Marca 28, 2024, 22:20:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 19
  Drukuj  
Autor Wątek: Anime / Manga  (Przeczytany 69279 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Krisuroku
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 407



WWW
« Odpowiedz #60 : Października 11, 2013, 19:16:09 »

Średniawo dość Wink

Jak przepadasz za Zero no Tsukaima to obejrzyj "Shakugan no Shana" (główna bohaterka to ten sam typ - tsundere, w dodatku użyczyła głosu bohaterce ta sama voice actorka) i Toradore (świetny obyczaj z tsundere w roli głównej i dalej z tą samą voice actorką).

Widzę, że lubisz również Angel Beats, poznaj KONIECZNIE wcześniejsze dokonania Maedy - Clannad i Clannad After Story. O ile pierwsza seria ("Clannad") jest dość przyjemną haremową komedią, to "After Story" wyciska ostatnie łzy.

PS. Lista moich obejrzanych anime jest w podpisie.
PS2. Wszędzie to forsuje, gdziekolwiek jestem. Omamori Himary to najgorszły chłam jakie widziały moje oczy. Nie wiem czy Ci się podobało, ale i tak współczuje XD

EDIT:\\ Jednak widzę, że Shane widziałeś. Kinówka była świetna, jak nie widziałeś to zobacz.

Shakugan no Shana też bardzo lubię. Generalnie to taki typ anime który mogę oglądać wiele razy. Kinówke zacząłem kiedyś oglądać ale pamiętam, że wtedy miałem problemy z kodekami i coś tam nie tak było i dlatego też sobie darowałem. Co nie znaczy, że nie obejrzę Wink
Angel Beats jest dziwnym anime, które mi się bardzo podoba. Zwłaszcza zakończenie które zostało zrobione rewelacyjnie ten cały wątek bardzo mi przypadł do gustu Smile
Czekałem także z niecierpliwością na kontynuacje HighSchool of the dead ale chyba się nie doczekam Tongue
Co do Omamori Himari to obejrzałem bo obejrzałem. Nie nazwał bym tego chłamem co nie zmienia faktu, że jaj nie urywa Tongue Takie trochę bez większego sensu anime których jest masa.

Edit:
Ostatnio zakończyłem Gundam Wing - nawet przyjemnie się oglądało.
Za to dziś luknąłem ostatni już odcinek Sword Art Online - Chyba jeden z lepszych anime jakie miałem ostatnio przyjemność obejrzeć. Cud miód i orzeszki Tongue
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2013, 21:09:54 wysłane przez Krisuroku » Zapisane
rascal
私はラスカルです。
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 230



WWW
« Odpowiedz #61 : Grudnia 17, 2013, 13:11:09 »

Co tu pisać,
Anime:
http://myanimelist.net/animelist/rsc-pl

Manga:
http://myanimelist.net/mangalist/rsc-pl

nie jest tego szczególnie dużo Wink
Zapisane

Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #62 : Grudnia 17, 2013, 22:28:45 »

Pozwolę sobie dodać Cie do znajomych... mimo, że nie aktualizowałem MALa od... miesiąca Cheesy
Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
Banan
Gość
« Odpowiedz #63 : Lutego 25, 2014, 22:55:06 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=otEvvM4u-D0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=otEvvM4u-D0</a>
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #64 : Lutego 25, 2014, 23:51:11 »

Ja pierdzielę, ale to jest retarded XD

w temacie:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ABC5TRSj9gE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ABC5TRSj9gE</a>

PS. wchodzę na forum Waneko do działu z propozycjami - kojarzę tylko 1 tytuł na kilkadziesiąt. Ten moment...
Zapisane

Banan
Gość
« Odpowiedz #65 : Lutego 26, 2014, 00:20:04 »

Ale za to, jak gadałem z gościem z wydawnictwa Waneko przy ich stoisku, to powiedział, że już niedługo wydadzą jakieś yuri, co mnie cieszy. :3

W dodatku już niedługo Oniisama E od JPFu w serii Mega Manga. :3

Wygrałem na konwencie dwie mangi (Prophecy #1, Kobato #2), a jedną sobie kupiłem (X CLAMP #1) i za Chiny Ludowe nie mogę znaleźć czasu, żeby je przeczytać.

Also -> okazało się, że kupiłem przedruk tego Iksa (sprzed dwóch lat), a tam błędny sposób czytania i lustrzane odbicia stron mangi, tak jak w starych mangach JPFu... Nie mogli się bardziej postarać? ;<
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #66 : Lutego 26, 2014, 00:38:24 »

Oniisama E sobie odpuszczę, jakoś nie kręci mnie ten tytuł. Ostatnio i tak prawie wszystkie ich mega mangi kupowałem. Waneko lepiej by jakieś porządne fantasy wydało. No i fajną promocję mieli niedawno - tomiki po parę złotych więc skorzystałem i zgarnąłem Video Girl Ai 2-15, Futari H 1-10 i Kindaichiego 3-7 a to wszystko za niecałą stówę.

Co do braku czasu, I feel you, bro. Też mi się tego trochę nazbierało. Dziś zacząłem czytać pierwszego GitSa. Tyle przypisów, że czyta się to trochę jak podręcznik do RPG.
Zapisane

Banan
Gość
« Odpowiedz #67 : Lutego 26, 2014, 00:52:46 »

A ja odpuścić sobie nie mogę, bo:

a) jestem fanem twórczości Ryoko Ikedy, dumnie sobie na półce stoi pierwsza wydana w Polsce manga, czyli Aż do nieba. Wink

b) Versalles no Bara pozostanie chyba na długo jednym z najlepszych anime w dziejach, już w latach siedemdziesiątych położono potężne podwaliny pod współczesne shoujo.

W dodatku JPF ponownie zapowiedział (po siedemnastu latach od pierwotnej zapowiedzi XD) wydanie mangi Lady Oscar, co mnie cieszy

c) Oniisama E to monumentalne anime, chyba jedno z najlepszych, które widziałem. Pierwszorzędne i porządnie zrobione yuri z ciekawie potraktowaną tematyką społeczną.

Jeśli tego nie kupię, to chyba się powieszę. Chyba nawet se złożę preordera, albo cuś. xD
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2014, 20:26:08 wysłane przez Dred » Zapisane
Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #68 : Lutego 26, 2014, 05:55:37 »

Ale za to, jak gadałem z gościem z wydawnictwa Waneko przy ich stoisku, to powiedział, że już niedługo wydadzą jakieś yuri, co mnie cieszy. :3

Już jakiś czas temu oficjalnie poinformowano o tym fakcie. Będzie to manga yuri, dwutomowa ale wydana w Polsce jako jeden tom. Tytuł mi kompletnie uciekł, ale z pewnością się zaopatrzę w to.

Waneko obecnie jest dla mnie najlepszym wydawnictwem mangowym w Polszy, zwłaszcza że wydali i wydadzą Madoke i mój ulubiony tytuł Welcome to the TVP (naprawion'd). Obecnie od nich kupuje jeszcze Silver Spoona, od JPFu Kobato i chyba tyle mnie interesuje z wydawanych serii. Po wypłacie chce sobie zamówić jeszcze komplet Slayersów - dla Liny Inverse!
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2014, 11:34:51 wysłane przez Dred » Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
Banan
Gość
« Odpowiedz #69 : Lutego 26, 2014, 11:44:46 »

Nie śledzę tego, co nasze wydawnictwa mangowe wydają i zapowiadają, bo po prostu nie mam zalajkowanych fanpejdży naszych wydawców/nie wchodzę na ich strony internetowe. Czasem po prostu coś bardziej przykuje moją uwagę, a w tym przypadku akurat było to Kobato (bo szanuję CLAMPa) i właśnie rzeczy od Ikedy, bo z paroma znajomymi (w tym z Grisznakiem XD) jesteśmy fanami jej twórczości. Tongue

W sumie fajnie, że wydali to Kobato u nas, bo już planowałem angielskie tomiki kupować.

Pan wydawca dał mi do łapki japońskie wydanie tej mangi and well... Jeśli chodzi o kreskę, to jak najbardziej jest na co czekać. :3

A Silver Spoona to nie przypadkiem u nas wydaje Studio JG? Czy mi się coś pokićkało?
Zapisane
Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #70 : Lutego 26, 2014, 14:49:22 »

Nie, Silver Spoona wydaje Waneko, sam zamawiałem pierwszy tomik u nich na stronie. Teraz trzeba się przejść po drugi tom bo jeszcze nie zakupiłem.

Z mang niebawem wydanych niewątpliwie ciekawym kąskiem będzie Monster wydawany przez Hanami. Ale z tego co wiem, cena będzie zabijać - ale to i tak będzie opacalny biznes bo w Polszy będą wydawać po dwa tomy w jednym.
Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
rascal
私はラスカルです。
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 230



WWW
« Odpowiedz #71 : Lutego 26, 2014, 18:15:03 »

A ja własnie przed chwilą przeczytałem 2 tom Another, bardzo ciekawe, w tym tygodniu pewnie dojdzie mi 3 tom, bo dopiero drukowali.
Także polecam jakby ktoś się zastanawiał czy inwestować w ten tytuł.

Kobato mam 2 tomy ale jakoś nie umiem się za to zabrać, może w tym tygodniu w końcu znajdę czas.
Czekam na 3 tom Toradory oraz Kokoro Connect jeszcze, znając życie znowu będą opóźnienia.

Swoją drogą, orientuje się ktoś kiedy wychodzi na BR 3 kinowka Madoki ? Nie chcę sobie psuć seansu jakimiś wersjami CAM
Edit, znalazłem, http://www.madoka-magica.com/blu-ray_dvd/ 2 kwietnia, czyli jeszcze trochę sobie poczekam.

Jak dla mnie to cały Dragon Ball jest najlepszym anime jakie kiedykolwiek powstało   Cool
A dla mnie, jak ktoś tak mówi to na 90% wiem, że ktoś taki z anime nie miał za wiele wspólnego.
Mnie nigdy to nie wciągnęło (choc próbowałem się już nie raz doszukać fenomenu tego anime, bezskutecznie), za tamtych czasów już bardziej Beyblade. Generalnie rzecz biorąc dla mnie tasiemce to ogólnie nic wartego oglądania, nie biorę się za serie, które mają powyżej 50 odcinków. A DB może i jest klasykiem, ale podobnie jak Naruto i inne "wielkie" serie mogło by dla mnie nie istnieć Tongue
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2014, 18:57:31 wysłane przez rascal » Zapisane

Banan
Gość
« Odpowiedz #72 : Lutego 26, 2014, 19:29:31 »

Dragon Ball to na prawdę dobry shonen, choć fakt, z powodu emisji w polskiej telewizji, prawdopodobnie przehajpowany.

Ja twierdzę, że swą popularność zdobył zasłużenie i pod względem fabularnym bije większość dzisiaj forsowanych szrotów.

Ale fakt, jak ktoś chce zapoznać się z prawdziwą esencją tego gatunku, polecałbym się zapoznać z Fist of the North Star i JoJo.
Zapisane
Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #73 : Lutego 26, 2014, 20:01:39 »

Dragon Ball był dobry, ale w latach kiedy powstał. Teraz to nudny i sztampowy shounen z dość standardowymi postaciami, choć Vegetę lubie pomimo tylu lat. Jedynym dla mnie wartym tasiemcem/shounenem z którym warto się zapoznać jest Gintama, tyle że do oglądania tego tytułu trzeba mieć już jakąś "wiedzę" o popkulturze japońskiej i anime/mandze bo dużo gagów na tym się opiera.

Another w postaci anime był dla mnie jednym z najnudniejszych anime jakie widziałem, do tego przerażająco brzydki, co ciekawe sceny które miały wywołać "szok" u mnie wywołały jedynie salwę śmiechu. Ten tytuł pokazuje, że można pokazać tragiczną śmierć w przekomiczny sposób...
Kokoro Connect też miałem kupować, ale chyba sobie daruje - może to dziwnie zabrzmi ale czcionka dla mnie użyta w Polskiej wersjii jest nieczytelna i brzydka. Odpycha po prostu przy czytaniu Cheesy

rascal - BD Madoki można będzie się spodziewać koło lipca/sierpnia (może nawet i wcześniej). Przeważnie filmy pokazują się 7 miesięcy po emisji w Japońskich kinach. Też czekam na ten film z wypiekami na twarzy (Madotard here), ale w między czasie Waneko wyda Another Story - spin off Madoki więc umili mi czekanie na film Smile

EDIT: Doczytałem, że znalazłeś info. Wow, będzie nawet wcześniej niż się spodziewałem. Dodaj do daty jeszcze dodatkowy czas na wypuszczenie eng subów.

Cytuj
Generalnie rzecz biorąc dla mnie tasiemce to ogólnie nic wartego oglądania, nie biorę się za serie, które mają powyżej 50 odcinków.

Wieeeeeeelki błąd. Jest kilka serii które mają +50 epków i są diablo warte polecenia. Przykładowo genialny Monster. Swoją drogą, ciekawe w takim razie co sądzisz o seriach, które mają po kilka sezonów. Np taki Clannad łącznie ze wszystkimi epkami będzie mieć blisko 50 odcinków = nie warte oglądania? Albo Slayers ze wszystkimi seriami (choć dobre są tylko trzy pierwsze) też po zsumowaniu wszystkich odcinków nagle zamienia się w tasiemca - kiedy to określenie dla tego anime jest bardzo krzywdzące.
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2014, 20:07:16 wysłane przez Kaplitov » Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
rascal
私はラスカルです。
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 230



WWW
« Odpowiedz #74 : Lutego 26, 2014, 20:15:07 »

Jeśli chodzi o mnie to ja głównie w slice of life gustuje (EDIT: w stronę dramatu), może dlatego coś takiego jak DB mnie nie łapie.
Ostatnio zachwyciło mnie Nagi No Asukara, w sumie to wszystko od P.A. Works mi bardzo pasuje.

Another w postaci anime jeszcze nie oglądałem, bo mam taka zasadę, że jak czytam mange to najpierw kończę czytać a dopiero potem zabieram się za anime.
Z tego co widziałem na forach to faktycznie ludzi piszą, że zmaścili wersję anime (w tym postacie ponoć zupełnie inaczej wyglądają - i widzę, że to potwierdza Twój post, bo krecha w mandze mi się bardzo podoba, jeszcze na tym większym formacie to już w ogóle się pięknie prezentuje).

A co do czcionki w Kokoro Connect, to nawet uwagi na to nie zwróciłem Cheesy

W sumie napisy... do kinówki, myślę, że to będzie podobnie jak ze Steins;Gate - na BR będzie oficjalne tłumaczenie. A nawet jakby to nie wierzę, żeby tłumaczenie tak oczekiwanego tytułu zajęło dłużej niz tydzień Wink

Swoją drogą jeszcze mam wszystkie tomy Chobits do przeczytania, ostatnio na allegro wyczaiłem za 40zł.. grzechem było nie kupić
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2014, 20:39:32 wysłane przez rascal » Zapisane

Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #75 : Lutego 26, 2014, 20:32:30 »

Jak lubisz slice of life, to musisz koniecznie zobaczyć Aria the Animation i wszystkie pozostałe serie - wyszło ich chyba ze trzy i kilka ovek. Jeden z moich ulubionych tytułów, naprawdę bardzo fajna "bajka", miła, przyjemna i optymistyczna. Po prostu coś przewspaniałego. Ewentualnie zacznij od mangi - Aqua a potem Aria. Nie różni się zbytnio od anime. No i jak się spodoba Aria, to odsyłam później do przekomicznej Yotsuby i melancholijnej Yokohama Kaidashi Kikou.
Do Yokohamy wyszłą seria OVA, chyba 2 albo trzy epki. Yotsuby zekranizowanej nie ma - na całe szczęście.
Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
rascal
私はラスカルです。
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 230



WWW
« Odpowiedz #76 : Lutego 26, 2014, 20:48:59 »

Wieeeeeeelki błąd. Jest kilka serii które mają +50 epków i są diablo warte polecenia. Przykładowo genialny Monster. Swoją drogą, ciekawe w takim razie co sądzisz o seriach, które mają po kilka sezonów. Np taki Clannad łącznie ze wszystkimi epkami będzie mieć blisko 50 odcinków = nie warte oglądania? Albo Slayers ze wszystkimi seriami (choć dobre są tylko trzy pierwsze) też po zsumowaniu wszystkich odcinków nagle zamienia się w tasiemca - kiedy to określenie dla tego anime jest bardzo krzywdzące.

No Clannad, dla mnie to jest niekwestionowany numer 1 jako całość (wiadomo, że przez After Story, ale gdyby nie pierwszy sezon, to After Story bo nie zrobiło ze mną tego co zrobiło... bo brakowało by zżycia z postaciami), bo przyznam, że pierwsze odcinki, z wątkiem Fuko sprawiły, że prawie to porzuciłem (przez to, że wcześniej oglądałem także genialny Kanon, który także bazował na VN od Key), co by było chyba największym błędem. Do tego "epicki" soundtrack (w sumie to soundtracki z anime bazujących na VN, od Key mają zawsze genialne OST - Kanon, Clannad, Little Busters, Angel Beats, Air.. jak i same VN - Planetarian czy Rewtire ... http://www.lastfm.pl/user/rascal0pl/library  widać to po ilości odtworzeń w mojej bibliotece Cheesy)

Może źle to ująłem, z tymi 50 odcinkami, bo sumując wszystkie odcinki z serii To Aru (Index i Railgun) to wyjdzie tego też trochę...

Więc powiem tak -  chodziło mi o serie, gdzie końca nie widać i po jakimś czasie robi się z tego wszystko i nic Wink
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2014, 20:59:20 wysłane przez rascal » Zapisane

Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #77 : Lutego 26, 2014, 21:14:06 »

Angel Beats nie jest od Keya (choć jakaś VN`ka się szykuje w tym uniwersum, jednakże nie wiem kto zajął się produkcją), to tylko dzieło Maedy.
Jeśli chodzi o OSTy z anime, ja najbardziej upodobałem sobie ten z Arii, Sketchbooka, Mushishi i TTGL, ten z Clannada i Kanona jest świetny (Dango wymiata), ale dla mnie momentami za słodki Wink

http://www.youtube.com/watch?v=puHyO5JNOE0 XD
Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #78 : Lutego 26, 2014, 22:14:35 »

Czytam jakie mangi teraz kupujecie i nie widzę Otoyomegatari. Powiem wam tyle, nie czytając Opowieści panny młodej pozbawiacie się kontaktu z najładniejszą mangą jaka kiedykolwiek była wydawana w Polsce. No i jeśli ktoś lubi historię i opowieści o zwykłych ludziach żyjących w danych czasach to gorąco polecam.

Z obecnie wydawanych / zakończonych tytułów spodobały mi się: Doubt oraz Judge (horroro - thriller); Toradora mi się spodobało, niby opowieść szkolna o nastolatkach ale nie przynudza; Spice and Wolf - przedstawiać nie muszę, jedna z moich ulubionych historii; Emma - tej samej autorki co Opowieść... akcja dzieje się w wiktoriańskiej Anglii - manga + wiktoriańska Anglia to dla mnie ostateczne połączenie, czekam na ciąg dalszy; Kobato - mimo, że nie jestem fanem Clampa, ta manga mi podeszła; Welcome to NHK było mocne. Z jednotomówek na razie przeczytałem Gyo - dobry, typowo japoński horror.

W kolejce do czytania oczekują: Uzumaki, Balck Paradox, Silver Spoon, 7 miliardów igieł, Było ich 11 oraz z dawniejszych zaległości: Gits, Gits 1.5, Video Girl Ai, Kindaichi, Japan, Król Wilków, Inu Yasha... mam lektury mangowej na jakiś czas. No i Ranmę trzeba dokończyć jakoś (szkoda, że Egmont nie wydał do końca).

Natomiast nie rozumiem fenomenu Madoki. Anime nie widziałem a manga mi się nie spodobała. Sprawia wrażenie na szybko robionego streszczenia wersji animowanej.
Zapisane

Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #79 : Lutego 26, 2014, 23:47:10 »

To zobacz oryginał Madoki, ale jak manga Ci nie podeszła to różnie może być z oryginałem bo manga jest trochę mroczniejsza i nic w niej nie pominięto. Dla mnie to najlepsze mahou shoujo razem z Nanohą. Sakury i inne Sailor Moony mogą się schować.

Otoyamagari miałem zamiar kupować, ale po lekturze pierwszego tomu pożyczonego od znajomego zrezygnowałem. Niby wszystko ładnie i gra, ale mi manga po prostu nie podeszła. Kreska faktycznie ładna, ale uważam jednak że taka Aria ma więcej w sobie magii. Strasznie chciałbym, żeby Arie wydali w podobnym wydaniy co Opowieści Panny Młodej.
Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 19
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 19 zapytaniami.