Marca 28, 2024, 15:01:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 19
  Drukuj  
Autor Wątek: Anime / Manga  (Przeczytany 69267 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #200 : Sierpnia 09, 2014, 21:20:55 »

Oczywiście Tongue Przecież sam je pisałem Cheesy
Zapisane
Endru
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Odpowiedz #201 : Sierpnia 09, 2014, 21:54:54 »

Oho, JPF ogłosił swoją następną pozycję.


Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #202 : Sierpnia 10, 2014, 03:24:14 »

Ryan, ale w tym momencie te:
>Dred, czy to że jedni będą bardziej woleli Dragon Balla a inni Sailor Moon, to nie jest kwestia gustu?
>Masz rację że używanie takiego argumentu w dyskusji nie ma sensu, a nawet jej uwłacza.
dwa zdania siebie wzajemnie wykluczają, zauważyłeś? Wink

Dlatego też kwestią gustu jest to, które z tych zdań przypadnie komuś bardziej do gustu.  crazy

A zapytam się tak jeszcze o klasykę anime, emitowaną w TVP swego czasu pt. "Było sobie życie". Co sądzicie o tym serialu, kilku z nas napewno pamięta go doskonale.



Zapisane

FamiGyver
Aktywny spambot
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 268


Patryk The Hedgehog 400


WWW
« Odpowiedz #203 : Sierpnia 10, 2014, 09:25:35 »

Oglądałem to jak byłem mały. Pamiętam doskonale. Mam jeszcze kilka DVD z odcinkami.
Zapisane

Endru
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Odpowiedz #204 : Sierpnia 10, 2014, 10:06:14 »

Było Sobie Życie, Był Sobie Człowiek, Byli Sobie Odkrywcy. Trochę tego było.
Miło to jednak wspominam. Kiedyś kupiłem zestaw płyt z odkrywcami i były tam też mapy. Fajna sprawa Smile
Zapisane
Banan
Gość
« Odpowiedz #205 : Sierpnia 10, 2014, 10:27:38 »

@Seba, już chciałem pisać, że to nie jest anime, bo nie ma tego na AniDB.... suddenly  生命の科学ミクロパトロール XD

a co do gustów, nadal twierdzę, że o gustach SIĘ dyskutuje, do oporu, do wyczerpania tematu. :3
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2014, 10:31:31 wysłane przez Dred » Zapisane
BH ouji
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 245


Fan Toshiyuki'ego Takahashiego


« Odpowiedz #206 : Sierpnia 10, 2014, 10:49:55 »

Dred, czy to że jedni będą bardziej woleli Dragon Balla a inni Sailor Moon, to nie jest kwestia gustu?

Ja lubie DB i SM, przed wymyśleniem pani Gine, fani dawali pana Bardocka z Rai (czy jak to sie pisze), w dodatku z kawaii sailor Vegeta lol

Jak to (Sailor Moon) zdjęli z polski, oglądałem to na Italia 1, potem DB wrócila do Italia 1, czyżby oznaczało to powrót DB do TVN7?
Zapisane

I'm back Bitches, tęskniliście (sp?)?
Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #207 : Sierpnia 10, 2014, 13:36:45 »

Było sobie życie, była sobie ziemia i był sobie socjalizm xD Kreskówka stworzona przez francuskich socjalistów, tak zalatuje mi czasami propagandą lewacką że aż krew mnie zalewa xD
Zapisane
Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #208 : Sierpnia 10, 2014, 14:51:58 »

Marynowany Ryan w sosie krwistym, hell yeah.
Co do było sobie życie itd-rzeczywiście pamiętam że trochę za mocno biło z ekranu ideologiami lewicowymi, zresztą
właściwie to samo mógłbym powiedzieć często o pokemonach-złap je wszystkie, by żyły sobie w komunistycznej utopii
u profesora Oak'a? Cheesy
Zapisane
Thug Life
Wazon
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 116


That post gave my heresy


« Odpowiedz #209 : Sierpnia 11, 2014, 09:35:26 »

Jaki tytuł nosiło anime, w którym koleś wynalazł w przyszłości środek powodujący, że kobiety pozostają zawsze w wieku pedo, i z tejże przyszłości odwiedza go anielica, która notorycznie go zabija przez przypadek a potem zaraz rezuje. Wiem, że troche kryptycznie, ale nie wiem jak to ładnie ująć Cheesy
Zapisane

Endru
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Odpowiedz #210 : Sierpnia 11, 2014, 10:59:31 »

Mam nadzieję, że to tylko niewinny troll od JPF Tongue


Zapisane
Vash
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 106



WWW
« Odpowiedz #211 : Sierpnia 12, 2014, 10:41:38 »

Ja też mam taką nadzieję, bo już zamówiłem Berserka od JPF  Wink
Zapisane
BH ouji
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 245


Fan Toshiyuki'ego Takahashiego


« Odpowiedz #212 : Sierpnia 12, 2014, 10:52:40 »

Seba - mimo iż lubie "było sobie...", to nie anime

BTW ktoś już widział anime o braciach Mario (Ta gdzie Maria gra........Yamcha z Dragon Ball) i anime z Takahashi Meijinem?
Zapisane

I'm back Bitches, tęskniliście (sp?)?
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #213 : Sierpnia 21, 2014, 20:56:15 »

Właśnie oglądam ostatni odcinek Bastard!! aż tu nagle coś takiego się pojawia http://pasteboard.co/2seIi32j.png
Zapisane

rascal
私はラスカルです。
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 230



WWW
« Odpowiedz #214 : Sierpnia 22, 2014, 00:13:10 »

Ja też mam taką nadzieję, bo już zamówiłem Berserka od JPF  Wink
ja przez przypadek też zamówiłem, przed podaniem tytułu..  no i żałuję, bo w ogóle mnie ta manga nie interesuje, liczyłem na coś dużo ciekawszego.

PS.
Ktoś kiedyś pisał, że Lucky Star jest lepsze niż K-on.
Większej bzdury nie słyszałem, K-on jako całość bije pod każdym względem na łeb Lucky Star, zaczynając od genialnego soundtracku (zarówno części wokalnej jak i samego tła), krechy oraz samego klimatu
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2014, 00:24:57 wysłane przez rascal » Zapisane

Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #215 : Sierpnia 22, 2014, 00:40:52 »

Lucky Star jest skierowane głównie do mangozjebalnych starociot, którzy mają w małym palcu przeróżne stare klasyki - do nich przeważnie odnoszą się żarty sytuacyjne. Jak dla mnie bomba.
Keion to nic innego jak moeshit (dość smaczny, nie powiem), taki zwykły odmóżdżacz. Bawiłem się przy obu seriach i kinówce naprawdę dobrze i głupio mi to przyznać ale sam K-ona lubię i uważam, że to jedna z lepszych moeshitowatych serii bez fabuły. Mimo to LS stawiłbym nieco wyżej od K-ona.

W każdym razie, widziałeś LS i K-ona od Kyoto Animation, czas na Nichijou. Zdecydowanie dla mnie jedno z najlepszych komediowych anime. Nichijou to taka trochę Azumanga, ale powiedziałbym że mocnych dragach i sterydach. Animacja wymiata, kreska też niczego sobie (kolejna moe seria, ale teraz już nie shit)a, żarty i gagi sprawiły niejednokrotnie że przez nagły atak śmiechu zdarzało mi się opluć monitor (czy to barszczem, czy to kawą...). Zdecydowanie polecam.

Ja też mam taką nadzieję, bo już zamówiłem Berserka od JPF  Wink

O tego Rzeźnika nie musicie się martwić, to taki mały niewinny dowcip JPFu którego wrzucili niedanwo na swój profil facebooka Wink
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2014, 00:43:45 wysłane przez Kaplitov » Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #216 : Sierpnia 22, 2014, 10:57:16 »

Lucky Star jest skierowane głównie do mangozjebalnych starociot, którzy mają w małym palcu przeróżne stare klasyki - do nich przeważnie odnoszą się żarty sytuacyjne. Jak dla mnie bomba.

Pomijając mangogimbazjalną nomenklaturę, zgadzam się z wypowiedzią, aczkolwiek anime dla prawdziwych starych wyjadaczy z mnóstwem nawiązań do klasyków jest Otaku no Video.

BTW, "Rzeźnik", według mnie, nie brzmi źle i odpowiadałby mi taki tytuł.
Zapisane

Banan
Gość
« Odpowiedz #217 : Sierpnia 22, 2014, 15:44:14 »

Cytuj
prawdziwych starych wyjadaczy z mnóstwem nawiązań do klasyków jest Otaku no Video.
^to

Lucky Star i K-On~! to kompletnie nie anime dla mnie. IMO, w obu fabuła prowadzi do nikąd, za bardzo się wlecze... moe dziewczynki robiące moe rzeczy. a OST w Kejonie mnie drażnił, bo ja zasadniczo nie przepadam za generycznym dżejrokiem.
Zapisane
rascal
私はラスカルです。
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 230



WWW
« Odpowiedz #218 : Sierpnia 22, 2014, 19:07:12 »

moe dziewczynki robiące moe rzeczy. a OST w Kejonie mnie drażnił, bo ja zasadniczo nie przepadam za generycznym dżejrokiem.
slice of life/school, to są tagi, z reguły w SOL fabuły jako takiej nie ma. Jedni lubią siekanki i opowiastki o nadludziach, inni (jak ja), coś bardziej związanego z rzeczywistością.

PS - ja w ogóle nie lubię takiego rocka, zazwyczaj mnie drażni, ale tutaj jest inaczej. W sumie to nie jest to aż tak schematyczne, soundtrack jest bardzo obszerny. Swoją drogą brzmienie ma bardzo dobre, inżynierzy dźwięku odwalili kawał dobrej roboty, dobra dynamika, dźwięk nie męczy ucha.
Mnie generalnie jest bardzo trudno muzycznie zadowolić, do czasu odkrycia j-muzyki nie słuchałem niczego z wokalem, dosłownie niczego, zazwyczaj to była ciężka undergroundowa eletronika, wszelkie odmiany ambientu (z resztą widac na moim profilu last.fm -> stopka).
Ale ich język brzmi naprawdę ciekawie i sie przekonałem, w sumie nawet sie go uczę, co jest u mnie ewenementem, żebym się sam od siebie brał za naukę czegoś nie związanego z informatyką.


<a href="http://www.youtube.com/watch?v=IDfjal1bmbw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=IDfjal1bmbw</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=9H_ezGi-vMs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=9H_ezGi-vMs</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=grXXPSNjOak" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=grXXPSNjOak</a>
(tej jakości na YT niestety się nie usłyszy)
Nie wiem.. jak dla mnie to ma w sobie to "coś".

czas na Nichijou. Zdecydowanie dla mnie jedno z najlepszych komediowych anime. Nichijou to taka trochę Azumanga, ale powiedziałbym że mocnych dragach i sterydach. Animacja wymiata, kreska też niczego sobie (kolejna moe seria, ale teraz już nie shit)a, żarty i gagi sprawiły niejednokrotnie że przez nagły atak śmiechu zdarzało mi się opluć monitor (czy to barszczem, czy to kawą...). Zdecydowanie polecam.
dzięki, obczaję Wink
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2014, 19:20:29 wysłane przez rascal » Zapisane

Banan
Gość
« Odpowiedz #219 : Sierpnia 22, 2014, 20:22:13 »

Cytuj
slice of life/school, to są tagi, z reguły w SOL fabuły jako takiej nie ma. Jedni lubią siekanki i opowiastki o nadludziach
takie rzeczy jak Trapeze, Oniisama E czy Welcome to NHK też często są otagowywane jako "slice of life", a jednak jest tam wyraźnie wydoczna i rozwijająca się fabuła. ba, nawet Ai Yori Aoshi, klasyczny (jego jakość to inna sprawa) przykład slice of life ma zupełnie różniącą się kontrukcję fabuły i narracji względem wymienionych przez Ciebie K-On~!a i Lucky Star.

"anime społeczne" (że tak to niefachowo ujmę) to wbrew pozorom jeden z moich ulubionych gatunków chińskobajkowych.
Cytuj
inni (jak ja), coś bardziej związanego z rzeczywistością.
ghehe
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 19
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.131 sekund z 19 zapytaniami.