czy ktoś z tutaj (nie)obecnych wybiera się an Krakon? (10-12 sierpnia, Kraków)  Smile

oficjalne info tu: http://www.krakon.irpg.pl/

...jeśli tak to możemy zobaczyć się na miejscu!  Wink


Ja jadę na Kraką huehuehue.

Poza tym, z Anime jakie mnie wciągneło to Kyatto ninden Teyandee!(Samuraje z pizza Kot), Bakuretsu ETO Rangers, Naruto, DB wszystkie serie, a w szczególności Kinówki z Brollym i Bardockiem ^^, Neon Genesis Evangelion, Trigun, Cyber City Oedo 808 i Tengen Toppa Guren Lagaan... i śmiechowe Panty & Stocking with Garterbelt.
EDIT:
-Akira
-Rebuild of Evangelion
-Guilty Crown
-Code Geass i R2
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2012, 20:56:55 wysłane przez retRoben » Zapisane
Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #41 : Sierpnia 07, 2012, 09:38:01 »

Lupin the Third: The Woman Named Fujiko Mine....
Ta anatomia kobiecego ciała poraża swoją dogłębną analizą i przemyślanymi manewrami stylistycznymi.
Do tego sugestywna nagość. I strzelaniny.  Po prostu miodek.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2012, 13:00:36 wysłane przez Dred » Zapisane
Banan
Gość
« Odpowiedz #42 : Sierpnia 07, 2012, 12:59:33 »

Mnie nie będzie, bo śmignąłem na Woodstock. Tongue

A co do ulubionego anime - Shoujo Kakumei Utena. Forever and ever.
Zapisane
Kto
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 156



« Odpowiedz #43 : Sierpnia 07, 2012, 16:58:43 »

Anime: Monster.

http://anime.tanuki.pl/strony/anime/391-monster/rec/383



Prawie tak samo wysoko stawiam Berserk choć to zupełnie inna produkcja. Takie fantasy jak Connan w wersji hardkorowej.

http://anime.tanuki.pl/strony/anime/83-berserk/rec/83



Seria Dragon Ball. Mistrz fantazji i budowania atmosfery oraz wrzucania widza w świat kreskówki z różnymi dawkami emocji przez śmiech, szczęście po strach. Świetne są ujęcia akcji i miejsc i ogólnie ten świat wypełniony rozległymi górami i pustyniami.


Pełnometrażówki:


Akira - niby wielki kult i respekt, ale ogólnie to anime jest zbyt psychiczne w dalszej części. Może pozostawić trwały uraz na psychice jeśli ktoś lubi zbyt bardzo wczuwać się i zastanawiać nad oglądanym filmem. Mnie spotkał szok po pierwszym seansie dopiero po 2,3 seansach oswoiłem się i jakoś pozbierałem. Wyróżnia się.




Ghost IN the Shell - niby przegadane, niby nudne, niby nic się tutaj nie dzieje. Ostatecznie to anime docenia się po parokrotnym obejrzeniu kiedy zauważa się w jak ciekawy sposób ukazano świat przyszłości i tętniące w nim życie. Po za tym jak już się dzieje coś więcej niż dialog to anime nie zostawia po sobie suchej nitki w temacie akcji wybija się na tle reszty anime. Po za tym główny wątek jest extra interesujący i inspirujący. Zakończenie jest mega inspirujące.









« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2012, 18:18:43 wysłane przez Kto » Zapisane

Rządzę tym całym burdelem.
Pegasus Master, Pikselowy Wariat, Smakosz
Pikselowy Bohater, Kto, Heniek, Cock Bastard

Kto Pegasusa nie szanuje i niech się pałuje.
retRoben
Gość
« Odpowiedz #44 : Sierpnia 12, 2012, 14:39:50 »

I już po krakonie. Ale było tak 6/10 bo organizatorzy mieli wszystko pomieszane i nastawieni na takbardzowyjebane.jpg
A jechałem za namową koleżanki.
I poznałem frau małologicznego xD


Serdecznie proszę o kontynuowanie offtopu konwentowego tutaj:
http://www.forum.emunes.pl/index.php/topic,4118.new.html#new
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2012, 15:19:29 wysłane przez Dred » Zapisane
machbed
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 640



« Odpowiedz #45 : Sierpnia 15, 2012, 11:36:44 »

Great Teacher Onizuka - świetne anime, polecam. Dopiero co zacząłem oglądać a już mi się bardzo spodobało. Smile
Zapisane
Vash
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 106



WWW
« Odpowiedz #46 : Sierpnia 15, 2012, 19:04:40 »

Będziesz miał co oglądaj, bo GTO liczy sobie sporo odcinków Wink Dziś skończyłem oglądać Triguna (już po raz 4-5). Mam sentyment do tej serii i każdemu ją polecam . Z anime mogę śmiało polecić jeszcze Golden Boya, Berserka, Cowboy Bebop i Samurai Champloo.
Zapisane
Banan
Gość
« Odpowiedz #47 : Sierpnia 15, 2012, 19:54:30 »

Cytuj
Będziesz miał co oglądaj, bo GTO liczy sobie sporo odcinków
Ledwie 52 epy, jeżeli dobrze pamiętam. Nie tak źle, patrząc na takiego Naruto, czy tam inne Sazae-san:P
Cytuj
Dziś skończyłem oglądać Triguna (już po raz 4-5).
Kinda obvious, patrząc na Twój avatar i nick. xD

A ja co ostatnio oglądałem? Mahou Shojo Lyrical Nanoha, pierwszą serię i drugi sezon A's. Straszne moe bohaterki, walki w imię wzniosłych wartości, pierdyliard różnych stereotypowych cliché... Ale wciąga. W dodatku główni bohaterowie myślą logicznie. No i fabuła też całkiem niezła. Dla fanów serii magical girls... I w sumie tylko dla nich;)
Zapisane
retRoben
Gość
« Odpowiedz #48 : Sierpnia 16, 2012, 10:27:51 »

Juuni Senshi Bakuretsu Eto Ranger, na YT są w partach, ale chce oglądać całe. Bardzo ciekawa pozycja dla zabicia czasu.
Kreska trzyma poziom jak na lata '95. Ostatnio jakoś przypadkiem trafiłem na to Anime.
Jak widać na rzut oka bardzo podobne do KNT(Samurai pizza cats)
Zapisane
retRoben
Gość
« Odpowiedz #49 : Sierpnia 18, 2012, 12:13:35 »

Sory za Dołbleszota xD ale podbijam ten temat Openingiem z Kyatto ninden Teyandee z DVD Boxu, który wyszedł w tym roku(Kwiecień-Maj).
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=9vTtsLfyCkc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=9vTtsLfyCkc</a>
Muszę przyznać że jakość obrazu jest Powalająca.
Teraz czekać na DVD-Ripy oraz pomoc kolegów z edoropolis.com na Suby.
A jako że Wersja JP-ENG się od siebie bardzo różnią, względem scenariusza i liczbą odcinków(Saban jak zwykle sp***olił sprawę z translacją bo nie umieją chińskich znaczek), to warto i zrobić PL tłumaczenie tego Anime.
Tak tak, Na zagranicznych srtonach pisali że Anime miało całkowicie zmieniony scenariusz, ponieważ żarty, które sie pojawiały w anime stały się już niemalże nie modne.
Zapisane
BH ouji
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 245


Fan Toshiyuki'ego Takahashiego


« Odpowiedz #50 : Sierpnia 27, 2012, 18:31:35 »

No miałem okazji zobaczyć inne odcinki DBGT na AXN Spin (np. z Zunamą ^^) jak i specjał z (...) Goku jr, niestety jednak używają Amerykańskiego imienia fuzji Ooba i Boo

DB wszystkie serie, a w szczególności Kinówki z (...) Bardockiem ^^

Nie ma kinówek z Bardockiem, o ile chodzi ci o film 5 ale tam jest na początku tylko, choć może ci chodzi o TV Specjał ale to nie kinówka, jest też "Episode of Bardock" (chyba to kinówka) jak staje sie SSJ (na podstawie mangi a manga na podstawie gry arcade)

Ale skoro to ten temat o Anime i Mandze oto moje ulubione anime poza DB

Dzieciństwo
Spoon Obasan aka Starsza pani łyżeczka - Dobre Anime, powinni to dać znowu
Przygody Syrenki - Przed jej emisją na TVN oglądałem to na Sky1
Muminki
"Bia" - Dobre anime z Polonii 1 (szkoda że narazie nie pokazuje anime)
Captain Tsubasa - Fajne anime szkoda że już nie leci na Polonii 1, ostatnio oglądałem jakąmś serie na arabskim kanale Hod Hod (nie wiem którą)
Yattodetaman - Dobre Anime, mogli dać by z jpn dubbingiem (#13 jako główny bohater i Dziadek Gohan jako jego szef)

Poza Dzieciństwo
Pokemon (obejrzałem to po raz pierwszy na RTL2 w 1999 (lub 1997) roku) - Dobre anime ale skończyłem oglądać często na Johto sadze, wole gry z pokemonami od anime
Oban Star Racers - Fajne choć smutne Anime
Hello Kitty (ta wersja z TVN Style) - Ta wiem, to anime o kotach, ale jakoś jest fajne

Więcej potem
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2012, 20:47:49 wysłane przez BH ouji » Zapisane

I'm back Bitches, tęskniliście (sp?)?
retRoben
Gość
« Odpowiedz #51 : Sierpnia 27, 2012, 21:55:47 »


Nie ma kinówek z Bardockiem, o ile chodzi ci o film 5 ale tam jest na początku tylko, choć może ci chodzi o TV Specjał ale to nie kinówka, jest też "Episode of Bardock" (chyba to kinówka) jak staje sie SSJ (na podstawie mangi a manga na podstawie gry arcade)


Wybacz mi, chodziło mi o Odcinek Specjalny "Bardock, the Father of Goku". Na samym końcu strasznie sie wzruszyłem.
Kinówka najbardziej jaka mi przypadła to Walka z Legendarnym Super Saiyanem, Brolly'm.

co do Obana, polecam, bo bardzo ciekawy tytuł, o tym jak Główna bohaterka straciła Matkę w wyścigu, o tym jak załamała sie,dowiadując się że Avatar nie może ingerować w zaświaty. Bardzo fajne, ale też i smutne, przynajmniej koncówka mi sie spodobała, kiedy to ojciec i córka idą za rękę, by rozpocząć nowy etap w życiu.

Neon Genesis Evangelion, polecam ten tytuł każdej osobie, która chce rozpocząć przygodę z Anime. Inni powiedzą że Anime jest porypane, że czaduje i wgl, a to gówno prawda, po kilkukrotnym obejrzeniu NGE, a oglądałem to 4-5 raz z rzędu dowiedziałem sie wszystkiego na nurtujące mnie pytania.
Zapisane
BH ouji
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 245


Fan Toshiyuki'ego Takahashiego


« Odpowiedz #52 : Września 01, 2012, 20:43:21 »

Wybacz mi, chodziło mi o Odcinek Specjalny "Bardock, the Father of Goku". Na samym końcu strasznie sie wzruszyłem.

co do Obana, polecam, bo bardzo ciekawy tytuł, o tym jak Główna bohaterka straciła Matkę w wyścigu, o tym jak załamała sie,dowiadując się że Avatar nie może ingerować w zaświaty. Bardzo fajne, ale też i smutne, przynajmniej koncówka mi sie spodobała, kiedy to ojciec i córka idą za rękę, by rozpocząć nowy etap w życiu.

Neon Genesis Evangelion, polecam ten tytuł każdej osobie, która chce rozpocząć przygodę z Anime. Inni powiedzą że Anime jest porypane, że czaduje i wgl, a to gówno prawda, po kilkukrotnym obejrzeniu NGE, a oglądałem to 4-5 raz z rzędu dowiedziałem sie wszystkiego na nurtujące mnie pytania.

1a.Chodzi ci o wersje USA? Czy Brytyjską? (nie wiem jak sie nazywa, ponoć "Ojciec Goku" bo francuski tytuł to "Le pere de Songoku" - "Ojciec Songa" a oni tłumaczą z wersji francuskiej, choć nie wiem skąd nazywają "Małego serca" (aka Piccolo, u nas Szatan Serduszko) "Wielkim zielonym") Bo ta pierwsza nie jest wzruszająca bardziej śmieszna, jak usłyszałem ostatnie słowa Pana Bardocka do Kakarotta, miałem rumience przez tą muzyke. Druga jest bazowana na francuskiej i ma błędy tej wersji (Kakarotto mówi Kamehame jak wykonuje Kaioken), proponuje ci obejrzeć najpierw wersje francuską, smutna jest i ma legendarną muzyke - Solid State Scouter lub Brytyjską jak nie umiesz francuskiego.
1b.Skoro mowa o tym, szkoda że aktorzy pana Tomy i Pana Pambukina zmarli, nie podłożą już im głosów jak ci dwaj będą dostępni np. w DBH, choć aktorzy Panny Selypy i Pana Totappo jeszcze żyją.
2a.Zdziwiło mnie że Awatar dał txt "Nikt, nawet Awatar nie może ingerować w świat zmarłych" (czy coś takiego) a w serii SM i serii DB przywracają do życia.
2b.Denerwuje mnie jej ojciec na początku, ona go tak chwaliła a on jak dupek
3.A, ta, muzyka z intra została użyta do intra "Goku: the true story", dobre czasy
Zapisane

I'm back Bitches, tęskniliście (sp?)?
retRoben
Gość
« Odpowiedz #53 : Maja 07, 2013, 00:44:16 »

Bumpuje sprzed kilku miesięcy xD
Właśnie zaczynam oglądać Shingeki no Kyojin (pl tytuł Atak na Tytanów, Atak tytana, cos takiego).
Anime opowiada o walce między ludźmi i tytanami, anime zaskakuje akcją, aktualnie aby być do przodu badam mangę, i powiem tyle... Jest śwetna.

Evangelion 3.33 - Zawiedziony po całości, Trailer pokazywał screeny, których nie zobaczyłem w Całym filmie, chociaż wiadome ze Gainax trolluje hardo, to wywołał u mnie mętlik w głowie, dlaczego końcówka nie zgadza sie z tym co było w filmie, chyba ze to jakaś teatralna wersja? niech ktoś mi wytłumaczy obadany bardziej z evą.

Sword Art Online = Gówno jakich mało, romantyczna novelka z dodaniem mmorpg i innego shitu.
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #54 : Czerwca 06, 2013, 20:35:20 »

Nie mogłem się oprzeć pokusie zakupu:)

Zapisane

Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #55 : Października 04, 2013, 00:33:09 »

Już dawno nie zrobiłem sobie takiego seansu Anime jak ten ostatnio. Dwa dni oglądania, można poszaleć raz na jakiś czas Wink Ale opłacało się, ponieważ mam wam do polecenia dwa filmy anime.

Pierwszym film to Uchū Shō e Yōkoso - Welcome to The Space Show z roku 2010. Bardzo przyjemne anime, które miło ogląda się w rodzinnym gronie. A mimo że oglądałem je sam i trochę za stary jestem na tego typu filmy, bardzo spodobała mi się kreacja świata i pomysły. Można poczuć się czasami jak w latach 70'tych dzięki "kolorowym efektom wizualnym" Wink Dla osób lat 3+

Drugim filmem jest Ōkami Kodomo no Ame to Yuki - The Wolf Children Ame and Yuki z 2012 roku. Szczerze powiedziawszy, musiałem to anime obejrzeć dwa razy, aby dobrze je zrozumieć. Za pierwszym razem oglądałem je dla samej ciekawości, lecz za drugim razem spojrzałem na to anime jak na dobrze zbudowany dramat, bez pryzmatu nadnaturalnych mocy i tym podobnych pierdów. Film jest dobry, bardzo dobrze jest przedstawiona rola matki i jej dzieci. Całość przyjemnie się ogląda, jeżeli lubi się okruchy życia i dobrze wyreżyserowane dramaty [ błagam... bez "trudnych spraw"!]. Anime dla osób lat 18+, osoby młodsze po prostu mogły by tego anime nie zrozumieć.


P.S. Anime którego nie polecam, to: "Ano Natsu de Matteru", ponieważ jest tak płaskie jak biust Louise z Zero no Tsukaima i tak powtarzalne jak Dragon Ball-s. Anime z niemalże identycznym scenariuszem było już kilka, np: To Love Ru, Sensei Onegai. Dlatego nie polecam i "nie lubię".
« Ostatnia zmiana: Października 04, 2013, 00:58:29 wysłane przez Ryan » Zapisane
Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #56 : Października 04, 2013, 13:57:02 »

Tak swoją drogą (nie wiedziałem, że mamy temat o mandze i anime na forum...) polecam nowe anime Kill la Kill. Anime twórców Tengen Toppa Gurren Lagann. Wyszedł dopiero jeden ep, ale rozpi****ala system na małe kawałki. Szykuje się naprawdę kawał dobrej animacji na poziomie (CONAJMNIEJ) wspomnianego wcześniej TTGL. Ech, ja chce już drugi odcinek, a ledwo wczoraj dopiero wyszedł pierwszy xD

Jeśli już na tym nowym sezonie anime jesteśmy, warto też zobaczyć Coppeliona (może być ciekawie) i Kyokai no Kanata - KyoAni tym tytułem może się zrekompensować po wydaniu gów***ego Free!.
Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #57 : Października 10, 2013, 16:56:22 »

cdp.pl uruchomiło sprzedaż filmów w wersji cyfrowej, pojawiają się też tytuły anime. Appleseed XIII chyba nie było wydawane w Polsce na żadnym nośniku? Ktoś to oglądał? Bo się zastanawiam nad kupnem. Lubię Appleseed ale widzę, że ten serial zbiera przeciętne oceny.
Zapisane

Krisuroku
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 407



WWW
« Odpowiedz #58 : Października 10, 2013, 18:57:44 »

Ciężko powiedzieć jakie jest moje ulubione.
Napewno do gustu bardzo przypadły mi:
Higurashi no naku koro ni, Another oraz Dusk maiden of amnesia
Aktualnie oglądam Gundam Wing a w zasadzie to kończę bo już tylko garsta odcinków mi została.
Pomijam fakt braku czasu na ich obejrzenie ^^
No i co bym nie zapomniał o Zero no Tsukaima, które po prostu jest naprawdę fajne i chętnie do tego wracam.

Lista obejrzanych przeze mnie jak dotąd anime:
Angel beats
Another
Area no kishi
B Gata H Kei
Chobits
Dragon Ball/Z/GT/Kai
Dusk maiden of amnesia
Elfen lied
Full moon wo sagashite
HighSchool of the dead
Higurashi no naku koro ni/kai
Ichiban ushiro no daimaou
Kaiketsu Zorro
Kiss X Sis
Kore wa zombie desu ka/ of the dead
Love hina
Moburaho
Maji de watashi ni koi shinasai!
Omamori Himari
Ore no kanojo to osananajimi ga shuraba sugiru
Sailor moon classic/r/s/stars
Samurai champloo
Sankarea
Sekirei/ Pure engagement
Shakugan no Shana/ Secodn/ Final
Shikabane Hime Aka/Kuro
Sora no otoshimono/ Forte/ Tokei jikake no angeloid
Steins;Gate
Summer Wars
The melancholy of Haruhi Suzumiya
To aru majutsu no index
Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru
Yumekui Merry
Zero no Tsukaima Season
Zapisane
Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #59 : Października 11, 2013, 15:01:03 »

Średniawo dość Wink

Jak przepadasz za Zero no Tsukaima to obejrzyj "Shakugan no Shana" (główna bohaterka to ten sam typ - tsundere, w dodatku użyczyła głosu bohaterce ta sama voice actorka) i Toradore (świetny obyczaj z tsundere w roli głównej i dalej z tą samą voice actorką).

Widzę, że lubisz również Angel Beats, poznaj KONIECZNIE wcześniejsze dokonania Maedy - Clannad i Clannad After Story. O ile pierwsza seria ("Clannad") jest dość przyjemną haremową komedią, to "After Story" wyciska ostatnie łzy.

PS. Lista moich obejrzanych anime jest w podpisie.
PS2. Wszędzie to forsuje, gdziekolwiek jestem. Omamori Himary to najgorszły chłam jakie widziały moje oczy. Nie wiem czy Ci się podobało, ale i tak współczuje XD

EDIT:\\ Jednak widzę, że Shane widziałeś. Kinówka była świetna, jak nie widziałeś to zobacz.
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2013, 15:04:19 wysłane przez Papishon » Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 19
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 19 zapytaniami.