Marca 28, 2024, 12:15:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 2 [3] 4 5
  Drukuj  
Autor Wątek: MuSiCa z lat 80'tych  (Przeczytany 32313 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #40 : Stycznia 22, 2009, 09:27:08 »

Może ma ktoś pod ręką playliste na bibusze w klimacie 80s? Bo mi gromadzenie tych kawałków zajmie wieeeki.
Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #41 : Stycznia 22, 2009, 12:16:42 »

http://peb.pl/search.php?searchid=74052488 proszę sobie czegoś poszukać. ; )
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #42 : Stycznia 22, 2009, 16:44:11 »

http://rapidshare.com/files/187669961/22.01.2009.rar.html
(hasłem jest adres głównej strony serwisu)

01. Klein & M.B.O. - Dirty Talk (Original Album Vocal Mix)
02. B.Rose - Hey DJ (Give Me A Lot Of Music)
03. B.W.H. - Stop
04. Capricorn - I Need Love
05. Crysalis - I Never Dance
06. D.F. & Pam - On the Beat
07. Los Angeles TF - Magical Body
08. N.O.I.A. - Do You Wanna Dance
09. Steel Mind - Bad Passion
10. Video - Somebody
11. Doctor's Cat - Watch Out

napisz czy chcesz bardziej tandetne czy bardziej ambitne, bo zarowno jednych jak i drugich mam sporo
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #43 : Stycznia 22, 2009, 22:47:04 »

:0 dziękóweczka!
jupiter - raczej massmediowy upubliczniony chłam, rozbija się o to, aby ogół kojarzył kawałki.
daf, dla zaredżestrowanych forum. Co tam jest, warto zaśmiecać swoją obecnością?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2009, 22:48:50 wysłane przez Oldschoolowy dziad » Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #44 : Stycznia 22, 2009, 23:48:17 »

hm, nie wiem, czemu podany przeze mnie link wygasł, ale znaleźć tam możesz takie coś (m.in):
The Greatest 80's Metal Moments of All Time
Dance Party Hit Mix Of The 80's
80's Hits (5 CDS)
Greatest Hits of the 80's - 8 CD
Very Best Of The Fantastic 80's
The Best of 70's 80's 90's
Decade Of Music - 80's Collection
i wiele innych

rapidshare. ;/
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #45 : Stycznia 23, 2009, 02:22:46 »

jupiter - raczej massmediowy upubliczniony chłam, rozbija się o to, aby ogół kojarzył kawałki.
aaa to mogles odrazu powiedziec ze chodzi o heavy metal... manowar, running wild, judas priest, king diamond   heh zartuje ;] takiej muzy juz nie slucham od dawna, ale jesli cie kreci rock n roll to musisz napisac bo ja zmienilem profil i dla mnie to jest rozdzial zamkniety.

Kilka propozycji szerzej kojarzonych, juz bez empetrojek, bo nawet takowych nie posiadam:

Bananarama - Venus
Fred Ventura - Streets (All Right)
IF - Jealousy
Koto - Jabdah
M&G - When I Let You Down
Malibu - Goin' Cruisin'
Mike Mareen - Love Spy
Modern Talking - You're My Heart
Sabrina - Boys
Savage - Only You
Scotch - Mirage
Tammy Lee - Sky High
The Flirts - Passion
Trans-X - 3D Dance
Trans-X - Livin' On Video
Zita - Shadow
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
kyuSea
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 26


WWW
« Odpowiedz #46 : Lutego 08, 2009, 00:34:48 »

To ja zapodam rarytasik.
Pierwszy raz zetknąłem sie z tymi utworkami
na płyce PC Shareware w dodatku Mangowym.
Są to wesołe: Dance Away, Follow Your Dreams i
bardziej nostalgiczny In Your Eyes, ktorego nie ma w linku.
W dodatku jest okazja zobaczyć jakie laski to śpiewały,
tapir na głowie i różowe piżamki.  Roll Eyes
Co mi się podoba w tego typie muzyce?
Jest poprostu wyjątkowa, jak ktoś zna coś podobnej
kompozycji, czy wykonania to chętnie skorzystam.

http://www.youtube.com/watch?v=cdX6U5OOoag

Co do anime: Project A-ko to bardzo udana produkcja, rzekłbym kultowa.
Zawiera wszystko to co powinno dobre anime. Teraz już takich nie robią.
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #47 : Lutego 08, 2009, 08:37:29 »

Klimaty o ktorych piszesz to new wave, wiec duzo podobnej muzy (przynajmniej instrumentalnie) znajdziesz otagowanej jako italo disco. Italo Disco to wogole bardzo ciekawe zjawisko jest, jest to muzyka pochodzaca niekoniecznie z Włoch, a roznorodnosc klimatow jest ogromna. Począwszy od ciężkich syntetycznych kompozycji (pierwsza polowa lat 80') majacych chyba najwiecej wspolnego ze wspolczesnie produkowanym electro-house, przez soulowo funkowe hi-nrg, az po klimaty new wave i new romantic (późne lata). Przy czym nie ma tu zadnej wyraznej granicy, bo klimaty dosc mocno sie przenikaja. Niewielu ludzi dzis zdaje sobie z tego sprawe, ale w muzyce Italo mozna znalezc korzenie praktycznie kazdej tanecznej muzyki elektronicznej jaka wspolczesnie sie produkuje na swiecie. Zawdzieczamy italo nie tylko istnienie house'u, ale takze takich gatunkow jak EBM czy acid. Tacy artysci jak Legowelt czy Hong Kong Counterfeit kontynuuja dzis nurt, ktory scena italo porzucila gdzies w roku 86'. Zdumiewajace jest to ze caly milenijny electroclash to nic innego jak odgrzane patenty i pomysly z zapomnianych perelek bardzo wczesnego italo disco. Tyle gwoli wstepu, bo skoro juz pisze o italo, to nie moglo sie obejsc bez niego.

Cytuj
Co mi się podoba w tego typie muzyce?
Jest poprostu wyjątkowa, jak ktoś zna coś podobnej
kompozycji, czy wykonania to chętnie skorzystam.
Nie wiem czy uznasz to za podobne klimaty, to pierwsze skojarzenia jakie mi przyszly na mysl, a jesli kręcą cie tapiry i różowe piżamki to koniecznie obadaj wideoklip Baby Gang - Challenger, do ktorego link zapodalem kilka postow wyzej.

Saxophone - Souvenir
Denise Motto - Miss Demeanor
Cyber People - Polaris
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2009, 13:43:04 wysłane przez aboabo » Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
kyuSea
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 26


WWW
« Odpowiedz #48 : Lutego 08, 2009, 13:08:17 »

Dzięki za przybliżenie tematu aboabo.
Chyba idealnie odnajduje się w klimatach new wave.
Niezłe kawałki, a po wysłuchaniu Souvenira i Polaris
zrobiła się ze mnie dętka, niby zwykłe sample ale połączenie boskie.
Ten gatunek to coś niesamowitego, jakby portal do innej
cyberprzestrzeni. Dziwie się że tak szybko ją porzucili.
Zapisane
żuro
Gość
« Odpowiedz #49 : Lutego 13, 2009, 00:05:40 »

http://www.youtube.com/watch?v=wwk0mmjt87Q

jeśli gdzieś w Polsce to zagrają, ja tam będę. max.
jeśli ktoś miałby okładkę tego winyla w dużej rozdziałce, byłbym rad.
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #50 : Lutego 17, 2009, 13:38:27 »

Czy zastanawialiscie sie kiedys skad skandynawscy artysci bitpopowi czerpia swoje inspiracje? Odpowiedz moze byc bardziej jednoznaczna i zaskakujaca niz mogloby sie wydawac. Zdumiewajace jest ze nurt muzyczny ktory jeszcze dzs moznaby okreslic jako swiezy to nic innego jak odgrzewane kotlety po bardzo wczesnym italo disco.



Gay Cat Park - I am A Vocoder
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2009, 01:48:12 wysłane przez aboabo » Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #51 : Lutego 17, 2009, 19:37:22 »

skoro już mowa o skandynawskim bitpopie, polecam gorąco Binärpilota. jego utwory można ściągnąć za darmo z lasta http://www.lastfm.pl/music/Bin%C3%A4rpilot
oczywiście daleko mu do lat 80., ale już wspomnę, tak przy okazji...
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #52 : Lutego 22, 2009, 04:39:09 »



Vam Cyborg - Actos de Maldad 12" Maxi - rapidshare
Vam Cyborg - Actos de Maldad 12" Maxi - megaupload
Vam Cyborg - Actos de Maldad - youtube
Vam Cyborg - Radioactividad - youtube

Mocno kraftwerkowe klimaty, nagranie bardzo specyficzne i osobliwe. Nieodparcie kojarzy mi sie z kultowym, polskim filmem "Rękopis Znaleziony w Saragossie". Mroczna kompozycja okraszona wokalem mauretanskiej ksiezniczki ;] przywolujaca na mysl obrazy aragońskiej pustyni i gór Sierra Morena, ktore podobno są siedliskiem duchow i zywych trupow. ;] Tytuł Actos de Maldad w wolnym tlumaczeniu oznacza barbarzynskie prawo i nawiazuje do hiszpanskiej inkwizycji.
« Ostatnia zmiana: Lutego 22, 2009, 13:50:17 wysłane przez aboabo » Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
Senshu
Wspiera aktywnie
Major
*
Offline Offline

Wiadomości: 648


« Odpowiedz #53 : Lutego 25, 2009, 09:59:30 »

Troche funku http://www.youtube.com/watch?v=hZo0oMDujeU

Midnight Express - Danger Zone
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #54 : Lutego 27, 2009, 12:54:28 »

funk powiadasz...

czek dys ałt Cerrone - Supernature

polecam takze: Q - The Voice of Q, oraz Capricorn - I Need Love autorstwa mistrza Claudio Simonetti z legendarnej grupy Goblin
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2009, 13:02:11 wysłane przez aboabo » Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
żuro
Gość
« Odpowiedz #55 : Kwietnia 12, 2009, 14:27:10 »

elllo,
zwracam się do posiadaczy gramofonów: czy ktoś z was posiada winyl Inner Circle - Something so Good i mógłby zgrać kawałek "Changes"? bardzo mi zależy na tym, a tak się złożyło, że zapomniałem wziąć do domu jednego zestawu chinchów więcej, na necie nie mogę znaleźć nic z tej płyty.
pozdrawiam i Wesołych!
Zapisane
Stilo123
Prawie jak Admin
Zbanowany
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 94


TS Wisła-Śląsk Wrocław-BKS Lechia Gdańsk


« Odpowiedz #56 : Maja 06, 2009, 19:26:34 »

Ja polecam Iron Maidena i Metallice oraz utwory znanego autora przez starszą część użytkowników Marka Bilińskiego. Utworów Trochę mam ale z uploadem długo trzeba czekać bo mój net jest wolny.
Zapisane

WISŁA KRAKÓW BYŁA JEST I BĘDZIE KRÓLEM KRAKOWA.
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #57 : Maja 10, 2009, 23:45:07 »

Nie jestem fanem Franka Kimono, ale gdy zobaczyłem dziś na wyprzedaży za złotówkę mega rzadki singiel Arstonu "Brejk Dans" to wiedziałem że jest to nie lada okazja (thx dla koNESera za info). Materiał wrzuciłem na tubkę, polecam przesłuchać bo utwór jest bardzo ciekawy.



http://www.youtube.com/watch?v=ISQtOthzdak&fmt=18
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #58 : Listopada 23, 2009, 21:12:20 »

Ostatnio natknąłem się na taki oto fajny kawałek:
Styx - Mr. Roboto
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2012, 12:55:41 wysłane przez Sogetsu » Zapisane

dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #59 : Grudnia 25, 2009, 13:33:56 »

http://www.youtube.com/watch?v=ZThquH5t0ow

z lat '60 tym razem macie.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 20 zapytaniami.