Marca 28, 2024, 16:22:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 19
  Drukuj  
Autor Wątek: Anime / Manga  (Przeczytany 69269 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #140 : Kwietnia 11, 2014, 00:16:23 »

Czemu wszyscy mi polecają JoJo? Nie znam uniwersum, nie wiem jak to oglądać, pogubiłbym się.. .xD

Ale kiedyś na pewno się za to wezmę - kiedyś.
Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
Banan
Gość
« Odpowiedz #141 : Kwietnia 11, 2014, 08:45:56 »

Bo JoJo jest fabulous i obowiązkiem każdego Polaka jest oglądanie w tym sezonie JoJo.

Rzecz prosta - dwie pierwsze części mangi miałeś zekranizowane w sezonie 2012/2013, a teraz jest ekranizowana część trzecia. Jak chcesz, to obejrzj sobie OAVkę, która też jest ekranizacją części trzeciej. Mimo, że sporo contentu względem mangi wywalono (w tym zaciętą walkę na śmierć i życie w F-Zero), to i tak ma swój klimat i fajnie się ogląda. Możesz też pograć w bijatykę na automaty/PSXa/Dreamcasta, albo w jRPGa na SNESa, które też są adaptacją części trzeciej: Sturdust Crusaders (Gwiezdnopylni Krzyżowcy).

Części mangi/anime to są też oczywiście osobne story arci (czy jak woli Grisznak: łuki historii XD), więc można je czytać niezależnie. Ale oczywiście więcej smaczków wyłowisz, jak będziesz czytał/oglądał chronoligicznie.

Przy okazji, jeżeli lubisz muzykę popularną, w szczególności hard rock i rock progrsywny z lat '60 i '70, to jeszcze więcej smaczków wyłowisz.

Jak ci się spodoba anime, to chwytaj za mangę. Da radę ogarnąć, mam kumpli, którzy przeczytali całą do tej pory wydaną mangę i teraz są na bierząco z JoJolionem, czyli obecnie wydawany story arc.

No i jako że jesteś fanem CLAMPa, to spodoba ci się informacja, że pierwszą mangą CLAMPaczek było "CLAMP In Wonderland", czyli doujin yaoiec z JoJo, a konkretnie ze Sturdustów (JotaroxKakyoin).
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2014, 08:48:50 wysłane przez Dred » Zapisane
rascal
私はラスカルです。
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 230



WWW
« Odpowiedz #142 : Kwietnia 11, 2014, 10:08:21 »

A ja pełno zacząłem oglądać
Akuma no Riddle -> zapowiada się ciekawie, ale jak to się zamieni w kolejną siekankę to idzie od razu do listy "dropped"
Bokura wa Minna Kawaisou -> Jakaś tam komedyjka, ale cholera, animacja urywa dupę! Coś pięknego, polecam choćby jeden odcinek obejrzeć i zobaczyć to.
Gokukoku no Brynhildr -> zapowiada się zajebiście ciekawie.
Isshuukan Friends.  -> nie podobają mi się postacie ( w sensie to jak wyglądają, z tego co wyczytałem - wyglądają identycznie jak w mandze), ale w sumie nie źle się zapowiada, jestem ciekaw jak się to rozwinie
Mahouka Koukou no Rettousei -> Zaraz będę oglądał
No Game No Life -> jak wyżej
Selector Infected WIXOSS  -> jak wyżej

Jak skończę Psycho pass, to zamierzam się wziąć za Mushishi, może zdążę jeszcze przed końcem 2 sezonu.

Swoją drogą, jak ktoś grał / oglądał Robotics;Notes, http://www.youtube.com/watch?v=nSCNOPEh114 - większość lokacji wygląda identycznie w realu ;]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2014, 10:14:04 wysłane przez rascal » Zapisane

Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #143 : Kwietnia 11, 2014, 19:28:04 »

Jojo? Oglądać, oglądać, oglądać. Co dziwne poszczególne sezony mało co wchodzą na siebie fabularnie, więc można zacząć oglądanie np. od aktulanego sezonu 3ciego i później ogarnąć co było w 2ch poprzednich.
Koniec pierniczenia, idę oglądać 2gi odcinek 3ciego parta (gwiezdopylni krzyżowcy!)
Zapisane
rascal
私はラスカルです。
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 230



WWW
« Odpowiedz #144 : Kwietnia 22, 2014, 12:16:46 »

http://yatta.pl/Prenumerata_Girl_Friends_1_2_3_4,38926.htm
W końcu jakieś yuri, zamówiłem (wyniosło mnei to 30 zł bo akurat się punktów mi nazbierało na kupon o wartości 70zł), oceny ma bardzo wysokie.
Zapisane

Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #145 : Kwietnia 22, 2014, 18:11:48 »

To nie yuri, raczej shoujo ai. Podobno jeden z najlepszych tytułów w tym gatunku, must have każdego miłośnika gl Wink

Waneko jeszcze wydaje w tym roku jedno shoujo ai, zainteresuj się bliżej. Dwa tomy w jednym, cena też 30 zł.


Za dużo dobrych mang ostatnio w polszy wychodzi, powoli nie wyrabiam z kasą. Gin no Saji, Madoka Difrent Story, Kobato, Tasogare x Otome Amnesia, teraz jeszcze Girl Friends. Rynek polski jeszcze nigdy nie był w tak dobrej kondycji jeśli chodzi i japonizmy...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2014, 18:17:38 wysłane przez Kaplitov » Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
Banan
Gość
« Odpowiedz #146 : Kwietnia 22, 2014, 21:01:50 »

Ale oczywiście o kanonicznym Oniisama E, wydawanym przez JPF (lada dzień!), to nie wspomnisz, co? Wink

Przynajmniej z trzy osoby mi polecały Girlfriends, więc nie omieszkam przeczytać. Będzie co wygrywać na konwentach w tym roku. :3

A mówiłem już, jakie zakupy zrobiłem na Daikonie?

Rewolucjonistka Utena #4
Locke superczłowiek #3-5
Pet Shop of Horrors #1-2
Kobato #3 + trzy zakładki gratis

Za łączną sumę dwudziestu czterech złotych :3

W ogóle, co się dzieje. Pamiętam jak za gówniaka czytałem (dwanaście lat miałem? może mniej...) Love Hinę porzyczaną od moich kuzynów. Starszy kuzyn masakrycznie się gimnastykował przy okazji kupowania LH, bo nakłady kończyły się w ekspresowym tempie i pezeszukiwał wszystkie możliwe sklepy internetowe z M&A, żeby dorwać dany tomik. Z resztą, jak już robili dodruki poszczególnych tomów, to one też szybciuteńko schodziły. A co teraz? Waneko wyprzedaje Love Hinę za 5 zł per tomik, bo nikt nie chce kupować. Czuję się za staro. ;_;

Also, w trzecim odcinku chujowej Mahouki, sławetne "Onii-sama" pada już tylko sześć razy. W pierwszym odcinku Miyuki zwróciła się do swego brata per "Onii-san" 21 razy. Zawiodłem się.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2014, 21:07:34 wysłane przez Dred » Zapisane
rascal
私はラスカルです。
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 230



WWW
« Odpowiedz #147 : Kwietnia 22, 2014, 21:14:00 »

Swoja drogą jestem zawiedziony Kobato, po przeczytanych 3 tomach, jakoś tego nie czuję. Kupię już do końca tomy, ale rewelacji nie ma, po Clampie spodziewam się czegoś lepszego..
Tasogare x Otome Amnesia,
Ta? Kto to ma wydac? Anime oglądałem, dość fajne było, więc pewnie bym kupił
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2014, 21:21:02 wysłane przez rascal » Zapisane

Banan
Gość
« Odpowiedz #148 : Kwietnia 22, 2014, 21:19:05 »

oceniać będę, jak przeczytam w całości, bo w przypadku CLAMPa niestety tak trzeba. CLAMPaczki są mistrzyniami niszczących wszechświaty finałów. Tongue
Zapisane
rascal
私はラスカルです。
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 230



WWW
« Odpowiedz #149 : Kwietnia 22, 2014, 21:24:27 »

Tylko wiesz, jak czytałem choćby Chobits, to od początku do końca mnie masakrycznie wciągnęło, podbnie jak X, a tutaj czytam, czytam i jakoś bez emocji.
Zapisane

Banan
Gość
« Odpowiedz #150 : Kwietnia 22, 2014, 21:43:04 »

Za mało czytałeś, widać. Wink Magic Knight Rayerth przeczytane? Albo Cardcaptor Sakura?

Mi się czyta przyjemnie, wyjątkowy klimat mang CLAMPa, "riferensy" na każdym kroku do reszty bohaterów z CLAMPowego universum, śliczna kreska.... Ale jak mówiłem, więcej powiem, jak przeczytam całość i po lekturze obejrzę całe anime. Nie lubię oceniać ich prac wyrywkowo, wolę w całości. Dobra, są wyjątki jak Holic/Tsubasa, które są wykurwiście długie i tak się po prostu nie da. W przypadku Kobato, mangi zaledwie sześciotomowej - jak najbardziej. Wink
Zapisane
Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #151 : Kwietnia 22, 2014, 21:56:06 »

Żeby czerpać pokłady przyjemności z lektury Kobato, wypada znać jeszcze Wisha - również wydanego w Polsce przez JPF.

Tasogare x Otome Amnesia - wyda Waneko (obecnie wydają IMO najlepsze tytuły - a napewno najbardziej chodliwe). Czytałem angielskie skany jakiś czas temu, anime trochę odbiega klimatem od oryginału. Po prostu manga lepsza, polecam. (Yuuko! <3)

Dred: Sprzedaj trzeci tom Kobato XD
Wracając do tematu. Love Hina to była pierwsza przecztana moja manga i mam do niej OGROMNY sentyment. Bardzo dobra haremówka, zresztą czego innego można się spodziewać po Akamatsu? Niestety brat jakiś czas temu wyprzedał swoją kolekcje mang, w tym całość Love Hiny i wyobraź sobie Dred, że jednym z nieloicznych który zakupił na Waneko Love Hine byłem ja. Chciałem poszczególne tomy 9,10,12 i 13. No i niestety 9 i 10 muszę zamówić na allegro, bo z tego co się dowiedziałem na magazynie leży już coraz mniej tych tomików - więc kto nie czytał niech szybko się zaopatrzy. Dwa tomiki jeszcze i komplecik w końcu będę mieć, a zbieram bardzo powoli to. LH każdy mangozjeb w Polsce powinien mieć, takie moje zdanie - albo przynajmniej znać (tylko broń boże nie anime, które było wręcz żałośnie słabe).
Jak już na starych mangach jesteśmy, stwierdziłem ostatnio że bardzo chce poczytać sobie Slayersów (wszak jedno z moich ulubionych anime, no i ta Lina :3), dlatego zamówiłem sobie komplecik. Bardzo fajnie się czyta, taki powrót do starych dobrych czasów - szykuje się rewatch serii TV, kinówek i OVY.

Co do Clampa. Nie jestem fanem, ale bardzo lubie Chobitsa, MKR, Kobato, xxxHolic ale za ich "flagowym" tyutłem CCS wręcz nie przepadam i gardzę gdziekolwiek jestem, ot z mahou shoujo to lubię tylko MKR, Madokę, Nanohę. Mam szczerą nadzieję, że JPF kiedyś się postara o wydanie xxxHolic i Tsubasę, byłoby świetnie choć to mało prawdopodobne.

Dred, jeszcze jedno. Tym Locke to nie ma co się chwalić, rozdają to na każdym konwencie i za nagrodę mało kto chce to brać nawet. Ja jak mam do wyboru Locke, albo jakiś randomowy komiks z juropy wybieram komiks.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2014, 21:57:58 wysłane przez Kaplitov » Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
Banan
Gość
« Odpowiedz #152 : Kwietnia 22, 2014, 22:25:03 »

Cytuj
Żeby czerpać pokłady przyjemności z lektury Kobato, wypada znać jeszcze Wisha - również wydanego w Polsce przez JPF.
Ogólnie to po prostu większą ilość mang od CLAMPa, ale dobrze prawisz. Wink
Cytuj
Dred: Sprzedaj trzeci tom Kobato XD
NIE XD
Cytuj
Jak już na starych mangach jesteśmy, stwierdziłem ostatnio że bardzo chce poczytać sobie Slayersów (wszak jedno z moich ulubionych anime, no i ta Lina :3), dlatego zamówiłem sobie komplecik. Bardzo fajnie się czyta, taki powrót do starych dobrych czasów - szykuje się rewatch serii TV, kinówek i OVY.
Miałem kiedyś komplecik mang Slayersów, ale mi się niektóre tomy pogubiły (sic). Będę musiał ponownie skompletować.
Cytuj
Co do Clampa. Nie jestem fanem, ale bardzo lubie Chobitsa, MKR, Kobato, xxxHolic ale za ich "flagowym" tyutłem CCS wręcz nie przepadam i gardzę gdziekolwiek jestem
Cardcaptor Sakura to  standardowe magical girls, ale solidnie wykonane i nie zawodzi. Przeczytać i obejrzeć warto zwłaszcza, że w  (Captain) Tsubasa Reservoir Chronicle głownymi bohaterami znowu są Syaoran i Sakura. Lecz ich wersje z alternatywnego uniwersum, w którym osobowość Sakury jest kształtowana na nowo w trakcie przebiegu fabuły (zajebiście się obserwuje ten proces!), a Syaoran jest zdeterminowanym pracownikiem opieki społecznej. XD
Cytuj
. Mam szczerą nadzieję, że JPF kiedyś się postara o wydanie xxxHolic i Tsubasę, byłoby świetnie choć to mało prawdopodobne.
Ja lata temu przestałem mieć jakiekolwiek złudzenia, stąd na półeczce stoi CCS, xxxHOLiC, MKR, Tokyo Babylon. Wszystko amerykańskie wydania.
Cytuj
Dred, jeszcze jedno. Tym Locke to nie ma co się chwalić, rozdają to na każdym konwencie i za nagrodę mało kto chce to brać nawet. Ja jak mam do wyboru Locke, albo jakiś randomowy komiks z juropy wybieram komiks.
Ja go kupuję za zetę na ich stoisku zawsze jak coś mi w portfelu po konwencie zostanie. IMO, bardzo dobra manga SF, zajebiście rzadko wspominana podczas rozmów na temat wydanych w Polsce mang.
Zapisane
rascal
私はラスカルです。
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 230



WWW
« Odpowiedz #153 : Maja 10, 2014, 17:43:19 »

Ogląda ktoś No game No life i wytłumaczy mi fenomen tej serii?
Takiej porażki dawno już nie oglądałem a wszędzie oceny powyżej 8,5/10 i masowa podjadka na forach. Właśnie poszło na listę porzuconych z oceną 3.
Zapisane

Endru
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Odpowiedz #154 : Lipca 19, 2014, 11:05:22 »

Zapisane
pawgal
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 189


NESomaniac


« Odpowiedz #155 : Lipca 19, 2014, 13:39:13 »

Ostatnio dość sporo obejrzałem różnych tytułów anime, niektóre były lepsze (jak np. Nodame Cantabile, gdzie poznajemy perypetie początkujących muzyków grających muzykę klasyczną - i to najbardziej znamienitych kompozytorów) ale również i gorsze (jak np. Dragon Pink :> gdzie fabuła krąży wokoło jednego zachowania). Widziałem, że już ktoś wcześniej wspomniał o Code Geass Hangyaku no Lelouch + R2, które są wg mnie jednym z lepszych anim i warto na nich zwrócić uwagę chociażby z powodu świetnej, niezwykle wciągającej ale i niezbyt prostej fabuły oraz postaci wykreowanych przez panie z CLAMP.

Ponieważ ukończyłem 1. sezon Sword Art Online będę niebawem oglądać obecnie wychodzący drugi sezon (najlepiej, jak już się będzie kończyć, nie lubię czekać tydzień na kolejny odcinek).
Zapisane

この番組は、ご覧のスポンサーの提供でお送りします。
rascal
私はラスカルです。
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 230



WWW
« Odpowiedz #156 : Lipca 19, 2014, 20:00:28 »

Jak dla mnie generalnie SAO ssie, seria overhyped, nudziłem się strasznie i nie będę 2 sezonu oglądał. Powstaje naprawdę wiele świetnych animców w każdym sezonie, ale widzę że największy hype mają największe ścierwa (jak ostatnio No Game No Life, które było kompilacją wszystkiego co najgorsze w anime). Dobre serie albo gdzieś po cichu przechodzą bokiem, albo są hejtowane. A nie daj Boże skrytykuj coś co ma fejm, to cię zjedzą.

Z wiosny świetne tytuły jak dla mnie :

-Gokukoku no Brynhildr
Naprawdę świetna i wciągająca seria, manga lepsza (zacząłem czytać po skończeniu serialu, ale i tak całość trzyma wysoki poziom, nie nudziłem się ani chwili, jest to tytuł tówrcy Elfen Lied, mnie osobiście się dużo bardziej podobał niż EL)

- Mushishi Zoku Shou -> 2 seria po tylu lata, moim zdaniem nie była tak dobra jak pierwsza, ale nadal bardzo dobrze się oglądało.

- Isshuukan Friends -> po prostu dobre.

- Mekakucity Actors -> shaft, no i jak na to studio przystało, seria trzyma poziom.


No i tytułu które wydają się być dobre w obecnym sezonie:

- Glasslip - zdecydowanie mój faworyt. PA Works i wszytko jasne, ogląda się świetnie a poziom oprawy audio-video osiąga mistrzostwo.

- Zankyou no Terror -> jak wyżej, pierwsza 2 odcinki zrobiły na mnie niesamowite wrażenie, genialna animacja i soundtrack, wszystko ze sobą świetnie wspólgra.

- Barakamon -> po 2 odcinkach wydaje się byc dobra komedią , bez gimbazjalnego humoru.

- Rail Wars! -> dużo fanservice, ale heloł, anime o tematyce pociągów, tego nie mogłem przegapić!

Oglądąłem 3 odcinki Tokyo Ghoul, dla mnie nuda. Rzuciłem po 3 odcinku. Aldnoah.Zero -> nuda do kwadratu i animacja tragiczna, koszmarne rzuty 2d i pełno 3d, MEH.
Akame ga Kill! -> kolejna seria z wielkim hype, nie wytrzymałem do końca 2 odcinka, ścierwo jakiego mało.


A co do DB (2 posty wyżej) ja już tutaj chyba swoje zdanie wyrażałem, owszem, anime może dla niektórych kultowe, ale jak ktoś mi mówi, że to najlepsze anime jakie powstało, to wybucham śmiechem i wiem, że ten ktoś nic o anime nie wie. Mnie osobiście NIGDY to nie przyciągnęło (jak żaden tasiemiec), a wręcz mam alergię na ten tytuł.
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2014, 20:08:42 wysłane przez rascal » Zapisane

Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #157 : Lipca 19, 2014, 23:24:28 »

Z kolei ja z tego sezonu oglądam:

Barakamon - podróbka, podróbek (w sensie ile już jest serii o dorosłym facecie opiekującym się małą dziewczynką...). Ale daje jakoś radę, choć jeśli miałbym wybierać coś w tym klimacie, wolę mangową Yotsubę. Zresztą Yotsuba to moja ulubiona manga.
Aldnoah Zero - ma potencjał, myślę że warto oglądać. Coś mi się wydaje, że pod sam koniec seria może zaserwować jakieś mocne zwroty akcji.
Glasslip - PA Works, ostatnito nie rozczarowuje mnie to studio, dlatego oglądam i to anime. Po dwóch odcinkach, które do teraz widziałem to nie ma czym się narazie podniecać, ale dam szansę.
Gekkan Shoujo - cholernie zabawna seria, strasznie mi się spodobała od pierwszego epka.

Co dropnąłem
Rail Wars - pomimo jednej BARDZO fajnej postaci (i nie chodzi mi o tą cycatą idiotkę), serie dropnąłem. Stężenie głupoty przewlakaną nudą jest dla mnie zbyt wysokie.
Akame ga Kill - przehypowane gówno. Najgorszy start serii jaki widziałem od zawsze, nie polecam. Ledwo wytrzymałem jeden odcinek, drugi wyłączyłem po połowie.
Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
BH ouji
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 245


Fan Toshiyuki'ego Takahashiego


« Odpowiedz #158 : Lipca 27, 2014, 11:03:31 »



Dobre to, tylko jeden problem wszyscy to wiemy

Z dobrych wieści, planują kogoś wkrzesić ale nie moi drodzy, nie będzie to Bardock (a szkoda)

Co do Tsubasa Chronicle Clampa, to dramatyczne doprawdy widząc śmierć Bio-Syaorana i Bio-Sakury, gdyż klony dusz nie mają Sad

Cytuj
A co do DB (2 posty wyżej) ja już tutaj chyba swoje zdanie wyrażałem, owszem, anime może dla niektórych kultowe, ale jak ktoś mi mówi, że to najlepsze anime jakie powstało, to wybucham śmiechem i wiem, że ten ktoś nic o anime nie wie. Mnie osobiście NIGDY to nie przyciągnęło (jak żaden tasiemiec), a wręcz mam alergię na ten tytuł.

Proszę cie ziom, wiesz że lubisz DB, gdyż dziewczyna głównego bohatera jest sexy laską, główny bohater ma fajnego ojca itp.

Dragon Ball to moje życie
Zapisane

I'm back Bitches, tęskniliście (sp?)?
Endru
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Odpowiedz #159 : Lipca 27, 2014, 11:14:59 »

Ja tam się przyznam, że jestem wielkim fanem One Piece.
Jest to mój ulubiony tasiemiec Smile
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 19
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.161 sekund z 19 zapytaniami.