Marca 28, 2024, 17:24:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: jakiś ROM ze strony jest ESA protectoed. O co k......a chodzi!!!???  (Przeczytany 2059 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MaarioS
Gość
« : Czerwca 06, 2009, 12:36:12 »

Siema!!!

Otóż od dość sporego czasu niektóre (albo i nawet bardzo dużo) ROM'y gier, które są takie dość popularne, czyli Mario, zelda, metroid itp. to nie można ich ściągnąć z większości stron z rom'ami bo wyskakuje, że są jakieś ESA protected. O co w tym wogóle chodzi?Huh?? Wcześniej wogóle tego nie było, a tu od jakiegoś czasu (w sumie, już do dawna, ale dopiero teraz chciało mi się napisać ten wątek Tongue) wyskakuje mi taki komunikat i nie mogę sciągnąć dry. Skoro są jakoś zabezpieczane, no bo sam nie wiem, na jaką cholerę, to po co są wogóle na danej stronie?Huh?? Albo nawet po co mają je niby blokować, skoro mi to tylko utrudnia ściąganie, a ja przecież tak czy siak skoro nie mogę tego ściągnąć z tej strony, to przecież mogę się trochę pomęczyć z szukaniem i znajdę stronę, z której mogę ściągnąć tą grę, no a więc, po co to??? Roll Eyes Czemu wogóle tak jest i niby po co to???
Zapisane
Famistation
Gość
« Odpowiedz #1 : Czerwca 06, 2009, 14:18:00 »

ESA to chyba coś jak PEGI.Jak ściągasz jakąś gre np.Mortal Kombat na Nesa z Rom Hustrel,pokazuje sie dlatego iż ta gra nie nadaje sie zabardzo dla wszytkich graczy,kumasz ?.
PS.Ale żeby Mario ESA chronił ?
Zapisane
multizgredek
Gość
« Odpowiedz #2 : Czerwca 06, 2009, 15:51:29 »

O nieee, to zupełnie co innego. Jak rom jest "ESA protected" to znaczy, że gra ma jeszcze prawa autorskie i/lub twórcy oficjalnie nie zgodzili się na rozprowadzanie jej w internecie.
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #3 : Czerwca 06, 2009, 16:12:50 »

oczywiście! ROMy są na skraju legalności, część zapomnianych nie ma prawa już przynieść twórcom jakiegokolwiek zysku, więc skąd by tu romowe PEGI..?

kwestia ostatniej jazdy powrotu do korzeni na konsolach nowej generacji i płacenia słonych pieniędzy za hity sprzed kilku dekad. skoro możliwość grania w stare gry jest płatna, a nie powinna być, szukamy alternatywy no i masz - romy w necie.
Zapisane
Famistation
Gość
« Odpowiedz #4 : Czerwca 14, 2009, 15:10:05 »

"ESA protected" to znaczy, że gra ma jeszcze prawa autorskie i/lub twórcy oficjalnie nie zgodzili się na rozprowadzanie jej w internecie.
Tyle że Rom Hustrel pirackie Mortale są opatrzone ESA protected.
Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #5 : Czerwca 14, 2009, 15:20:47 »

"ESA protected" to znaczy, że gra ma jeszcze prawa autorskie i/lub twórcy oficjalnie nie zgodzili się na rozprowadzanie jej w internecie.
Tyle że Rom Hustrel pirackie Mortale są opatrzone ESA protected.

no to sobie sciagnij romset i nie bedziesz mial wiecej z tym problemow.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 17 zapytaniami.