Kwietnia 24, 2024, 02:11:42 *
Witamy, Go¶ć. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podaj±c nazwę użytkownika, hasło i długo¶ć sesji
Aktualno¶ci:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2 3 ... 5
  Drukuj  
Autor W±tek: Super Robin Hood  (Przeczytany 22236 razy)
0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.
Benji
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 62


« : Lutego 16, 2006, 09:46:21 »

:sly: witam
Wiem, że Robin to obowiązkowa gierka i mało kto w nią nie grał ...
od czasu do czasu grając w Robina od Hoodów włączają się ukryte przej�cia, albo blokady pułapek. grając w wersje na Amidze też to zauważyłem.



 huh znalazłem (wiem jak się to robi) w pierwszej planszy.
wiem, że można przej�ć bezpo�rednio z pierwszej do następnej, która znajduję się obok, przeskakując w ten sposób kilka (trudnych) plansz.
w lochach (w II planszy można zablokować metalową kolczastą kulę).

 smiley jest wiele takich trików (m.in. wydłużenie drabiny, zablokowanie strzał przeciwnika),
ale ja wiem tylko jak je zainicjować w 3 przypadkach, reszta jest tajemną wiedzą...

rolleyes więc chodzi mi oto czy kto� zna, jak te 'ułatwienia' zainicjowac?  Cheesy
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2012, 01:26:04 wysłane przez SebaSan1981 » Zapisane
setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 315



WWW
« Odpowiedz #1 : Lutego 20, 2006, 21:43:00 »

Gdy kilka lat temu grałem na pegasie to na takie trick'i nie zwracałem uwagi - grałem byle dojść dalej od kumpla. Teraz po odpaleniu roma na emu, w celu odświeżenia pamięci zauważyłem, że faktycznie gra ma sporo takich tajnych sztuczek. Poza wspomnianymi przez benji znalazłem jeszcze kilka, m.in. przeżycie skoku do lawy.
Zapisane

Benji
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 62


« Odpowiedz #2 : Lutego 21, 2006, 09:27:37 »

Cheesy  ukończyłem już ją dawno temu, ale muszę się przyznać, że przez wiele miesięcy była nie do przejścia... lecz pewnego niedzielnego popołudnia udało mi się dojść do ukochanej Robina.
 :/  najgorsze było to, że już pare razy byłem na dachu u 'księżniczki', ale nie było tam drabiny prowadzącej do niej, wtedy mnie olśniło - trzeba zbierać brylanciki, kuferki, itp. skarbeńka porozmieszczane w całej grze!

Cheesy Jak dla mnie gierka jest super. Bo inne chociaż, że mają świetną muzykę i grafikę, ale są zbyt łatwe, nie są dobrymi gierkami, przechodzi sie je szybko, i szybko zapomina...
 Smile A 'Super RobinHood' nie jest łatwy. W jednej lokacji trzeba wykazać się refleksem, w innej trzeba sprytnie wyjść z opresji.
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2006, 09:20:08 wysłane przez Benji » Zapisane
BOJAN
Go¶ć
« Odpowiedz #3 : Marca 14, 2006, 20:04:48 »

nie ma gry nie do przejscia Tongue

O.D. : A Dragon's Lair?! A Dragon's Lair?!? Ale sie chamsko wbiłem w posta, łoj  Cheesy
« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2006, 11:40:43 wysłane przez Oldschoolowy dziad » Zapisane
SpokoWAP
Go¶ć
« Odpowiedz #4 : Marca 15, 2006, 14:52:39 »

Ja SRH nie ukończyłem. Może dlatego, że grałem w tą gre już dawno temu. Od dwóch dni mam emulator NES-a na PSX więc odpale tą grę i może tym razem się uda  Tongue A sama gierka jest wg mnie bardzo dobra. Camerica miała niezłe gry, tylko, że każda ich produkcja była piekielnie trudna i nie było żadnych kodów, czy chociaz opcji Continue. Zawsze po śmierci zaczynało się grę od początku.
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Go¶ć
« Odpowiedz #5 : Marca 21, 2006, 11:45:35 »

Cytuj
Ja SRH nie ukończyłem. Może dlatego, że grałem w tą gre już dawno temu. Od dwóch dni mam emulator NES-a na PSX więc odpale tą grę i może tym razem się uda  Tongue A sama gierka jest wg mnie bardzo dobra. Camerica miała niezłe gry, tylko, że każda ich produkcja była piekielnie trudna i nie było żadnych kodów, czy chociaz opcji Continue. Zawsze po śmierci zaczynało się grę od początku.
[snapback]4174[/snapback]

I tak sie kiedyś grało. Bez żadnych save'ów, czy innych wytworów cywilizacji śmierci! Zabójcze są te wszystkie password'y, że wtedy na zapis gry nie wpadli...

Super Robin Hood spoko giera! Tyle co do właściwego tematu...
Zapisane
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #6 : Marca 22, 2006, 18:12:10 »

Cytuj
Camerica miała niezłe gry, tylko, że każda ich produkcja była piekielnie trudna i nie było żadnych kodów, czy chociaz opcji Continue.
[snapback]4174[/snapback]

nie zawsze, bo np. dizzy było łatwe, big nose 1 i 2 tez. No ale fakt ze niektore sa bardzo trudne.



A wiecie ze Super Robin Hood tez został wydany na Commodore 64 oraz ZX Spectrum? Smile

mapa do gry: http://maps.speccy.cz/maps/SuperRobinHood.png



« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2006, 18:22:16 wysłane przez siudym » Zapisane
setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 315



WWW
« Odpowiedz #7 : Marca 23, 2006, 17:50:07 »

Cytuj
nie zawsze, bo np. dizzy było łatwe, big nose 1 i 2 tez
Dizzy przygodowe wg. mnie jest bardzo trudny, zagadki są często w ogóle nielogiczne i trzeba kombinować na chybił trafił, ginie się często... Chyba, że mowa o tym co rozwija "motyw" Pac-mana, świetna gierka:).

Big Nose 2 (Freaks out) - łatwy, ale jedynka... Pozornie łatwa, ale ostatnia wyspa... jak się straci walenie kamieniami to w sumie koniec zabawy. Poziom normal:).

P Robin hoodzie na commcie wiedziałem, zabawnie to wygląda. Z kolei wersja na ZX spectrum - o tym nie wiedziałem.
Zapisane

siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #8 : Marca 23, 2006, 17:58:48 »

ja złotą piątke mialem w roku mniej-wiecej '95
i wtedy grajac pierwszy raz w dizzy ukonczyłem go bez jakiegos problemu i bez opisu. A big nose caveman tez nie był problemem, nawet ostatnia wyspa.

Wiesz dla jednego cos jest trudne dla innego mniej.
Np. dla mnie trudny był Ultimate Stuntman.
Zapisane
Pierun
Wspiera aktywnie
Chor±ży
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 227



WWW
« Odpowiedz #9 : Marca 23, 2006, 20:02:00 »

O - Ultimate Stuntman jest naprawdę trudy! Na chyba 8 poziomów, najdalej doszedłem chyba do 3-go... Battletoads też nie jest łatwy - np. żeby przejsc Turbo Tunnel, trzeba go bardzo dobrze opanować - ale tutaj jak się 'nauczysz' jak przejść dany lewel, to nie ma wielkiego problemu. Dizzy - chodzi ci o tFAoD?
Eee tam, na pewny do łatwych nie należy. No i długi jest.

Wracajac do tematu - tak, w RH jets bardzo dużo takich ułatwień -  np. na górze, gdzie chodzimy po wieżach, mozna zablokować jednego kusznika - rozpędzić sie po 'wiezyczkach'  i koło niego pojawia się blok, w który strzela, a nas nie trafia - więcej nie pamietam ;]
Zapisane

Jeżeli kto¶ długo czeka na aktywację konta na forum, to pisać do mnie.
setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 315



WWW
« Odpowiedz #10 : Marca 24, 2006, 14:25:02 »

Cytuj
Wiesz dla jednego cos jest trudne dla innego mniej.
100% racja! Bo właśnie dla mnie Stuntman AŻ taki trudny nie był, ot taki tam miks gatunków, jestem pewien, że przeszedłem (bo wiem na 100%, że ukończylem wszystkie ze złotej piątki). Jedno jest pewne - Dragon's Lair jest trudny, a wszystko inne może jednym wydać się ciężkie, a innym lekkie. Znam gościa, który uważa, że Ghost'n'Goblins jest grą łatwą, ale przejść Contry bez continue nie potrafi (powiada, że energy zone jest jego udręką)...

Wracając do Robin Hooda, graliście w księcia złodziei? Interesująca gierka.


 

Zapisane

siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #11 : Marca 24, 2006, 15:47:45 »

pewnie ze tak:)
info z mojej strony:
http://nintendoallstars.w.interia.pl/games/robin.htm

ukonczyłem go chyba z 10 razy. Dla mnie totalny debesciak z gier na NES.
Grałem kiedys na konsoli dawno temu i na niej przechodzilem wiele razy.
Jak kogos interesuje to w menu mozna wklepac kody do leveli, trzeba tylko wciskac 16x A i 16x B (kolejno, nie razem)
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2006, 15:51:15 wysłane przez siudym » Zapisane
setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 315



WWW
« Odpowiedz #12 : Marca 24, 2006, 16:47:51 »

Ja jeszcze jej nie ukończyłem, ale muzę to zrobić, bo wciąga jak ch****. Strasznie podoba mi się grafika, ale najbardziej cieszy michę ten mały miks gatunków trochę rpg, bijatyki, zręcznościówki. Bardzo rozbudowana pozycja. Powinieneś na romlab wszystkie gry tak opisać jak tego robina, a nie tylko screeny, ty leniu! Cheesy. Szkoda, że nie spotkałem jej kilka lat temu na bazarkach, miałbym już zaliczoną, a tak pomęczę się na emu.

Jest też wersja na GB, wygląda świetnie! Nie wiem jak stoi z jakością, bo wersja NES - miodzio. Ocenki z gamefaqs:
A decent game, with a lot of new concepts! - 7/10
A very rough concept...    - 4/10
Not Zelda...not Willow...but something strangely cool about it... - 8/10
This game is fantastic! Too bad there isn't a decent save feature... - 9/10
Why is there so much brown???! -7/10
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2006, 16:48:34 wysłane przez setezer_gambler » Zapisane

siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #13 : Marca 24, 2006, 17:57:58 »

no widzisz, ja gralem w nia chyba dobre 11 lat temu.
ale na allegro ostatnio były 3 razy te robiny, z czego 2 sam kupiłem:D


Gra jest typowym cRPG w nieco proszczonym wydaniu.
zreszta co sie dziwic w koncu to rok '91 chyba, wiec i tak jest genialnie.

aha. jedna sprawa, w srodku gry spotykamy w lochach wielkiego kosciotrupa,
ktory drugi raz pojawia sie takze na koniec gry, ale tego pierwszego nie da sie zabic:/ Trzeba miec specjalny miecz ktory dostajemy dalej w grze i niestety z tego co wiem nie da sie cofnac w levelach do tego pierwszego szkieleta.
Zawsze sie zastanawiałem czy jego da sie zabic?? Na gamefaqs z tego co czytałem to tez nie wiadomo:D

Kurde strasznie chce wiedziec co jest za tym szkieletem i za drzwiami:D

Wspaniała gra!
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2006, 18:04:00 wysłane przez siudym » Zapisane
venom
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 239



WWW
« Odpowiedz #14 : Marca 28, 2006, 01:23:05 »

Prince of thieves to dosyć nietypowa gra jak na NES, nie widziałem podobnej.
Zapisane

siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #15 : Kwietnia 27, 2006, 13:41:15 »

pice z wersji na Commodore64:  (wczesniejsze były chyba na ZX Spectrum)

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2006, 13:41:28 wysłane przez siudym » Zapisane
GOKUSSJ6
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 19



WWW
« Odpowiedz #16 : Maja 08, 2006, 16:21:01 »

Grałem w Super Robin Hooda i mi sie bardzo spodobało prawie uzbierałem wszystkie skarby ale musiałem wyłączyc grę.ja jako pierwszy miałem 6 żyć i żadnego nie straciłem!!
« Ostatnia zmiana: Maja 08, 2006, 16:21:17 wysłane przez GOKUSSJ6 » Zapisane

Benji
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 62


« Odpowiedz #17 : Maja 09, 2006, 10:05:48 »

huh Jeśli nie uzbierasz wszystkich skarbów, drabina w ostatniej lokacji nie będzie cała, i nie będziesz mógł się dostać do księżniczki. Jest oczywiście wyjątek - drabina nie musi być cała - możesz podskoczyć, najważniejsze jest to aby górne szczeble pojawiły się i zniknęła kamienna przegroda.
 :wink2: I z kąd wiesz, że jako "pierwszy miałeś 6 żyć i żadnego nie staraciłeś"?!
Zapisane
venom
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 239



WWW
« Odpowiedz #18 : Czerwca 21, 2006, 22:27:57 »

Szkoda, że Codemasters olewa wszystkie swoje, większość już nawet "kultowe" gry i nie wyda dalszych części tych gier Sad Skupia się już tylko na głupich rajdach samochodowych, a na rynku brakuje dobrych gier w starym, dobrym stylu Sad
Zapisane

wtx
Go¶ć
« Odpowiedz #19 : Sierpnia 12, 2006, 19:49:09 »

witam,
jestem u nowy jak widac i niewiem czy odrazu moge o takie rzeczy pytac.. jednak spróbuje Smile
Robin Hood to jedna z moich ulubionych gier.. strasznie dawno w nią nie grałem bo komp i te sprawy.. ale ostatnio mam duże problemy z netem co za tym idzie niemoge grac z Counter Strike no i niema więcej takich gier jak Half Life więc krótko mówiąc niemam w co grac.. pomyślałem ze moge wrócić do bardzo grywalnej gry jaką jest RH. Daleko zasszedłem w niej.. 5-cio krotnie zostało mi 2 ostatnie kamienie do zebrenia ale nigdy nie udało mi się jej przejśc :/
moje pytanie dotyczy nazwał bym to "tajnych przycisków"
często gdy staniemy w odpowiednim miejscu to odkrywała się jakaś cegiełka która pomagała w przejściu gry Smile np. w drugiej rundzie taki wielki młot blokuje się bo pojawia się cegiełka..
ma moze ktoś spis tych miejsc w których trzeba stanąc lub podskoczyć czy cos tam jeszcze do kazdej rundy ? Smile

bardzo przepraszam za rozpis.. Wink
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 19 zapytaniami.